خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 34
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

درس خواندن در شرایط سخت

سلام.دوستان شما وقتی سروصدا زیاده چجوری درس میخونید.ما خونمون یه موقع هایی خیلی خیلی شلوغ میشه(سر و صدا و مهمون و..)اینجور وقتا تمرکزم به شدت بهم میخوره سر همین عصبی میشم به حدی که وقتی صدا از بین میره از ناراحتی دیگه نمیخونم.کتابخونه هم که نمیتونم برم (بخاطر کرونا نمیگم کلا عادت دارم فقط تو اتاقم درس بخونم)شما تا این شرایط چیکار میکنید.(من خیلی به صدا حساسم)
      یه چیزی بگید خواهشا راهکاری ،قوت قلبی

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      میتونی مکان مناسب پیدا کنی (مثل انباری یا زیرزمین)
      یا از گوش گیر های مخصوص استفاده کنی
      ببین ولی تا حد زیادی سعی کن به سر و صدا عادت کنی و دیگه تمرکزتو زیاد بهم نزنه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poker_ch نمایش پست ها
      میتونی مکان مناسب پیدا کنی (مثل انباری یا زیرزمین)
      یا از گوش گیر های مخصوص استفاده کنی
      ببین ولی تا حد زیادی سعی کن به سر و صدا عادت کنی و دیگه تمرکزتو زیاد بهم نزنه
      الان اومدم طبقه پایین ولی بازم یه موقع هایی صدا میاد میریزم بهم

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خب شما چرا حرف نمیزنید،مگر زبان ندارید،خیلی رک بهشون بگید من درس دارم کسی حق نداره بیاد،خانوداه هم مجبورن درک کنن،اگر نکردن به زور مجبور کنید درک کنن

میخام برای تفهیم یه چیزی رو براتون تعریف کنم:
      پدر و مادر من از زمانی که کلاس ششم بودم تا کلاس یازدهم من و خواهر کوچیکم رو با یه پرستار(بعضی موقع ها همون پرستار مریض میشد یکی از فامیل هامون میومد)تنها میزاشتن و بعد خودشون میرفتن تهران برای تحصیل دکتری!
      شما فرض کن من پنج سال اوج نوجوانی خودم،خودمو تربیت کردم و من هنوزم موندم چجوری با اینکه هیچ پشتوانه روحی نداشتم تونستم خودم راه خودمو پیدا کنم،در حالی که هر لحظه دوستام تو کوچه مشغول بازی بودن،من بیشتر روزا(تقریبا 3 الی 4 روز هفته)بخاطر اینکه خواهر کوچیک ترم از تنهایی میترسید مجبور بودم خونه بمونم،در حالی که پدر و مادر تو بهترین دانشگاه تهران(از نظر پولی که میشه علوم و تحقیقات)داشتن درس میخوندن و شب رو هم راحت توی هتل پنج ستاره میگذروندن،من از ترس شب ها بیدار میموندم تا یه موقع اتفاقی چیزی نیفته(از همون کلاس ششم حالم از اون خانم پرستار بهم میخورد و خداشکر رفت و الان نمیبینمش)،خودم،خودمو ساختم.
      در کل اینارو گفتم تا هم خودمو تخلیه کرده باشم و هم به شما بگم بدونید خیلی ها هستن که مشکلات ده ها برابر بدتر از زندگی شما داشتن و دارن به این زندگی مسخره خودشون ادامه میدن،شما که دیگه جای خودتون رو داریددر کل ولی خودمو شکست خورده میدونم و هیچی حتی خود کنکور نمیتونه این حالت روحی منو تغییر بده!)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      خب شما چرا حرف نمیزنید،مگر زبان ندارید،خیلی رک بهشون بگید من درس دارم کسی حق نداره بیاد،خانوداه هم مجبورن درک کنن،اگر نکردن به زور مجبور کنید درک کنن

میخام برای تفهیم یه چیزی رو براتون تعریف کنم:
      پدر و مادر من از زمانی که کلاس ششم بودم تا کلاس یازدهم من و خواهر کوچیکم رو با یه پرستار(بعضی موقع ها همون پرستار مریض میشد یکی از فامیل هامون میومد)تنها میزاشتن و بعد خودشون میرفتن تهران برای تحصیل دکتری!
      شما فرض کن من پنج سال اوج نوجوانی خودم،خودمو تربیت کردم و من هنوزم موندم چجوری با اینکه هیچ پشتوانه روحی نداشتم تونستم خودم راه خودمو پیدا کنم،در حالی که هر لحظه دوستام تو کوچه مشغول بازی بودن،من بیشتر روزا(تقریبا 3 الی 4 روز هفته)بخاطر اینکه خواهر کوچیک ترم از تنهایی میترسید مجبور بودم خونه بمونم،در حالی که پدر و مادر تو بهترین دانشگاه تهران(از نظر پولی که میشه علوم و تحقیقات)داشتن درس میخوندن و شب رو هم راحت توی هتل پنج ستاره میگذروندن،من از ترس شب ها بیدار میموندم تا یه موقع اتفاقی چیزی نیفته(از همون کلاس ششم حالم از اون خانم پرستار بهم میخورد و خداشکر رفت و الان نمیبینمش)،خودم،خودمو ساختم.
      در کل اینارو گفتم تا هم خودمو تخلیه کرده باشم و هم به شما بگم بدونید خیلی ها هستن که مشکلات ده ها برابر بدتر از زندگی شما داشتن و دارن به این زندگی مسخره خودشون ادامه میدن،شما که دیگه جای خودتون رو داریددر کل ولی خودمو شکست خورده میدونم و هیچی حتی خود کنکور نمیتونه این حالت روحی منو تغییر بده!)
      سلام.خیلی ممنون وقت گذاشتید توضیح دادید
      خودتون رو شکست خورده ندونید به نظرم این که تونستید تنهایی از پس خودتون بر بیاید یعنی قوی و بینظیرید
      متاسفانه من خیلی بچه ننه هستمیچیز ساده منو سریع بهم میریزه....حرفاتون بهم انگیزه داد مرسی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هندزفری بزار همزمان درس بخون

یکم تمرکز سخت میشه اما عادت میکنی
      از هیچی هم بهتره

خودم که این پیشنهادو میدم بعضی وقتا واقعا از این همه هندزفری و هدفون خیلی خیلی خسته میشم
      اما چاره ای نیست
      اگر کسی رو میتونی با صحبت کردن مجاب کنی آسایشتو فراهم کنه که چه عالی
      من خیلی تلاش کردم نتونستم
      الان دیگه با آهنگ درس خوندن خودمو عادت دادم
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      گوش گیر بگیرتو دیجی کالا هست میتونی سفارش بدی
      خیلی خوبه بنظر من
      قشنگ گنگ میکنه صدای اطرافو تمرکز میده
      وقتی هم گوشت عرق میکنه یکم درمیاری باز میزاری

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط f.a.l نمایش پست ها
      خودتون رو شکست خورده ندونید به نظرم این که تونستید تنهایی از پس خودتون بر بیاید یعنی قوی و بینظیرید
      متاسفانه من خیلی بچه ننه هستمیچیز ساده منو سریع بهم میریزه....حرفاتون بهم انگیزه داد مرسی
      حالا شما که زن هستید،ولی من خودم چون بچگی وحشتناک بهم تیکه (چه خانواده و..)مینداختن و حتی تا دو سه سال تیک عصب گرفتم!(هزار جا دکتر و مغز و اعصاب رفتم)،اونم آخرش چون یه بار داییم بهم گفت منم بعضی موقع ها اینجوری میشم من نمیدونم چی شد بعد اون حرف دیگه این کارارو نکردم،ولی همین الان فردی از اعضای خانواده یا دوست و آشنا بخواهد به من تیکه بندازه،بدجور جوابشو میدم(راستش رفتارم از کلاس یازدهم به بعد تغییر کرده)
      اینارو برای این گفتم که تکلیف خودتون رو معلوم کنید،بچه ننم بازی در نیارید!

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      یه سر بزن به دو تا پست آخری که من تو ثابت قدمای ۱۴۰۰ گذاشتم...
      بچه های زیادی هستن که شرایطشون واقعا اسفناکه...
      با اینحال کم نیستن از این آدما که افتخار زیادی کسب میکنن... تو همین سایت هم چند نمونه داشتیم
      موفق باشید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina_77 نمایش پست ها
      هندزفری بزار همزمان درس بخون

یکم تمرکز سخت میشه اما عادت میکنی
      از هیچی هم بهتره

خودم که این پیشنهادو میدم بعضی وقتا واقعا از این همه هندزفری و هدفون خیلی خیلی خسته میشم
      اما چاره ای نیست
      اگر کسی رو میتونی با صحبت کردن مجاب کنی آسایشتو فراهم کنه که چه عالی
      من خیلی تلاش کردم نتونستم
      الان دیگه با آهنگ درس خوندن خودمو عادت دادم
      مرسی منم یه موقع هایی میریزم بهم ....اشکال نداره
      براتون آرزوی موفقیت میکنم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gladiolus نمایش پست ها
      گوش گیر بگیرتو دیجی کالا هست میتونی سفارش بدی
      خیلی خوبه بنظر من
      قشنگ گنگ میکنه صدای اطرافو تمرکز میده
      وقتی هم گوشت عرق میکنه یکم درمیاری باز میزاری
      یدونه دارم.. از اونا که شبیه هدفونه؟....بازم صدا میاد شایدم من زیادی حساسم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      میتونی مکان مناسب پیدا کنی (مثل انباری یا زیرزمین)یا از گوش گیر های مخصوص استفاده کنیببین ولی تا حد زیادی سعی کن به سر و صدا عادت کنی و دیگه تمرکزتو زیاد بهم نزنه
      منم همین وضعیت و دارم بدتر و اصلا نمیشه باهاش کنار اومد هر چه قدر سعی کردم بهش عادت کنم ولی توی درس هایی مثل زیست و تست زدن رو اعصاب صداها

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام.دوستان شما وقتی سروصدا زیاده چجوری درس میخونید.ما خونمون یه موقع هایی خیلی خیلی شلوغ میشه(سر و صدا و مهمون و..)اینجور وقتا تمرکزم به شدت بهم میخوره سر همین عصبی میشم به حدی که وقتی صدا از بین میره از ناراحتی دیگه نمیخونم.کتابخونه هم که نمیتونم برم (بخاطر کرونا نمیگم کلا عادت دارم فقط تو اتاقم درس بخونم)شما تا این شرایط چیکار میکنید.(من خیلی به صدا حساسم)
      یه چیزی بگید خواهشا راهکاری ،قوت قلبی
      صبح که همه خوابن زودتر بیدار شو بخون

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سر بزن به دو تا پست آخری که من تو ثابت قدمای ۱۴۰۰ گذاشتم...
      بچه های زیادی هستن که شرایطشون واقعا اسفناکه...
      با اینحال کم نیستن از این آدما که افتخار زیادی کسب میکنن... تو همین سایت هم چند نمونه داشتیم
      موفق باشید
      مطالبتون رو خوندم.شخصیت قوی و محکمی دارید.
      براتون آرزوی موفقیت میکنم... انگیزه گرفتم ممنون

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط z_ra نمایش پست ها
      منم یه داداش کوچیک دارم همه خونه رو قربونش برم میذاره رو سرش یه جا اصن بند نمیاد هی اتاقمو بهم میریزه و جیغ و داد میکنه پارسال خیلی عصبی میشدم و اعصابم خورد میشد نمیتونستم اصن بخونم امسال دیگ به صداها هیچ توجه ای نمیکنم بهتره یاد بگیریم بهشون بی توجه باشیم و اینکه یکم بلند میخونم قبلا اینجوری نمیخوندم ولی الان چاره دیگه ای نیست واسه اینکه صدای کسی غیر از صدای خودمو نشنوم بلند میخونم و واسه خودم توضیح میدم به صداهای بقیه هم توجه ای نمیکنم وگرنه آدم اعصابش خورد میشه منم خیلی حساس بودم با کوچیک ترین صدایی تمرکزم بهم میخورد جوری ک تا یکی دهن باز میکرد واسه حرف زدن داد میزدم سااااااااکت حتی با صدای تیک تیک ساعت هم تمرکزم بهم میخورد دیدم اینجوری اصن نمیشه خوند با اهنگم اصن نمیتونم تمرکز کنم بهترین راه اینه ک نسبت به صداهای اطرافم کر شدم و تمرکزمو میزارم رو صدای خودم ک بفهمم چی میخونم
      سلام
      بچه کوچیک خیلی سخته
      ممنون حتما امتحان میکنم منم اینجوری بودم با تیک تیک ساعت هم تمرکزم بهم میخورد الان بهتر شدم البته

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن