خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: انتخاب واحد

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

انتخاب واحد

سلام دوستان وقت تون بخیر
      من به امید خدا برای ترم دوم می‌خوام مرخصی بگیرم
      برای مرخصی هم اقدام کردم گفتن که اسفند بیاید ، بعد تاریخ 25 بهمن انتخاب واحد شروع میشه
      من الان دقیقاً نمی‌دونم که باید چیکار کنم برای گرفتن مرخصی تحصیلی
      ممنون میشم راهنمایی کنید

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوالم ضروریه
      ممنون میشم اگه اطلاعی دارید راهنمایی کنید

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تا جایی که من میدونم درخواست مرخصی یا حذف ترم قبل از انتخاب واحده ترم ایندست

گفتن حضوری بیای ؟

یا کلا درخواست اولیتو گفتن برو برا اسفند ؟

آموزشو زنگ کششون کن
      موظفن راهنماییت کنن
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      تا جایی که من میدونم درخواست مرخصی یا حذف ترم قبل از انتخاب واحده ترم ایندست

گفتن حضوری بیای ؟

یا کلا درخواست اولیتو گفتن برو برا اسفند ؟

آموزشو زنگ کششون کن
      موظفن راهنماییت کنن
      واقعاً ؟
      من رفتم آموزش گفتن اسفند بیاید
      بخدا از صبح تا حالا هر چی بهشون زنگ میزنم جواب نمیدن
      نمی‌دونم واقعاً برای همه این طورن یا فقط خاک من شده تو سرشون
      مینا جان شما از هزینه مرخصی و انصراف دانشگاه آزاد اطلاعی ندارید ؟
      ممنونم ازتون که راهنمایی کردید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نصف شهریه ی ثابت در هشت منهای نیمسالهای گذارنده

که اگر علوم پزشکی میخونی یه هزینه ی خیلی خیلی زیادی میشه :/
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      نصف شهریه ی ثابت در هشت منهای نیمسالهای گذارنده

که اگر علوم پزشکی میخونی یه هزینه ی خیلی خیلی زیادی میشه :/
      پرستاری میخونم این ترم که گذشت شهریه ثابت 3200 بود که برای این ترم جدید بالای چهار میلیون گذاشتن

واقعاً گیر افتادم
      خانواده م نمیدونن که قراره انصراف بدم مجبورم چند گرم طلایی که دارم رو بفروشم و بریزم تو حلق اینا برای کلاس های که مجازی بود برای اتاق پراتیکی که یک بار فقط رفتیم و داغون ترین‌ جایی بود که تو عمرم رفته بودم
      بخدا حتی یه دونه فشار سنج سالم هم نداشتن ، فقط در زمینه شهریه گرفتن نمونه ن
      خیلی فکرم درگیر این هزینه انصراف شده
      ویرایش توسط 1998 : 23 بهمن 1399 در ساعت 21:31

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 1998 نمایش پست ها
      پرستاری میخونم این ترم که گذشت شهریه ثابت 3200 بود که برای این ترم جدید بالای چهار میلیون گذاشتن

واقعاً گیر افتادم
      خانواده م نمیدونن که قراره انصراف بدم مجبورم چند گرم طلایی که دارم رو بفروشم و بریزم تو حلق اینا برای کلاس های که مجازی بود برای اتاق پراتیکی که یک بار فقط رفتیم و داغون ترین‌ جایی بود که تو عمرم رفته بودم
      بخدا حتی یه دونه فشار سنج سالم هم نداشتن ، فقط در زمینه شهریه گرفتن نمونه ن
      خیلی فکرم درگیر این هزینه انصراف شده

بنظرم اگر امکان اینکه امسال اگه کنکور بدید و از دانشگاه دولتی روزانه قبول بشید وجود داره مرخصی بگیرید قبل شروع ترم و بعد قبولی ان شاء الله انصراف بدید و رایگان در دانشگاه دولتی ادامه بدید
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin278 نمایش پست ها
      بنظرم اگر امکان اینکه امسال اگه کنکور بدید و از دانشگاه دولتی روزانه قبول بشید وجود داره مرخصی بگیرید قبل شروع ترم و بعد قبولی ان شاء الله انصراف بدید و رایگان در دانشگاه دولتی ادامه بدید
      بله درست میگید ، منم‌ از اولش قصدم این بود ترم دوم مرخصی بگیرم ولی یک هفته س یهویی به فکر انصراف افتادم ولی به احتمال زیاد همون مرخصی می‌گیرم.
      ممنونم بابت راهنمایی تون

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان وقت تون بخیر
      من به امید خدا برای ترم دوم می‌خوام مرخصی بگیرم
      برای مرخصی هم اقدام کردم گفتن که اسفند بیاید ، بعد تاریخ 25 بهمن انتخاب واحد شروع میشه
      من الان دقیقاً نمی‌دونم که باید چیکار کنم برای گرفتن مرخصی تحصیلی
      ممنون میشم راهنمایی کنید
      سلام
      برای مرخصی تحصیلی نیازی نیست شما انتخاب واحد کنید
      برای مرخصی تحصیلی شما باید حضوری تشریف ببرید دانشگاه و یک فرم مرخصی پر کنید ، فرم به تاییدیه دانشگاه و مدیرگروه میرسه و برای شما در ترم بهمن ماه مرخصی رد میشه
      نیازی به پرداخت شهریه ثابت یا متغییر هم ندارید و اگر پرداخت کنید شهریه ذخیره میشه برای ترم های بعد ( پیشنهاد میکنم اصلا پولی پرداخت نکنید)
      مرخصی تحصیلی هم رایگان هست تا 2 ترم و اگر از 2 ترم بیشتر بشه مرخصی شما باید طبق قانون دانشگاه مبلغی از شهریه ثابت رشتتون رو پرداخت کنید
      موفق بباشید
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AceTaminoPhen نمایش پست ها
      سلام
      برای مرخصی تحصیلی نیازی نیست شما انتخاب واحد کنید
      برای مرخصی تحصیلی شما باید حضوری تشریف ببرید دانشگاه و یک فرم مرخصی پر کنید ، فرم به تاییدیه دانشگاه و مدیرگروه میرسه و برای شما در ترم بهمن ماه مرخصی رد میشه
      نیازی به پرداخت شهریه ثابت یا متغییر هم ندارید و اگر پرداخت کنید شهریه ذخیره میشه برای ترم های بعد ( پیشنهاد میکنم اصلا پولی پرداخت نکنید)
      مرخصی تحصیلی هم رایگان هست تا 2 ترم و اگر از 2 ترم بیشتر بشه مرخصی شما باید طبق قانون دانشگاه مبلغی از شهریه ثابت رشتتون رو پرداخت کنید
      موفق بباشید
      سلام وقت تون بخیر
      هفته قبل فرم مرخصی رو پر کردم و تا شهریه مرخصی رو پرداخت نکردم فرم رو ازم قبول نکردن
      ممنونم ازتون لطف کردید وقت گذاشتید

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام وقت تون بخیر
      هفته قبل فرم مرخصی رو پر کردم و تا شهریه مرخصی رو پرداخت نکردم فرم رو ازم قبول نکردن
      ممنونم ازتون لطف کردید وقت گذاشتید
      این پایین توضیحات کاملش رو نوشته ، انگار باید نصف شهریه ثابتتون رو بابت مرخصی پرداخت کنید ! البته من تا جایی که یادم میاد 2 ترم در کارشناسی پیوسته رایگان بوده ، شاید جدیدا اینطور شده !
      طبق ماده 20 آیین نامه آموزشی مصوب سال 1393 هر دانشجو در دوره کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته، مجاز است که حداکثر یک نیمسال تحصیلی را با رعایت سنوات مجاز تحصیلی، مرخصی تحصیلی اخذ کند. برای دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته این مقدار به دو نیمسال تحصیلی افزایش خواهد یافت. این بدان معنی است که هر دانشجو باید ضمن رعایت حداکثر سنوات مجاز تحصیلی خود، به مرخصی تحصیلی برود و مدت زمانی که در مرخصی به سر می برد، جزو سنوات تحصیلی او محسوب می شود./مرخصی بدون احتساب سنوات دانشگاه آزاد
      تبصره 1 : مدت مجاز مرخصی زایمان، حداکثر دو نیمسال تحصیلی و بدون احتساب در سنوات تحصیلی است.تبصره 2: مدت مجاز مرخصی پزشکی، حداکثر دو نیمسال تحصیلی و با تایید پزشک معتمد و شواری آموزشی دانشگاه است که در سنوات مجاز تحصیلی احتساب نمی گردد.تبصره 3: بررسی سایر مصادیق مرخصی، اعم از ماموریت همسر، اعزام به خارج و غیره، در اختیار شورای آموزشی دانشگاه بوده و می تواند تا حداکثر دو نیمسال تحصیلی بدون احتساب در سنوات مجاز را شامل شود.تبصره 4: دانشجو می تواند از مجموع مرخصی های مذکور با تشخیص شورای آموزشی دانشگاه بهره مند شود.بر اساس ماده فوق و تبصره های مذکور، دانشجو در طول مدت تحصیل خود می تواند به صورت متوالی یا غیر متوالی از حداکثر مدت مرخصی استفاده کند. دانشجو موظف است برای نیمسال های مورد درخواست خود، تقاضای خود را به واحد دانشگاهی ذیربط تسلیم نموده و موافقت لازم را برای مرخصی تحصیلی کسب کند. این تقاضا باید بصورت کتبی بوده و حداقل تا دو هفته قبل از شروع انتخاب واحد به اداره آموزش دانشگاه مربوطه تسلیم گردد. اداره آموزش نیز موظف است پس از بررسی وضعیت تحصیلی دانشجو، قبل از اتمام مهلت انتخاب واحد موافقت یا عدم موافقت خود را به صورت کتبی با درخواست دانشجو اعلام کند.در طول دوره مرخصی، دانشجو باید نصف شهریه قابل پرداخت برای یک ترم را بپردازد. در این آیین نامه همچنین ذکر شده است که مرخصی های اجباری که عمدتا به دلیل تشکیل نشدن کلاس یا مشکلات خود واحد آموزشی ایجاد می شود، جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب نمی گردد و شهریه ای نیز نباید بابت آن دریافت گردد./مرخصی بدون احتساب سنوات دانشگاه آزاد
      |

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      این پایین توضیحات کاملش رو نوشته ، انگار باید نصف شهریه ثابتتون رو بابت مرخصی پرداخت کنید ! البته من تا جایی که یادم میاد 2 ترم در کارشناسی پیوسته رایگان بوده ، شاید جدیدا اینطور شده !
      طبق ماده 20 آیین نامه آموزشی مصوب سال 1393 هر دانشجو در دوره کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته، مجاز است که حداکثر یک نیمسال تحصیلی را با رعایت سنوات مجاز تحصیلی، مرخصی تحصیلی اخذ کند. برای دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته این مقدار به دو نیمسال تحصیلی افزایش خواهد یافت. این بدان معنی است که هر دانشجو باید ضمن رعایت حداکثر سنوات مجاز تحصیلی خود، به مرخصی تحصیلی برود و مدت زمانی که در مرخصی به سر می برد، جزو سنوات تحصیلی او محسوب می شود./مرخصی بدون احتساب سنوات دانشگاه آزاد
      تبصره 1 : مدت مجاز مرخصی زایمان، حداکثر دو نیمسال تحصیلی و بدون احتساب در سنوات تحصیلی است.تبصره 2: مدت مجاز مرخصی پزشکی، حداکثر دو نیمسال تحصیلی و با تایید پزشک معتمد و شواری آموزشی دانشگاه است که در سنوات مجاز تحصیلی احتساب نمی گردد.تبصره 3: بررسی سایر مصادیق مرخصی، اعم از ماموریت همسر، اعزام به خارج و غیره، در اختیار شورای آموزشی دانشگاه بوده و می تواند تا حداکثر دو نیمسال تحصیلی بدون احتساب در سنوات مجاز را شامل شود.تبصره 4: دانشجو می تواند از مجموع مرخصی های مذکور با تشخیص شورای آموزشی دانشگاه بهره مند شود.بر اساس ماده فوق و تبصره های مذکور، دانشجو در طول مدت تحصیل خود می تواند به صورت متوالی یا غیر متوالی از حداکثر مدت مرخصی استفاده کند. دانشجو موظف است برای نیمسال های مورد درخواست خود، تقاضای خود را به واحد دانشگاهی ذیربط تسلیم نموده و موافقت لازم را برای مرخصی تحصیلی کسب کند. این تقاضا باید بصورت کتبی بوده و حداقل تا دو هفته قبل از شروع انتخاب واحد به اداره آموزش دانشگاه مربوطه تسلیم گردد. اداره آموزش نیز موظف است پس از بررسی وضعیت تحصیلی دانشجو، قبل از اتمام مهلت انتخاب واحد موافقت یا عدم موافقت خود را به صورت کتبی با درخواست دانشجو اعلام کند.در طول دوره مرخصی، دانشجو باید نصف شهریه قابل پرداخت برای یک ترم را بپردازد. در این آیین نامه همچنین ذکر شده است که مرخصی های اجباری که عمدتا به دلیل تشکیل نشدن کلاس یا مشکلات خود واحد آموزشی ایجاد می شود، جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب نمی گردد و شهریه ای نیز نباید بابت آن دریافت گردد./مرخصی بدون احتساب سنوات دانشگاه آزاد
      ببخشید من حقیقتش فرق مرخصی با سنوات و مرخصی بدون سنوات رو نمیدونم
      داخل این توضیحاتی که شما لطف کردید و فرستاد نوشته بدون احتساب سنوات
      ولی تو فرم من نوشته بود وضعیت با احتساب سنوات
      شما از فرق این دو تا اطلاعی دارید ؟
      من بازم ممنونم ازتون که وقت گذاشتید
      ویرایش توسط 1998 : 09 اسفند 1399 در ساعت 00:01

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببخشید من حقیقتش فرق مرخصی با سنوات و مرخصی بدون سنوات رو نمیدونم
      داخل این توضیحاتی که شما لطف کردید و فرستاد نوشته بدون احتساب سنوات
      ولی تو فرم من نوشته بود وضعیت با احتساب سنوات
      شما از فرق این دو تا اطلاعی دارید ؟
      من بازم ممنونم ازتون که وقت گذاشتید
      ببین سنوات ینی تاریخ انقضای تحصیلت ( خیلی خلاصش رو گفتم )
      یعنی مثلا در کارشناسی پیوسته شما 9 ترم مهلت داری که کارشناسیت رو تموم کنی ، اگر نکنی دانشگاه حق اینو داره که شما رو از ادامه تحصیل محروم کنه و بگه برو مجدد کنکور بده و از اول بخوانش ، به این مهلت 9 ترمه میگن سنوات
      حالا اینکه جزو سنوات میشه یا نمیشه ، منظور همینه ، مثلا شما کل کارشناسیت 7 ترم طول میکشه ، زرنگ باشی 6 ترمه هم میتونی تموم کنی ولی اونا 9 ترم مهلت دادن بهت
      پس 2 ترم مرخصی داشتی ، اگر جزو سنواتت حساب بشه ، یعنی عملا تو 2 تا ترمت از این 9 ترم سوخته ، اگر جزو سنوات نباشه مهم نیست تو درسته از ترم 3 میای و 2 ترم مرخصی داشتی ولی ترم 1 محسوب میشی و هنوز 9 ترمت سر جاش هست
      همچنین سنوات برای سربازی آقایون هم ملاک اصلی هست چون اگر 9 ترمشون تموم شد مشمول سربازی میشن و اگر نامه معافیت دائم یا موقت نیارن دانشگاه نمیذاره ادامه تحصیل بدن که این مشکل توی خانما نیست دیگه
      |

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین سنوات ینی تاریخ انقضای تحصیلت ( خیلی خلاصش رو گفتم )
      یعنی مثلا در کارشناسی پیوسته شما 9 ترم مهلت داری که کارشناسیت رو تموم کنی ، اگر نکنی دانشگاه حق اینو داره که شما رو از ادامه تحصیل محروم کنه و بگه برو مجدد کنکور بده و از اول بخوانش ، به این مهلت 9 ترمه میگن سنوات
      حالا اینکه جزو سنوات میشه یا نمیشه ، منظور همینه ، مثلا شما کل کارشناسیت 7 ترم طول میکشه ، زرنگ باشی 6 ترمه هم میتونی تموم کنی ولی اونا 9 ترم مهلت دادن بهت
      پس 2 ترم مرخصی داشتی ، اگر جزو سنواتت حساب بشه ، یعنی عملا تو 2 تا ترمت از این 9 ترم سوخته ، اگر جزو سنوات نباشه مهم نیست تو درسته از ترم 3 میای و 2 ترم مرخصی داشتی ولی ترم 1 محسوب میشی و هنوز 9 ترمت سر جاش هست
      همچنین سنوات برای سربازی آقایون هم ملاک اصلی هست چون اگر 9 ترمشون تموم شد مشمول سربازی میشن و اگر نامه معافیت دائم یا موقت نیارن دانشگاه نمیذاره ادامه تحصیل بدن که این مشکل توی خانما نیست دیگه
      خیییلی لطف کردید ممنونم بابت راهنمایی هاتون
      امیدوارم همیشه موفق باشید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن