خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1598 از 1851 نخستنخست ... 1498158815971598159916081698 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 23,956 به 23,970 از 27763
    1. Top | #23956
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_r نمایش پست ها
      دوستان به قلمچی امروز نگا کنین یه لحظه . سوال اول زیست 3 و سوال اخر زیست 3

در سوال اول برای پیوند هیدروژنی انزیم نمیخواد !!!!!! اینجاش اوکی

در سوال اخر پیوند هیدروژنی به صورت تخصصی ایجاد میشود ! ( منظورش رو میشه تفهیم کنین ؟ یعنی با انزیم ؟ یا منظور همون بین at دوتایی و بین cg سه تایی هستش؟)
      در حد کتاب درسی که لازمه اینکه پیوند های هیدروژنی اختصاصی (هم تعداد که کتاب به اون اشاره کرده مثل 3 تا بودن بین cوg , ....(و هم در نوع که کتاب اشاره نکرده)است و در کل بله،پیوند های هیدروژنی اختصاصیعمل میکنند.(عمل می کنند از فعل هستند )در این گزاره درس تر است.

2. Top | #23957
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضاجبرائیلی نمایش پست ها
      سلام
      نه درسته همون at و cg هست کلن هیدروژنی تشکیلش انزیم به طور مستقیم نمیخواد سوالا هم درستن شک برانگیز ترین سوال ، سوال 118 هست که پاسخ 4 گرفته ولی مورد الف اختلاف هست
      جناباقای طاهری مولف ای کیو طراح سوالات زیستاز و قلمچی و گاج و .... میگن که الف درسته منم میگم درسته 3 زدم خودم چون پپسین گفته سوال ولییییییییییییییییی پپسین درون یاخته نیست که طراح
      نظرتون چیه؟
      آقای جبرئیلی شما می گویید اختصاصی نیستند آیا حرف خود کتاب درسی در صفحه 7 کتاب دوازدهم،پاراگراف دوم،خط دوم ،کلمه دوم را نقض می کنید؟!

در ضمن اگر میشود،سوال 118 را کامل بگذارید تا ما هم فیضی ببریم

3. Top | #23958
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      در ضمن در حد کتاب درسی 4 نوع باز آلی داریم (a c g t) اما در اصل بالای 10 نوع باز آلی (چه پورین و چه پیریمیدین)داریم!
      در کل این مطالب به درد یه کنکوری نمیخوره!

4. Top | #23959
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1381 نمایش پست ها
      آقای جبرئیلی شما می گویید اختصاصی نیستند آیا حرف خود کتاب درسی در صفحه 7 کتاب دوازدهم،پاراگراف دوم،خط دوم ،کلمه دوم را نقض می کنید؟!

سوالش اینه
      %D8%B0%D9%84%D8%A8.png
      روزی ما دوباره کبوترهایمان را
      پیدا خواهیم کرد
      و مهربانی

دست زیبایی را خواهد گرفت
      و من آن روز را انتظار می‌کشم
      حتی روزی که دیگر نباشم...

5. Top | #23960
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

نه من کی حرف از اختصاصی غیراختصاصی زدم من گفتم تشکیل هیدروژنی انزیم نمیخواد و بس
      اون سوال 130 ( اخری) رو هم گفتم قاطی نکنه جفت بازها معلومه که اختصاصیه روی سوال هم اختصاصی بود
      ایشالله فردا الان دیره
      متنش این بود همواره کاتالیزور های زیستی فعال بدن انسان ............
      الف/ درون یاخته های زنده تولید میشوند .)
      جواب پپسین گرفته ولی سرش اختلاف هست

6. Top | #23961
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      در مورد سوال 118 مورد الف احتمالا منظور ایشون آنزیم ترشح شده از غشای گویچه قرمز(دقیقا یادم نمیاد چون حضور ذهن ندارم) ولی در فصل پنجم زیست دهم بود و عده ای می گویند چون گویچه قرمز تنها کاری که بلد هست بکند فرآیند گلیکولیز است بعضی می گویند زنده و بعضی گویچه قرمز را مرده به حساب می آورند در این مورد کتاب در فصل چهارم زیست دهم موضعی از خود نشان نداده است ولیی تنها مورد همین است و به پپسین ربطی نداره!
      پ ن:خب دوستان با عرض معذرت من برم شیمی بخونم .

7. Top | #23962
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zhi.a نمایش پست ها
      سوالش اینه
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ذلب.png
مشاهده: 50
حجم: 29.1 کیلو بایت
      فکر کنم هر 4 موردش غلط باشه (تا اونجایی که سوادم یاری میکنه)

نکاتی که باید با خوندن صورت سوال درنظر گرفت :
      _منظوراز کاتالیزورهای زیستی = آنزیم ها = اغلب آنزیم ها پروتیینی هستن ولی آنزیم غیرپروتیینی هم داریم ( رنای رناتنی )
      _توی صورت سوال تاکید شده که کاتالیزور زیستی باید فعال باشه پس برای رد کردن بعضی موارد باید به غیرفعال بودن آنزیم ها و مثال های نقضی که در کتاب وجود داره توجه بشه

برسی گزینه ها =
      الف) خب میگه همه ی آنزیم های فعال درون یاخته ی زنده تولید میشوند = غلط = در کتاب مثال های نقضی داریم که آنزیم به شکل غیرفعال از یاخته خارج میشه و بیرون از یاخته به آنزیم فعال تبدیل میشه
      ب)در فصل ایمنی یازدهم میتونیم مثال های زیادی ببینیم که آنزیم موجب مرگ یاخته میشه یه مثالش هم همون بیماری های خودایمنی هست که میزنه سلول های خودی رو میکشه
      پ) اینم که دیگه نکته اش لوس شده.....آنزیم هایی که در غشا قرار میگیرن مثال نقض برای این گزینه میباشد
      د)خب از اونجایی که همه ی آنزیم ها از آمینواسید ساخته نشدن این مورد هم باطله.....مثال نقض هم رنای رناتنی هست

8. Top | #23963
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

.

مشکل جبریل نیست . این خاصیت ازمون قلمه . گاها گزینشگر هم نمیفهمه و میاد یه سوال عود میده . همین ازمون دیروز چندتا سوال واقعا ارزش کنکوری نداشتن .

سوال 136
      و بخصوص سوال 157 که سوال بازی با کلمات مصوب بود و نکته خاصی نداشت ! همچنین سوال اول شیمی 3 که سوال جامعه شناسی بود

در عوض باید از طراحان سوالات 134 و122 و 128 تشکر کرد سوالات ایده دار بودند.

همچنین دوستان به این سوال هم یه نگاه بندازید :
      screenshot-2020-10-24-122302.png

سوال 122 در گزینه 3 ضمن رعایت محدوده ازمون یک گزینه خیلی ریز و ترکیبی هستش . در فصل 4 خواهیم دید که امینو اسیدی به نام گلوتامات خاصیت ابگریزی به پروتیین میده ( به خاطر r ابگیرزش) اما حین جهشی که ایجاد میشه و امینواسید والین جاش رو میگیره پروتیین خاصیت ابدوست پیدا میکنه ( r والین ابدوست است) !!!!!!!!! سوال خیلی خوبی بود
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست screenshot-2020-10-24-121843.png  
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 03 آبان 1399 در ساعت 13:24

9. Top | #23964
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      screenshot-2020-10-24-124043.png
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

10. Top | #23965
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      تو میکرو دهم فصل 3 سوال 7 یه گزینه داره که به نظر من درسته اما غلط گرفته
      گزینه اینه
      در بدن انسان هر خونی که درون گلبول های قرمز خود اکسیژن دارد به سمت اندام ها میرود
      به نظر من درسته چون هم خون روشن و هم خون تیره توی گلبول های قرمز شون اکسیژن دارن خب خون تیره درسته از اندام ها جمع میشه میره به قلب و بعدش شش ها اما مگه قلب و شش اندام حساب نمیشن؟؟
      تو جوابش گفته که از اندام ها دور میشن
      نظر شما چیه؟

11. Top | #23966
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dentist_jane نمایش پست ها
      گزینه اینه
      در بدن انسان هر خونی که درون گلبول های قرمز خود اکسیژن دارد به سمت اندام ها میرود
      به نظر من درسته چون هم خون روشن و هم خون تیره توی گلبول های قرمز شون اکسیژن دارن خب خون تیره درسته از اندام ها جمع میشه میره به قلب و بعدش شش ها اما مگه قلب و شش اندام حساب نمیشن؟؟
      نظر شما چیه؟
      بنظرم این تستی که میگی براساس این شکل کتاب و با توجه به اینکه چه توی خون تیره و چه توی خون روشن گلبول قرمز حمل کننده ی اکسیژن هست غلط گرفته شده ((منظور سوال از اندام به احتمال زیاد طبق این تصویر کتاب هست هرچند به طورکلی نمیشه با نکته ی تست موافق بود ولی اگه طبق شکل کتاب باشه میشه فقط قبولش کرد))

فایل پیوست 94946

12. Top | #23967
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dentist_jane نمایش پست ها
      گزینه اینه
      نظر شما چیه؟
      حالا من دقیقا نمیدونم منظور این سوال چیه ولی هم در خون روشن و هم در خون تیره اکسیژن است.

13. Top | #23968
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      بنظرم این تستی که میگی براساس این شکل کتاب و با توجه به اینکه چه توی خون تیره و چه توی خون روشن گلبول قرمز حمل کننده ی اکسیژن هست غلط گرفته شده ((منظور سوال از اندام به احتمال زیاد طبق این تصویر کتاب هست هرچند به طورکلی نمیشه با نکته ی تست موافق بود ولی اگه طبق شکل کتاب باشه میشه فقط قبولش کرد))

فایل پیوست 94946
      آره قطعا همینو در نظر گرفته
      بازم هرچقدر ور میرم با مغزم نمیتونه قبول کنه

14. Top | #23969
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان ممنون میشم جواب بدین
      در کل مجاری تنفسی انسان فقط ابتدای نایژه های اصلی دارای حلقه عضروفی کامل هست؟

15. Top | #23970
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      و اینکه نایژه های اصلی کاملا تو شش قرار دارن؟یعنی یه کم از ابتداشون بیرون از شش نیست؟

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن