خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

»»» تغییر رشته در دانشگاه «««

سلاممم، شرمنده از اونایی که جواب دادن قبلا اما من هنوز به یه نتیجه ی جامع نرسیدم و کار دیگه ای هم نمیتونم بکنم به جز اینکه همش بپرسم من رتبم شد 425 منطقه 2 رشته ریاضی و رشته ای که میخوام قطعا مهندسی کامپیوتر هست یا علوم کامپیوتر شریف یا تهران، که خب رتبم بهشون نمیخوره. میخواستم بدونم شما اطلاعی دارین در مورد تغییر رشته توی دانشگاه یا نه، لطفا اگه کسی رو میشناسین که توی شریف / تهران / امیرکبیر درس خونده و میدونه ازش بپرسینننن وقت انتخاب رشته ی ما خیلی خیلی کمه. به نظرتون ممکنه بتونم مثلا عمران شریف یا مکانیک امیرکبیر بخونم و بعد تغییر بدم به مهندسی کامپیوتر؟ از چند نفر پرسیدم، دانشجوی شریف و امیرکبیر و تهران و هرجا که بگین اما یکی در میون میگفتن سخت و اسونه به طور کلی نتیجه این شد که شریف سخت تر میگیره اما توی دانشگاه تهران و امیرکبیر رواله. من که رتبم نمیخوره اما معدل رو میتونم قطعا خودمو بکشم و بالا بیارمش و از این نظر مشکلی نیست، سوالم اینه که با توجه به اینکه رتبم نمیخوره سخت میگیرن توی این سه دانشگاه اول یا نه؟ خدا خیلی خیر و برکت به زندگیتون بده اگه جواب بدین

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sarvenazz نمایش پست ها
      سلاممم، شرمنده از اونایی که جواب دادن قبلا اما من هنوز به یه نتیجه ی جامع نرسیدم و کار دیگه ای هم نمیتونم بکنم به جز اینکه همش بپرسم من رتبم شد 425 منطقه 2 رشته ریاضی و رشته ای که میخوام قطعا مهندسی کامپیوتر هست یا علوم کامپیوتر شریف یا تهران، که خب رتبم بهشون نمیخوره. میخواستم بدونم شما اطلاعی دارین در مورد تغییر رشته توی دانشگاه یا نه، لطفا اگه کسی رو میشناسین که توی شریف / تهران / امیرکبیر درس خونده و میدونه ازش بپرسینننن وقت انتخاب رشته ی ما خیلی خیلی کمه. به نظرتون ممکنه بتونم مثلا عمران شریف یا مکانیک امیرکبیر بخونم و بعد تغییر بدم به مهندسی کامپیوتر؟ از چند نفر پرسیدم، دانشجوی شریف و امیرکبیر و تهران و هرجا که بگین اما یکی در میون میگفتن سخت و اسونه به طور کلی نتیجه این شد که شریف سخت تر میگیره اما توی دانشگاه تهران و امیرکبیر رواله. من که رتبم نمیخوره اما معدل رو میتونم قطعا خودمو بکشم و بالا بیارمش و از این نظر مشکلی نیست، سوالم اینه که با توجه به اینکه رتبم نمیخوره سخت میگیرن توی این سه دانشگاه اول یا نه؟ خدا خیلی خیر و برکت به زندگیتون بده اگه جواب بدین
      اولا باید تو انتخاب رشتت باشه رشته ای که میخوای تغییر رشته بدی و تو کارنامه سبز تو اولویتای بعدیت قبول باشی
      دوما حداقل یک ششم واحداتو تو رشته فعلیت پاس کنی یعنی حداقل دوترم پس سال بعد میشه
      سوما باید با اموزش دانشگاه های مبدا و مقصدت حرف بزنی و رضایتشونو بگیری
      چهارما بحث سنواته که نباید مشروط بشی تو اون دو ترم
      بعدش با این همه دردسر ممکنه و میشه ولی شرط اول مهمترینه باید تو کارنامه سبزت اون رشته رو اورده باشی و رتبت بهش بخوره

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.M نمایش پست ها

اولا باید تو انتخاب رشتت باشه رشته ای که میخوای تغییر رشته بدی و تو کارنامه سبز تو اولویتای بعدیت قبول باشی
      دوما حداقل یک ششم واحداتو تو رشته فعلیت پاس کنی یعنی حداقل دوترم پس سال بعد میشه
      سوما باید با اموزش دانشگاه های مبدا و مقصدت حرف بزنی و رضایتشونو بگیری
      چهارما بحث سنواته که نباید مشروط بشی تو اون دو ترم
      بعدش با این همه دردسر ممکنه و میشه ولی شرط اول مهمترینه باید تو کارنامه سبزت اون رشته رو اورده باشی و رتبت بهش بخوره
      من شنیدم که توی دانشگاه تهران مثلا، به دو طریق میشه. یکیش که توی کارنامه سبز باشه، یه روش دیگه هم برای دانشجویان ساعی و کوشا که اونجا زیاد رتبه مطرح نیست. درسته این؟ و اینکه شما کسی رو میشناسین توی این دانشگاه ها؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من شنیدم که توی دانشگاه تهران مثلا، به دو طریق میشه. یکیش که توی کارنامه سبز باشه، یه روش دیگه هم برای دانشجویان ساعی و کوشا که اونجا زیاد رتبه مطرح نیست. درسته این؟ و اینکه شما کسی رو میشناسین توی این دانشگاه ها؟
      من خودم دانشگاه تهرانم و داستان دوم درست نیست
      مگر اینکه منظورتون از طریق مرکز رشد استعداد درخشان یا بنیاد نخبگان باشه که تا بحال نشنیدم همچین چیزیو
      اتفاقا از دوستانم که ریاضی بودن مهندس عمران بودن قصد تغییر رشته داشت تعریف میکرد اونقد اذیتش کردن بیخیال شد
      ویرایش توسط A.H.M : 03 مهر 1399 در ساعت 18:12

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اول اینکه حتما حتما با یه نفر از بچه ها صحبت کن راجب علوم و مهندسی کامپیوتر. خیلی سر این دوتا بحث هست همیشه بین بچه ها.
      دوم اینکه بهت پیشنهاد میکنم شریف نری. میگی چرا؟ چون از 60 نفری که با کنکور وارد مهندسی کامپیوتر شریف میشن راحت 30 تاشون المپیادی ان و جو رقابتی خیلی بالاست. 50 تاشون هم برنامه نویسی های خوب رو بلدن و یه جورایی اذیت میشی تا بهشون برسی.
      برای تغییر رشته هم من خودم تو فکرشم و با چندتا از بچه های سال قبل مدرسمون که صحبت کردم، میگفتن تغییر رشته تو امیرکبیر از همه راحت تره. تهران رو که نگاه کردم یکم گنگ بود شرایطش برای همین زیاد روش وقت نذاشتم.
      ولی حالا امیرکبیر؛ ببین رشته ها به 4 رده تقسیم میشن که رده اول برق، مکانیک و کامپیوتره (مهندسیش)، رده دوم عمران و صنایع و ساخت تولید(بخدا اگه بدونم چیه) و علوم کامپیوتر، رده سوم نفت و پلیمر و هوافضا و رده چهارمم شامل همه علوم پایه ها با چندتا مهندسی گمنام تر میشه.
      اگر بخوای بین رشته های هم رده تغییر بدی، باید معدل بالای 15 و حداقل 25 واحد بگذرونی (همون دو ترم اول)، اگر هم بخوای از رده پایین به رده های بالاتر بیای باید شرایط ممتاز داشته باشی که میشه جزو دهک اول کلاس بودن و همون معدل بالا.
      من خودم میشناسم با رتبه 1600 رفته مکانیک امیرکبیر(با هیئت علمی) بعد تغییر داده به یه رشته دیگه تازه بعد اون رسیده به مهندسی کامپیوتر. با این رتبه بنظرم بری برای تغییر رشته تو امیرکبیر بهترین کار باشه تا تهران. شریفم اصلا ولش کن بنظرم.
      ویرایش توسط mahy.dr80 : 03 مهر 1399 در ساعت 20:38

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahy.dr80 نمایش پست ها
      اول اینکه حتما حتما با یه نفر از بچه ها صحبت کن راجب علوم و مهندسی کامپیوتر. خیلی سر این دوتا بحث هست همیشه بین بچه ها.
      دوم اینکه بهت پیشنهاد میکنم شریف نری. میگی چرا؟ چون از 60 نفری که با کنکور وارد مهندسی کامپیوتر شریف میشن راحت 30 تاشون المپیادی ان و جو رقابتی خیلی بالاست. 50 تاشون هم برنامه نویسی های خوب رو بلدن و یه جورایی اذیت میشی تا بهشون برسی.
      برای تغییر رشته هم من خودم تو فکرشم و با چندتا از بچه های سال قبل مدرسمون که صحبت کردم، میگفتن تغییر رشته تو امیرکبیر از همه راحت تره. تهران رو که نگاه کردم یکم گنگ بود شرایطش برای همین زیاد روش وقت نذاشتم.
      ولی حالا امیرکبیر؛ ببین رشته ها به 4 رده تقسیم میشن که رده اول برق، مکانیک و کامپیوتره (مهندسیش)، رده دوم عمران و صنایع و ساخت تولید(بخدا اگه بدونم چیه) و علوم کامپیوتر، رده سوم نفت و پلیمر و هوافضا و رده چهارمم شامل همه علوم پایه ها با چندتا مهندسی گمنام تر میشه.
      اگر بخوای بین رشته های هم رده تغییر بدی، باید معدل بالای 15 و حداقل 25 واحد بگذرونی (همون دو ترم اول)، اگر هم بخوای از رده پایین به رده های بالاتر بیای باید شرایط ممتاز داشته باشی که میشه جزو دهک اول کلاس بودن و همون معدل بالا.
      من خودم میشناسم با رتبه 1600 رفته مکانیک امیرکبیر(با هیئت علمی) بعد تغییر داده به یه رشته دیگه تازه بعد اون رسیده به مهندسی کامپیوتر. با این رتبه بنظرم بری برای تغییر رشته تو امیرکبیر بهترین کار باشه تا تهران. شریفم اصلا ولش کن بنظرم.
      حالا جمعه من با این دوستان بیشتر صحبت خواهم کرد چیز جدیدی گفتم میام اینجا هم میگم.
      بله درسته امیرکیبر راحت تره تغییر رشته ش . یک نفر هم در امیر کبیر از نساجی به کامپیوتر یا برق رفته بود اگر اشتباه نکنم قاعدتا رتبه ی نساجی و کامپیوتر به هم نمیخوره پس احتمال زیاد کاری به رتبه نداره و شرط معدل بالا و تاپ بودن در رشته مهمه و مهمتر موافقت دانشکده مقصد که شاید اصلا نگیره. دوم اینکه از هر رشته ای میشه رفت من از دانشجوهای امیرکبیر پرسیدم البته از رشته های که توی یک دسته اند راحت تر مبیشه رفت ولی از هر رشته ای میشه رفت . نمونه ی دوم هم من با دانشجومواد دانشگاه تهران حرف زدم یک نفر از اونجا به کامپیوتر تهران تغییر داده بود.
      ولی نکته مهم اینکه اگر رشته ای رو دوست ندارید و میخواید اونو بزنید که بعدا تغییر رشته بدید شاید درساش برات سخت و عذاب اور باشه که نتونی معدلتو بکشی بالا حتی ...به این هم دقت کنید
      GG
      ویرایش توسط amir.abdaly : 03 مهر 1399 در ساعت 19:18

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینم بگم یک نفر درباره ی جو دانشگاه ها یک چیزایی گفت خلاصش این بود: در شریف درگیری سر صدم نمره هست و همه هم المپیادی و به فکر اپلای فقط و کلا جو درسخونیه و قاعدتا کسب نمره ی بالا کار نشدنی ای نیست ولی سخت
      تهران روی تکالیف و پروژه ها سختت گیرن و گویا بیشتر دانشگاه پروژه محور و عملی هست با اساتید سخت گیر
      امیر کبیر هم دقیقا یادم نیست ولی سطح استاید فکر کنم گفته بودن بالاست و اینکه جوش سیاسیه
      علم وصنعت هم گفته بودن نسبت به بقیه دانشگاه ها مذهبی تره
      GG
      ویرایش توسط amir.abdaly : 03 مهر 1399 در ساعت 19:17

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.abdaly نمایش پست ها
      اینم بگم یک نفر درباره ی جو دانشگاه ها یک چیزایی گفت خلاصش این بود: در شریف درگیری سر صدم نمره هست و همه هم المپیادی و به فکر اپلای فقط و کلا جو درسخونیه و قاعدتا کسب نمره ی بالا کار نشدنی ای نیست ولی سخت
      تهران روی تکالیف و پروژه ها سختت گیرن و گویا بیشتر دانشگاه پروژه محور و عملی هست با اساتید سخت گیر
      امیر کبیر هم دقیقا یادم نیست ولی سطح استاید فکر کنم گفته بودن بالاست و اینکه جوش سیاسیه
      علم وصنعت هم گفته بودن نسبت به بقیه دانشگاه ها مذهبی تره
      حالا جمعه من با این دوستان بیشتر صحبت خواهم کرد چیز جدیدی گفتم میام اینجا هم میگم.
      اون نساجی که میگی هم کامپیوتر رفته. من اینو دیگه مثال نزدم اون بالا.
      درضمن اینم هست که درصورت دانشجو ممتاز شدن، عدم موافقت دانشکده مقصد، یا اصلا ملاک نیست یا میشه یجوری دورش زد. اینم باز باید بپرسم.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان من از یه دانشجوی شهید بهشتی پرسیدم که گفت استادای کامپیوترشون نزدیک 8 تاشون رفتن خارج و دانشکده مونده خالی از استاد خوب این به کنار، از دانشجوی تهران پرسیدم گفت تغییر رشته رواله و داشتن کسی که از عمران رفته کامپیوتر ( البته چندسال پیش)
      و یه شریفی هم بود که گفت یکی از صنایع شریف رفته کامپیوتر ( ورودی 94 بوده)
      و در کل نمد چی کنم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان من از یه دانشجوی شهید بهشتی پرسیدم که گفت استادای کامپیوترشون نزدیک 8 تاشون رفتن خارج و دانشکده مونده خالی از استاد خوب این به کنار، از دانشجوی تهران پرسیدم گفت تغییر رشته رواله و داشتن کسی که از عمران رفته کامپیوتر ( البته چندسال پیش)
      و یه شریفی هم بود که گفت یکی از صنایع شریف رفته کامپیوتر ( ورودی 94 بوده)
      و در کل نمد چی کنم
      میخوای تغییر رشته بدی، امیرکبیر بهترین انتخابه. چون میتونی بری مکانیک که هم ردشه و اگه واقعا کمر بر تغییر رشته بستی!، خوب اونجا بخونی بری کامپیوتر.
      اگه میخوای انتخاب مطمئن داشته باشی خب فقط کامپیوتر شهید بهشتی یا خواجه نصیر میتونی بری. درباره علوم کامپیوترم سوال بکن.
      خدایا چرا انقد انتخاب رشته سخته آخه؟!!!
      تو عمرم انقد احساس سردرگمی نکرده بودم.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      طبق اخرین صحبت ها دانشجوی کامپیوتر امیرکبیر نمره ی لازم برای تغییر رشه به کامپیوتر دو ترم بالای 18 یا 3 ترم بالای 17 حداقل معدل لازمه
      GG

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ولی شریف اگه میخوای بری خدایی من یکی جای تو بودم نمیرفتم حتی اگه رتبمم میخورد نمیرفتم برای تغییر رشته چون جو شریف میگم کلا درس خوندنه و خوندن .... اگه روحیات ادم نخوره و بره بین ادمای فقط درسخون شاید اصلا اعتماد به نفسش به هم بریزه بین اون همه رتبه برتر که تو توشون تک بیوفتی
      GG

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahy.dr80 نمایش پست ها
      میخوای تغییر رشته بدی، امیرکبیر بهترین انتخابه. چون میتونی بری مکانیک که هم ردشه و اگه واقعا کمر بر تغییر رشته بستی!، خوب اونجا بخونی بری کامپیوتر.
      اگه میخوای انتخاب مطمئن داشته باشی خب فقط کامپیوتر شهید بهشتی یا خواجه نصیر میتونی بری. درباره علوم کامپیوترم سوال بکن.
      خدایا چرا انقد انتخاب رشته سخته آخه؟!!!
      تو عمرم انقد احساس سردرگمی نکرده بودم.
      شما پشت میمونی یا میری؟
      من به شخصه با اینکه رتبم خوب نشده و انتظارشم نداشتم انتخاب رشته میکنم و میرم البته نه به هر قیمتی و سعی میکنم از بین رشته های محدود که مونده مورد علاقه هارو قبول کنم با اینکه علاقه اصلیم کامپیوتر بود
      GG

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ولی شریف اگه میخوای بری خدایی من یکی جای تو بودم نمیرفتم حتی اگه رتبمم میخورد نمیرفتم برای تغییر رشته چون جو شریف میگم کلا درس خوندنه و خوندن .... اگه روحیات ادم نخوره و بره بین ادمای فقط درسخون شاید اصلا اعتماد به نفسش به هم بریزه بین اون همه رتبه برتر که تو توشون تک بیوفتی
      هر لحظه با جنبه های مختلفی که بقیه میگن گیج تر و گیج تر میشم خلاصه

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما پشت میمونی یا میری؟
      من به شخصه با اینکه رتبم خوب نشده و انتظارشم نداشتم انتخاب رشته میکنم و میرم البته نه به هر قیمتی و سعی میکنم از بین رشته های محدود که مونده مورد علاقه هارو قبول کنم با اینکه علاقه اصلیم کامپیوتر بود
      من خیلی بعید میدونم که بمونم. ولی احتمال زیاد برای تغییر رشته میرم امیرکبیر.
      بازم این چیزی که میگم ممکنه یه ساعت دیگه تغییر کنه!

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)