خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 20 از 20
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FARZAD205 نمایش پست ها
      جایی تو کتابها این نکته هست رفرنس بدید پیداش کنم
      میکرو دوازدهم

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erfan5100.ek نمایش پست ها
      میکرو دوازدهم
      احتمالا واسه نظام جدیدا اضافه کردند چون تو منابع نظام قدیم من ندیدم(یا دیدم الان یادم نمیاد چون دو ماه پیش خوندم هنوز تو مرور بهش نرسیدم)

ممنون از اینکه جواب دادید
      .................................................. ....................................................................... ..................

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FARZAD205 نمایش پست ها
      دوستان اصلا غلظت اسید حاصل از یونش اب رو حساب نمیکنن چون با باز حاصل از یونش اب خنثی میشه

**البته اینکه باید زیر هفت باشه منطقیه ولی طبق فرمول همون7.3 بدست میاد اگر نکته ی دیگه ای به نظرتون میرسه که نقض کنه این عددو از نظر فرمولی بگید ممنون میشم
      چیزی که با توجه به مطالب کتاب به ذهن من می رسه اینه که :
      اون مقدار اسیدی که اضافه کردیم یه مقدار خیلی کمی از oh آب رو خنثی می کنه، حالا Oh آب کم میشه. (با فرمول nmv حساب کن )
      تعادل آب در سمت رفت پیش میره تا مقدار کم oh رو جبران کنه ولی مقدار یون هیدرونیوم رو اضافه می کنه.
      حالا باز توی فرمول [kw = [oh][h3o مقدار oh رو بذار مقدار h رو بدست بیار, بعد هم لگاریتم.
      امیدوارم درست توضیح داده باشم

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      چیزی که با توجه به مطالب کتاب به ذهن من می رسه اینه که :
      اون مقدار اسیدی که اضافه کردیم یه مقدار خیلی کمی از oh آب رو خنثی می کنه، حالا Oh آب کم میشه. (با فرمول nmv حساب کن )
      تعادل آب در سمت رفت پیش میره تا مقدار کم oh رو جبران کنه ولی مقدار یون هیدرونیوم رو اضافه می کنه.
      حالا باز توی فرمول [kw = [oh][h3o مقدار oh رو بذار مقدار h رو بدست بیار, بعد هم لگاریتم.
      امیدوارم درست توضیح داده باشم
      خوب یک مقدار h+اول کم میشه بابت خنثی کردنoh- بعد همون مقدار اضافه میشه تغییری نمیکنه در کل
      .................................................. ....................................................................... ..................

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      7.3.
      انقد سخت نگیرین عدداش اشتباهه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن