خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 60
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Frozen نمایش پست ها
      بنظر من زیست نهه تنها خلاصه نویسی نداره بلکه اضافه نویسی داره !
      تازه باید زیر شکلای کتاب یا حتی یسری جمله های کتاب یسری نکات اضافه کنی !
      وقتی زیست کلمه ب کلمش مهمه چیشو میشه خلاصه کرد؟ مگه اینکه همشو دوباره تو برگه بنویسی اگه وقتت اضافیه
      درضمن خلاصه نویسی فقط نوشتن نیس ک ! همون هایلایت کلمات کلیدی و جملات مهم خودش یجور خلاصه کردنه !
      چون دقیقا اون زمانایی که دنبال نکات مهم تری یا مرور سریع یه نگاه به همون هایلایتا سریع میندازی!
      حالا من نظرم اینه بقیه علما مطمئنا از من وارد ترن
      فرمایش شما کاملا متینه؛ منم دقیقاً نظرم مشابه شماست ولی دیده بودم که خیلی از بچه ها به خلاصه نویسی زیست ایمان دارن و حتی مشاورایی هم هستن که تاکید دارن به این امر و گاهاً تحمیل میکنن به شاگرداشون!
      در نتیجه میخواستم ببینم آیا کسی هست که خلاصه نویسی زیست رو عامل موفقیتش بدونه..؟ که خب بعید بدونم خلاصه نویسی 0 تا 100 کتب زیست اونقدرا توی موفقیت موثر باشه و بیشتر وقت کشی حساب میشه تا کمک به ارتقا درصد..

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Eli.. نمایش پست ها
      الان کسی نیست نظر بده.فقط یه دو سه تا جغد بیدارن و من و تومن شخصا به خلاصه اعتقادی ندارم.به خاطر همون مورد دوم

ایشاللا ما جغدا هم یه روز درست شیم
      من که یه جوجه رنگی پیدا کردم کنار خیابون و آوردمش خونه و توی اتاقمه موقتاً صبحا 8 یا 9 بیدارم میکنه، هر ساعتی خوابیده باشم دیگه نمیتونم اونور 9 به خوابم ادامه بدم

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      با اینکه الان 2:30 صبحه ولی خب
      ببنید خلاصه نویسی اگر میخواهید کنید انجام دهید،ولی این اسمش خلاصه نویسی نیست!من خودم در طول عمرم فقط یه فصل اونم فصل 3 زیست دهم رو خلاصه نویسی کردم،حول67صفحه شد!(هرچی از کتاب و تصاویر و هر چی ترکیبی به ذهنم رسید نوشتم و تازه هر چی از کمپل هم خوندم واردش کردم،بعدش دیدم هیچی برای این کار هر فصل باید یه دفتر بنویسم و چون حوصله نداشتم دست از این کار برداشتم(فک کنم اگر فصل دوم دهم رو مینوشتم باید از اداره بایگانی و ثبت احوال برای من دفتر جور میکردن اینقدر زیاد میشد
      درضمن خط من مناسبه(منظورم اینه که درشت ننوشتم!)
      دقیقاً خیلی زیاد میشه و خیلی هم طول میکشه، و البته کاری که شما کردی خلاصه نویسی نبود، در واقع نوشتن مقاله بود
      من خودم به دستور مشاور محترم برای زیست نظام قدیم اینکارو کرده بودم، اونم فقط برای زیست پیش، اما خیلی انرژی ازم گرفت و دیگه به زیست پایه که رسیدم اصلاً حسش نبود و کلا هیچی ننوشته بودم بعنوان خلاصه! کار بیخودیه درکل. مگر اینکه آدم بخواد یه سری نمودارای مهم یا مطالب موردی و خیلی مهم رو نوت برداری کنه که بعداً بتونه یه مرور سریع بکنه..

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      زیست شناسی کنکور درس عجیبیه
      سخت نیست ولی عجیبه
      هرکسی هم که درصد بالا زده روش خودشو برای خودش ابداع کرده
      بنظرم شما هم به جای اینکه دنبال تایید یا تکذیب بقیه باشید خودتون روش خودتونو کشف کنید و کاریو بکنید که بنظرتون باعث میشه یادگیریتون بیشتر بشه
      تقریبا بینهایت روش برای مطالعه زیست شناسی دیدم که اگر بخواید خودتونو درگیر کنید که کدوم بهتره و طی سال صدبار روشتون رو عوض کنید در آخر سال می بینید که شما موندید با 3 تا کتاب که روشون تسلط ندارید و یه درصد داغون
      خلاصه نویسی هم کاملا سلیقه ایه و صرف نوشتن یا ننوشتن خلاصه دلیل موفقیت یا عدم موفقیت شما نیست
      موفق باشید

اینجانب مدت زیادی رو صرف امتحان کردن روش های مختلف کردم (نه فقط برای درس زیست، درسای دیگه هم بودن) اما خب با حرف شما تا حد زیادی موافقم. ولی خب آدم میتونه خیلی جاها مشورت بگیره و ببینه توی فلان موضوع چقدر نظر موافق هست و چقدر نظر مخالف، اونموقع میتونه توی تصمیم گیری بهتر عمل کنه و از نظرات دیگران یه جمعبندی داشته باشه و بهره ببره
      مرسی که نظرتونو گفتین

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sis.b نمایش پست ها
      ما اول کتاب میخونیم درسنامه میخونیم بعدش میریم تست میزنیم نکاتی که بلد نبودیمو حاشیه نویسی میکنیم تو کتاب درسی تازه جا هم کم میاریم
      هرجور حساب میکنم این حجم از نکاتو نمیشه خلاصه نویسی کرد اخه
      درست میفرمایین! منم نظرم مشابه نظر شماست
      ولی خب یه مشاور داشتم حدودا سه سال پیش که خلاصه نویسی رو بر من واجب کرده بود! و به اینصورت بود که لا به لای تمام صفحات کتاب زیست، برگه سفید گذاشته بودم و هر صفحه یا تیتر رو که میخوندم، خلاصشو مینوشتم و هیچ نکته اضافه ای رو هم وارد نمیکردم اون لحظه، بعد که تست میزدم توی یه صفحه جدا (معمولا) اون نکات رو مینوشتم. گرچه فقط اینکارا رو برای زیست پیش دانشگاهی انجام داده بودم، ولی دیگه حوصله نداشتم برای پایه هم همینکارا رو بکنم.. اما واقعا تاثیر خیلی مثبتی با این روش حاصل نشد. خلاصه نویسی هم به اینصورت بودش که جملات رو کامل نمینوشتم یا از علائم اختصاری استفاده میکردم و بعضی وقتا بیشتر به صورت کلیدواژه اینکارو میکردم. اما خب... همونطور که خیلی از دوستان میفرمایند، این روش بیهوده و وقت تلف کنه!!

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Anni نمایش پست ها

صفحه های کتاب رو کد گذاری کن.. اون جاهایی ک کد دارن رو ده برابر بیشتر از جاهای بدون کد بخون.. انتخاب نماد کد با خودت ولی ب چارتا کد نیاز داری..
      1. حفظی مقایسه ای: مثلا صفحه 5زیست دوازدهم اومده نوکلئیک اسید خطی و حلقوی رو توضیح داده ولی ی جورایی مقایسه اس..
      2. سرتیتر: مثلا صفحه 7زیست دوازدهم پاراگراف دوم اومده رابطه مکملی رو گفته ک توی این بخشا دخالت داره.. 1- همانندساری 2-رونویسی 3-ترجمه.. پس میشه ازش ب عنوان ی سرتیتر و پیش نیاز یاد کرد..
      3. مهم و پرتکرار تستی: مث مراحل ترجمه=)
      4. اونایی ک غلط میزنم: غلطای توی ازمون رو ک توی تستا هم غلط زده بودی رو توی متن کتاب مشخص کن.. بعدها ک اشکال این تیکه رفع شد باید کدشونو پاک کنی
      *بنظرم لازمه ذکر کنم ک صرفا فقط همین کدها رو نمیخونیم.. فقط کدها رو بیشتر میخونیم.. مثلا اگه تا کنکور 10دور کتاب رو خوندی، 30دور هم این کدها رو باید خونده باشی..

ی خلاصه صوتی هم داریم..برا وقتایی ک مثلا کشون کشون میبرنت مهمونی یا تو راه یجایی هستی بدردت میخوره.. هرگفتار ک تموم شد تموم نکات خیلی مهم و بولد اون گفتار رو توی نهایتا پنج دیقه خیلی خیلی سریع برای خودت مرور کن و صداتو ضبط کن..

خلاصه نویسی کتبی هم من باهاش حال نمیکنم حقیقتا.. برا همین اساسا اصن بلدش نیستم..
      کد گذاری رو تاحالا امتحان نکرده بودم.. حتما اینکارو میکنم.. من از خلاصه صوتی برای لغات عربی بیشتر بهره بردم و همچنین کلمات فارسی.. و واقعا به نظر خودمم روش موثریه، حتما از پیشنهادتون کمک میگیرم.. مرسی!!

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط it.roze نمایش پست ها
      تو خلاصه نویسی قرار نیست ریز به ریز نکات رو نوشت چون اینجوری دیگع میشه جزوه من خودم گفتار پروتئین ها رو تو نصف صفحه خلاصه کردم که فقطم متن کتابه یادمه برا امتحانای تشریحی خوب بود مثلا یه ساعت مونده به امتحان نگاش میکردم و مطالب تو ذهنم مرور میشد ولی بعید میدونم برا تست فایده ای داشته باشه
      بی فایده نیست و اتفاقا خلاصه نویسی برای همچین موضوع هایی خیلی میتونه کمک کنه. اما خلاصه خیلی خط به خط و ریز به ریز هم زمان زیادی میبره هم اینکه ممکنه به اندازه روشهای دیگه مثه هایلایت کردن و صرفا نوت برداری کردن ارزش داشته باشه و بتونه موثر واقع شه.

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Imth76 نمایش پست ها
      یه چیزایی کامنتای بالا دیدم گفتم شاید کم لطفی باشه که نظرمو نگم
      یه نفر نوشته بود زیستو تو ۶۰ صفحه یه درس خلاصه کرده و کتابای دانشگاه رو خونده فقط اگه مشاوری داشتی که این روشو بهت گفته همین الان باهاش تموم کن ولی اگه خودت...اینو بدون درسای دبیرستان یه چیز کلی از همه علوم موجود در دانشگاه‌هاست که تازه وارد دانشگاه بشی میبینی خیلی از مفاهیم باید بندازی دور و جدید یاد بگیری پس سعی کنین فقط و فقط و فقط کتاب درسی و درسنامه های مرتبط باهاشو بخونید کنکور هیچ چیزا جز متن کتاب درسی و در حالت سخت تر ابهامات کتاب درسی و اعماق وجودش و ریز نکات شکلاش نیست ... همه ی دروس همینطوریه ببین به جرئت میتونم بگم سخت ترین سوالات کنکور که برای مثال ۹۹ از کتاب درسی بوده و شما با خوندن کتاب اضافی وقت گرانبهاتو میریزی توی....
      مث اینه بری برای تابع مثلثات و مشتق کتاب های دیفرانسیل دانشگاهی بخونی ببینید شما مجبورید یک سال با کتابهای درستون سر کنید و همه مفاهیمشو یاد بگیرید و حفظ کنید و اصلا کار نداریم مثلا کتاب اشتباه داره یا ناقص گفته پس من برم کتاب کمپل بخونم ..بخدا برای خودتون میگم وگرنه من که ضرر نمیکنم ....سخت ترین سوالات کنکور یا به اصطلاح سوال چالشی یا ایده دار باز هم میبینی از اعماق کتاب درسی اومده این از این
      و یک شکل دیدم که درباره سیکل قلب شلوغ پلوغ بود واقعا میخوام بگم نیازی به کشیدن شکل نیست و نوشتن اون همه نکته اندازه مورچه تجربه ثابت کرده همه ی این برگه ها باید در آخر به سطل آشغال ریخته بشه من خودم کل زیستو تو ۵۰ صفحه پارسال خلاصه کردم و توی شکلا هم کلی نکته داشتم ولی هفته آخر فقط و فقط متن کتاب خالص و تست کنکور زدم و زیست ۹۹ رو ۶۵ زدم البته رشتم ریاضی بود و امسال موندم برا دانشگاه بهتر و تمام خلاصه های دینی و زیستمو ریختم سطل آشغال حتی نکته هایی که از ازمونا در آورده بودم ببینید با صحیح و خطا و کارای دیگه یکروز میفهمید که زیست رو فقط میشه با خوردن کتاب و تستای کنکور سالای قبل و در آوردن نکات شکلا توسط خودتون نه درسنامه درسنامه فقط باید بهت ایده بده
      خلاصه نویسی فقط برای فیزیک ریاضی در حد دو برگ آچار و زبان فارسی و عربی بدرد میخوره و بقیه آخرش دور ریخته میشه و فقط میمونه وقتی که سر خلاصه نویسی از دست دادی
      حتی چرخه قلب با اون همه نکته اش نیازی به نوشتن روی کاغذ نداره و نیازی نیست نکته براش بنویسین تستا رو علامتدار کنید و چیزی مث داستان در ذهن خودتون مجسم کنید چون روز کنکور تنها یار شما ذهن شماس که باید کارکرده و خلاق شده باشه باور کنید اگه با تصویر سازی تو ذهن سیکل قلبو(برای مثال دارم اینو میگم) یاد بگیرید انقدر سرعتشون بالا میره تو تست زدن زیست که باورت نمیشه
      پس در نهایت برای زیست خوندن متن کتاب و استفاده حداقل از درسنامه در راستای فهم بهتر ابهامات و اعماق کتاب درسی و بعد مهم ترین مرحله تست تست تست به شما ایده میده و میگه چجوری کتابو بخونی و خودت در دور های بعد کتابو با دید بهتری میخونی خودم خیلی سبز میزنم واقعا بی نقصه و گاج نظام قدیمم عالی بود و برای مرور هیچی بهتر از کتاب و تست کنکور نیست
      بابت تمام توضیحات خوبتون و البته وقتی که گذاشتین و توضیح دادین ممنونم ازتون
      عارضم خدمتتون که با حرفاتون تا حد زیادی موافقم ولی خب بعضی جاها که فرمودین احتیاجی به خلاصه نویسی نیست، نیاز هست و صرفا به خاطر اینه که بتونید بارها و بارها تمام نکات مربوط به فلان موضوع رو یه جا پیدا کنید و بخونید و مجبور نباشید مثلاااا میگم برای ویژگی های مشترک حشرات، کل کتب دبیرستان رو زیر و رو کنید. حالا یه سری چیزای دیگه مثل قلب هم به همین منوال میشه نوت برداری کرد ازشون ولی خب بازم به قول شما نیازی به یه عالمه آسمون و ریسمون بافتن نیست در این زمینه و وقتی که نوت برداری زیادی شلوغ پلوغ بشه، حتی حس خوندنشم نمیاد..

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehs77h نمایش پست ها
      راستی شما که دنبال خلاصه هستید درسنامه های درختی موج آزمون خیلی عالیه.می تونید تو سایت الگو دانلودش کنید.قسمت منابع تکمیلی
      موج آزمون زیست‌شناسی (نسل جدید) کنکور ۱۴۰۰ | فروشگاه آنلاین الگو
      دستت درست خواهر

دارمشون اتفاقا، هم درسنامه های درختی الگو و هم کتب جمع بندی خیلی سبز و مهروماه رو

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      خب میبینم دوستان بنده یه روز نبودم چه قدر حرف پشت سر من زدید،چون فعلا اعصابم خورده و حوصله بحث ندارم امیدوارم شما نخبگان زیست شناسی موفق و موید باشید
      اینجا کسی حرف پشت سر کسی نمیزنه رفیق، همه نظرشونو گفتن یا مثلا دلیل آوردن که چرا با فلان روش که فلان دوستمون گفته مخالفیم. منم از همتون ممنونم که شرکت کردین تو این بحث و نظر دادین و هرکدومتون به یه نحوی کمک حال من و امثال من شدین

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ENZO77 نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر
      ببین دوست عزیز،شما باید ببینی هدفت از خلاصه نویسی چیه.
      الف)اگه میخوای یه منبعی برای مرور و توشه ی آخرتت باشه،قبول داری نمیتونی همه نکات و ریزه کاری هارو وارد خلاصت کنی؟؟؟و قبول داری اگه بخوای این کارو بکنی،شدیدا وقتت تلف میشه و کار بیهوده ایه؟؟؟
      ببین.شما برای جمع بندی و مرور ماه های آخر یا قبل از آزمون های آزمایشی،باید بتونی همه ی نکاتی که بلدی رو دوره کنی.پس عملا نوشتن خلاصه نمیتونه کمکت کنه.
      اما
      یه سری نمودار های درختی قدیما کتاب های قلمچی داشتن.بش میگفتن درخت دانش.میومدن هر قسمتی رو طبقه بندی میکردن و نکات مهمو مینوشتن.این موضوع هم برای شروع مطالعه مفید بود(چون کمکت میکرد یه دید خوبی پیدا کنی و بعد بری سراغ درسنامه و کتاب) هم برای مرور و جمع بندی مفید بود(دقت کن مفید بود،نه کافی!!!چون کمکت میکرد مطالب دوباره به ذهنت و حافظه تصویریت برگرده و بعد بتونی با مرور نکات تستی و جزئی و یا تست زدن،به اون درخت،شاخ و برگ بدی و مطالعتو تکمیل کنی).

ب)آدمی هستی که نوشتن،کلا باعث یادگیری بهتر و بیشتر و مفیدتر شما میشه.

جزو هر گروهی که باشی یا حتی هردو،پیشنهاد من به شما اینه.
      سعی کن با الگوبرداری از نمودار های درختی و جمع بندی(انگار جدیدا نشر الگو هم از این حرکتای قشنگ زده)،بعد از خوندن و تکمیل یه مبحث(نه قبلش)،نمودار درختی و ذهنی خودتو بکش(یعنی با توجه به درسایی که خوندی و تستایی که زدی،یه جوری اون فصلو طبقه بندی کن که بعدا بدونی چجوری دوباره همون فصلو بخونی)
      فقط یه نکته ی مهم:قرار نیست جزئیات و قید و نکته تست و این حرفارو تو خلاصت بیاری.فقط نقشه میکشی برای اون فصل.
      حالا این کار فایدش چیه؟؟هم ذهنت منظم میشه،هم یادگیریت قوی تر میشه(اگه جزو دسته ی دوم باشی)،هم وقتت گرفته نمیشه و کار بیهوده نکردی(چون یه خلاصه نوشتی از تایپک های فصل و بعدا این تاپیکو میخونی و واسه جزئیات و نکات ترکیبی و این حرفا،رجوع میکنی به درسنامه.نیومدی دوباره یه کتابو بنویسی)

پی نوشت:اگه یه روزی به این نتیجه رسیدی که وقتت رو روی خلاصه نویسی نذاری،میتونی همون خلاصه های درختی نشرالگو رو پرینت بگیری و ازش استفاده کنی.کلا این طبقه بندی فصل،مثل کمک راننده تو مسابقات اتومبیل رانیه.باعث میشه بدونی الآن کجای فصلی.البته من خودم هیچوقت این کارو نمیکردم و همون متن درسنامه رو جوری هایلایت میکردم که منظم بشه و بدونم دارم چیکار میکنم.

واقعا شرمندم که اینقدر طولانی شد
      انشالله بقیه دوستان که سواد و تجربشون بیشتر از من هستش هم کمک کنن.چون این تاپیک میتونه سوال خیلی از عزیزان باشه.
      موفق باشید

دوست گلم تشکر فرااااااوااااااان میکنم از شما که انقدر با حوصله نظرتون رو اعلام کردین؛ عرضم به حضورتون که منم با حرف شما موافقم و روشهایی که گفتید رو قبلا امتحان کردم، البته برای یه سری فصلها، و خب اینکارو برای بقیه فصل ها هم میکنم حتما. بازم ممنون از اظهار نظر مفیدتون

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehs77h نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز. خلاصه نویسی زیست به این صورته که مثلا شما یه جاندارو تو کتاب می بینید راجبش صحبت کرده.جلوتر تو فصلای بعدی نکات دیگه ای رو گفته.شما اون جاندارو تو یه برگه می نویسید ونکاتشو که تو کتاب پراکنده هست تو همون برگه جمع آوری می کنید.یا مثلا راجب مغز دارید می خونید عملکرد بخشای مختلفو تو یه ورق آ4 خلاصه کنید و... چندتا نمونه که تو کانال تلگرامدیدم براتون می فرستم.البته اگر فکر می کنید وقتتونو خیلی می گیره به همون خلاصه ی جانداران که اول متن براتون توضیح دادم اکتفا کنید.چون خیلی خلاصه نویسی جانداران به کارتون میاد.عکس از خلاصه جانداران نداشتم جزومو باید پیدا کنم.
      فایل پیوست 95357فایل پیوست 95358فایل پیوست 95359فایل پیوست 95360فایل پیوست 95361
      دوست گلم ازت بابت وقتی که برای نظر دادن گذاشتی ممنونم واقعا؛ بله خودمم از این مدل نوت برداری ها و نمودارا دارم که خودم درستشون کردم و واقعا موثر واقع میشن

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _pariya.sh_ نمایش پست ها

اینجا کسی حرف پشت سر کسی نمیزنه رفیق، همه نظرشونو گفتن یا مثلا دلیل آوردن که چرا با فلان روش که فلان دوستمون گفته مخالفیم. منم از همتون ممنونم که شرکت کردین تو این بحث و نظر دادین و هرکدومتون به یه نحوی کمک حال من و امثال من شدین
      دوست عزیز بنده به شما توصیه یکنم اگر واقعا فصلی رو مشکل دارید خلاصه نویسی کنید،واقعا تاثیر داره(همون نوشتن خلاصه کتاب روی برگ کاغذ باعث میشه در ذهن شما تثبت بشه!)
      دقیقا این روش توی کتاب روش تدریس فوق پیشرفته توی مقطع دکتری در دانشگاه ها درس میدن،بعد بعضی میان اینجا و میگن خلاصه نویسی هرگز!
      درسته منم مخالف خلاصه نویسی برای فصل هایی که مشکل خاصی ندارم هستم،ولی مثلا کسی گفتار یک فصل چهارم رو نمیفهمه(خیلی ها اینطور هستن)بهترین کار خلاصه نویسی هستش(حالا یه دوروز بیشتر درس خوندن بیشتر طول بکشه،آسمون به زمین که نمیاد!)
      آقا اصلا دروغم چیه،من فقط یه تست با نخبه شدن درس زیست فاصله داشتم ولی توی مبحث ریه خلاصه نویسی کردم(اون خلاصه ای که گفتم کردم در اصل برای کلاس یازدهمم بود که 60 صفحه شد،فک کنم 15 صفحه کتاب و من الباقی خارج از کتاب برای هدف غیر کنکوری!).
      در ضمن هر زمان دیدید آمادگی برای درصد 50 دارید یا همین الان دارید حتما کتاب آی کیو رو کار کنید(خیلی احتمالش زیاده امسال سوالات زیست مثل 97 سخت بشن!)

14. Top | #44
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

بی فایده نیست و اتفاقا خلاصه نویسی برای همچین موضوع هایی خیلی میتونه کمک کنه. اما خلاصه خیلی خط به خط و ریز به ریز هم زمان زیادی میبره هم اینکه ممکنه به اندازه روشهای دیگه مثه هایلایت کردن و صرفا نوت برداری کردن ارزش داشته باشه و بتونه موثر واقع شه.
      بله خب فرد باید نحوه درست خلاصه نویسی کردن رد بلد باشه
      نکته مهم اینه که یه روش پاسخگوی همه نیست ممکنه خلاصه نویسی در درس زیست شناسی برای من بی فایده باشه اما برا شما دوست عزیز نتیجه بده . من خودم شخصا خلاصه نویسی رو فقط تو درس دینی ازش نتیجه گرفتم و شیمی آلی
      به هرحال نمیشه یه نسخه قطعی برای همه نوشت!

15. Top | #45
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با عرض سلام و ادب خدمت همه کنکوریای عزیزمون!
      سوالی که دارم اینه

آیا برای درس زیست شناسی، خلاصه نویسی از واجباته یا فقط راهیه برای اتلاف وقت؟

درباره این مسئله بین علما، اختلاف نظر وجود داره؛ به دسته میگن حتماً خلاصه نویسی کنید زیست رو، توی آزمونا خیلی به کارتون میاد و وقتی فلان موضوع رو فراموش کردی با یه نگاه به خلاصه هات، اصل قضیه برات یادآوری میشه و از طرفی نوشتن، یکی از راه های تثبیت مطالبه و ...، یه دسته دیگه میگن باید خط به خط کتاب خونده بشه و کاملاً بی فایده س خلاصه نوشتن زیست، چرا که نمیشه زیست رو خلاصه کرد اصلاً و همه چیش ممکنه توی کنکور بیاد و خیلیم وقت گیره.

نظر خودم بیشتر موافق دسته دومه چون اغلب اوقات مطالب مهم و کلیدی رو توی فرمت کتاب بهتر به خاطر میارم، مثلاً یادم میمونه که فلان تعریف زیر فلان شکل گوشه اون صفحه بود و خلاصه توی این مورد حافظه تصویریم بهتر یاری میکنه..

دوست دارم نظرتون رو بدونم، آیا خلاصه نویسی (صرفاً در درس زیست، ولاغیر) کمکتون کرده؟ چجوری خلاصه نویسی میکردید؟ چقدر وقتتون رو میگیره خلاصه نویسی فصلهای مختلف؟ چه روشی رو به جای خلاصه نویسی پیشنهاد میکنید؟ با حاشیه نویسی کتاب یه مقدار شلوغ میشه، آیا این موضوع باعث نمیشه که قاطی کنید موقع مرور و خوندن مجدد اون صفحات؟؟

خوشحال میشم همتون نظر بدید، سوال من ممکنه سوال خیلیا باشه

والا منم با خلاصه نویسی زیست موافق نیستم خیی پارسال مینوشتم اما خیلی وقت گیر بود خیلیم کمکم نکرد به نظر من حاشیه نویسی خیلی بهره امسال حاشیه نویسی انجام دادم به لطف حافظه تصویری هم بهتر یادم میمونه
      꿈있다먄 잘대 포기하지마라
      if you have a dream never give up

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن