خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 19 از 63 نخستنخست ... 918192029 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 271 به 285 از 935
    1. Top | #271
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali1065 نمایش پست ها
      سلام چند تا سوال داشتم
      1- اینکه مباحث جدیدی که از زیست میخونیم و تست میزنیم چون نمیدونیم نکات اون مهم هست یا نه (شناختی نداریم) تو کتاب حاشیه نویسی کنیم ؟ تو دفتری ؟ یا از کتاب تست مارکش کنیم ؟ در این مورد
      2- این کتاب های موج آزمون یا هر تست جمع بندی رو بین آزمونای 3 روز یکبار میزدی یا کی ؟

سلام

درمورد سوال اولت توی تاپیک http://forum.konkur.in/thread74298.html من و بقیه بچه ها نظرمون رو گفتیم اگه خواستی یه نگاه بنداز

من برای زیست کتاب تست جمع بندی نخریدم و بجاش تست های تکراری و تستای آزمونای ماز رو کارکردم و دفترها و جزوه هام رو زیاد مرور کردم....توی دوران جمع بندی آزمون رو که میدادم با تحلیل کردنش متوجه میشدم کدوم قسمت ها ومباحث رو نیاز به تست ومرور دارم و طبق همون تا آزمون بعدی رفع اشکال میکردم

2. Top | #272
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

سلام

زیرو جان میشه یه راه ارتباطی بدی؟!
      همه راهها بسته س
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

3. Top | #273
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NormaL نمایش پست ها
      زیرو جان میشه یه راه ارتباطی بدی؟!
      همه راهها بسته س

اگه منظورت پیغام خصوصیه که بازه.....

اگه مشکلی هست احتمالن از سایته

4. Top | #274
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نمیدونم چراهاااا ولی از صمیم قلبم بهت افتخار میکنم و واسه همههههه چی بهت خسته نباشید میگم...به چیزی که مال خودت بود رسیدی و این عالیه...خیلی خیلی خیلییییییییییی ممنون از راهنمایی هات خیلی ممنون

5. Top | #275
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HASSANKHALEGHI نمایش پست ها
      سلام دکتر جان
      با عرض معذرت دوتا سوال
      1-من به دلایلی گزینه دو شرکت می‌کنم و برنامه‌ام سه هفته‌ایه
      می‌خواستم ببینم نحوه مرورم کافیه؟ آخه از نظر زمانی تحت فشارم و بیشتر نمی تونم وقت بزارم...
      برنامم به طور مثال اینطوره:
      امروز: خوندن گفتار 1 و 2 زیست 3
      فردا: تست دیروز+نکته نویسی
      ده روز بعد: تست کلی از مباحث خوانده شده
      روز قبل آزمون: پیش آزمون
      2- من سرعت خوندنم پایینه، مثلا یه صفحه درسنامه جدید فیزیکو 1 ساعت زمان باید بزارم( وسواس و دوباره خوانی و... ندارم) چیکارم کنم؟

سلام

درمورد سوال اولت و باتوجه به مثالی که زدی درست متوجه نشدم....منظورت اینه که نمیتونی مستمر هرروز درس بخونی و مجبوری بعضی روزها کلن درس رو بذاری کنار...چون توی مثالی که زدی یک دفعه پریدی به ده روز دیگه

ببین درکل کاری که باید انجام بدی اینه که رویه کاشت داشت برداشت رو پیش ببری...یه مطلب رو برای یادگیری میخونی (کاشت) ...تمرین و تست ورفع اشکال رو انجام میدی تا یه تسلط نسبی بدست بیاری (داشت)....قبل از آزمون یه مرور انجام میدی و یه آزمون شبیه سازی شده از خودت میگیری (برداشت)

این یه نقشه ی کلی از فرایندی هست که بهتره برای آزمونات پیش ببری اما اینکه جزییاتش ونحوه و بازده چجوری از آب درمیاد به عملکرد خودت و استمراروتلاشت بستگی داره

درمورد سرعت خوندن....اگه مطلبی رو برای بار اول میخونی کند بودنت تا یه جاهایی طبیعی هست ولی نباید بخاطرش وسواس بخرج بدی و چندین درسنامه مختلف رو بالاپایین کنی....همین که یه سرنخ هایی از مطلب متوجه شدی یه تصویر و درک کلی ازش توی ذهنت ایجاد کن بعدش خودت رو درگیر یادگیری درحین تمرین وتست کن....اگرهم بخوای همون مطلب رو مرور کنی تاجایی که امکانش هست خودت رو با چندتا تست بچالش بکش و توی خوندن درسنامه ها بیش ازحد زمان نذار
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 27 مهر 1399 در ساعت 18:42

6. Top | #276
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بخش برنامه ریزی دو هفته یکبار برای آزمون رو خیلی دوست داشتم
      روشت خیلی ساده و کم دردسر و در عین حال منطقیه

فقط یه نکته زیرو تعدا تست که مشخص نمیکردی نه
      یعنی مثلا برنامت حل تست از فصل تبادلات گازی بود دیگه مشخص نمیکردی دقیقا چند تست ؟ حدودی چی ؟

7. Top | #277
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      بخش برنامه ریزی دو هفته یکبار برای آزمون رو خیلی دوست داشتم
      روشت خیلی ساده و کم دردسر و در عین حال منطقیه

فقط یه نکته زیرو تعدا تست که مشخص نمیکردی نه
      یعنی مثلا برنامت حل تست از فصل تبادلات گازی بود دیگه مشخص نمیکردی دقیقا چند تست ؟ حدودی چی ؟
      اونطوری که بخوام دقیق تعداد مشخص کنم نه......فقط بعضی روزا که قرار بود مرور انجام بدم تعداد تست رو برای درسا و مباحث مشخص میکردم

ولی بطورکلی اوایل تعداد تست های هفتگی رو حداقل روی 1000 تا نگه داشته بودم و به مرور زمان بیشترش کردم

8. Top | #278
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دم پشتکار شما گرم زیرو جان

9. Top | #279
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      اونطوری که بخوام دقیق تعداد مشخص کنم نه......فقط بعضی روزا که قرار بود مرور انجام بدم تعداد تست رو برای درسا و مباحث مشخص میکردم

ولی بطورکلی اوایل تعداد تست های هفتگی رو حداقل روی 1000 تا نگه داشته بودم و به مرور زمان بیشترش کردم
      یه سوال دیگه زیرو
      فرضا فصل گوراش 200 تست داشت توی کتاب تستت
      تو معیارت حتما تموم کردن این تعداد تست بود ؟؟ یا معیارت مثلا همون 4 یا 5 جلسه تست زنی که خودت مشخص کرده بودی بود و الزام نداشتی همه تستارو حتما تموم کنی ؟
      این قضیه تعداد حداقلی تست هفتگی هم خوبه بهتر از تعداد تست روزانه مشخص کردنه مرسی واقعا

10. Top | #280
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir1376 نمایش پست ها
      یه سوال دیگه زیرو
      فرضا فصل گوراش 200 تست داشت توی کتاب تستت
      تو معیارت حتما تموم کردن این تعداد تست بود ؟؟ یا معیارت مثلا همون 4 یا 5 جلسه تست زنی که خودت مشخص کرده بودی بود و الزام نداشتی همه تستارو حتما تموم کنی ؟
      این قضیه تعداد حداقلی تست هفتگی هم خوبه بهتر از تعداد تست روزانه مشخص کردنه مرسی واقعا

باتوجه به مثالی که زدی من توی اون شرایط و بطورکلی معمولن اینطوری برخورد میکردم :

اولن بگم که 200 تست گوارش رو برای یک آزمون همش رو نمیزدم....مثلن بعضی اوقات زوج هاش رو میزدم و بعداز زدن تست بغل سوال بین سطح a وbوc یکی رو یادداشت میکردم تا دفعه ی بعدی حواسم باشه قبلن کدوم تست های مبحث گوارش رو جواب دادم و با توجه به نزده هام و زده های سطح بندی شده ام (به عنوان تست تکراری) برنامه ریزی کنم
      سطحa سوالایی بود که فک میکردم برام راحت بوده و به عنوان تست تکراری ای که میتونه سرعت تست زنیم رو بالا ببره استفاده میکردم
      سطح b سوالایی که حس میکردم قراره دفعات بعدی هم نیاز به مرور دقیق داشته باشه و قراره چندین بار غلط بزنمش تا دستم بیاد
      سطح c هم که سوالای چالشی و زمان گیر بودن تا چشم بهشون عادت کنه و سرجلسه آزمون وکنکور بتونم این مدل سوالات رو درصورت لزوم رد کنم

پس اگه توی آزمون اولم از مبحث گوارش 200 تا تست داشتم حدود 100 تاش رو زدم و زده هام سطح بندیشون هم کردم + رفع اشکال و تحلیل
      حالا برای آزمون بعدی که از مبحث گوارش هست به عنوان مرور از سطح بندی شده هام چندتا تست تکراری میزنم بعدش میرم سراغ نزده هام و اونا روهم سطح بندی و رفع اشکال میکنم
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 28 مهر 1399 در ساعت 10:34

11. Top | #281
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط larosalia نمایش پست ها
      نمیدونم چراهاااا ولی از صمیم قلبم بهت افتخار میکنم و واسه همههههه چی بهت خسته نباشید میگم...به چیزی که مال خودت بود رسیدی و این عالیه...خیلی خیلی خیلییییییییییی ممنون از راهنمایی هات خیلی ممنون
      نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد زد نمایش پست ها
      دم پشتکار شما گرم زیرو جان

ممنون بابت لطفی که دارین....براتون آرزوی موفقیت میکنم

12. Top | #282
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آزمون های ماز واقعا موثرن؟

13. Top | #283
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asalshah نمایش پست ها
      آزمون های ماز واقعا موثرن؟
      من از زیست و شیمی ماز راضی بودم (با ریاضی و فیزیکش ارتباط خوبی برقرار نکردم)

عالی نیستن و بعضی وقت ها غلط هم دارن ولی درکل خوبه

مخصوصن پاسخنامه های تشریحی عالی ای داره که پراز نکته و درسنامه و جدولایی برای مرور و جمع بندیه

به عنوان مکمل و منبع تست وآزمونه کمکی میتونه خوب باشه.....البته تحلیل کردنش مهم ترین بخشش هست

14. Top | #284
      Eve
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دم شما گرم، تلاشتون ستودنیه
      تا نصفه خوندمش
      واسه فردامم گذاشتم
      .Well, here I am
      ?What are your other two wishes

15. Top | #285
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      زیرو جان اگر وقتشو داشتی حتما یه بخش از زیرو نامه رو به برنامه ریزی درسی و غیر درسی اضافه کن...چون مشکل اکثر دهم الی دوازدهم و یسری کنکوریها همین نداشتن اولویت بندی برنامه ریزی کارهای مهم غیر مهم ضروری هستش...
      چون خودتم قراره دانشجو بشه خیلی خوبه بتونی واسه دوستانی ک تاپیک میخونن قرار بدی ممنون میشیم

چون اکثر دوستان ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ کنکوری هستن لازمه این برنامه ریزی ک از ارکان اصلی زندگیشون هست باید یاد بگیرن طبقش پیش برن از هرج مرج توی زندگیشون دچار نشن وقت کم نیار سعی کنن واس هرروزشون وقت داشته باشن ک روزشون چحوری تقسیم بندی کنن.

صفحه 19 از 63 نخستنخست ... 918192029 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن