خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات

سوال ساده نوسان

سلام دوستان همه میدونیم ک تندی در نقطه تعادل بیشینه هست
      (منظورم اینجایه تو در نوسان A__________0_________+A-)و تو نقطه A+هم صفره...

حالا سوال من اینه ک منطقا اگ از صفر ک سرعت در آن ماکزیمم است به A+ ک سرعت در آن صفر است بریم، باید سرعت کاهش بیابه دیگ؟ یعنی v<0بشه دیگ؟
      خیلی سبز هم همینو گفته ولی بعد حرفشو نقض میکنه.. تو تست های متعدد گفته اگ ازصفر به A+ بریم سرعت افزایش پیدا میکنه یعنی v>0!!
      عکسش اینه

یکی بگه چی ب چیه؟ کجاشو اشتباه میفهمم من؟ عکسشو پیوست کردم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MrChemist نمایش پست ها
      سلام دوستان همه میدونیم ک تندی در نقطه تعادل بیشینه هست
      (منظورم اینجایه تو در نوسان A__________0_________+A-)و تو نقطه A+هم صفره...

حالا سوال من اینه ک منطقا اگ از صفر ک سرعت در آن ماکزیمم است به A+ ک سرعت در آن صفر است بریم، باید سرعت کاهش بیابه دیگ؟ یعنی v<0بشه دیگ؟
      خیلی سبز هم همینو گفته ولی بعد حرفشو نقض میکنه.. تو تست های متعدد گفته اگ ازصفر به A+ بریم سرعت افزایش پیدا میکنه یعنی v>0������!!
      عکسش اینه

یکی بگه چی ب چیه؟ کجاشو اشتباه میفهمم من؟ عکسشو پیوست کردم
      فک کنم اندازه سرعت و خود سرعت رو باهم اشتباه گرفتین. اندازه سرعت(همون قدر مطلق سرعت )تو نقطه صفر ماکزیمم و تو دو نقظه انتها و ابتدا صفر هستش. خود سرعت رو به صورت قرار دادی تو حرکت به سمت A+(راست) میگیریم مثبت و تو حرکت به سمت A- (چپ) میگیریم منفی
      پس وقتی جسم از صفر به A+ یا از A- به صفر حرکت میکنه v>0 و وقتی از A+ به صفر یا از صفر به A- حرکت میکنه v<0
      ?What power would Hell have if those imprisoned were not able to dream of Heaven

Neil Gaiman_Sandman

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_schulzy نمایش پست ها
      فک کنم اندازه سرعت و خود سرعت رو باهم اشتباه گرفتین. اندازه سرعت(همون قدر مطلق سرعت )تو نقطه صفر ماکزیمم و تو دو نقظه انتها و ابتدا صفر هستش. خود سرعت رو به صورت قرار دادی تو حرکت به سمت A+(راست) میگیریم مثبت و تو حرکت به سمت A- (چپ) میگیریم منفی
      پس وقتی جسم از صفر به A+ یا از A- به صفر حرکت میکنه v>0 و وقتی از A+ به صفر یا از صفر به A- حرکت میکنه v<0
      دادا دمت گرم داشت مخم می ترکید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کلا وقتی در جهت راست محور حرکت میکنه سرعت مثبت و وقتی در جهت چپ محور حرکت میکنه سرعت منفیه (کاری به کندشونده و تند شوندگی هم نداره)
      اون چیزی ک شما میگید دلتا وی هستش که وقتی سرعت کاهشیه (از صفر به آ) منفیه نه خود سرعت

عکسش هم از صفر به منفی آ هس
      سرعت منفیه ولی دلتا وی مثبته (چون تند شونده اس)

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با سلام
      کاهش سرعت ارتباطی به علامت سرعت نداره
      به علامت شتاب مربوط هست و یا در حالت کلی هرگاه جهت شتاب یا نیروی وارد بر جسم خلاف جهت سرعت باشد سزعت کاهش می باد و برعکس.

علی یارتون
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      استارتر ببخشید اینجا میپرسم سوالمو
      نوسان و موج چقدر به دینامیک و حرکت ربط دارن ؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      وقتی متحرک در جهت محور x حرکت کنه علامت سرعت مثبته ولی اگ خلاف جهت xبره علامت سرعت منفی..وقتی از 0ب سمت+A حرکت کنه پ داره جهت محور xبره در نتیجه v>0 ..شما اندازه سرعت با نوع علامتش قاطی کردی ک امیدوارم واست جا افتاده باشه با این توضیحات

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط __MoHaMaDRezA نمایش پست ها
      سلام
      استارتر ببخشید اینجا میپرسم سوالمو
      نوسان و موج چقدر به دینامیک و حرکت ربط دارن ؟
      تقریبی اگ بخابم بگیم هیچی..ولی اگ دقیق بگیم مفاهیمی مث سرعت ،شتاب،نمودار مکان زمان در نوسان هسش ک ما اینارو تو مدرسه اول درفصل حرکت باهاشون اشنا شدیم ولی فرمولاتشون باهم فرق داره،همون مباحث ابتدایی دبیرستان از حرکت بلد باشی میتونی اول نوسان بخونی بعد حرکت

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن