خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      اول به كشور بستگي داره مثلا به طور متوسط انگلستان كشور گرونتري هست تا دانمارك بعد شهر به شهرم فرق داره مثلا تو آلمان هزينه زندگي تو مونيخ و هامبورگ يا يه روستا خيلي متفاوته .تو يوتيوب سرچ بزني برا بعضي كشورها وشهرها ويديو جديد ميتوني پيدا كني كه همه چي رو توضيح ميدن مثل اجاره خونه ،غذا ،رفت و آمد و... اما 4000 دلار هيچ جا نيست هزينه ماهانه زندگي دانشجويي حدودا كمتر از نصف اينه معمولا .
      خب البته ایشون هم یه مقدار بالا بالا هستند،حتما رفتند یه جاهای خوبش برای زندگی(نمیدونم ایتالیا یا روسیه ولی بیشتر فکر کنم روسیه رفتند)

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      خب البته ایشون هم یه مقدار بالا بالا هستند،حتما رفتند یه جاهای خوبش برای زندگی(نمیدونم ایتالیا یا روسیه ولی بیشتر فکر کنم روسیه رفتند)
      داش محمد شاید طرف خیلی واخرجه تو خود ایرانمون من با ماهی 150 پول تو جیبی میرفتم مدرسه بغل دستم با ماهی 400 ولی در کل فکر کنم4000 تا خیلی زیاد باشه بزار برات یه مثال بزنم که مطمئن شی
      اشتباه شنیدی الان ایفون 12 پرومکس قیمتش 1300 دلاره شاید طرف گفته 400
      بزرگ شدن یعنی سازش پذیری با سختی

(ریک گرایمز)

3. Top | #18
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تاپیک جالبیه ...
      نه مرا حسرت به رگ ها می دوانید آرزویی خوش/نه خیال رفته ها میداد آزارم ...

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان،چه جوری میشه فهمید قیمت اجناس و اجاره خونه و این چیزا داخل خارج به چه قیمتی هستند(راستش دنبال یه سایت هستم تا اونو ببینم)؟

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      دوستان،چه جوری میشه فهمید قیمت اجناس و اجاره خونه و این چیزا داخل خارج به چه قیمتی هستند(راستش دنبال یه سایت هستم تا اونو ببینم)؟

خوب کجای خارج
      هزینه ها تو جایی مثل کره با ترکیه با آمریکا با المان فرقشون خیلیه
      ولی به طور کلی مثلا به انگلیسی سرچ کنید rent house in Hamburg مثلا
      قشنگ میاره با تنوع بالا
      برای اجناس هم توی یوتیوب بزنید مثلا سوپر مارکت در اتریش
      بعد کلی ویدیو هست که طرف رفته قیمت جنسا رو فیلم گرفته
      برای اطلاعات مهاجرتی کلی هم که سایت مرجع اپلای ابرود هست که مثل همین انجمن خودمونه تقریبا

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gladiolus نمایش پست ها
      خوب کجای خارج
      هزینه ها تو جایی مثل کره با ترکیه با آمریکا با المان فرقشون خیلیه
      ولی به طور کلی مثلا به انگلیسی سرچ کنید rent house in Hamburg مثلا
      قشنگ میاره با تنوع بالا
      برای اجناس هم توی یوتیوب بزنید مثلا سوپر مارکت در اتریش
      بعد کلی ویدیو هست که طرف رفته قیمت جنسا رو فیلم گرفته
      جالب بود،خیلی ممنونم ازتون

7. Top | #22
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تاپیک جالبی بود!! امروز با یکی از دوستانم که مسکو دندون پزشکی میخونه صحبت میکردم ؛ خیلی کنجکاو شده بودم بدونم هزینه ها چطور هست که توضیح مختصر و مفیدی در این تاپیک بود

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      فایل پیوست 95588

سلام خدمت همه دوستان
      امیدوارم حال همتون خوب باشه
      راستش خیلی وقت پیش باید این تاپیک را میزدم
      ولی خب متاسفانه نه تایمش را داشتم و نه حوصلش
      جا داره اول خودم را معرفی کنم علیرضا هستم
      ملقب به حاجی گنزو اکثرا منو مبشناسید ولی گفتم یه توضیح مختری بدم
      بچه نجف آباد اصفهان هستم و سال ۹۸ کنکور تو رشته میکروبیولوژی قبول شدم و بعد انصراف دادم
      و مهاجرت کردم به روسیه و الان تقریبا یک سالی میشه که از ایران رفتم تو این مدت با خیلی هاتون در ارتباط بودم و همتون کمکم کردین و همیشه بهم دلگرمی میدادین بابت مشکلات و مسائلی که داشتم حالا چه تو چت باکس چه تو گروه های تلگرامی مربوط به انجمن خب قطعا جا داره منم براتون جبران کنم

این تاپیک را صرفا ایجاد کردم که هم یه توضیحی بدم‌ و هم به صورت پرسش و پاسخ باشه درباره مهاجرت و تحصیل توی دانشگاه های روسیه ، اکراین ، مجارستان ، صربستان و ...

یک نکته هم اولین بگم این تاپیک برای من نه فایده ای داره و نه سود و صرفا جنبه کمک داره چون من یه جورایی به بکس انجمن کنکور مدیون هستم

امروز در مورد روسیه توضیح میدم تو هفته های آتی در مورد کشور های دیگه .

اطلاعات کلی را میتونید از اینترنت پیدا کنید اما در مورد چیزایی میخام براتون بنویسم که اکثر موسسه های مهاجرتی بابتش دروغ میگن

1- مراحل ثبت نام
      2- هزینه دانشگاه
      3- هزینه زندگی
      4- هزینه کالج زبان
      5- کار دانشجویی

نکات کلی:

توی کشور روسیه شما میتونید به زبان های روسی ،انگلیسی،آلمانی ،فرانسوی ،چینی و ... درس بخونید .
      اگر رشته تون مرتبط به رشته های دانشگاهی ریاضی و انسانی باشه فرقی نداره که تو کدوم دانشگاه درس بخونید یا به چه زبانی تا مورد تایید ایران باشه
      اما در مورد رشته های پزشکی و دندون و داروسازی قضیه کاملا متفاوته و برای این که مورد تایید ایران باشین باید حتما توی یه سری دانشگاه های خاص و حتما به زبان روسی تحصیل کنید .
      البته تنها راه تایید شدن و این که به ایران برگردین صرفا خوندن دانشگاه های تایید نیست و راه های فرار از این قانون را در ادامه میگم خدمتتون

اگر بخاین به زبان روسی بخونید مثل اکثر کشور ها باید یه دوره کالج (یادگیری زبان) را بگذرونید
      زمان این کالج میتونه از ۶ ماه باشه تا یک سال باشه

وقتی که این دوره را گذروندید باید وارد دانشگاه بشیم که امتحان باید بدین که البته امتحانش انچنان سخت نیست برای همه دانشگاه ولی حتی در صورت قبول نشدن توی دانشگاه با دادن یه هزینه جزئی به خود دانشگاه وارد دانشگاه بشین .

پزشکی در روسیه ۶ساله هست و دندون پزشکی ۵ ساله هست
      دوره تخصص های پزشکی هم ۲ ساله هست

یک‌‌ نکته ای هم که در مورد روسیه وجود داره اینه که با دانشجوی خارجی خیلی مدارا میکنند و میدانند که زبونش خیلی سخته و خیلی کممک میکنند بهشون

هزینه دانشگاه:

دانشگاه های مختلفی سر تا سر روسیه وجود دارند ولی خب رنج قیمت از سالی ۳۰۰۰ دلار داره تا ۱۰۰۰۰ دلار
      این تفاوت قیمت برمیگرده به رنک دانشگاه، شهر و زبان مورد تحصیل

هزینه دانشگاه را میشه تو روسیه تو چند قسط داد و البته یک سری بورس ها وجود داره که در ادامه صحبت میکنم

هزینه زندگی:

همه چیز بستگی به خودتون داره مثلا به شخصه میشناسم کسایی که ماهی ۵۰ دلار خرج میکنند ولی هستند کسایی که ماهی ۱۰۰۰ دلار خرج میکنند و هر شب تو کلوب و اجاره ماشین و ...
      خوابگاه تو روسیه ارزونه ولی خب خونه واقعا گرونه و کار هر کسی نیست گرفتنش
      قیمت خوابگاه هم متغیره ولی خب از ماهی ۱۵ دلار هست تا ۱۰۰۰ دلار .

سعی میکنم هر هفته در مورد کشور های مختلف بنویسم براتون و اگر ددلاین بورسیه ای اعلام شد حتما براتون لینکش را بفرستم و شانستون را امتحان کنید.

۴- هزینه دوره کالج :

این دوره که اصطلاحا تو روسیه بهش میگن پادفک
      خوندن پادفک تو روسیه اجباری نیست ولی خب به شخصه چون روسیه اکثرا انگلیسی بلد نیستند به نظرم بهتره که این دوره را بگذرونید حتی اگر به زبان انگلیسی میخاین تحصیل کنید
      قیمت این دوره از سالی ۱۵۰۰ دلار هست تا ۷۰۰۰ دلار و با توجه به شهر و ... متفاوت هست

۵-کار دانشجویی:

توی روسیه کار برای دانشجو وجود داره
      همه نوع کاری هست و اصلا نیاز به اجازه از دانشگاه و این حرفا نیست برای ۹۰ درصد کارها
      با کار کردن تو روسیه میتوانید خرج خوراک را در بیارین ولی خب در مورد هزینه دانشگاه بستگی به تلاش خودتون داره ولی به شخصه دوستی دارم که شهریه دانشگاهش را خودش میده با کار کردن ، در واقع هر کاری ممکنه ولی خب فقط برمیگرده به توانایی ذهنی و جسمی خودتون.

اصلا ادعایی ندارم و واقعا قصد بدی بابت این تاپیک ندارم و لطفا نظرات منفی ننویسید
      سوالی بود میتوانید هم تو تلگرام یا واتس آپ هم بپرسین

ممنون از همه تون

از Defne@ عزیز هم تشکر بابت ایده تاپیک
      سلام اقای علیرضا شما اطلاعاتی دارین درباره ی معادل سازی مدارکی که از دانشگاه های غیر تایید وزارت بهداشت ایران گرفته شده؟( به غیر از خوندن تخصص در یکی از دانشگاه های مورد تایید یا گرفتن انتقالی به ایران که البته الان ممنوع شده)

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ayeh98 نمایش پست ها
      سلام اقای علیرضا شما اطلاعاتی دارین درباره ی معادل سازی مدارکی که از دانشگاه های غیر تایید وزارت بهداشت ایران گرفته شده؟( به غیر از خوندن تخصص در یکی از دانشگاه های مورد تایید یا گرفتن انتقالی به ایران که البته الان ممنوع شده)
      سلام تو خصوصی پیام بدین
      خدمتتون کامل عرض میکنم
      ولی خب مختصر بگم میتونی تو ازمون جهانی شرکت کنی و مدرکت قابل قبول میشه برای سرتاسر دنیا
      یک راه دیگه اینه که تو کشور خارجی دو سال کار کنی

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به آدمی که ریاضیش در حد پیازه و میخواد شروع کنه چه رفرنس بین المللی پیشنهاد میکنید که از صفر رنده کنه بیاد بالا؟ بعد اینکه چون کنارش کنکوری میخونم بنظرتون مزخرفات کنکور و کتابای مارو نقض نمیکنه؟

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط genzo نمایش پست ها
      فایل پیوست 95588

سلام خدمت همه دوستان
      امیدوارم حال همتون خوب باشه
      راستش خیلی وقت پیش باید این تاپیک را میزدم
      ولی خب متاسفانه نه تایمش را داشتم و نه حوصلش
      جا داره اول خودم را معرفی کنم علیرضا هستم
      ملقب به حاجی گنزو اکثرا منو مبشناسید ولی گفتم یه توضیح مختری بدم
      بچه نجف آباد اصفهان هستم و سال ۹۸ کنکور تو رشته میکروبیولوژی قبول شدم و بعد انصراف دادم
      و مهاجرت کردم به روسیه و الان تقریبا یک سالی میشه که از ایران رفتم تو این مدت با خیلی هاتون در ارتباط بودم و همتون کمکم کردین و همیشه بهم دلگرمی میدادین بابت مشکلات و مسائلی که داشتم حالا چه تو چت باکس چه تو گروه های تلگرامی مربوط به انجمن خب قطعا جا داره منم براتون جبران کنم

این تاپیک را صرفا ایجاد کردم که هم یه توضیحی بدم‌ و هم به صورت پرسش و پاسخ باشه درباره مهاجرت و تحصیل توی دانشگاه های روسیه ، اکراین ، مجارستان ، صربستان و ...

یک نکته هم اولین بگم این تاپیک برای من نه فایده ای داره و نه سود و صرفا جنبه کمک داره چون من یه جورایی به بکس انجمن کنکور مدیون هستم

امروز در مورد روسیه توضیح میدم تو هفته های آتی در مورد کشور های دیگه .

اطلاعات کلی را میتونید از اینترنت پیدا کنید اما در مورد چیزایی میخام براتون بنویسم که اکثر موسسه های مهاجرتی بابتش دروغ میگن

1- مراحل ثبت نام
      2- هزینه دانشگاه
      3- هزینه زندگی
      4- هزینه کالج زبان
      5- کار دانشجویی

نکات کلی:

توی کشور روسیه شما میتونید به زبان های روسی ،انگلیسی،آلمانی ،فرانسوی ،چینی و ... درس بخونید .
      اگر رشته تون مرتبط به رشته های دانشگاهی ریاضی و انسانی باشه فرقی نداره که تو کدوم دانشگاه درس بخونید یا به چه زبانی تا مورد تایید ایران باشه
      اما در مورد رشته های پزشکی و دندون و داروسازی قضیه کاملا متفاوته و برای این که مورد تایید ایران باشین باید حتما توی یه سری دانشگاه های خاص و حتما به زبان روسی تحصیل کنید .
      البته تنها راه تایید شدن و این که به ایران برگردین صرفا خوندن دانشگاه های تایید نیست و راه های فرار از این قانون را در ادامه میگم خدمتتون

اگر بخاین به زبان روسی بخونید مثل اکثر کشور ها باید یه دوره کالج (یادگیری زبان) را بگذرونید
      زمان این کالج میتونه از ۶ ماه باشه تا یک سال باشه

وقتی که این دوره را گذروندید باید وارد دانشگاه بشیم که امتحان باید بدین که البته امتحانش انچنان سخت نیست برای همه دانشگاه ولی حتی در صورت قبول نشدن توی دانشگاه با دادن یه هزینه جزئی به خود دانشگاه وارد دانشگاه بشین .

پزشکی در روسیه ۶ساله هست و دندون پزشکی ۵ ساله هست
      دوره تخصص های پزشکی هم ۲ ساله هست

یک‌‌ نکته ای هم که در مورد روسیه وجود داره اینه که با دانشجوی خارجی خیلی مدارا میکنند و میدانند که زبونش خیلی سخته و خیلی کممک میکنند بهشون

هزینه دانشگاه:

دانشگاه های مختلفی سر تا سر روسیه وجود دارند ولی خب رنج قیمت از سالی ۳۰۰۰ دلار داره تا ۱۰۰۰۰ دلار
      این تفاوت قیمت برمیگرده به رنک دانشگاه، شهر و زبان مورد تحصیل

هزینه دانشگاه را میشه تو روسیه تو چند قسط داد و البته یک سری بورس ها وجود داره که در ادامه صحبت میکنم

هزینه زندگی:

همه چیز بستگی به خودتون داره مثلا به شخصه میشناسم کسایی که ماهی ۵۰ دلار خرج میکنند ولی هستند کسایی که ماهی ۱۰۰۰ دلار خرج میکنند و هر شب تو کلوب و اجاره ماشین و ...
      خوابگاه تو روسیه ارزونه ولی خب خونه واقعا گرونه و کار هر کسی نیست گرفتنش
      قیمت خوابگاه هم متغیره ولی خب از ماهی ۱۵ دلار هست تا ۱۰۰۰ دلار .

سعی میکنم هر هفته در مورد کشور های مختلف بنویسم براتون و اگر ددلاین بورسیه ای اعلام شد حتما براتون لینکش را بفرستم و شانستون را امتحان کنید.

۴- هزینه دوره کالج :

این دوره که اصطلاحا تو روسیه بهش میگن پادفک
      خوندن پادفک تو روسیه اجباری نیست ولی خب به شخصه چون روسیه اکثرا انگلیسی بلد نیستند به نظرم بهتره که این دوره را بگذرونید حتی اگر به زبان انگلیسی میخاین تحصیل کنید
      قیمت این دوره از سالی ۱۵۰۰ دلار هست تا ۷۰۰۰ دلار و با توجه به شهر و ... متفاوت هست

۵-کار دانشجویی:

توی روسیه کار برای دانشجو وجود داره
      همه نوع کاری هست و اصلا نیاز به اجازه از دانشگاه و این حرفا نیست برای ۹۰ درصد کارها
      با کار کردن تو روسیه میتوانید خرج خوراک را در بیارین ولی خب در مورد هزینه دانشگاه بستگی به تلاش خودتون داره ولی به شخصه دوستی دارم که شهریه دانشگاهش را خودش میده با کار کردن ، در واقع هر کاری ممکنه ولی خب فقط برمیگرده به توانایی ذهنی و جسمی خودتون.

اصلا ادعایی ندارم و واقعا قصد بدی بابت این تاپیک ندارم و لطفا نظرات منفی ننویسید
      سوالی بود میتوانید هم تو تلگرام یا واتس آپ هم بپرسین

ممنون از همه تون

از Defne@ عزیز هم تشکر بابت ایده تاپیک
      سلام
      میدونم این تاپیک مال خیلی وقت پیشه ولی من خیلی دنبال اطلاعات درمورد تحصیل در روسیه بودم.
      خواستم بدونم از کجا بفهمیم چه دانشگاهی مورد تایید ایران هست و اینکه شنیدم هر سال این دانشگاه ها تغییر می‌کنند درسته؟؟
      و اینکه سطح علمی دانشگاه ها در چه حد هست و توی کل دنیا چقدر اعتبار دارن؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن