خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 26 از 28 نخستنخست ... 16252627 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 376 به 390 از 409
    1. Top | #376
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dina.kh نمایش پست ها
      من خودمم صندوق ارسال و دریافت رو خالی کردم با اینکه زیاد هم نبودن
      والا نمیدونم مشکل از‌کجاست
      براتون پیام بازدید کننده گذاشتم
      روی مروفایل خودتون بزنین
      بعد قسمت پیام بازدید کننده
      اونجا فک کنم باز باشه دیگه
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

2. Top | #377
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      والا نمیدونم مشکل از‌کجاست
      براتون پیام بازدید کننده گذاشتم
      روی مروفایل خودتون بزنین
      بعد قسمت پیام بازدید کننده
      اونجا فک کنم باز باشه دیگه

اقای توفیقی پیغام برای همه عمومی هست ،نمیشه شما هم مثل من شما جعبه ارسال و دریافت و هر چی مربوط به خصوصیه رو یه بار فرمت و کامل پاک کنید تا من بتونم پیام بدم خودم این کار رو کردم یه بار شاید برای شما هم جواب داد تمام جعبه پیگیری و ارسال و دریافت رو پاک کنید تا بتونم پیام بدم

3. Top | #378
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اقای توفیقی پیغام برای همه عمومی هست ،نمیشه شما هم مثل من شما جعبه ارسال و دریافت و هر چی مربوط به خصوصیه رو یه بار فرمت و کامل پاک کنید تا من بتونم پیام بدم خودم این کار رو کردم یه بار شاید برای شما هم جواب داد تمام جعبه پیگیری و ارسال و دریافت رو پاک کنید تا بتونم پیام بدم
      من پاک کردم
      بازم نمیان، مشکل از اکانتتونه. به ادمین @Araz بگید درستش کنه

مصاحبه کنکور:

4. Top | #379
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چی بگم ،من الان به یکی دوستام تو انجمن پیام دادم و رفت ولی مطمئنم مشکل از اکانت من نیست ، گاهی اکانت ممکنه دچار مشکل بشه تو خصوصی با فرمت ارسال و دریافت و پیگیری اینا کامل حل میشه مشکل ،
      ایراد نداره شانس منه کار نمیکنه ولی شاید کامل شما هر سه پوشه رو فرمت نکردید که بازم نمیشه من این روش رو امتحان کردم جواب داده یه جوری ریکاوری برای خصوصی محسوب میشه که هر سه بکس دریافت و ارسال و پیگیری رو پاک کنید اینجور کار میفته اگه میشه هر سه پوشه رو کامل خالی کنید منم بهتون پیام میدم شاید درست شده بود ولی پاک کردن پوشه ها جوابه اینو اطمسنان دارم
      خصوصیتون کار کنه خیلی خوبه من و سه تا از دوستام بعد از خوندن مصاحبتون واقعا فهمیدیم مشاوره با شما جوابه

5. Top | #380
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام برادر
      یه سوال
      من وقتی زیست میخونم اول یه روزنامه وار میخونم و بعد عمیق تا انتهای فصل
      و بعد روز بعدش تست از الگو میزنم تا آخرش و این جوری هم جواب میدم یعنی یکی یکی تست ها رو حل میکنم بلافاصله پاسخ رو نگاه میکنم و اگه نکته خاصی داشت وارد کتاب میکنم
      ولی توی آزمون قلمچی 40 درصد میزنم چون غلط هم دارم
      به نظر شما که گفتین مبحثی خوندن بهتره من اگه مبحثی بخونم تست های الگو
      رو همون جا حل کنم؟
      مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

6. Top | #381
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام برادر
      یه سوال
      و بعد روز بعدش تست از الگو میزنم تا آخرش و این جوری هم جواب میدم یعنی یکی یکی تست ها رو حل میکنم بلافاصله پاسخ رو نگاه میکنم و اگه نکته خاصی داشت وارد کتاب میکنم
      رو همون جا حل کنم؟

7. Top | #382
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چون وقتی تا آخر فصل میخونم و روز بعدش تست میزنم مطالب حفظی رو کم به یادم میارم و این طوری میشه که تست هایی که آسونه رو هم غلط جواب بدم

8. Top | #383
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط salim7174 نمایش پست ها
      سلام برادر
      یه سوال
      رو همون جا حل کنم؟
      سلام عزیزم.
      مبحثی رو نگفتم..ببین میدونی چی کن.
      یه بار کتاب رو بخون اول سطحی. اونم چند صفحشو. مثلا 2 3 تا قسمتشو.
      بعد برگرد و همون قسمتارو عمقی بخون. یعنی متنشو دقیق دقیق بخون و شکلارو قشنگ تحلیل کن.
      بعد تست های مربوط به اینارو بزن و تحلیل کن و نکته برداری.
      چی بگم ،من الان به یکی دوستام تو انجمن پیام دادم و رفت ولی مطمئنم مشکل از اکانت من نیست ، گاهی اکانت ممکنه دچار مشکل بشه تو خصوصی با فرمت ارسال و دریافت و پیگیری اینا کامل حل میشه مشکل ،
      ایراد نداره شانس منه کار نمیکنه ولی شاید کامل شما هر سه پوشه رو فرمت نکردید که بازم نمیشه من این روش رو امتحان کردم جواب داده یه جوری ریکاوری برای خصوصی محسوب میشه که هر سه بکس دریافت و ارسال و پیگیری رو پاک کنید اینجور کار میفته اگه میشه هر سه پوشه رو کامل خالی کنید منم بهتون پیام میدم شاید درست شده بود ولی پاک کردن پوشه ها جوابه اینو اطمسنان دارم
      خصوصیتون کار کنه خیلی خوبه من و سه تا از دوستام بعد از خوندن مصاحبتون واقعا فهمیدیم مشاوره با شما جوابه
      والا نمیدونم. پیاما واسه من از همه یوزرا میان مشکل از شماس قطعغا

مصاحبه کنکور:

9. Top | #384
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام ممنون که جواب دادی
      تست ها رو همون جا بزنم و بعد دوباره چند صفحه بخونم و دوباره تست بزنم دیگه؟
      در ضمن مرورش رو کی انجام بدم
      و در مورد نحوه مرور دوباره توضیح میدین داداش گلم

10. Top | #385
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام آقا علی
      شما برای منبع دوم زیست یازدهم که سطحش از خیلی سبز بالاتر باشه و تست هاش نکته دار باشن و غلط علمی نداشته باشه (یا اگه داره تابلو باشه) و کنکور ۱۴۰۰ باشه چی پیشنهاد میدید؟
      (تمام کتاب های بازار رو نگاه کردم هر کدومشون یه مشکلی دارن الان فقط خیلی سبز یازدهم (همون گچ) دارم)

11. Top | #386
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط salim7174 نمایش پست ها
      سلام ممنون که جواب دادی
      تست ها رو همون جا بزنم و بعد دوباره چند صفحه بخونم و دوباره تست بزنم دیگه؟
      در ضمن مرورش رو کی انجام بدم
      و در مورد نحوه مرور دوباره توضیح میدین داداش گلم
      سلام
      فرمودین مرور، اینم یه پست جامع که توی کانالم بود و واستون کپی کردم
      #مرور #علامت‌زدن‌ #برنامه
      خب خب خب.
      امروز قراره یه بحث خیلی خیلی ضروری و مهم درمورد اینکه اولا چجور #مرور کنین، و در ثانی، چه تست هایی رو #علامت بزنین داشته باشیم.
      کاملا و مفصل واستون میگم چه مقدار علامت بزنین، چجور علامت بزنین، چه سوالاتی رو علامت بزنین، و همه‌موارد.
      انشالله که مفید باشه واستون.

بحث اول) چه تست هایی رو‌علامت بزنیم؟
      ببینین تست علامت زدن تا حد زیادی مستقل از صحیح یا غلط زدن، سختی یا آسونی سوال هستش.
      دو تیپ سوال رو باید علامت بزنین:

1⃣سوالات با ارزش از نطر کنکوری یا راه حلش یه نوع خاصه، یا نکته خاصی داره، یا قشنگه سوالش، یا...
      در یک کلام، "شبیه ذائقه طراحه."

❓شاید بپرسین ما چجور ذائقه طراحو بدونیم؟ منم درجواب میگم اوایل طبیعیه. ولی وقتی آزمون بدین و تست بیشتر بزنین راه میفتین. سعی کنین در این زمینه قوی تر بشین.

2⃣"سوالات جمع بندی مانند"
      فرض کنین یه درسی مثل فیزیک. شما مثلا فصل دینامیک قسمت اولش ۱۰ تا فرمول داره. حالا شما قطعا نیاز دارین که این فرمولا تو ذهنتون بمونن و یه جورایی مرور کنین. حالا به جای اینکه ۱۰ سوال مجزا رو علامت بزنین و برای هر فرمول یه سوال رو برای مرور بذارین، یه سری سوال هستن که مثلا ۴ ۵ تا فرمول رو توی یه سوال آورده و عملا شما با زدن اون تست، ۴ ۵ تا فرمول واستون مرور میشن و نیازی به تعدد سوالات نیست. این تیپ سوال‌ هم علامت زده میشن.

✅*: چه مقدار از سوالات رو علامت بزنیم؟
      بین ۱۰ تا ۱۵ درصد سوالات باید علامت زده بشن. مثلا توی هر درس، از هر ۱۰ تست میانگین بین ۱ تا ۲ سوال علامت بزنین.

✅**: این سوالات به چه درد میخورن؟ اصلا چرا علامت زدن؟
      صبر کنین. توی قسمت بعد کاملا واستون میگم چرا اینقد ضرورین.
      پس لزوما یک سوال ۲ خطی، نمیخواد مرور بشه! یا برعکس، سوالی که جوابش کوتاهه اینطور نیس دیگه نیازی به مرور نداشته باشه چون ساده اس. یا اینکه هر سوالی که غلط زدین رو بخونین و سوالاتی که درست زدسن رو نخونین! این اشتباه محضه.
      ملاک، اون دو موردی بود که عرض کردم.

بحث دوم)مرور برای آزمون ها به چه صورت باشه؟
      ببینین، ما دو نوع آزمون داریم.
      1⃣نوع اول آزمونایی که کل مطالب جدید هستن. و قبلا نخوندینشون.
      برای این آزمونا چی میکنین؟
      بین ۱۰ تا ۱۱ روز مطالب رو میخونین و تستا رو علامت میزنین، و توی اون روزای باقی مونده فقط تستای علامت زده + قسمتای خط کشیده شده و هایلایت شده از کتاب های درسی و درسنامه رو میخونین. کل تستا و کل مطالب رو دوباره نمیخونین! فقط اینا رو میخونین.

2⃣آزمون هایی که مطالبشون همپوشانی دارن و یه سری از مطالبشون تکرارین.
      مثلا آزمون قبلتون از صفحه ۱ تا ۱۰ بوده، این آزمون از صفحه ۵ تا ۱۵.
      برای این آزمونها، هفته اول مطالب جدید رو میخونین(صفحات ۱۰ تا ۱۵ که‌جدید اومدن و تکراری نیستن) و هفته دوم شروع میکنین و مطالب رو از قدیم یه جدید، مرور میکنین.

⚠باز هم میگم، دور اول که یه مطلب رو میزنین تمام تستاشو میزنین. ولی دور دوم و حتی دفعات بعدی فقط و فقط تستای علامت زده رو میزنین برای مرور.⚠

مصاحبه کنکور:

12. Top | #387
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      Up

13. Top | #388
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      Up

14. Top | #389
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      Up

15. Top | #390
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      ������بحث اول) چه تست هایی رو‌علامت بزنیم؟
      ببینین تست علامت زدن تا حد زیادی مستقل از صحیح یا غلط زدن، سختی یا آسونی سوال هستش.
      دو تیپ سوال رو باید علامت بزنین:

1⃣سوالات با ارزش از نطر کنکوری یا راه حلش یه نوع خاصه، یا نکته خاصی داره، یا قشنگه سوالش، یا...
      در یک کلام، "شبیه ذائقه طراحه."

❓شاید بپرسین ما چجور ذائقه طراحو بدونیم؟ منم درجواب میگم اوایل طبیعیه. ولی وقتی آزمون بدین و تست بیشتر بزنین راه میفتین. سعی کنین در این زمینه قوی تر بشین.

2⃣"سوالات جمع بندی مانند"
      فرض کنین یه درسی مثل فیزیک. شما مثلا فصل دینامیک قسمت اولش ۱۰ تا فرمول داره. حالا شما قطعا نیاز دارین که این فرمولا تو ذهنتون بمونن و یه جورایی مرور کنین. حالا به جای اینکه ۱۰ سوال مجزا رو علامت بزنین و برای هر فرمول یه سوال رو برای مرور بذارین، یه سری سوال هستن که مثلا ۴ ۵ تا فرمول رو توی یه سوال آورده و عملا شما با زدن اون تست، ۴ ۵ تا فرمول واستون مرور میشن و نیازی به تعدد سوالات نیست. این تیپ سوال‌ هم علامت زده میشن.
      من یازدهمم و قلمچی میدم
      وقتی فیزیک و شیمی باز میکنم کل سوالا به ذائقه طراح قلمچی میخوره
      ریاضی که اصلا نمیدونم ذائقه طراح چیه
      زیست هم اینقدر ذائقه های مختلف تو بازار ریخته (از ماز و قلمچی بگیر تا میکرو و زیستاز) اصلا موندم چیکار کنم

عمومی هم سوالی که بخواد "تیپ باحال و کم تکرار" باشه و تو کنکور بیاد ندیدم تا حالا بیشتر تست هایی که زدم همه شبیه کنکور بودن

از طرفی نگرانم اگه بخوام مبحثی تست کنکور بزنم تو دوران شبیه سازی کنکور نصف سوالا یادم باشه!!!

در مورد سوالای ترکیبی هم وقتی زیست رو باز میکنم از سوالای ترکیبی پر شده
      برای شیمی هم میکرو یه قسمت جدا داره اخر هر فصل برای سوالای ترکیبی
      اینارو من چیکار کنم؟ همه رو نشاندار کنم یا نه؟

صفحه 26 از 28 نخستنخست ... 16252627 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)