خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 22 از 22
    1. Top | #16
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      اینو همه بچه ها سر کلاس هم زیاد میپرسن سوال مهمیه. مفصل توضیح میدم به همه دوستاتون هم این توضیحات من رو بگین که از ابهام دربیایید اینقدر نگران نباشید.
      ببینید سوال هایی که توی آزمون ها میاد منظورم قلمچی و گاج و گزینه دو و سنجش و ... است این آزمون ها الزاما همه تست هاشون نزدیک به استاندارد کنکور نیست مثلا خیلی از واکنش ها رو من میبینم که توی سوال به شما نداده و از شما انتطار داره که حفظ باشید در صورتی که تقریبا مطمئن هستم اون واکنش رو توی کنکورتون از شما نمیخوان بلد باشید. یا بعضی فرمول های شیمیایی. مثلا واکنش تخمیر گلوکز خیلی بعیده که توی کنکور واکنشش رو خود سوال بهتون نده یا مثلا فرمول شیمیایی ویتامین ها یا حتی وازلین من میبینم خیلی از کتاب ها هم متاسفانه میگن همه این چیزا رو حفظ کنید.
      واکنش هایی که کتاب درسی خیلی درباره اون ها توی «متن» درس (نه مثلا توی سوال ها و تمرین ها) توضیح داده مهمترین واکنش ها هستن که بهتره حفظشون کنید مثلا واکنش هابر یعنی تولید آمونیاک از گاز های نیتروژن و هیدروژن خیلی مهمه یا مثلا تولید آب از اکسیژن و هیدروژن یا مثلا فرم کلی واکنش فلزها با هیدروکلریک اسید یا واکنش تولید استر از اسید و الکل یا تجزیه استرها (هیدرولیز) یا بعضی واکنش های برقکافت از فصل ۲ دوازدهم. حتی واکنشی مثل استخراج فلز آهن از سنگ معدنش به کمک کربن یا آلومینیوم (فصل یک یازدهم) به احتمال زیاد توی کنکور شما نیاز به حفظ کردنش نباشه!
      این رو بدونید بچه ها که سوالات کنکور خیلی کم حفظیات رو از شما میخواد و خیلی زیاد روی فهمیدن مطالب تکیه میکنه یعنی سعی کنید همه نکات رو خوب درک کنید و بفهمید و استدلال کنید و تا جایی که میتونید هیچ چیزی رو صرفا حفظ نکنید. خیلی از نکته ها هست که دلیل دارن و میشه اونها رو درک کرد ولی متاسفانه خیلی از مدرس ها یا حتی کتاب ها اونا رو کاملا حفظی بیان میکنن و هیچ توضیحی درباره علتش نمیدن. این هنر شماست که برای درس ها وقت و انرژی بذارید و از خلاقیتتون استفاده کنید و فکر کنید و تمرین کنید و زیاد تست بزنید تا ذهنتون فعال بشه. حافظه شما اصلا منبع قابل اطمینانی سر جلسه کنکور نخواهد بود، به من اعتماد کنید! پیروز باشید.

2. Top | #17
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دو تاراه حل وجود داره برای این کار یا همون ابتدای سال همین تصویری که اقای نرمال گذاشته رو بگیرید و بخونید و ۹۰ واکنش هارو کاملا در برگرفته ویا اونایی که وسواس فکری دارین میتونی دو تا برگه اچار بزارین و از دهم تا دوازدهم هر واکنشی که میدونین نیازه و بهش برمیخورین یادداشت کنین ... و اینکه حتمن حتمن یه سری واکنش هارو باید با ضرایب حفظ کنید تا سرعت عملتون بیشتر باشه و مورد بعدی اینکه دسته ای از واکنش هاکه جز هیچ دسته از نامگذاری ها نیستن رو خوب بخونین چون خیلی ازشون سوال میاد مثل تصفیه هوای فضاپیما
      موفق باشین
      25 : 32 : 13 : 00

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا شیمی دیگه شورش در اومده:/

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون.عالی بود
      من ساختم،آنچه مرا ویران کرد

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی پوستری فایلی که واکنش های نظام جدید رو کامل نوشته باشه نداره ؟
      این مال نظام قدیمه
      هر شکست یه تولد دوباره ست.

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از من میشنوین همه واکنشای کتاب رو حفظ کنین.مگه چندتا است کلا؟
      با این شیمی که امسال دیدیدم منتظر هر سورپرایزی باید باشیم

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.rze202 نمایش پست ها
      کسی پوستری فایلی که واکنش های نظام جدید رو کامل نوشته باشه نداره ؟
      این مال نظام قدیمه
      آخر کتاب جمعبندی مهر و ماه هست
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)