خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1630 از 1850 نخستنخست ... 1530162016291630163116401730 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 24,436 به 24,450 از 27743
    1. Top | #24436
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion2020 نمایش پست ها
      mrnaزیررا در نظر گرفته و به سوالات آن پاسخ دهید:ucaauggccacguagcgaالف- اولین کدونی که در جایگاهa می گیرد چیست؟ب- سومین آنتی کدونی که در جایگاهp قرار میگیرد چیست؟
      سلام این سوالو جواب بدید
      سلام
      الف) gcc
      ب) ugc
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...

2. Top | #24437
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هر سه نوع مویرگ درون بری و برون رانی رو دارن؟ اگه اره چرا کتاب میگه مویرگ بیوسته جلوی مولکول های درشت رو میگیره؟

3. Top | #24438
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.aghazadeh نمایش پست ها
      دوستان تو درس زیست شناسی حتما باید جملات کتاب و عین خودش حفظ باصیم؟واجبه
      مگه قاری قرانی داش اصلا همچین کاری نیاز نیس بعد اینکه یه پاراگراف رو میخونی سعی کن به زبان خودمونی درش بیاری و تو ذهنت به خودت درسش بدی در ضمن بی صدا درس بخون و راه رفتن موقع درس خوندن و لب خوانی رو ترک کن اگه عادتشو داری چون فوق العاده کند خوانت میکنه و انرژی زیادی ازت میره مثل اینه بوگاتی رو ول کنی سوار پراید شی من خیلی وقتمو سر این اشتباه خوندن تلف کردم امیدوارم توصیم به دردت بخوره

4. Top | #24439
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.aghazadeh نمایش پست ها
      دوستان تو درس زیست شناسی حتما باید جملات کتاب و عین خودش حفظ باصیم؟واجبه
      نیاز نیست حفظ کنین به خصوص بار اول که یه فصل رو میخونین.

اصلا نیاز به حفظ کردن نیست چون وقت تلف میشه. . البته منظور این نیست که از جزئیات مثل قید ها یا توصیف ها غافل بشی کم کم با مرور جملات ملکه ذهنت میشه
      موفق باشی

5. Top | #24440
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atefeh80 نمایش پست ها
      هر سه نوع مویرگ درون بری و برون رانی رو دارن؟ اگه اره چرا کتاب میگه مویرگ بیوسته جلوی مولکول های درشت رو میگیره؟
      در کل تا جایی که ما میخونیم درون رانی و برون رانی فرایند های فعال و انتخابی هستن. یعنی یاخته خودش تصمیم میگیره چه چیزایی رو با درون رانی و برون رانی داخل یا خارج کنه. انتشار ولی دست یاخته نیست و یه فرایند غیر فعال هست بستگی به غلظت داره و تنها راه کنترلش داشتن صافی مناسب. توی مویرگ ها هم از ناپیوسته تا منفذ دار و بعدش پیوسته این صافی هی ریز تر میشه و مواد کمتر و کوچولو تری رو عبور میده.(منظورم از صافی همون داشتن فاصله بین یاخته های مویرگ یا داشتن منفذ و یا داشتن غشای پایه کامل و ناقص و ایناس) پس منظور از اینکه مولکول های درشت رو عبور نمیده اینه که مولکول های درشت همینجوری سر خود و آزاد نمیتونن از مویرگ پیوسته رد شن. ولی درون بری و برون رانی میتونه تو مغز اتفاق بیوفته و مولکول هایی که میخواد رو بگیره یا خارج کنه. مثلا وقتی هیپوفیز پیشین هورمون رشد رو مثلا ترشح میکنه اونو به مویرگ های مغزی ترشح میکنه و چون هورمون یه پروتئینه پس با برون رانی از هیپوفیز خارج و بعد با درون رانی وارد مویرگ مغزی میشه بعدشم که ادامه راه و برعکس این هم میتونه اتفاق بیوفته.
      ?What power would Hell have if those imprisoned were not able to dream of Heaven

Neil Gaiman_Sandman

6. Top | #24441
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یک سوالیو یکی از بچه ها از من پرسید گفتم بد نیست اینجا قرار بدم.
      سوالی هست که آقای رضا امیر در کانالشون قرار دادن.

جوابی که ایشون دادن گزینه 1 هست.

ولی صحبت سر گزینه 3 هست
      مصرف نوشیدنی های غیر الکلی می تواند موجب افزایش تخریب استخوانی در آن شود.
      ایشون این گزینه رو صحیح گرفتن. و نوشابه های گازدار رو دلیل درستی این گزینه گرفتن.

به نظر من باید گفته میشد مصرف بعضی نوشیدنی های غیر الکلی می تواند موجب افزایش تخریب استخوانی در آن شود.
      چون وقتی ما کلمه "نوشیدنی های غیر الکلی می تواند" رو به کار میبریم یعنی همه نوشیدنی های غیر الکی می تواند موجب تخریب استخوانی بشن.
      مثلا آب که یکی از نوشیدنی های غیر الکلی هست رو جایگزین نوشیدنی های غیر الکلی کنیم میشه:
      مصرف آب می تواند موجب افزایش تخریب استخوانی در آن شود. که غلط هست.

نظر شما چیه؟
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 24 دی 1399 در ساعت 13:55

7. Top | #24442
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها

ولی صحبت سر گزینه 3 هست
      ایشون این گزینه رو صحیح گرفتن. و نوشابه های گازدار رو دلیل درستی این گزینه گرفتن.

به نظر من باید گفته میشد مصرف بعضی نوشیدنی های غیر الکلی می تواند موجب افزایش تخریب استخوانی در آن شود.
      چون وقتی ما کلمه "نوشیدنی های غیر الکلی می تواند" رو به کار میبریم یعنی همه نوشیدنی های غیر الکی می تواند موجب تخریب استخوانی بشن.
      مثلا آب که یکی از نوشیدنی های غیر الکلی هست رو جایگزین نوشیدنی های غیر الکلی کنیم میشه:

نظر شما چیه؟
      متوجه منطورتون شدم ولی مثلا این جملرو ببینید
      مفصل های بدن می توانند ثابت باشند.
      خب شما الان این جمله رو درست میگیرید یا غلط؟
      یا مثلا گیاهان میتوانند فتوسنتز کننده باشند.(این جملرو چطور؟) ما گیاه غیر فتوسنتز کننده هم داریم ولی دلیل نمیشه این جمله غلط به حساب بیاد
      تا جایی که من تو تست ها دیدم ,(می توانند) رو میشه خوند ممکن است یا امکان دارد. پس گزینه 3 به نظرم درسته.
      ?What power would Hell have if those imprisoned were not able to dream of Heaven

Neil Gaiman_Sandman

8. Top | #24443
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_schulzy نمایش پست ها
      متوجه منطورتون شدم ولی مثلا این جملرو ببینید
      مفصل های بدن می توانند ثابت باشند.
      خب شما الان این جمله رو درست میگیرید یا غلط؟
      یا مثلا گیاهان میتوانند فتوسنتز کننده باشند.(این جملرو چطور؟) ما گیاه غیر فتوسنتز کننده هم داریم ولی دلیل نمیشه این جمله غلط به حساب بیاد
      تا جایی که من تو تست ها دیدم ,(می توانند) رو میشه خوند ممکن است یا امکان دارد. پس گزینه 3 به نظرم درسته.
      به نظرم جمله اشتباه هست.
      کتاب اینطوری گفته
      مفصل محل اتصال استخوان ها با هم است.
      در بعضی مفصل ها، استخوا نها حرکت نمی کنند. نمونه آن مفصل ثابت در استخوان های جمجمه است. جمجمه از چندین استخوان تشکیل شده است که در محل مفصل های ثابت لبه های دندانه دار آنها در هم فرو رفته و محکم شده اند.

در بیشتر مفصل ها، استخوان ها قابلیت حرکت دارند. سر استخوان ها در محل این مفصل ها توسط بافت غضروفی پوشیده شده است. نمونۀ آن مفصل های زانو، انگشتان و لگن است.

اگه میگفت مفصل هایی هم هستند که می توانند ثابت باشند اونوقت جمله درست بود.

اگه بگه باکتری ها می توانند فتوسنتز کنند درسته؟
      غلطه چون همشون نمیتونن.
      اگه می گفت باکتری هایی هستند که میتوانند فتوسنتز کنند جمله درست میشد.

ویرایش توسط sina_u : 24 دی 1399 در ساعت 14:33

9. Top | #24444
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم جمله اشتباه هست.
      کتاب اینطوری گفته
      مفصل محل اتصال استخوان ها با هم است.
      در بعضی مفصل ها، استخوا نها حرکت نمی کنند. نمونه آن مفصل ثابت در استخوان های جمجمه است. جمجمه از چندین استخوان تشکیل شده است که در محل مفصل های ثابت لبه های دندانه دار آنها در هم فرو رفته و محکم شده اند.

در بیشتر مفصل ها، استخوان ها قابلیت حرکت دارند. سر استخوان ها در محل این مفصل ها توسط بافت غضروفی پوشیده شده است. نمونۀ آن مفصل های زانو، انگشتان و لگن است.

اگه میگفت مفصل هایی هم هستند که می توانند ثابت باشند اونوقت جمله درست بود.

اگه بگه باکتری ها می توانند فتوسنتز کنند درسته؟
      غلطه چون همشون نمیتونن.
      اگه می گفت باکتری هایی هستند که میتوانند فتوسنتز کنند جمله درست میشد.
      نه به نظرم جمله باکتری ها میتوانند فتوسنتز کننده باشند درسته.شاید همه باکتری ها فتوسنتز کننده نباشن,ولی ممکنه و امکان داره که باکتری فتوسنتز کننده باشه پس یه باکتری میتونه فتوسنتز کننده باشه(ولی وقتی یه باتری رو استفاده میکنم درست تر به نطر میاد ولی با باکتری ها هم ممکنه درست حساب بشه تو یه تستی)
      ولی جمله دوم من چی؟ آیا جمله گیاهان میتوانند فتوسنتز کنند درسته به نظرتون؟
      جمله اول هم به نظرم درسته حالا یه نظر سوم شاید لازم باشه
      مثلا میتونیم بگیم انسان ها میتوانند قد بلند باشند(خب 100 درصد همه انسان ها قد بلند نیستن ولی میتونن باشن یعنی ممکنه باشن)
      کرم ها می توانند حلقوی باشند
      خودکار ها میتوانند سیاه باشند
      کتاب ها میتونن قطور باشن
      به نظرم بهترین کار اینه که می تواند رو ممکن است ترجمه کنیم
      و تنها راه حتمی هم بررسی تست های کنکور و نظر طراح سوالات هست. ولی طبق تجربه من تو تست زنی شاید 99 درصد اوقات منظور طراح از می تواند همون ممکن است و امکان دارد هستش

Neil Gaiman_Sandman
      ویرایش توسط Arash_schulzy : 24 دی 1399 در ساعت 16:01

10. Top | #24445
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_schulzy نمایش پست ها
      نه به نظرم جمله باکتری ها میتوانند فتوسنتز کننده باشند درسته.شاید همه باکتری ها فتوسنتز کننده نباشن,ولی ممکنه و امکان داره که باکتری فتوسنتز کننده باشه پس یه باکتری میتونه فتوسنتز کننده باشه(ولی وقتی یه باتری رو استفاده میکنم درست تر به نطر میاد ولی با باکتری ها هم ممکنه درست حساب بشه تو یه تستی)
      ولی جمله دوم من چی؟ آیا جمله گیاهان میتوانند فتوسنتز کنند درسته به نظرتون؟
      جمله اول هم به نظرم درسته حالا یه نظر سوم شاید لازم باشه
      مثلا میتونیم بگیم انسان ها میتوانند قد بلند باشند(خب 100 درصد همه انسان ها قد بلند نیستن ولی میتونن باشن یعنی ممکنه باشن)
      کرم ها می توانند حلقوی باشند
      خودکار ها میتوانند سیاه باشند
      کتاب ها میتونن قطور باشن
      به نظرم بهترین کار اینه که می تواند رو ممکن است ترجمه کنیم
      و تنها راه حتمی هم بررسی تست های کنکور و نظر طراح سوالات هست. ولی طبق تجربه من تو تست زنی شاید 99 درصد اوقات منظور طراح از می تواند همون ممکن است و امکان دارد هستش
      جمله من این بود
      باکتری ها می توانند فتوسنتز کنند.
      شما میگین میتوانند رو برابر بعضی بگیریم و جمله بالا رو درست بگیریم.
      من میگم نمیتونیم این جمله غلط هست. چون اینجا باکتری های غیر فتوسنتز کنند مثال نقضش هستن.
      تا اینجا قبول دارین نمیشه همه جا میتوانند رو برابر بعضی بگیریم؟
      که به نظرم اون گزینه 3 هم شبیه همین جمله هست.

حالا جمله ای که شما بکار میبرین این هست
      باکتری ها میتوانند فتوسنتزکننده باشند.

جمله گیاهان میتوانند فتوسنتز کنند.
      اگه گیاهی باشه که فتوسنتز نکنه مثال نقض این جمله هست.

جمله شما اینه
      گیاهان میتوانند فتوسنتزکننده باشند.

به نظرم از لحاظ ساختاری و معنایی جمله شما با جمله من متفاوت هست.

11. Top | #24446
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      جمله من این بود
      باکتری ها می توانند فتوسنتز کنند.
      شما میگین میتوانند رو برابر بعضی بگیریم و جمله بالا رو درست بگیریم.
      من میگم نمیتونیم این جمله غلط هست. چون اینجا باکتری های غیر فتوسنتز کنند مثال نقضش هستن.
      تا اینجا قبول دارین نمیشه همه جا میتوانند رو برابر بعضی بگیریم؟
      که به نظرم اون گزینه 3 هم شبیه همین جمله هست.

حالا جمله ای که شما بکار میبرین این هست
      باکتری ها میتوانند فتوسنتزکننده باشند.

جمله گیاهان میتوانند فتوسنتز کنند.
      اگه گیاهی باشه که فتوسنتز نکنه مثال نقض این جمله هست.

جمله شما اینه
      گیاهان میتوانند فتوسنتزکننده باشند.

به نظرم از لحاظ ساختاری و معنایی جمله شما با جمله من متفاوت هست.

باکتریها میتوانند فتوسنتز کنند
      ,وقتی از فعل میتواند استفاده کرده یعنی اینکه مواردی پیدا میشه که فت.سنتز کنند و همیطور غیرفتوسنتزکننده باشن

12. Top | #24447
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

ولی صحبت سر گزینه 3 هست

نظر شما چیه؟
      ببینید این تست بیشتر انتخاب بین غلط و غلط تر هست اگر گزینه یک درست بود انوقت میتونستیم 3 رو انتخاب کنیم
      بنظرمنم بهتر بود بجای "میتواند" از "ممکن است" استفاده میشد :مصرف نوشیدنی های غیر الکی ممکن است موجب تخریب استخوانی در آن شود . یا به قول شما از بعضی استفاده کرد برای بهتر رسوندن مفهوم سوال اما من فکر نمیکنم این باعث بشه که این گزینه رو انتخاب کنیم
      کافیه از خودمون بپرسیم آیا مصرف یک نوشیدنی غیر الکی میتواند باعث تخریب استخوانی شود؟ بله نوشابه گازدار میتواند
      پس در حقیقت با وجود گزینه1 این جمله درست است.

ببخشید حدس میزنم خیلی پراکنده گویی کردم صرفا نظرم رو گفتم

13. Top | #24448
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

نظر شما چیه؟
      کلا "میتواند " بار معنایی جزئی داره .... یعنی اینکه با آوردن عبارت هایی مثل میتواند ، داریم میگیم احتمالا مورد نقضی هم وجود داره ولی در کلیت آیا درسته یا نه
      نقطه مقابلش ، عبارت "ممکن است " قرار میگیره که میگه کلیت جمله شاید غلط باشه ولی موارد خاصی داریم که از این عبارت پیروی میکنند ... پس ممکن است این عبارت صحیح باشه یا نه ...

این جمله میگه شاید نوشیدنی غیرالکی داشته باشیم که تخریب سلولی نده بلکه حتی بیاد قوام استخوان هم بده ( مثل شیر و دوغ ) ... ولی آیا نوشیدنی غیر الکی داریم که توانایی تخریب بده ( نوشیدنی غیرالکی میتواند باعث تخریب بشه ؟) ... میگیم بله مثل نوشابه گاز دار .
      اتفاقا اینجا اگه قید میاورد که بعضی نوشیدنی های غیر الکلی ، شاید یکی میگفت چرا نگفتی بسیاری ؟ خب اکی آب رو جدا کردیم ولی شاید بسیاری از این نوشیدنی ها به یه طریقی باعث تخریب بشند ...
      پس اینکه قید آوردن در صورت سوال گاهی کژتابی میاره و اینکه طراح تست باید پایبند به قید های کتاب باشه

14. Top | #24449
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط it.roze نمایش پست ها
      ببینید این تست بیشتر انتخاب بین غلط و غلط تر هست اگر گزینه یک درست بود انوقت میتونستیم 3 رو انتخاب کنیم
      بنظرمنم بهتر بود بجای "میتواند" از "ممکن است" استفاده میشد :مصرف نوشیدنی های غیر الکی ممکن است موجب تخریب استخوانی در آن شود . یا به قول شما از بعضی استفاده کرد برای بهتر رسوندن مفهوم سوال اما من فکر نمیکنم این باعث بشه که این گزینه رو انتخاب کنیم
      کافیه از خودمون بپرسیم آیا مصرف یک نوشیدنی غیر الکی میتواند باعث تخریب استخوانی شود؟ بله نوشابه گازدار میتواند
      پس در حقیقت با وجود گزینه1 این جمله درست است.

ببخشید حدس میزنم خیلی پراکنده گویی کردم صرفا نظرم رو گفتم
      درسته اینجا میشه از رد گزینه استفاده کرد.
      ولی ممکنه سوال شمارشی باشه.

15. Top | #24450
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      کلا "میتواند " بار معنایی جزئی داره .... یعنی اینکه با آوردن عبارت هایی مثل میتواند ، داریم میگیم احتمالا مورد نقضی هم وجود داره ولی در کلیت آیا درسته یا نه
      نقطه مقابلش ، عبارت "ممکن است " قرار میگیره که میگه کلیت جمله شاید غلط باشه ولی موارد خاصی داریم که از این عبارت پیروی میکنند ... پس ممکن است این عبارت صحیح باشه یا نه ...

این جمله میگه شاید نوشیدنی غیرالکی داشته باشیم که تخریب سلولی نده بلکه حتی بیاد قوام استخوان هم بده ( مثل شیر و دوغ ) ... ولی آیا نوشیدنی غیر الکی داریم که توانایی تخریب بده ( نوشیدنی غیرالکی میتواند باعث تخریب بشه ؟) ... میگیم بله مثل نوشابه گاز دار .
      اتفاقا اینجا اگه قید میاورد که بعضی نوشیدنی های غیر الکلی ، شاید یکی میگفت چرا نگفتی بسیاری ؟ خب اکی آب رو جدا کردیم ولی شاید بسیاری از این نوشیدنی ها به یه طریقی باعث تخریب بشند ...
      پس اینکه قید آوردن در صورت سوال گاهی کژتابی میاره و اینکه طراح تست باید پایبند به قید های کتاب باشه
      به نظرم نمیشه معنای واحدی برای میتوانند در نظر گرفت و تو جمله ها استفاده کرد و بستگی به جمله داره.
      جمله بالا که گفتمو ببینید.
      باکتری ها می توانند فتوسنتز کنند
      این جمله در کنکور غلطه. چون اینجا باکتری های غیر فتوسنتز کنند مثال نقضش هستن.

به همین خاطر میگم گزینه 3 گزینه ای نیست که بشه براش میتوانند رو بعضی معنی کرد. یا ممکن است.

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن