خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 69 از 85 نخستنخست ... 5968697079 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1,021 به 1,035 از 1274

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #1021
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Apaq نمایش پست ها
      سلام به همه ی عزیزان امیدوارم حالتون خوب باشه
      ببخشید، ترکیباتی که قابل رسم هستن مثلا مثل بنزوئیک اسید یا آسپرین یا ازین قبیل ترکیبات، رسیدن به ساختارشون آسونه اما ترکیباتی مثل دارچین طبیعتا نمیشه حفظ کرد . سوال بنده این هستش که تا حالا در کنکور سابقه داشته که از تعداد پیوندهای دوگانه یا وجود عوامل شیمیایی در ساختار اینجور ترکیباتی که نمیشه رسمشون کرد سوال بیاد ؟ که ما مجبور به حفظ کردن یکسری اطلاعات بشیم ؟

سلام بستگی داره برای چه درصدی شیمی میخونی..
      درباره قسمت اول که گفتی نمیشه حفظ کرد , میشه حفظ کرد ساختارارو یه کاغذ بزار جلوت شبی یه ربع ساختارای سخت شیمی رو دو سه مرتبه از روشون بکش.. بعد یه هفته شایدم زودتر حفظ میشی میره تو حافظه تصویریت .
      اگه کسی درصد بالا 60 70 میخواد حداقل چیزی ک باید بدونه از ساختار های این چنینی تعداد پیوند دو گانه و انواع گروه عاملی هاشه.
      اگ نه درصد بال نمیخوای خب وقتت رو چیزای دیگه بزار که اگ با احتمال 5 درصد هم سوالی به این ریزی بیاد برای زدن کساییه که 3 رقمی میخوان.

2. Top | #1022
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستشو بخوای یه روز رفتم توی تنظیمات هرچیزی دیدم دستکاری کردم کلا همه چیز به هم ریخته پیاما جدید به جای صفحه آخر میاد صفحه اول و ...
      من دیدم نوشته stpدیگه همونجا یه راست کسر پیش ساخته میلی لیتر اتانول به میلی لیتر co2استفاده کردم.حالا پاسخنامه خوندم فهمیدم اشتباه کردم ولی دلیل اشتباهمو نفهمیدم
      راستی حالا دیدم توی پیامم اشتباه نوشتم کسر تبدیل...منظورم کسر پیش ساخته
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها

سلام
      اولا این چه فونتیه من نمیتونم چگالی اتانولو بخونم .
      دوما منظورت از کسر تبدیل میلی لیتر نکنه اینه که بیای از شرایط stp برای بدست اووردن مقدار مولش استقاده کنی ؟؟! اگه اره چگالی رو داده که این کارو نکنی دیگه براش یا میگه چگالی یا stp رو میدع جفتشو با هم ک نمیدهع.
      راهشم اینه که اول جرم اتانولو بدست بیاری بعد تبدیل به مول کنی.. از واکنش موازنه شده ابتدا مول CO2 تولیدی و بعد مقدار حجمش تو stp با ضرب تو 22.4 بدست بیاری.

...

3. Top | #1023
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها
      راستشو بخوای یه روز رفتم توی تنظیمات هرچیزی دیدم دستکاری کردم کلا همه چیز به هم ریخته پیاما جدید به جای صفحه آخر میاد صفحه اول و ...
      من دیدم نوشته stpدیگه همونجا یه راست کسر پیش ساخته میلی لیتر اتانول به میلی لیتر co2استفاده کردم.حالا پاسخنامه خوندم فهمیدم اشتباه کردم ولی دلیل اشتباهمو نفهمیدم
      راستی حالا دیدم توی پیامم اشتباه نوشتم کسر تبدیل...منظورم کسر پیش ساخته
      خب عزیزم ، شما برای بدست اووردن مول یه ماده یا باید حجمشو تو شرایط stp به مول تبدیل کنی. یا با چگالی اول گرم ماده رو بدست بیاری بعد با جرم مولی تبدیل به مول بکنی. منم که توضیح دادم اینجا وقتی چگالی رو داده باید از چگالی استفاده کنی.
      بعدشم تو کتاب ۱۱ ام فصل یک میحونی که اتانول مایعی بی رنگ بی بو و .... است . این مایعس چطور stpکه مال گازهاس رو میخوای برا مایع استفاده کنی

4. Top | #1024
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اها
      باور کن من وقتی یه سوالو حل میکنم که اشتباهه کلا قفل میکنم یعنی دیگه تا صبح خودم تحلیل کنم نمیدونم اشتباهم کجا بود
      اصلا حواسم نبود اتانول مایع هست همین میلی لیتر دیدم سریع کسرپیش ساخته میلی لیتر زدم
      دستت درد نکنه
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      خب عزیزم ، شما برای بدست اووردن مول یه ماده یا باید حجمشو تو شرایط stp به مول تبدیل کنی. یا با چگالی اول گرم ماده رو بدست بیاری بعد با جرم مولی تبدیل به مول بکنی. منم که توضیح دادم اینجا وقتی چگالی رو داده باید از چگالی استفاده کنی.
      بعدشم تو کتاب ۱۱ ام فصل یک میحونی که اتانول مایعی بی رنگ بی بو و .... است . این مایعس چطور stpکه مال گازهاس رو میخوای برا مایع استفاده کنی
      ...

5. Top | #1025
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان میشه بگید بین گزینه دو،قلم چی،گاج کدومشون سوالات شیمی خوب و استانداردی دارند؟
      @mehrab98
      @mahdi_artur
      @Saeed79
      @A.H.M
      ویرایش توسط maryam6 : 28 تیر 1399 در ساعت 20:53

6. Top | #1026
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryam6 نمایش پست ها
      دوستان میشه بگید بین گزینه دو،قلم چی،گاج کدومشون سوالات شیمی خوب و استانداردی دارند؟
      @mehrab98
      @mahdi_artur
      @Saeed79
      @A.H.M
      آره واقعن منم این مشکلو دارم . گزینه دو و گاج کلا شیمیشونو میبینم یجوری میشم . کم مونده از بچگیه مندلیف سوال بدن
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

7. Top | #1027
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      @mahdi_artur
      اول یه مطلبو بگم:
      هيچ آزمون آزمايشي شبيه به كنكور نيست....چون هر سال يه نو آوري تو كنكور ميشه و اين رو هيچ چيزي نميتونه شبيه سازي كنه. حالا این نوآوری میتونه باعث آسون تر شدن کنکور بشه (مثل 98) یا حتی باعث سخت تر شدنش (مثل 94) و اين كه با اين روند اين چند سال که دائما يه بازي در ميارن و سوالات شیمی تقریبا هیچ تعادلی نداشته هیچ آزموني نميتونه ادعا کنه شبيه کنکور بوده و هست ، چون هر آزمونی که خواسته به کنکور نزدیک بشه روند کنکور تغییر کرده، مثلا قلم چی از 93 به بعد روند طراحی سوالات شیمی ش به کلی تغییر کرد ولی از سال 97 به این طرف سوالاتش اونقدرا هم به کنکور شباهتی نداشته ؛ خلاصه آزمون دادن هدفاي خييبلي زياد تري داره كه شبيه سازي سوالا اصلا ملاك محسوب نميشه نسبت به اونا

سوالات شیمی گاج در سطح المپیاد مرحله اول و وقت گیر مطرح میشه ، یعنی اینطور بگم که ، گاج نه تنها امسال بلکه از سالی که آزمون هاش برگزار شد سوالات مفهومی المپیادی و جان سوزی رو داخل درس شیمی مطرح کرده به گونه ای که تقریباً همه دانش آموزان رو بعد از رسیدن به درس شیمی از کنکور نا امید شدن و اشکشون سرجلسه در اومده ، اکثر سوالات وقت گیر و شمارشی در کنار مسائل با ایده های تازه که سرجلسه یا در منزل میخکوب تون میکنن به صندلی و نمیزارن هیچ حرکتی جز تماشا کردن و شایدم اشک ریختن سر تقریبا 70 80 درصد سوالاتش انجام بدید.

سوالات گزینه 2 و سنجش معمولا نوسانی بودن سال های اخیر ، ولی همیشه قابلیت های خوبی نشون دادن، مثلا سنجش در برخی آزمون ها اومد سوالاتی با سبک جدید و بیشتر نکته محور و تله دار رو بجای سوالات معمول و همیشگی وقت گیر استفاده کرد که میانگین درصد شرکت کننده ها به شدت افت کرد با این که سوالات وقت گیر نبودن ولی احتمال خطا بالا بود، از سال 97 که یکی از طراحان سنجش که طراح کنکور هم بوده فوت کرده شاهد سوالات خوب و استانداردی ازش بودیم (البته همیشه نوسان رو هم داشتیم و اگر میخواستند بالا تر از سطح کنکور سوال طرح کنن این کارو انجام دادن !) ، گزینه 2 سوالات آسون بیشتری داخل هر آزمونش قرار میده و خب این کاری بود که مطابقت خوبی با 98 داشت ولی با 99 و 1400 الله اعلم! شاید بهترین سوالات برای شروع حل تست از درس شیمی بعد از حل تست های کنکور از بین آزمون ها ، همین سوالات شیمی گزینه 2 باشند، چون کیفیت و سطح سوالاتش نزدیک تر به سوالات کنکور بوده. (البته گزینه دو ثابت کرده در طراحی سوال میتونه روی دست گاج هم بزنه ولی به نظرم کلیت تست های گزینه دو و سبک طراحی هنوزم مشابه کنکور و نزدیک به کنکوره)

قلم چی از نظر کیفیت سوالات خوبی همیشه داشته ولی از نظر سطح سوالات همیشه در طی این چند سال بالا تر از کنکور عمل کرده و بین گاج و گزینه 2 قرار میگیره، سوالات شیمی قلمچی وقت گیرن ولی سخت نیستن به هیچ وجه ! از نظر من خلاقیتی در شیمی قلمچی وجود نداره ، یعنی ایده طراح سوال همیشه برای طراحی سوال اینه که اگر میخوای سوالت جون دار باشه اعدادشو بد بده یا انقدر سوال شمارش رو طولانی بده تا شاخ به نظر برسه و بچه نتونه سر جلسه سوال رو بزنه، در قلم چی سرعت عمل مهم ترین فاکتور برای حل سوالات شیمی (و شایدم بقیه درس ها) محسوب میشه.

به طور کلی:
      برای کسی که میخواد یه اولویت بزاره واسه حل سوال، به ترتیب
      مرحله آموزش: اول سوالات کنکور
      مرحله تثبیت آموخته ها: سوالات گزینه 2 (و سوالات سنجش چند سال اخیر)
      مرحله افزایش سرعت تست زنی و به اصطلاح راه انداختن دست برای حل تست: سوالات قلم چی
      مرحله دوره و مرور آموخته ها: مرور تست های 3 مرحله قبل
      مرحله دوره و مرور پلاس (فقط کسانی که میخوان شیمی رو بالای 90 بزنن): سوالات گاج و سوالات مرحله اول المپیاد شیمی ایران

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #1028
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      @mehrab98
      @mahdi_artur
      @Saeed79
      @A.H.M
      سلام ، اگه کسی بخواد شیمی رو ۱۰۰ بزنه تو کنکور ، هر کدوم ازین آزمونارو باید سوالاشو حل کنه ، بد و خوب براش وجود نداره
      اما برای یه رتبه خوب و درصد حدود ۷۰ ،
      من ازمونای گزینه ۲ و قلمچی رو پیشنهاد میکنم ، گاج کلا تو یه فضای دیگه بسر میبره و کاش میتونستم با طراحش صحبت کنم ببینم دقیقا هدفش چیه ،
      قلمچی مسائل خیلی خوبی تو ازموناش مطرح میکنه گاهی ایده های قشنگی دارن..
      علاوه بر اینا من بهتون پیشنهاد میکنم سوالات آزمون نشانه ( مدارس برتر) رو حل کنید که بشدت توصیه میشه ، حرفه ای طرح میشن واقعا و البته منطقی.

9. Top | #1029
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من با شیمي حال نميكنم!
      ميبينم شيمي دارم توب برنامم يه حالي ميشم!
      ميگم وااي!
      يه راه‌حلي ميشه بهم بگي تا با شيمي دوست بشم؟

10. Top | #1030
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام به نظرتون واجبه ک کسرهای پیش ساخته رو حفظ کنم؟من استوکیومتریم خوبه و معمولا میتونم درست جوابشون بدم

11. Top | #1031
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa26 نمایش پست ها
      سلام به نظرتون واجبه ک کسرهای پیش ساخته رو حفظ کنم؟من استوکیومتریم خوبه و معمولا میتونم درست جوابشون بدم
      هر روشی که باهاش تا الان تمرین کردی و باهاش نتیجه گرفتی رو دستش نزن
      باهاش بیشتر تست بزن تا مسلط بشی روش
      چون الان زمان روش عوض کردن نیست
      تا بیای رو کسرای پیش ساخته اوکی بشی زمان زیادی ازت میره و تازه سر در گمت میکنه
      خلاصه نشی عاقبت از خامی خود سوخته رهروی کبک نیاموخته
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

12. Top | #1032
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چشم

13. Top | #1033
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

اول یه مطلبو بگم:
      هيچ آزمون آزمايشي شبيه به كنكور نيست....چون هر سال يه نو آوري تو كنكور ميشه و اين رو هيچ چيزي نميتونه شبيه سازي كنه. حالا این نوآوری میتونه باعث آسون تر شدن کنکور بشه (مثل 98) یا حتی باعث سخت تر شدنش (مثل 94) و اين كه با اين روند اين چند سال که دائما يه بازي در ميارن و سوالات شیمی تقریبا هیچ تعادلی نداشته هیچ آزموني نميتونه ادعا کنه شبيه کنکور بوده و هست ، چون هر آزمونی که خواسته به کنکور نزدیک بشه روند کنکور تغییر کرده، مثلا قلم چی از 93 به بعد روند طراحی سوالات شیمی ش به کلی تغییر کرد ولی از سال 97 به این طرف سوالاتش اونقدرا هم به کنکور شباهتی نداشته ؛ خلاصه آزمون دادن هدفاي خييبلي زياد تري داره كه شبيه سازي سوالا اصلا ملاك محسوب نميشه نسبت به اونا

سوالات شیمی گاج در سطح المپیاد مرحله اول و وقت گیر مطرح میشه ، یعنی اینطور بگم که ، گاج نه تنها امسال بلکه از سالی که آزمون هاش برگزار شد سوالات مفهومی المپیادی و جان سوزی رو داخل درس شیمی مطرح کرده به گونه ای که تقریباً همه دانش آموزان رو بعد از رسیدن به درس شیمی از کنکور نا امید شدن و اشکشون سرجلسه در اومده ، اکثر سوالات وقت گیر و شمارشی در کنار مسائل با ایده های تازه که سرجلسه یا در منزل میخکوب تون میکنن به صندلی و نمیزارن هیچ حرکتی جز تماشا کردن و شایدم اشک ریختن سر تقریبا 70 80 درصد سوالاتش انجام بدید.

سوالات گزینه 2 و سنجش معمولا نوسانی بودن سال های اخیر ، ولی همیشه قابلیت های خوبی نشون دادن، مثلا سنجش در برخی آزمون ها اومد سوالاتی با سبک جدید و بیشتر نکته محور و تله دار رو بجای سوالات معمول و همیشگی وقت گیر استفاده کرد که میانگین درصد شرکت کننده ها به شدت افت کرد با این که سوالات وقت گیر نبودن ولی احتمال خطا بالا بود، از سال 97 که یکی از طراحان سنجش که طراح کنکور هم بوده فوت کرده شاهد سوالات خوب و استانداردی ازش بودیم (البته همیشه نوسان رو هم داشتیم و اگر میخواستند بالا تر از سطح کنکور سوال طرح کنن این کارو انجام دادن !) ، گزینه 2 سوالات آسون بیشتری داخل هر آزمونش قرار میده و خب این کاری بود که مطابقت خوبی با 98 داشت ولی با 99 و 1400 الله اعلم! شاید بهترین سوالات برای شروع حل تست از درس شیمی بعد از حل تست های کنکور از بین آزمون ها ، همین سوالات شیمی گزینه 2 باشند، چون کیفیت و سطح سوالاتش نزدیک تر به سوالات کنکور بوده. (البته گزینه دو ثابت کرده در طراحی سوال میتونه روی دست گاج هم بزنه ولی به نظرم کلیت تست های گزینه دو و سبک طراحی هنوزم مشابه کنکور و نزدیک به کنکوره)

قلم چی از نظر کیفیت سوالات خوبی همیشه داشته ولی از نظر سطح سوالات همیشه در طی این چند سال بالا تر از کنکور عمل کرده و بین گاج و گزینه 2 قرار میگیره، سوالات شیمی قلمچی وقت گیرن ولی سخت نیستن به هیچ وجه ! از نظر من خلاقیتی در شیمی قلمچی وجود نداره ، یعنی ایده طراح سوال همیشه برای طراحی سوال اینه که اگر میخوای سوالت جون دار باشه اعدادشو بد بده یا انقدر سوال شمارش رو طولانی بده تا شاخ به نظر برسه و بچه نتونه سر جلسه سوال رو بزنه، در قلم چی سرعت عمل مهم ترین فاکتور برای حل سوالات شیمی (و شایدم بقیه درس ها) محسوب میشه.

به طور کلی:
      برای کسی که میخواد یه اولویت بزاره واسه حل سوال، به ترتیب
      مرحله آموزش: اول سوالات کنکور
      مرحله تثبیت آموخته ها: سوالات گزینه 2 (و سوالات سنجش چند سال اخیر)
      مرحله افزایش سرعت تست زنی و به اصطلاح راه انداختن دست برای حل تست: سوالات قلم چی
      مرحله دوره و مرور آموخته ها: مرور تست های 3 مرحله قبل
      مرحله دوره و مرور پلاس (فقط کسانی که میخوان شیمی رو بالای 90 بزنن): سوالات گاج و سوالات مرحله اول المپیاد شیمی ایران

منطقی ترین نظری که راجب سطح سوالات شیمی آزمونهای مختلف تو اینترنت دیده بودم بدون شک همینه . دمت گرم انصافن
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

14. Top | #1034
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برا کنکور‌چه چیزایی رو باید باید حفظ باشیم؟عدد اتمی؟‌جدول تناوبی کدوماش؟ واکنش ؟ و ابا جزویی چیزی دارید همشو یه جا جمع کرده باشه؟

15. Top | #1035
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      @mehrab98
      @mahdi_artur
      @Saeed79
      @A.H.M
      گاج به سوالات سخت شیمیش معروفه . سوالاتی که دیگه تا سال ها توی کنکور ها سر و کله اش پیدا نمیشه . پیشنهاد من قلمچی هست با یه کتاب آزمونی استاندارد سطح بالا مثل فصل ازمون و یا موج آزمون

صفحه 69 از 85 نخستنخست ... 5968697079 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن