خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 28 از 63 نخستنخست ... 1827282938 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 406 به 420 از 935
    1. Top | #406
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Zero نامه تاپیک یادگار ماندگار ....

2. Top | #407
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      واقعا این تاپیک ارزش داره هر روز آپ بشه.انقدر که نکات زیادی داره.
      انشاالله فرصت بشه بعد کنکور 1402 خودم آپش کنم
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

3. Top | #408
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام زیرو جان.ببخشید یه سوال دیگه درباره زیست؟متوجه شدم یه مشکلی که بعد از خوندن درسنامه دارم، حاشیه نویسیه
      منظورم اینه مثلا خیلی سبز الان برای 2 صفحه از کتاب درسی 8 صفحه درسنامه داره، همشو که نمیتونم وارد حاشیه کتاب کنم
      الان راهکار چیه؟
      فقط تو درسنامه علامت بزنم و وارد کتاب نکنم؟
      تو دور های بعدی مطالعه ام که میتونم فرق نکته خوب رو از نکته چرت تشخیص بدم، حاشیه نویسی کنم؟
      یا...
      ممنون از پاسخگوییت

4. Top | #409
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seyed..yousefi نمایش پست ها
      سلام زیرو جان.ببخشید یه سوال دیگه درباره زیست؟متوجه شدم یه مشکلی که بعد از خوندن درسنامه دارم، حاشیه نویسیه
      منظورم اینه مثلا خیلی سبز الان برای 2 صفحه از کتاب درسی 8 صفحه درسنامه داره، همشو که نمیتونم وارد حاشیه کتاب کنم
      الان راهکار چیه؟
      فقط تو درسنامه علامت بزنم و وارد کتاب نکنم؟
      تو دور های بعدی مطالعه ام که میتونم فرق نکته خوب رو از نکته چرت تشخیص بدم، حاشیه نویسی کنم؟
      یا...
      ممنون از پاسخگوییت���������� �

سلام
      بعضی بچه ها ترجیح میدن فقط داخل کتاب علامت بزنن و بعدن از روی همون مطالعه کنن
      بعضی ها هم مثل خودم از طریق یادداشت برداری و دست به قلم شدن یادگیری و مرور رو انجام میدن

اولن سعی نکن کل درسنامه ها رو بنویسی...برداشت های ذهنی خودت رو با کلیات چندخط از درسنامه مخلوط کن و به زبون خودت یادداشتش کن
      منم اول توی کتاب حاشیه نویسی میکردم...کتابم رو ببینی سرت گیج میره
      ولی بعدن تصمیم گرفتم توی دفتر جدا بنویسمشون
      یه دفتر بردار و طبق یک ساختار مشخصی یادداشت برداری هات رو توش بنویس

من خودم اینطوری دفتر زیست هام رو پر میکردم :
      _ اول یه سرتیتر مشخص میکردم مثلن " ایستگاه قلب " بعدش زیر این تیتر نکات و برداشت های بدرد بخور رو مینوشتم و بعد از حل کردن چندتا تست اگه نکته و تحلیل خوبی رو هم درک میکردم داخل اون ایستگاه یادداشت میکردم ... هفته ی دوم آزمون هام رو هم به مرور دفترم و حل تست بیشتر و سریعتر اختصاص میدادم
      خیلی وقت ها ازطریق همین نوشتن ها بود که رفع اشکال هم انجام میشد

بنظرم داخل کتاب اگه میخوای حاشیه نویسی کنی ... رمز های یادآوری خودت رو یادداشت کن
      مثلن من برای معده گاو رمز داشتم = سنهش ( ترتیب سیرابی نگاری هزارلا شیردان )
      یا یک برداشت هایی که خوندش خیلی کمکت میکنن تا مفهوم رو سریع به یاد بیاری

توضیحات سیرتاپیاز رو توی حاشیه نویسی کتاب انجام نده.... اون ها رو توی دفتر بنویسی هم راحت تری و هم منظم تر مرورشون میکنی

فایل پیوست 95472
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 07 آذر 1399 در ساعت 13:56

5. Top | #410
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

سلام
      بعضی بچه ها ترجیح میدن فقط داخل کتاب علامت بزنن و بعدن از روی همون مطالعه کنن
      بعضی ها هم مثل خودم از طریق یادداشت برداری و دست به قلم شدن یادگیری و مرور رو انجام میدن

اولن سعی نکن کل درسنامه ها رو بنویسی...برداشت های ذهنی خودت رو با کلیات چندخط از درسنامه مخلوط کن و به زبون خودت یادداشتش کن
      منم اول توی کتاب حاشیه نویسی میکردم...کتابم رو ببینی سرت گیج میره
      ولی بعدن تصمیم گرفتم توی دفتر جدا بنویسمشون
      یه دفتر بردار و طبق یک ساختار مشخصی یادداشت برداری هات رو توش بنویس

من خودم اینطوری دفتر زیست هام رو پر میکردم :
      _ اول یه سرتیتر مشخص میکردم مثلن " ایستگاه قلب " بعدش زیر این تیتر نکات و برداشت های بدرد بخور رو مینوشتم و بعد از حل کردن چندتا تست اگه نکته و تحلیل خوبی رو هم درک میکردم داخل اون ایستگاه یادداشت میکردم ... هفته ی دوم آزمون هام رو هم به مرور دفترم و حل تست بیشتر و سریعتر اختصاص میدادم
      خیلی وقت ها ازطریق همین نوشتن ها بود که رفع اشکال هم انجام میشد

بنظرم داخل کتاب اگه میخوای حاشیه نویسی کنی ... رمز های یادآوری خودت رو یادداشت کن
      مثلن من برای معده گاو رمز داشتم = سنهش ( ترتیب سیرابی نگاری هزارلا شیردان )
      یا یک برداشت هایی که خوندش خیلی کمکت میکنن تا مفهوم رو سریع به یاد بیاری

توضیحات سیرتاپیاز رو توی حاشیه نویسی کتاب انجام نده.... اون ها رو توی دفتر بنویسی هم راحت تری و هم منظم تر مرورشون میکنی

فایل پیوست 95472
      خیلی خیلی ممنون
      واقعا به خاطر وقتی که گذاشتی متشکرم زیرو جان
      عالی هستی تو

6. Top | #411
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      زیرو عزیز ... تبریک
      من بلاخره اکانت ساختم بعد 4 ماه سرک کشیدن تو انجمن تا ی تبریک بگم و تشکر کنم
      خیلی عالی بود
      ایشالا همیشه همینطوری موفق باشی
      واس مام دعا کن

7. Top | #412
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khasteh نمایش پست ها
      زیرو عزیز ... تبریک
      من بلاخره اکانت ساختم بعد 4 ماه سرک کشیدن تو انجمن تا ی تبریک بگم و تشکر کنم
      خیلی عالی بود
      ایشالا همیشه همینطوری موفق باشی
      واس مام دعا کن
      ممنون رفیق

امیدوارم توی مسیر زندگی بهترین ها رو کسب کنی
      موفق باشی

8. Top | #413
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      پسررر الحق که تاپیکت جزو بهترین و ارزشمندترین تاپیکای فرومه.
      انقد بی منت وقت بزاری واسه کنکوریا بدون دریافت ریالی ؟ کم پیدا میشه اینروزا

دستت طلا *_*

9. Top | #414
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      پسررر الحق که تاپیکت جزو بهترین و ارزشمندترین تاپیکای فرومه.
      انقد بی منت وقت بزاری واسه کنکوریا بدون دریافت ریالی ؟ کم پیدا میشه اینروزا

دستت طلا *_*
      ممنون بابت لطفی که داری

10. Top | #415
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      من تازه ازمون گاج ثبت نام کردم و خیلی اتفاقی و عجله ای شد.
      با توجه به اینکه شما هم پارسال گاج بودین چیزی هست که بخواین درمورد ازمون های گاج یا نحوه سوالاتش بهم بگین؟
      من یه مقدار هم عقبم از ازمون ولی احتمالا نیمسال دوم به ازمون میرسم. خانواده اصرار داشتن ازمون شرکت کنم.
      نه مرا حسرت به رگ ها می دوانید آرزویی خوش/نه خیال رفته ها میداد آزارم ...

11. Top | #416
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Me vs Me

در این پست قراره یک سری گفت و گو ها و جملاتی رو بنویسم...
      این حرف ها حاصل نگرش و اعمال خودم هست ، اما در سال های متفاوت ... یک روند مقایسه ای برای آنالیز شکل گیری شخصیت کنکوری

آبی رنگا مال سال 97_98 هستن
      و سبز رنگ ها مال سال 98_99 هستن

_من از ادبیات و عربی و ریاضی و فیزیک و شیمی متنفرم ، یا غلط جواب میدم یا اصلن نمیفهمم سوال چی میگه. انقدر ازشون حالم بهم میخوره که حوصله ندارم بفهمم درسنامه و پاسخنامه چی داره میگه.... من چقدر احمقم ، با این سطح آی کیو هیچی نمیشم.
      _باید نشانه های ضعفم رو دقیق تر شناسایی کنم ، با زدن هر آزمون باید برنامه ریزی دقیق تری برای ضعف هام بریزم ، میدونم که قرار نیست 100 بزنم فقط کافیه یک سری نقاط قوت پایدار ایجاد کنم و در صورت لزوم بعضی از تیپ سوالات رو درالویت آخر قرار بدم یا حذفشون کنم.
      میدونم که زنجیره ی اشتیاق،عمق،سرعت و تمرکز سوخت من برای موفقیت هستن که هیچ کدوم بدون دیگری عمل نخواهد کرد پس تصویر ذهنی منفی رو نسبت به درس ها برمیدارم و لذت بردن از مطالعه رو انتخاب میکنم.

_دو روز دیگه برم اون مهمونی یا نه ؟ ... اگه برم باید فشار نگاه و تیکه های بقیه رو تحمل کنم ، اگه نرم نمیتونم درست و حسابی درس بخونم ، از یه طرف هم میشینن پشت سرم میگن انقدر میشینه خونه حتمن قراره رتبه خیلی عالی ای توی کنکور بیاره .
      _اگه پیشروی برنامه ام خوب باشه احتمالن مهمونی رو میرم ، البته اگه بدونم قراره توی مهمونی فرکانس منفی دریافت کنم بجاش یه سرگرمی دیگه رو انتخاب میکنم تا انرژِیم بالاتر بده.

_از تست زدن توی خونه حالم بهم میخوره ، هرچی میزنم غلط از آب درمیاد اون لابه لاها هم یکی دوتا درست میشه ، اصلن تست رو بی خیال میرم درسنامه میخونم و تمرین ها و تست های آموزشی رو فقط با نگاه میخونم تا قشنگ درس رو متوجه بشم و اون چندماه آخر توی دوران جمع بندی تست میزنم.
      _ باید تعداد تست های روزانه و هفتگی رو یادداشت کنم ، هفته ای نباید زیر هزارتا تست داشته باشم و به تدریج باید بیشترش کنم ، تست های آموزشی رو باید همگام با یادگیری حل کنم و قلق گیری های اولیه رو باهاش انجام بدم ، علامت گذاری های تست ها بعدن بعنوان تست تکراری و ایستگاه های مرور خیلی به دردم خواهد خورد ، تست های آزمونکی رو بعنوان چالش و تثبیت از خودم میگیرم.

_چندماهه دارم توی تراز پایین دست و پا میزنم ، خدایا چرا وقتی این همه خوندم ترازم از فلانی پایین تره ، چرا بهمانی با تقلب تراز بالا میاره اما من با این همه دست و پا زدن ترازم بشه 5 هزار.... اصلن مگه با میانگین تراز 5 هزار میتونم امیدی داشته باشم ... شاید باید یه سال پشت کنکور بمونم
      _روند پیشروی و برنامه ریزیم برای این آزمون یک سری اشکالات داشت که باید برای آزمون بعد برطرف کنم ، توی مبحث مثلثات لنگ میزنم باید برم سراغش و تیپ تست های منتخبم رو یادداشت کنم ، آزمون قبل ترازم 7600 شد ولی این آزمون
      6900 شدم بذار یک برگه بردارم و دلایل افت ترازم رو آنالیز کنم شاید سرجلسه مهارت های آزمون دادنم مشکل داشته شاید هم توی مباحث این آزمون اشکالات زیادی دارم شاید هم توی دوهفته ی اخیر رفتارهای خاصی باعث شده افت داشته باشم .

_نمیدونم این دو سه روز قبل از آزمون چرا حوصله درس خوندن ندارم ، اصلن نمیدونم چی رو بخونم از چی تست بزنم ، احساس میکنم همه رو بلدم ولی طبق معمول سرجلسه تعداد غلط هام 50 تا میشه و کلن گند میزنه به ترازم ... ولش کن این دو سه روز قبل آزمون یه نگاه سرسری میندازم و یکم استراحت میکنم تا توی آزمون انرژی داشته باشم.
      _خب ، ازاونجایی که نقشه ی راه هرهفته رو هر جمعه روی برگه مشخص میکنم ، این دو سه روز قبل آزمون قراره یه آزمون شبیه سازی شده از خودم بگیرم و براساس تحلیلش نقاط تمرکز مرورم رو پیدا کنم ، تست های منتخب و علامت گذاری شده رو هم باید یک دور با رفع اشکال های یادداشت شدم دوره کنم.... بخش های حفظی و فرار روهم یه نگاه گذرا بندازم.

_حالا که این سریال رو شروع کردم بذار توی دو سه روز 24 ساعته دانلود و نگاش کنم سریع تموم بشه وگرنه نمیتونم درس بخونم ....
      _خب ، طبق معمول اگه قراره سریال ببینم توی اون بازه های مشخص شده قرارش میدم و اگه خیلی برام مهمه که قسمت های بیشتری رو ببینم ، سعی میکنم صبح زود درس رو شروع کنم و شب سریعتر برنامه هام رو تموم کنم و شب زمان بیشتری برای سریال داشته باشم

_هفته های آخر کنکوره ، ترازم توی آخرین آزمون پیشرفت کرده و تونستم 6400 بشم ، ولی چه فایده ، با این وضعیت و با این میانگین تراز توی کنکور هیچی نمیشم ... بخاطر همین بود که از زمستون تصمیم گرفتم یک سال دیگه بمونم...
      _هفته آخر کنکوره ، آخرین ترازم 5400 شد ، قشنگ یه چیز حدود دوهزارتا افت تراز داشتم.... ولی قرار نیست کنکور رو به تراز ببازم ... من تمام انرژی و تمرکزم رو روی جلسه کنکور میذارم ... اینجا و الآن زمان باختن و تسلیم شدن نیست ، قبل از مبارزه شکست رو قبول نخواهم کرد.

گفت و گوهای شما چجوریه ؟ ... بنظرتون این برایند نگرش ها و عملکردهامون نیست که قراره روی سایت سنجش منعکس بشه؟
      شما دربرار خودتون قدرتمند هستید یا ضعیف ؟
      قدرتمند کسی است که بتواند محیط خود را مدیریت کند و بر روی آن تاثیر بگذارد.

الآن بنظرتون رقابت اصلی در کنکور بین 500 هزار نفره یا بین دو نفر ؟؟؟
      بنظرتون رقیبی که بین شما و کنکور قرار گرفته خودتون هستید یا اون 500 هزار نفر ؟

Me vs me

12. Top | #417
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم دقیقن ی افکاری مثل اون مورد اول شما دارم داداش
      ریاضی
      امروز تموم درسایی رو که باید میخوندم خوندم ... فقط ریاضی موند
      از اول مهر که کتابام رو گرفتم ، فقط ریاضیه ک نمیخونمش ... این همه مدت گزشته اما من هنوزم درصد 0 میرنم توی ازمون اصلن نمیشه باهاش ارتباط برقرار کنم )
      خیلی بده اینطوری....

13. Top | #418
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      منم دقیقن ی افکاری مثل اون مورد اول شما دارم داداش
      ریاضی
      امروز تموم درسایی رو که باید میخوندم خوندم ... فقط ریاضی موند
      از اول مهر که کتابام رو گرفتم ، فقط ریاضیه ک نمیخونمش ... این همه مدت گزشته اما من هنوزم درصد 0 میرنم توی ازمون اصلن نمیشه باهاش ارتباط برقرار کنم )
      خیلی بده اینطوری....
      تا زمانی که این تصویر ذهنی منفی رو تغییر ندی آب از آب تکون نمیخوره

ریاضی یک درس تحلیلی محسوب میشه .... درمرحله اول باید مفهوم مطلب رو یادگرفت تا قدرت تحلیل بالا بره ، درمرحله دوم حل سوال ها وتست های متنوع صورت میگیره و بیشتر تایم باید صرف این کار بشه.
      مرحله سوم هم نحوه حل سوالات هست ، تفکر حل مسئله .... اینکه بتونی خودت رو به درستی درگیر تست ها و پاسخ هاشون بکنی ، متوجه شدن و پیدا کردن قاعده و مفهوم پاسخ یک تست میتونه تبدیل به یک الگو و روندی برای حل تست های دیگه بشه.

اگه تصویر ذهنیت رو درست کنی و مطالعه کافی و صحیحی رو پیش بگیری مطمعنن شاهد پیشرفت توی هردرسی خواهی بود
      حالا نمیگیم کنکور رو خیلی درصد عالی ای بزن ... همین که نسبت به یک سری مباحث و تیپ تست ها تسلط پیدا کنی میتونی یک نتیجه ای بگیری که روی کارنامه نهایی تاثیر مثبتی بذاره

14. Top | #419
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اخه نمیدونم من اینطوریم یا همه
      وقتی میبینیم ی چیزیو نمیتونم حل کنم خیلی اعصابم خورد میشه / یکم قاطی میکنه مغزم
      ب نظرتون سیرتاپیاز میتونه کمک کنه ؟

15. Top | #420
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اخه نمیدونم من اینطوریم یا همه
      وقتی میبینیم ی چیزیو نمیتونم حل کنم خیلی اعصابم خورد میشه / یکم قاطی میکنه مغزم
      ب نظرتون سیرتاپیاز میتونه کمک کنه ؟
      نه داداش گلم ، فقط شما این مدلی نیستی .... یه نمونه اش خود من بودم که توی صفحه قبل هم نوشته بودم .
      با منبع جدید و تعدد منابع فقط گره به کارت اضافه خواهی کرد ، سیرتاپیاز منبعی تشریحی محوره و برای راه انداختن پایه ریاضی مفیده اما کتابی مثل تخته سیاه هم درسنامه خوبی داره و هم تست محوره

مطمعنم تا به حال آگاهی لازم رو به دست اوردی ... اگه واقعن میخوای تغییری در وضعیتت رخ بده این آگاهی رو باید به عمل ترجمه اش کنی

صفحه 28 از 63 نخستنخست ... 1827282938 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 92 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 92 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن