خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

فارسی کنکور :(

سلام بچه‌هاامشب احساس میکنم هر چی لغت فارسی میخونم تو حافظم ثبت نمیشهسوال: لغاتی که تو واژه‌نامه کتاب معنی نشدن هم تو کنکور میان دیگه درسته؟ بر چه اساسی؟ چون بعضاً معنی لغات مثلا نشر الگو و مهروماه با هم فرق میکنن...سوال:تشدید ها از موارد غلط املایی هستن؟لازمه بدونیم کجا کتاب تشدید گذاشته؟ آخه بعضی کلمات هستن که تا الآن همیشه با تشدید نوشتیمشون ولی تو کتابای دبیرستان یهو تشدیدش غیب شده!...سوال:شما چجوری تونستین املای بعضی فعلای کتابو حفظ کنید؟ اونایی که وسطشون الف داره...مثلا بیانداخت یا بینداخت؟
      ماورای باورهای ما، ماورای بودن ها و نبودن های ما آنجا دشتی‌ست..فراتر از همه ی تصورات راست و چپ تو را آنجا خواهم دید.

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      هفت خوان از همه کاملتر لغاتو گفته اگه وسواس داری روش
      اساسشون خیلی مشخص نیست لغاتیه که معنیش سخته دیگه
      +
      تشدید اصلا برای املا مطرح نیست یعنی تو کنکور اصلا مهم نیست تشدید برای سوالای املا
      املا با معنی هاش یاد بگیر یا اصلا نخون !
      مثلا اضغاث احلام که میشه خواب های پریشان رو با معنیش یاد بگیر
      اون بنداخت و بیفتد و اینارم یه سری نکته املایی و رسم الخطیه تو کتاب زبان فارسی گفته فک کنم
      +
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      لعنت به درس فارسی کنکور
      .
      رفع اسپم : لعنت به معنی لغت کنکور

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Morvarid80 نمایش پست ها
      سلام بچه‌هاامشب احساس میکنم هر چی لغت فارسی میخونم تو حافظم ثبت نمیشهسوال: لغاتی که تو واژه‌نامه کتاب معنی نشدن هم تو کنکور میان دیگه درسته؟ بر چه اساسی؟ چون بعضاً معنی لغات مثلا نشر الگو و مهروماه با هم فرق میکنن...سوال:تشدید ها از موارد غلط املایی هستن؟لازمه بدونیم کجا کتاب تشدید گذاشته؟ آخه بعضی کلمات هستن که تا الآن همیشه با تشدید نوشتیمشون ولی تو کتابای دبیرستان یهو تشدیدش غیب شده!...سوال:شما چجوری تونستین املای بعضی فعلای کتابو حفظ کنید؟ اونایی که وسطشون الف داره...مثلا بیانداخت یا بینداخت؟
      اینا مگه تو کنکور هستن؟
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      لغتا رو ۵۰ تا ۵۰ تا بخون بعد تو کاغذ نموداری بکش واسه خود بعد از از روش بخون ویس بگیر دوباره صداتو گوش بده از اول صبح شروع کن تا اخر شب تایم های ۵ دقیقه ای صداتو گوش بده
      اخر شب تو ۵۰ تا لغت و مسلطی
      به همین راحتی

6. Top | #6
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      لغت خوندن باید مستمر باشه و خوندن خالی کافی نیست حتما تست بزن تا تثبیت شه سر کلاس شاهین زاد بودم همیشه تاکید میکرد برای تمام قسمت های ادبیات تست زیاد کار بشه
      بینداخت درسته تشدید هم فک نکنم مهم باشه
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      تشدیدغلط نیست حتی ي و ئ رو هم جابجا و حتی ت رو ة مینویسن غلط نیست،
      اول تست بزنید ببینید احساستون درسته یا نه ، درضمن اول لغات ته کتاب رو بخونید و برا مرور از کتابا دیگه استفاده کنید ، برا من اینطوری موثر تر بوده و بهتر یادم احساس میکنم میمونه
      ویرایش توسط Colonius : 20 خرداد 1399 در ساعت 12:37

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دکتر سبطی توی کانالشون یه سری ویس دارن که میان و از روی واژه نامه کتاب درسی میخونن و بعضی وقتا یه سری نکات هم راجع به واژه ها میگن
      من اخیرا شروع کردم به خوندن لغت. بعد هروقت که دارم از روی واژه نامه میخونم, میام این ویس هارو هم پلی میکنم که اون کلمه رو هم ببینم و هم بشنوم
      یه چک کنید شاید خوشتون اومد:
      خوانش،بررسی و نکته یابی واژه های زبان و ادبیات فارسی نظام جدید

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگه لغتو میخونی ولی یادت نمیمونه چاره ای نداری ، باید دوره هاتو بیشتر کنی و البته تستم زیاد بزن موقع تست زدن هم پاسخنامه رو خوب بخون اینجوری انگار لغتارم دوره میکنی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن