خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Post در طول ترم چه کارهایی باید بکنیم

سلام
      بچه‌هایی که دانشجو شدن یا قبلا دانشجو بودن میشه لطفا برای ما ترم اولی‌ها بگن استادها اصولا چطورین. منظورم اینه آیا مثل مدرسه هر ماه از هر درس یه امتحان مهم داشتیم اونجا هم اینطوریه؟ یا اینکه هر چند وقت یکبار باید تحقیقی، مقاله‌ای بنویسیم؟ و یک سوال خیلی مهم‌تر که من رو گیج کرده اینه، آیا مقاله‌هایی که ازمون میخوان باید خیلی درست و حسابی باشه یا همون مثل essay خارجی‌هاست؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Armyeo نمایش پست ها
      سلام
      بچه‌هایی که دانشجو شدن یا قبلا دانشجو بودن میشه لطفا برای ما ترم اولی‌ها بگن استادها اصولا چطورین. منظورم اینه آیا مثل مدرسه هر ماه از هر درس یه امتحان مهم داشتیم اونجا هم اینطوریه؟ یا اینکه هر چند وقت یکبار باید تحقیقی، مقاله‌ای بنویسیم؟ و یک سوال خیلی مهم‌تر که من رو گیج کرده اینه، آیا مقاله‌هایی که ازمون میخوان باید خیلی درست و حسابی باشه یا همون مثل essay خارجی‌هاست؟
      من فك ميكنم شما مثل من خيلي ارمانگرايي فكرت مثل ترم اول خودمه .با اين فكر وارد دانشگاه بشين سرخورده و نااميد ميشين تو ايران اصولا علم وجود نداره اكثر اساتيد هم توان علمي پاييني دارن هم اخلاق حرفه اي ندارن و علاقه به تدريسم ندارن اين برا اكثريت دانشگاه ها و رشته ها صدق ميكنه من دانشگاه هاي مختلف رو ديدم از پيام نور بگير تا ازاد و دولتي و... از نزديك ديدم يا خودم بودم يا دوستام بودن .اما خيلي متفاوته نميشه نسخه يكسان داد مثلا كسي كه پزشكي يا مهندسي دانشگاه تهران ميخونه با كسي كه پيام نور يه شهرستان مشخصه متفاوته و اينكه اساتيد هم متفاوتن خيلي و بهترين كار صحبت با چندتا ترم بالايي همون رشته تو همون دانشگاه خودتونه تا جو و مدل كاري استادا دستت بياد .اما من اينجا تجربه و روش خودمو ميگم شايد بدردت بخوره .من دو تا هدف دارم با سواد و قوي شدن تو رشتم و پاس كردن و گرفتن نمرات بالا اينا دوتا چيز جداست و موازي پيش ميبرم استاد رو اناليز ميكنم (بر چه اساس نمره ميده .امتحان مهمه چقدر رفتار يا كار كلاسي و عملي و... استادا فرق دارن ما استاد داشتيم به ادب و رفتار خيلي توجه ميكرد و الويت اولش بود)اول ترم بعد جزوش يا كتابشو ميخونم .ارايه يا تحقيق خواست اماده ميكنم و... در نهايت امتحان و نمره .برا باسواد شدن كتاب ها ورفرنس هاي رشتمو از منابع و افراد مختلف تحقيق كردم ميخونم (اما الويت با نمره است و تو تايم اضافه برا اين وقت ميزارم)اين وسط نقش استادا رفع اشكاله سوال داشته باشم تلگرامي معمولا ميپرسم و جوابم ميدن بيشترشون مثلا شماره استاد ژنتيك و چندتا استاد قوي كه داشتيم گرفتم و ازشون كمك ميگيرم در واقع به دانشگاه فقط تكيه كني خيلي قوي نميشي .برا تحقيقم بازم به استاد و دانشگاه ربط داره سطحش از شما قطعا اي اس اي نميخوان اما ميگم اناليز برا همينه ما ترم قبل يه استاد داشتيم اصلا كيفيت كار مهم نبود براش من كار فوق قوي براش ساختم اخر با كسي كه نيم ساعت كار سر هم كرده بود يه نمره داد اناليزم ازش اشتباه بود اما اين ترم مثلا ميدونم استاد قلبم به كار عملي قوي نمره خيلي بيشتري ميده و كيفيت براش مهمه پس روش زمان و انرژي ميزارم و...
      تا توانی در جهان همراه اهل درد باش
      یا نبر نامی زمردی یا حقیقت مردباش
      ویرایش توسط prince : 25 مهر 1399 در ساعت 11:57

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فعلا سرم خيلي شلوغه خيلي دوست داشتم برا ترم اوليا يه تايپيك بزنم نكات موفقيت تو دانشگاه و تفاوت هاش با دبيرستان.تفاوت نمره اوردن تو دروس تخصصي و عمومي چگونه ارايه قوي داشته باشيم و... رو بزارم (بر اساس تجربه هاي خودم) اگه فرصت شد حتما ميزنم اين تايپيك رو

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آره آرمانگرام و نه از نوع خوبش (( میدونم استادها توی ایران خیلی با هم فرق دارن، خودمم خیلی علاقه دارم در کنار تدریس استادها مطالب آزاد هم بخونم ولی نمیخوام رسما استادم یه احمق باشه که بهم سخت بگذره!! میخوام قبل از رفتن به دانشگاه قشنگ دستم بیاد استادها چه چیزایی ازم میخوان تا استرس و اضطراب کمتری داشته باشم. اگه احیانا حواسم نباشه و بخشی از مطالب آزادی که خوندم رو توی امتحان بنویسم مشکلی نیست؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      فعلا سرم خيلي شلوغه خيلي دوست داشتم برا ترم اوليا يه تايپيك بزنم نكات موفقيت تو دانشگاه و تفاوت هاش با دبيرستان.تفاوت نمره اوردن تو دروس تخصصي و عمومي چگونه ارايه قوي داشته باشيم و... رو بزارم (بر اساس تجربه هاي خودم) اگه فرصت شد حتما ميزنم اين تايپيك رو
      خیلی عالی میشه اگه بتونید چنین تاپیکی رو بنویسید.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آره آرمانگرام و نه از نوع خوبش (( میدونم استادها توی ایران خیلی با هم فرق دارن، خودمم خیلی علاقه دارم در کنار تدریس استادها مطالب آزاد هم بخونم ولی نمیخوام رسما استادم یه احمق باشه که بهم سخت بگذره!! میخوام قبل از رفتن به دانشگاه قشنگ دستم بیاد استادها چه چیزایی ازم میخوان تا استرس و اضطراب کمتری داشته باشم. اگه احیانا حواسم نباشه و بخشی از مطالب آزادی که خوندم رو توی امتحان بنویسم مشکلی نیست؟
      شما رشتت رو بگو اگه نوع دانشگاهت (دولتي ازاد پيام نور و...)رو هم بگي ميتونم بهتر راهنماييت كنم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط prince نمایش پست ها
      شما رشتت رو بگو اگه نوع دانشگاهت (دولتي ازاد پيام نور و...)رو هم بگي ميتونم بهتر راهنماييت كنم
      طراحی لباس، دانشگاه غیرانتفاعی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی عالی میشه اگه بتونید چنین تاپیکی رو بنویسید.
      يه فكري به نظرم رسيد يه تايپيك ميزنم نكات مهم رو مينويسم به مرور اپديتش ميكنم فك ميكنم برا ترم اوليا خيلي مفيد باشه دوستان با تجربه انجمن هم انشا زحمت ميكشن و نظراتشون رو ميدن و كمك بزرگي ميشه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یچیزی فقط. سعی کنید برنامه مستقل از دانشگا داشته باشید. دانشگاه یه مسیر مشخص نداره و بخواید با اون جلو برید اخر لیسانس یه جای سردرگم میرسید. حداقل این تجربه من از لیسانس بود.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به نام خدا
      درس بخانید^_^
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امتحان که هم میانترم میگیرن هم پایان ترم‌

بستگی به رشتت داره که چه تحقیق و پروژه ای بهت بدن‌
      نترس خیلی از کنکور ساده تره و جزوه میدن از همون جزوه هم برا امتحاناشون میارن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      طراحی لباس، دانشگاه غیرانتفاعی
      ببخشيد دير جواب دادم نديدم پيامتو .تايپيك كه زدم ميتوني بخوني .اما دانشگاه غير انتفاعي معمولا سخت نميگيرن و اينكه رشته جالبي دارين اما اصلا رشته مشكل و سختي نيست پس نگران نباشيد فك ميكنم دوره تحصيل راحت و تا حدي فاني رو پشت سر بزارين ولي خودتون حواستون باشه كه كار بلد و توانا بشين حيف كه اين كرونا اومد وگرنه رشته هاي هنري حضوريش خيلي بهتره هم بهتر ياد ميگريد هم بيشتر خوش ميگذره مجازي برا شما خيلي ضرره سعي كن با فعال بودن خودت جبرانش كني.و رشته هاي مثل رشته شما صفر و صديه معمولا يا خيلي موفق ميشن يا هيچ جا نميرسن و مشغول كار نامرتبط ميشن خيلي به خودتون بستگي داره (اين برا همه رشته ها هست اما كم و زياد داره)
      ویرایش توسط prince : 05 آبان 1399 در ساعت 22:05

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان دانشجو شماها دقیقا چطور از درس دادن استادتون جزوه مینویسید؟ اگه فقط چیزای مهم رو بنویسم پس بقیه چی؟ اونا که فراموشم میشن

14. Top | #14
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دوستان دانشجو شماها دقیقا چطور از درس دادن استادتون جزوه مینویسید؟ اگه فقط چیزای مهم رو بنویسم پس بقیه چی؟ اونا که فراموشم میشن
      یا جزوه بچهای ترم قبل رو بگیر
      یا گروهای جزوه نویسی هست هر جلسه یک گروه مینویسه

سر کلاس استاد تند تند میگه من که به استاد نمیرسم بخوام بنویسم
      میتونی وویس هم بگیری
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      یا جزوه بچهای ترم قبل رو بگیر
      یا گروهای جزوه نویسی هست هر جلسه یک گروه مینویسه

سر کلاس استاد تند تند میگه من که به استاد نمیرسم بخوام بنویسم
      میتونی وویس هم بگیری
      لازمه که تمام حرف‌های استاد رو بنویسم؟ یا بخش‌هایی که به نظر مهم میان؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)