خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1525 از 1839 نخستنخست ... 1425151515241525152615351625 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 22,861 به 22,875 از 27572
    1. Top | #22861
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      یعنی هیچ پتاسیل عملی در خود اون سلول ها رخ نمیده؟
      من خودم اینو خیلی مطمئن نیستم !
      جدی دارم میپرسم !
      طبق گفته ی چند تا منبع کمک آموزشی معتبر، همه ی سلول ها، پتانسیل آرامش دارن، اما فقط نورون هان که پتانسیل عمل در طولشون رخ میده.
      عاشقم گر نیستی لطفی بکن، نفرت بِوَرز
      بی‌تفاوت بودنت هر لحظه آبَم می‌کند...

2. Top | #22862
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یعنی هیچ پتاسیل عملی در خود اون سلول ها رخ نمیده؟
      من خودم اینو خیلی مطمئن نیستم !
      جدی دارم میپرسم !
      تقریبا همه سلول های بدن توانایی تغییر پتانسیل الکتریکی دارن ... ولی ایجاد ایمپالس الکتریکی مختص بعضی سلول ها مثل عصبی و ماهیچه هست
      در مورد سلول شوان و نوروگلیا ، نکتش اینه که غشا این سلول ها هم میتونستن پیام رو هدایت کنن ولی چون یه لایه اسفنگومیلین ( نوعی لیپید) میاد دور غشا رو میگیره ، حالت عایق در برابر جریان الکتریکی ایجاد میکنه ... این موضوع توی دیواره ی دهلیزی بطنی هم هستش که مانع انتشار موج دهلیزی به بطنی میشه و حتما پیام از av node باید وارد رشته های دیواره بین دو بطن بشه

3. Top | #22863
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان لطفا به این سوالم جواب بدید
      خب تا اونجایی که من خوندم دستگاه غشای درونی همه ی اندامک ها به جز میتوکندری و کلروپلاست اند یعنی هسته ، شبکه های آندوپلاسمی ، لیزوزوم ، گلژی ، پراکسی زوم . تو جزوه ی عمارلو نوشته بود که اون پروتئین هایی که میخوان ترشح بشن ، میخوان برن تو غشای سلول جا بگیرن و یا آنزیم های لیزوزوم و واکوئل توسط ریبوزوم شبکه ی آندوپلاسمی زبر ساخته میشه و اما تو آی کیو نوشته بود که آنزیم های دستگاه غشای درونی را شبکه ی آندوپلاسمی زبر میسازه و خب 100% منظورش اینکه وقتی غشاسازی میکنه این آنزیم ها تو غشا ان دیگه طبق متن کتاب از طرفی عمارلو باز گفته که کاتالاز که واسه پراکسی زومه رو ریبوزوم سیتوسل میساز خب مگه پراکسی زوم هم جز دستگاه غشای درونی نیست ؟؟؟؟؟؟

4. Top | #22864
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و با توجه به چیزایی که گفتم اگر جمله ای بدن که ( همه ی پروتئین های ساخته شده در ریبوزوم شبکه آندوپلاسمی زبر حتما وارد جسم گلژی میشوند ) غلطه؟

5. Top | #22865
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmdmtn نمایش پست ها
      طبق گفته ی چند تا منبع کمک آموزشی معتبر، همه ی سلول ها، پتانسیل آرامش دارن، اما فقط نورون هان که پتانسیل عمل در طولشون رخ میده.
      پتانسیل عمل این طوری نسیت که فقط تو نورون باشه نمونه اش سیناپس بین نورون و سلول ماهیچه ای که باعث تغییر پتانسیل الکتریکی مشه

6. Top | #22866
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkur98ghadim نمایش پست ها
      سلام دوستان لطفا به این سوالم جواب بدید
      خب تا اونجایی که من خوندم دستگاه غشای درونی همه ی اندامک ها به جز میتوکندری و کلروپلاست اند یعنی هسته ، شبکه های آندوپلاسمی ، لیزوزوم ، گلژی ، پراکسی زوم . تو جزوه ی عمارلو نوشته بود که اون پروتئین هایی که میخوان ترشح بشن ، میخوان برن تو غشای سلول جا بگیرن و یا آنزیم های لیزوزوم و واکوئل توسط ریبوزوم شبکه ی آندوپلاسمی زبر ساخته میشه و اما تو آی کیو نوشته بود که آنزیم های دستگاه غشای درونی را شبکه ی آندوپلاسمی زبر میسازه و خب 100% منظورش اینکه وقتی غشاسازی میکنه این آنزیم ها تو غشا ان دیگه طبق متن کتاب از طرفی عمارلو باز گفته که کاتالاز که واسه پراکسی زومه رو ریبوزوم سیتوسل میساز خب مگه پراکسی زوم هم جز دستگاه غشای درونی نیست ؟؟؟؟؟؟
      ریبوزوم های روی غشای خارجی هسته و اندوپلاسمی زبر پروتئین های غشایی(کانالی ناقل پذیرنده گیرنده) و ترشحی(پادتن) و واکوئلی و لیزوزومی میسازن
      ریبوزوم های درون کلروپلاست و میتوکندری بعضی پروتئین های مورد نیاز خود این اندامک هارو میسازن
      ریبوزوم های درون سیتوسل بقیه پروتئین های درون سیتوپلاسم و اندامک های دیگه(غیز از لیزوزوم واکوئل و بعضی پروتئین های کلروپلاست و میتوکندری) رو میسازن ! خب پراکسی زوم هم جزو همین اندامک ها میشه دیگه !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

7. Top | #22867
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پراکسی زوم جزء دستگاه غشای درونی هست.
      پراکسی زوم اول به شکل ویزیکول از شبکه اندوپلاسمی جدا میشه. و پروتئین های ساخته شده توسط ریبوزوم درون سیتوپلاسم بهش اضافه میشن ....
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

8. Top | #22868
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkur98ghadim نمایش پست ها
      پتانسیل عمل این طوری نسیت که فقط تو نورون باشه نمونه اش سیناپس بین نورون و سلول ماهیچه ای که باعث تغییر پتانسیل الکتریکی مشه
      تغییر پتانسیل الکتریکی یه بحثه، پتانسیل عمل یه بحث دیگه! تغییر پتانسیل، همونجور که از اسمش معلومه، یعنی تغییر پتانسیل الکتریکی در طول یک سلول؛ که میتونه هر سلولی باشه! اما پتانسیل عمل، یعنی اینکه یه سلول بتونه خودش به تنهایی، باعث ایجاد پتانسیل الکتریکی و هدایت و انتقالش بشه.

9. Top | #22869
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تغییر پتانسیل الکتریکی یه بحثه، پتانسیل عمل یه بحث دیگه! تغییر پتانسیل، همونجور که از اسمش معلومه، یعنی تغییر پتانسیل الکتریکی در طول یک سلول؛ که میتونه هر سلولی باشه! اما پتانسیل عمل، یعنی اینکه یه سلول بتونه خودش به تنهایی، باعث ایجاد پتانسیل الکتریکی و هدایت و انتقالش بشه.
      پتانسیل عمل در فیبرهای ماهیچه اسکلتی هم اتفاق میقته.

10. Top | #22870
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      پتانسیل عمل در فیبرهای ماهیچه اسکلتی هم اتفاق میقته.
      این جملاتی که من گفتم عین جملات نشر الگو بود. نمیدونم والا. تا اونجایی که به چهارچوب کتاب درسی مربوط میشه، اون حرفی که بنده زدم درسته. شاید حرف شما هم درست باشه، اما لااقل توی کتاب درسی به طور مستقیم اشاره ای بهش نشده

11. Top | #22871
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این جملاتی که من گفتم عین جملات نشر الگو بود. نمیدونم والا. تا اونجایی که به چهارچوب کتاب درسی مربوط میشه، اون حرفی که بنده زدم درسته. شاید حرف شما هم درست باشه، اما لااقل توی کتاب درسی به طور مستقیم اشاره ای بهش نشده
      تو کنکور سوال نمیاد ولی بدون که اونجا هم اتفاق میفته.
      زیاد روی حرفهای متفرقه کتابهای کمک آموزشی حساب باز نکن برای کنکور فقط روی جملات کتاب حساب باز کن.
      اگه چیز متفرقه و خارج از کتاب گفتن حتما اول تحقیق کن تا در کنکور برات مشکل ایجاد نکنه.

12. Top | #22872
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      تو قسمت کلیه یه قسمتی هست که میگه برا اینکه وقتی محیط اسیدی شده به حالت پایدار برسه دفع یون هیدروژن زیاد میشه و یون بیکربنات بازجذبش بیشتر میشه
      سوال اینجاست که مگ یون هیدروژن یه یون با بار مثبت نیست ؟
      مگ نباید برااینکه محیط از اسیدی شدن بره به سمت بازی شدن تو خون یون با بار مثبته بیشتر باشه پس چرا دفعش بیشتر میشه؟
      یا اینکه کلا به بار یون ربطی نداره و من دارم اشتباه میزنم

13. Top | #22873
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stsepudy نمایش پست ها
      سلام
      تو قسمت کلیه یه قسمتی هست که میگه برا اینکه وقتی محیط اسیدی شده به حالت پایدار برسه دفع یون هیدروژن زیاد میشه و یون بیکربنات بازجذبش بیشتر میشه
      مگ نباید برااینکه محیط از اسیدی شدن بره به سمت بازی شدن تو خون یون با بار مثبته بیشتر باشه پس چرا دفعش بیشتر میشه؟
      سلام
      نه داداش هیچ ارتباطی بین بار یون و خاصیت اسیدی نیست در هرصورت +h عامل اسیدی ست

14. Top | #22874
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط stsepudy نمایش پست ها
      سلام
      خب
      ببین وقتی اچ+ زیاد بشه همونجوری ک از شیمی میدونیم پی اچ کم میشه و محیط اسیدی میشه خب کلیه ها هم اچ+ بیشتری دفع میکنن تا از میزان اسیدی بودن محیط کم کنن !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

15. Top | #22875
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب بنظرم اونام یه سری پیام برای کارای خودشون دریافت یا ارسال میکنن
      یا شایدم اشتباه میکنم؟
      خیلی سوال اطلاعات عمومیو خارجی بود بنظرم
      صد درصد
      مثلا سلول هدف برای هورمون های تیروئیدی هستن
      یعنی تحت تاثیر پیام شیمیایی قرار میگیرن اما پیام الکتریکی نه