خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1532 از 1852 نخستنخست ... 1432152215311532153315421632 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 22,966 به 22,980 از 27766
    1. Top | #22966
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      15825322778873587048373630078036.jpg
      برای دوستانی ک بهش احتیاج دارن

ببخشید اینجا قراره سیل بشه برقا رفتن
      شروع بارونه
      اگر عکس بد هستش با فلش گرفته شده
      25 : 32 : 13 : 00

2. Top | #22967
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadis_farhadi_ نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 15825322778873587048373630078036.jpg
مشاهده: 40
حجم: 118.5 کیلو بایت
      برای دوستانی ک بهش احتیاج دارن

ببخشید اینجا قراره سیل بشه برقا رفتن
      شروع بارونه
      اگر عکس بد هستش با فلش گرفته شده
      اون قسمت اخرش که زده 32 الی 34 atp
      32 رو بر چه اساس گفته؟

3. Top | #22968
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stsepudy نمایش پست ها
      اون قسمت اخرش که زده 32 الی 34 atp
      32 رو بر چه اساس گفته؟
      سلام
      بستگی به اون انتقال دهنده ای داره که دوتا nadh سیتوزولی حاصل از گلیکولیزو میاره تو زنجیره انتقال الکترون(بقیه nadh ها در میتوکندزی تولید میشن و نیازی به انتقال دهنده ندارن.پس مشمول این قضیه نمیشن)
      در کل بحثش خارج از کتاب درسیتونه فکر میکنم.شما باید عدد بزرگه یعنی ۳۴ رو فرض کنید

4. Top | #22969
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها میشه به این سوالای من جواب بدبین؟

1.ایا همه احزای سلولی بدون غشا از بیش از یک نوع پلیمر ساخته شدن؟

2.میتوکندری در همه سلول های یوکاریوتی وجود داره؟

3.هیدرولاز چه انزیمیه؟

4.ایا پلاست در همه ی سلول های گیاهی حضورداره؟

5.ایا هراندامکی که ریبوزم داره ماده ژنتیک هم داره ؟

6.هرسلولی که تاژک داره میتوکندری هم داره؟

7.همه ی انواع DNA درانسان در سیتوپلاسم توسط ریبوزم ساخته می شن؟

ممنون میشم با توضیح جواب بدبن

5. Top | #22970
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erf.erf نمایش پست ها

3.هیدرولاز چه انزیمیه؟

1= بله چون ریبوزوم از ار ار ان ای و پروتئین تشکیل شده //// 2= نه چون در اغلب سلول های یوکاریوتی زنده وجود دره ... گلبول قرمز و سلول های اوند ابکش میتوکندری ندارن .... 3= هیدرولاز فکر کنم پروتئینی باشه و پیوند های کووالانسی و بشکنه /// 4= در همه گیاهان وجود داره اما در همه سلول های گیاهی وجود نداره مثلا فلس های پیاز تو سلول هاش پلاست نیست ///5 = اره ////6 = توضیحش زیاده ... اینا که میگم تو کل کتابای درسی اینا تاژک دارن = گامت نر در جانوران -گامت نر در خزه و سرخس - برخی از سلول های استوانه ای در هیدر- سلول های پیکری ولوکس -کلامیدوموناس بالغ و گامت و هاگ اون - تاژک داران چرخان و جانور مانند و اوگلنا - گامت نر در هاگداران - بعضی از باکتری ها ....خب ببین ساختار های مشترک بین باکتری و یوکاریوت == تاژک -عشای پلاسمایی - ریبوزوم -دی ان ای حلقوی ////ساختار های مشترک بین سلول های جانوری و گیاهی== غشا-سیتوپلاسم-هسته-شبکه اندوپلاسمی-میتوکندری - جسم گلژی-پراکسی زوم -ریبوزوم- اسکلت سلولی -دی ان ای حلقوی -دی ان ای خطی- ار ان ا پلی مراز یم و دو وسه ......دیگه خودت استنباط کن ..... سوال 7= در هسته دی ای ان خطی .. در میتوکندری دی ای ان حلقوی ... ریبوزوم هم شریکه ووو با توجه به فصل پروتیین سازی .... من این چیزا رو بلد بودم دوستان هم الان جواب میدن .
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

6. Top | #22971
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erf.erf نمایش پست ها

3.هیدرولاز چه انزیمیه؟

دوستمون جواب کامل دادن به اکثر سوالا
      ولی کوتاه منم جواب میدم
      ۱- اجزایی مثل سانتریول و یا اسکلت سلولی فک میکنم در سطح کتاب شما فقط از لوله ها و رشته های پروتئینی ساخته شدند ... وفک کنم مثال نقض این جمله باشه . ولی مطمئن نیستم
      ۲- نه مثل گلبول قرمز و سلول غربالی اوند ابکش
      ۳-هیدرولاز نام خانواده ای از آنزیم هاس که عمل هیدرولیز رو انجام میدن ...مثل گلیکوژناز ، آمیلاز و ...
      ۴- در هر سلول گیاهی نیست ...
      بعنوان نکته اضافی که برخی از آغازیانم میتونند داشته باشن ( دیاتوم ، اسپروژیر و ...)
      ۵- قطعا ... علاوه بر اون هر اندامکی که ریبوزوم داره حتما دو نوع نوکلئیک اسید داره ( هم rna و هم dna )
      ۶- نه مثل باکتری های تاژکدار
      ۷-ریبوزوم در ساخت dna نقش داره ( نفش در ترجمه پروتئین هایی مثل هلیکاز و dna پلیمراز و ....) ولی ریبوزوم dna رو نمیسازه ! ریبوزم نقش پروتئین سازی داره
      ماده وراثتی طی فرایند های همانند سازی تکثیر میشن . هم dna هسته ای در سلول ها و هم در اندامک هایی مثل میتوکندری در انسان یا کلروپلاست گیاهی و آغازیان

7. Top | #22972
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظرم سوال پنجم چون مشخص نکرده در درونش و ...جوابش خیر هست چون شبکه آندوپلاسمی زبر اندامکی هست که در سطحش ریبوزوم داره و این ریبوزوم ها جزئی از ساختار شبکه آندوپلاسمی زبر هستن ولی ماده ژنتیکی نداره.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

8. Top | #22973
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      15828349897808763742128026060229.jpg
      سلام
      ۲۴تا الکترون وچهارملکول اکسیژن چجوری حساب شده؟
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 15828346595736848088916527868967.jpg  

9. Top | #22974
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa-konkoori نمایش پست ها

1= بله چون ریبوزوم از ار ار ان ای و پروتئین تشکیل شده //// 2= نه چون در اغلب سلول های یوکاریوتی زنده وجود دره ... گلبول قرمز و سلول های اوند ابکش میتوکندری ندارن .... 3= هیدرولاز فکر کنم پروتئینی باشه و پیوند های کووالانسی و بشکنه /// 4= در همه گیاهان وجود داره اما در همه سلول های گیاهی وجود نداره مثلا فلس های پیاز تو سلول هاش پلاست نیست ///5 = اره ////6 = توضیحش زیاده ... اینا که میگم تو کل کتابای درسی اینا تاژک دارن = گامت نر در جانوران -گامت نر در خزه و سرخس - برخی از سلول های استوانه ای در هیدر- سلول های پیکری ولوکس -کلامیدوموناس بالغ و گامت و هاگ اون - تاژک داران چرخان و جانور مانند و اوگلنا - گامت نر در هاگداران - بعضی از باکتری ها ....خب ببین ساختار های مشترک بین باکتری و یوکاریوت == تاژک -عشای پلاسمایی - ریبوزوم -دی ان ای حلقوی ////ساختار های مشترک بین سلول های جانوری و گیاهی== غشا-سیتوپلاسم-هسته-شبکه اندوپلاسمی-میتوکندری - جسم گلژی-پراکسی زوم -ریبوزوم- اسکلت سلولی -دی ان ای حلقوی -دی ان ای خطی- ار ان ا پلی مراز یم و دو وسه ......دیگه خودت استنباط کن ..... سوال 7= در هسته دی ای ان خطی .. در میتوکندری دی ای ان حلقوی ... ریبوزوم هم شریکه ووو با توجه به فصل پروتیین سازی .... من این چیزا رو بلد بودم دوستان هم الان جواب میدن .
      سلام ممنونم از جوابت باهمشون تقریبا موافقم الا 1 یک گفته هرساختاربدون غشا خب علاوه بر ریبوزم ما ریز رشته های اسکلت سلولی روهم باید در نظر بگیریم که فقط از پروتئین ساخته شده نظرتون چیه؟

10. Top | #22975
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      ولی کوتاه منم جواب میدم
      ۱- اجزایی مثل سانتریول و یا اسکلت سلولی فک میکنم در سطح کتاب شما فقط از لوله ها و رشته های پروتئینی ساخته شدند ... وفک کنم مثال نقض این جمله باشه . ولی مطمئن نیستم
      ۳-هیدرولاز نام خانواده ای از آنزیم هاس که عمل هیدرولیز رو انجام میدن ...مثل گلیکوژناز ، آمیلاز و ...
      بعنوان نکته اضافی که برخی از آغازیانم میتونند داشته باشن ( دیاتوم ، اسپروژیر و ...)
      ۵- قطعا ... علاوه بر اون هر اندامکی که ریبوزوم داره حتما دو نوع نوکلئیک اسید داره ( هم rna و هم dna )
      ۷-ریبوزوم در ساخت dna نقش داره ( نفش در ترجمه پروتئین هایی مثل هلیکاز و dna پلیمراز و ....) ولی ریبوزوم dna رو نمیسازه ! ریبوزم نقش پروتئین سازی داره
      ماده وراثتی طی فرایند های همانند سازی تکثیر میشن . هم dna هسته ای در سلول ها و هم در اندامک هایی مثل میتوکندری در انسان یا کلروپلاست گیاهی و آغازیان

11. Top | #22976
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      به نظرم سوال پنجم چون مشخص نکرده در درونش و ...جوابش خیر هست چون شبکه آندوپلاسمی زبر اندامکی هست که در سطحش ریبوزوم داره و این ریبوزوم ها جزئی از ساختار شبکه آندوپلاسمی زبر هستن ولی ماده ژنتیکی نداره.
      چرا ایتفدر این زیست نظام قدیم ابهام داره

12. Top | #22977
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam10 نمایش پست ها
      ولی کوتاه منم جواب میدم
      بهنام سلول غربالی اوند ابکش هسته داره؟

13. Top | #22978
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بصل النخاع به همراه هیپوتالاموس تنظیم تنفس و تنظیم ضربان قلب انجام میده یا به تنهایی ؟؟

14. Top | #22979
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javanekonkori نمایش پست ها
      بصل النخاع به همراه هیپوتالاموس تنظیم تنفس و تنظیم ضربان قلب انجام میده یا به تنهایی ؟؟
      دوران دبیرستان میگفتن با همکاری ... فیلم موج ازمون اشکان هاشمی هم دیدم تو خود موج از هیپوتالاموس چیزی نگفت تو فیلمش گفته بود ولی .. الان جزوه لیمو و ماز و هم چک کردم چیزی ننوشته بود ...متن کتاب هم از هیپو چیزی نگفته ... اما این ساختار ها اطلاعات رو به دستگاه عصبی مرکزی انتقال میدن ...جزوه کلاس کنکورم هم از هیپو چیزی نگفته ...فقط اینارو گفته = تنظیم ضربان قلب یا تنظیم بافت گرهی / تنظیم تعداد تنفس / یه چیز خارج از کتابی هم گفته که تنظیم گوارش و بلع و استفراغ و ترشح بزاق
      طوری عمل کنید که گویا شکست محال است و همین طور هم می شود.

15. Top | #22980
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parisa-konkoori نمایش پست ها

دوران دبیرستان میگفتن با همکاری ... فیلم موج ازمون اشکان هاشمی هم دیدم تو خود موج از هیپوتالاموس چیزی نگفت تو فیلمش گفته بود ولی .. الان جزوه لیمو و ماز و هم چک کردم چیزی ننوشته بود ...متن کتاب هم از هیپو چیزی نگفته ... اما این ساختار ها اطلاعات رو به دستگاه عصبی مرکزی انتقال میدن ...جزوه کلاس کنکورم هم از هیپو چیزی نگفته ...فقط اینارو گفته = تنظیم ضربان قلب یا تنظیم بافت گرهی / تنظیم تعداد تنفس / یه چیز خارج از کتابی هم گفته که تنظیم گوارش و بلع و استفراغ و ترشح بزاق
      تو کتاب نظام قدیم گفته باهم تو تنظیم تنفس و ظربان قلب نقش دارن ولی dvd حرف اخر شعبانی میاد میگه بصل النخاع به تنهایی این کارو انجام میده . من که گیج شدم

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن