خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 8910 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 149
    1. Top | #121
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      این ما بین ی نکته رو عرض کنم ببینید عربی اصلا سخت نیست، شاید بگین ایشون عرب زبانه ولی اصلا اینطور نیست من خودم فارسی رو بهتر از عربی بلدم ولی عربی ی سری قلع اسون داره ک من سعی میکنم بهتون بگم
      همه این راهکارا 2 یا 3 هفته هم وقت نمیبره
      اینو هم یادم رفت بگم بخدا حتی نیازی به دی وی دی و فیلم نیست
      یه کتاب ساده کافیه
      ویرایش توسط hazrate_doost : 06 اسفند 1397 در ساعت 12:09

2. Top | #122
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      3. وقتی این راهکارا رو انجام دادید نوبت میرسه به تحلیل صرفی و شَکِل یا هم علامت گذاری ببینید کلا اینو بگم این دو مبحث وابسته به 2 راهکار قبلیه ینی اگر اون 2 راهکار قبلی رو خوب انجام بدید و تمرین کنید راحت میتونید با یه تمرین کوتاه به سوالات شَکِل و تحلیل صرفی پاسخ بدید
      ک این خودش سر جمع میشه 17 تست ک میشه 68 درصد حساب کن فقط با 3 الی 6 هفته وقت گذاشتن و تمرین کردن راحت میشه بهش رسید فقط باید تلاش از اینجا به بعدش به خودت بستگی داره
      ک تلاش کنید یا نکنید
      موفق باشید

3. Top | #123
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hazrate_doost نمایش پست ها
      3. وقتی این راهکارا رو انجام دادید نوبت میرسه به تحلیل صرفی و شَکِل یا هم علامت گذاری ببینید کلا اینو بگم این دو مبحث وابسته به 2 راهکار قبلیه ینی اگر اون 2 راهکار قبلی رو خوب انجام بدید و تمرین کنید راحت میتونید با یه تمرین کوتاه به سوالات شَکِل و تحلیل صرفی پاسخ بدید
      ک این خودش سر جمع میشه 17 تست ک میشه 68 درصد حساب کن فقط با 3 الی 6 هفته وقت گذاشتن و تمرین کردن راحت میشه بهش رسید فقط باید تلاش از اینجا به بعدش به خودت بستگی داره
      ک تلاش کنید یا نکنید
      موفق باشید
      به نظرتون همایش تست حل کردن ناصح زاده+همایش جمعبندیش مفیده یانه؟؟
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

4. Top | #124
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Avatar2020 نمایش پست ها
      به نظرتون همایش تست حل کردن ناصح زاده+همایش جمعبندیش مفیده یانه؟؟
      خدمتتون عرض کنم ک اطلاعی ندارم

5. Top | #125
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up
      تایپک مفیدیه
      پست اول رو مطالعه کنید
      خداوند آن خویش خویش است

6. Top | #126
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up
      عالیه این تاپیک!

7. Top | #127
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خیلی خوب توضیح دادن!ممنون

8. Top | #128
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Sara- نمایش پست ها
      خیلی خوب توضیح دادن!ممنون
      خواهش میکنم لطف دارین

9. Top | #129
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      استارتر قدرت شومن شدن رو داره
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

10. Top | #130
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      استارتر قدرت شومن شدن رو داره
      ولی خداوکیلی نکته هاش کارسازه

11. Top | #131
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP.

چند نتیجه گیری و نکته آموزشی درمورد عربی کنکور:

1) همان طور که مشخص است بخش زیادی از سؤالات مشترک دو نظام، از مبحث ترجمه است؛ از سویی سالیان سال است که سؤال اول ترجمه، از آیات موجود در کتاب درسی انتخاب می‌شوند، پس بهتر است دانش آموزان دوازدهمی و فارغ التحصیل توجه ویژه ای به بخش ترجمه و به خصوص آیات مشترک موجود در کتاب درسی دو نظام داشته باشند.

2) سؤال مفهوم (شعر، آیه و...) که معمولا از سؤالات دشوار و چالشی کنکور است، می تواند از عبارات مفهومی و مهم که در هر دو کتاب موجود است، طرح شود، بنابراین عبارات مشترک بین دو نظام را با توجه ویژه ای مطالعه نمایید، سعی کنید اشعار فارسی هم مفهوم با این عبارات را نیز حتما بررسی کنید.

3) مباحث مشترک قواعد در کنکور امسال بسیار حائز اهمیت است:
      شناخت مصدر افعال ثلاثی مزید - اسم فاعل، اسم مفعول، اسم تفضیل و اسم مکان - ترکیب وصفی و اضافی- جمله اسمیه و جمله فعلیه (تشخیص مبتدا و خبر)- تشخیص فعل مجهول- معنای افعال ناقصه و حروف مشبّهة بالفعل - حال- مستثنی- مفعول مطلق

4) خوب است دوستان فارغ التحصیل به این نکته توجه کنند که در عربی نظام جدید، تمرکز بیشتر بر معنا و ترجمه است، بنابراین در سؤالات قواعد ممکن است با تیترهای متفاوتی مانند (عیّن ما فیه الفعل الماضی الاستمراری، عیّن فعلاً یدلّ علی المستقبل) یا سؤالاتی در مورد معنای حروف مشبهة بالفعل و افعال ناقصه مواجه شوند، پس خوب است برای چنین مفاهیم و تیترهایی نیز کاملاً آماده باشند.

5) اولین سوال عربی ایه ای از قران است.

6) حذف تست مفهوم از آمدن تست تعریب هم عجیب‌تر بود! کتاب درسی پر است از آیات، روایات و ضرب‌المثل‌های عربی که واقعاً نبود مفهوم خیلی توی ذوق می‌زد! عجیب آنکه تیتر مفهوم در دفترچه نظام قدیم آمده بود امّا خود سؤالش گویا ناپدید شده بود!

7) کتاب‌های درسی جدید مشخّصاً از طرح سؤال تعریب منع کرده بودند! اینکه تعریب همان ترجمه بالعکس است و سؤالش ساده بود، چیزی از گناه طراح سؤال کم نمی‌کند! در دشوار بودن تعریب همین بس که نرخ ترجمهء عربی به فارسی نسبت به تعریب (فارسی به عربی) زمین تا آسمان فرق می‌کند! شاید کنکور بهتر بود سؤالش را مطرح نمی‌کرد!

8) سلیقه و ذکاوت برخی طراحان کنکور ستودنی است امّا بهتر می‌دانم نکته‌ای را بگویم: امیدوارم به بهانه «الأصّح و الأدقّ» بودن صورت سؤال‌های ترجمه، گزینه‌ها همگی دارای اشتباه نباشند. در کنار سلیقه و ذکاوت، لطفاً کمی دقّت را هم چاشنی کار کنیم!

9) تیتر بعضی سؤال‌های قواعد بی‌نهایت چالشی شده است!

10) در عربی تخصّصی انسانی یک سؤال مفهوم داده بودند! جای شکرش باقی است و این را می‌توان به فال نیک گرفت که مفهوم به سؤالات عمومی هم برمی‌گردد!

11)یک باور درست و نادرست! دوباره نکته‌ای را درباره درک متن‌ها بگویم! در باور همه (دبیران، دانش‌آموزان، مشاورها)، این است که درک متن، خیلی دشوار و وقت‌گیر است و بهتر است از خیر سؤالاتش بگذریم!این نظر هم درست است هم غلط! درکتان از متن درست باشد نیازی به این کار نیست امّا خودم هم قبول دارم بعضی تست‌های مربوط به درک متن تا حدودی سلیقه‌ای‌اند! خود ما هم کم از این دست سؤالات طرح نکردیم! امّا یکی دو سال است درک متن‌های کنکور منطقی‌تر و ساده‌تر شده‌اند.

ویرایش توسط Saturn8 : 28 فروردین 1399 در ساعت 03:48

12. Top | #132
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP

13. Top | #133
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه توصیه هم از من بشنوید البته اشاره شد به اندازه زیاد.
      ویدیوهای آموزشی که ادعاهای ساختارشکن دارن مثل همین "دبیر معروف" تنها شما رو در همان مثال هایی که براتون حل میکنن یاری خواهند کرد و برای حل دیگر مثال ها به شما کمکی نخواهند کرد یا اینکه اینقدر فرمولهای مختلف میگن که اگه میخواستین به روش عادی بخونین بارتون سبکتر بود.
      درصد بالا زدن تنها به تلاش خودتون بستگی داره و تقریبا میتونم با اطمینان بگم راه میانبری هم وجود نداره.

چیزی که یاد گرفتم اینه که تنها استمرار در راه درست که اغلب خودتون میتونین با اندکی فکر کردن روی جاهایی که در گذشته اشتباه داشتین تا اندازه ای پیداش کنین شما رو به سر منزل مقصود میرسونه.

14. Top | #134
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saturn8 نمایش پست ها
      ■ مواردی که باید در تشکیل به آن ها توجه کرد:
      1- مضارع مرفوع: فعل مضارع در حالت عادی مرفوع است یعنی در صیغه 1 و 4 و 7 و 13 و 14 حرکت –ُ- می گیرد و در ما بقی صیغه ها آخرش نون مفتوح ( نَ) در جمع یا نون مکسور(نِ) در مثنی وجود دارد. مثال: یضربُ- یضربانِ- یضربونَ
      .
      .
      .
      آیا این بحث در عربی نظام جدید هم کاربرد داره؟

15. Top | #135
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Azardad نمایش پست ها
      آیا این بحث در عربی نظام جدید هم کاربرد داره؟

به صورت غیر مستقیم بله اما در ضبط حرکات نظام جدید بیشتر
      به اسم مشتق و معلوم مجهول و باب های مزید گیر میدن
      در نظام جدید بیشتر حرکات میانی مهم شده برخلاف نظام قدیم.

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 8910 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن