خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 40
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

آموزش تَرک اینترنت به بچه های کنکوری!

سلام! فکر میکنم این روزا یکی از مشکلای حاددددد ما اینترنت باشه! اینترنت جز تِز های زمانی محسوب میشه! و در مشکلات روحی و عقلی و غیره سهم بسیاری داره! از همه مهم تر توی درس خوندن میتونه باعث مشکلات عدیده ای بشه!

یه نگا به خودت بکن! اینجوری نشدی؟ %D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA.jpg بد تر از کنار جوب افتادنه!

وسایل کامپیوتری جز لا ینفک زندگی ما شدن! و به قول معلم جغرافیامون تبلت و گوشیمون رو حتی تو دستشویی هم با هم میبریم! و خیلی بهشون وابسته شدیم!

اما میخوایم اینجا علاوه بر راهکار هایی واسه ترک اینترنت تجربیات خودمون رو در رابطه با اینترنت و ترکش با هم به اشتراک بگذاریم!

من خودم تحربمو میگم! بعدش روش تَرک!

ببینید من آدمی بودم که اکثر وقتامو توی مسنجرا! یاهو! بیلوکس! *** کال! و غیره و ذالک میگذروندم! و چند بار هم با درگیریهای عاطفی که پیدا کردم ضربات سختی خوردم! حالا بُگذریم!

ولی دوستان الان هیچ مسنجری چه تو گوشی! و چه تو کامپیوتر ندارم! و فقط یه 4 سایت سر میزنم!

یه شب زد به سرم هرچی بود رو انینستال کردم! حتی اف بی رو هم دی اک کردم!

سر همین اینترنت تو سال دوم معدلم شد 16 ولی تو سال سوم با ترک اینترنت معدلم رو رسوندم به 17.5!

همینه که میخوام به شما هم یاد بدم که چطوری ترک کنین !

ببینین قدم اول اینه که از کامپیوتر دور باشین! بعنی اگه تو اتاقتون کامپیوتر هست مطمئن باشید بازدهی شما توی درس خوندن تو اون اتاق خیلی کم میشه! و شما هی منتظرین که درس تموم شه و بپرین سر پیسی

8whlq4rqpy8fe6f9o6.jpg روش جالبیه نه؟!!! نه اینو بیخی!

پس قدم اول این شد که کامپیوتر جلو چشتون نباشه!

قدم دوم اینه که اینترنتتونو خیلی کم شارژ کنید! به طور مثال اگه هر ماه 5 6 گیگ مصرف میکنین ماهی یک گیگ شارژ کنید و کاری کنید که پول تو جیبتون نباشه که دوباره اینترنتو شارژ کنید! اینطوری نا خود آگاه از نت خیلی کم مصرف میکنین چون میدونین تموم شه! دیگه پولی نیست واسه شارژ! پولتونو خرج کتاب کنید! اصلا دور بریزید! ولی به نت ندید!

قدم سوم! توی کتابخونه درس بخونید! ببینید نمیدونم تجربه درس خوندن تو کتابخونه رو داشتید یا نه! ولی اونجا همه درس میخونن! و شما هم مجبورین بخونین! یعنی اگه نخونین واستون افته! ترجیحا برین کتاب خونه دانشگاه! چون سطح بچه ها خوبه و همیشه درس خوب میخونن!

قدم چهارم! اگه تموم اینا کار نداد! مودمتونو بندازید توی یه جایی که دستتون بهش نرسه! البته یکم روش خشنیه! ولی من دوستم با این روش چند ماه نت نرفت! و معدلشم عالی شد! و توی دانشگاه یک شد! یعنی اول شد تو مسابقه علمی!

قدم پنجم! بچه ها سیم کارتتونو کم شارژ کنید! اگه شارژ داشته باشید هی میخواین به یکی اس بدین یا برین نت! پس فقط برای تماس ضروری شارژ داشته باشید! هی پول نریزید جیب ایرانسل و همراه اول!

فدم ششم! یه کاری کنین از نت بدتون بیاد! ببینین اینجا یه محیطیه که گرگ بیابون کم نیست! از خاطرات بدی که توی نت داشتید یه لیست تهیه کنید! مطمئن باشید حس تنفر شما زیاد میشه و دیگه نت نمیاین!

قدم هفتم! قدم قدم امتحان کنید! و اگه جواب نداد! حتما برین پیش یه روان شناس! چون خیلی مهمه این قضیه! و امسال سال کنکوریه!

توی چین کمپ ترک اعتیاد اینترنت خیلی شلوغه! امیدوارم توی ایران هم راه اندازی شه!

یکم با خودتون فکر کنین! اگه تایمی که توی نت هستین رو درس بخونین یا حتی ورزش کنید! چقدر براتون مفیده؟

یکم با خودمون رو راست باشیم! اینترنت بدی و خوبی خیلی داره! ولی انصافا بدیش از خوبیش خیلیییی زیاد تره!

سال بعد همین موقع! میخواین تو مطبتون یا دفترتون برین نت! یا ........... تصمیم با خود شماست

internet_of_things.jpg

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جمله ی اخری ینی زد تخریبم کرد ......
      ^______________________^

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام داداش گلم، نت خوبه اما به موقعش .
      من تا همین یه هفته پیش عجیب به نت اعتیاد داشتم اما با خودم رو راست شدم و سنگامو وا کندم و با خودم قرار گذاشتم که کم بیام البته تمام مسنجرهام از قبیل وایبر، لاین، واتس آپ و . . . و حتی جملکم رو کاملا حذف کردم یعنی اکانت هامو حذف کردم و تو این فکر هستم که تا 2-3 هفته ی دیگه اینجا رو ترک کنم (یهو نمیشه اینجا رو ترک کرد!) .
      از تنفر هم بگم که من حدودا 2 سال پیش با یکی از رفقای مجازی که تا بحال ندیده بودمش (از نزدیک) رفتیم یه بیرون و یه چیزی خوردیم و از همون موقع بود که ارتباطمو با همه ی فرندام خیلی کم کردم و فقط به حد مجازی بودن رسوندم و . . . (البته نا گفته نمونه اونهایی هم که درحال حاضر شماره شون دارم و اونها هم شماره مو دارند دلیلش فقط درسه نه خوشگذرانی و . . .)
      نت واقعا وقت آدمو حســـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــابی میگیره .

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سال بعد همین موقع! میخواین تو مطبتون یا دفترتون برین نت! یا ........... تصمیم با خود شماست انشالله

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها

سال بعد همین موقع! میخواین تو مطبتون یا دفترتون برین نت! یا ........... تصمیم با خود شماست

فقط یاد نداشته باشیم صحیح استفاده کنیم ، شایستمونه که حذف کنیم !

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sinabeskut نمایش پست ها
      فقط یاد نداشته باشیم صحیح استفاده کنیم ، شایستمونه که حذف کنیم !
      میشه از نت استفاده های بسیار صحیحی کرد! ولی روزی 1 ساعت دیگه! نه نصف روز!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      میشه از نت استفاده های بسیار صحیحی کرد! ولی روزی 1 ساعت دیگه! نه نصف روز!

:yahoo (1):

حق با شماست دوست خوبم و

تشکر ویژه دارم ازت بابت متنی که واسه نوشتنش تایم زیادی صرف کردی

شاد باشی:yahoo (3):

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من از این اینترنت لعنتی خیلی ضربه خوردم
      سال اول دبیرستان بود که تصمیم گرفتم واسه کنکور از همون موقع بترکونم ترم اول شاگرد اول مدرسه شدم ترم دوم خاله جان گرامی سر یسری ماجرا من رو عضو سایت کلوب کرد ازونور هم دختردایی و پسردایی و ... منو با چت و مسنجر و اینا آشنا نمودن ...
      خلاصه کم کم افت تحصیلی شروع شد شب تا صبح من تو نت بودم صبح سرکلاس خوابم میبرد!! شب امتحان ترم من تا صبح پای لپ تاپ تو تختخوابم که مامان اینا فکر میکردن خوابم ... حالا درگیر روابط عاطفی چرت و پرت شدن بماند... ترم دوم شدم شاگرد سوم سال دوم دبیرستان شدم نفر 5ام خلاصه ... تا اینکه پدرجان گرامی فهمید این افت از کجا آب میخوره و لپ تاپ و اینترنت و گوشی و همه رو گرفت !!! یعنی عین معتادا هفته اول داشتم عذاب میکشیدم اشک میریختم پیش مامان که پسشون بگیرم !! تا اینکه قول دادم آدم بشم و پس گرفتم لوازم رو و سال سوم هم نفر اول شدم و با معدل 19.80 رسیدم به پیش
      آقا دوباره این وسیله مخدر و وسوسه اش اومد سراغم حالا چه سالی؟؟ سال کنکور!!
      خلاصه سال اول که با رتبه 3000موندگار شدم که سال بعد بترکونم و رفتم طبقه دوم خونمون خیرسرم واسه درس 2 3 ماه اول رو توپ میخوندم ولی مگه وسوسه نت میزاشت دوباره برگشتم به دوران جهالت !! اصلا نمیدونستم چکار میکنم یهو نگاه میکردم 3 4 ساعتخ تو نتم !! داداشم از پایین مودم رو خاموش میکرد میرفتم باهاش دعوا که چکار داشتی من کار دارم و آزمون میدم و ازین حرفا
      عین خل وضعا ساعت ها چت و ... هیچی دیگه سال دوم هم با همین کارهای احمقانه ساعت مطالعه هفته ای 10 20 ساعت رسیدم به اواخر خرداد که مامان فهمید درس نمیخونم درست حسابی و اومد پیشم گریه کرد..... یعنی داغون شدم اشکاشو دیدم میخواستم خودمو بکشم .... خلاصه حرفایی بهم زد که واقعا دگرگونم کرد و یجورایی وجدانم بیدار شد و به رگ غیرتم برخورد!! دریک اقدام انقلابی لپ تاپ رو جمع کردم و گذاشتم تو کمد و نشستم پای درس ولی خب ی مقدار دیر شده بود و دوران جمع بندی بود بعدشم که با رتبه 1900 راهی دانشگاه ارومیه شدم واسه رشته ای که هیچ علاقه ای بهش نداشتم و صرفا چون دکتری بود انتخابش کردم که یکم حرفای فک و فامیل کم بشه . و دوستایی که اوضاع درسیشون از من پایین تر بود الان دارن پزشکی و دندون میخونن و من بعد دوسال دوباره تصمیم گرفتم کنکور بدم و 4سال ازونا عقب بیفتم ولی خب این نتیجه خریت اونموقمه!! بقول معروف خودم کردم که لعنت بر خودم باد ...
      این حرفارو رک و روراست زدم که اگه کسی خدای نکرده داره مثل اون زمان من رفتار میکنه به خودش بیاد یجورایی من مایه عبرت بشم!!!!
      خیلی خلاصه اش کردما وگرنه سرزنش ها و سرکوفت های رتبه و تنه کنایه ملت بیکار و مشکلات دانشگاه راه دور و بی علاقگی به رشته و .... بماند!!!
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      #ای_بابا

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      باید گوشی ساده ساده استفاده کرد

11. Top | #11
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سال بعد همینجایی با یه تاپیک حذف اینترنتی دیگه کسی اگه نخونه نت هم نباشه خودشو با یه چی دیگه سرگرم می کنه به نظرم ربطی نداره گاهی ادم انقدر مشغوله درسه که گوشی درست جلوشه ولی اصلا کاری باهاش نداره و مشغول درس خوندنه پس به خود ما برمیگرده که از زمان چطوری استفاده کنیم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تاپیک مال مهر ۹۳ بوده

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درسته این تاپیک مالِ مهر ۹۳ بوده، ولی این مشکل همیشه بوده و هست! تنها راه مطمئنی که به ذهنم میرسه اینه که از تهِ دل بخواید درس بخونید و گوشی و هر دستگاه دیگه که باهاش وصل میشید رو بدین یکی براتون قایم کنه. دیگه هم حجم نخرید و هر روشی که برای خریدن حجم دارین رو جلوشو یه جوری بگیرین. مثلاً اگه حساب شخصی دارین، پولهاشو خالی کنین حساب یکی از اعضای خانواده که حسابتون خالی باشه نتونید حجم بخرید. اگه تلویزیون وقتتون رو میگیره،برین کتابخونه(پیشنهاد من کتابخونه خصوصی عه چون گوشیتونو تو ورودی میگیرن، تلویزیونم که نیست). کلاً وقتی به چیزی معتاد شدید که مانع درس خوندنتون میشه بذاریدش کنار کاملاً چون مغز وقتی با یک چالش رو به رو میشه، برای بقا راهِ فرار رو انتخاب میکنه. راه فرار هرکسی از استرس هم متفاوته ولی فرمول یکسانی داره. درس نخوندن و مشغول یک کار کاملاً بیهوده شدن. پس لطفاً اگه واقعاً قصد درس خوندن دارین دسترسی به اینترنت رو کاملاً قطع کنید.موفق باشید.
      To the hope of it all..
      ویرایش توسط NiNi : 01 بهمن 1398 در ساعت 12:05

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      سال بعد همینجایی با یه تاپیک حذف اینترنتی دیگه کسی اگه نخونه نت هم نباشه خودشو با یه چی دیگه سرگرم می کنه به نظرم ربطی نداره گاهی ادم انقدر مشغوله درسه که گوشی درست جلوشه ولی اصلا کاری باهاش نداره و مشغول درس خوندنه پس به خود ما برمیگرده که از زمان چطوری استفاده کنیم
      سلام بزرگوار من موافق نيستم . خود من اگه گوشيو ندم به مامانم مدام ذهنم سرك ميكشه بيام سمتش الكي سرچ كنم و همين كه بهش دسترسي ندارم باعث ميشه حتي اگه درس هم نخوندم سرم به گوشي گرم نباشه و در نتيجه خيلي طول نميكشه برگشتن مجددم به درس. اگه سوالاي درسيم نبود تا كنكور كلا جمع ميكردم. اين حرف كه اوني كه بخواد بخونه گوشي كنارش باشه هم ميخونه خيلي درست نيست چون مغز دنبال كارهاي ساده و لذتبخشه و با كوچكترين مشكلي ول ميكني درسو برميگردي تو نت اگه دم دستت باشه. شايد بدون نت هم نشه ولي با نت قطعا نميشه . بشه هم بهترين نتيجه ممكن نيست يني اگه نبود باز بهتر ميشد. دليل هم زياد دارم واسه حرفم ولي اصراري ندارم قبول كننبقيه. من آنچه شرط بلاغ است گفتم خواه پند گير خواه ملال

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melii نمایش پست ها
      سلام بزرگوار من موافق نيستم . خود من اگه گوشيو ندم به مامانم مدام ذهنم سرك ميكشه بيام سمتش الكي سرچ كنم و همين كه بهش دسترسي ندارم باعث ميشه حتي اگه درس هم نخوندم سرم به گوشي گرم نباشه و در نتيجه خيلي طول نميكشه برگشتن مجددم به درس. اگه سوالاي درسيم نبود تا كنكور كلا جمع ميكردم. اين حرف كه اوني كه بخواد بخونه گوشي كنارش باشه هم ميخونه خيلي درست نيست چون مغز دنبال كارهاي ساده و لذتبخشه و با كوچكترين مشكلي ول ميكني درسو برميگردي تو نت اگه دم دستت باشه. شايد بدون نت هم نشه ولي با نت قطعا نميشه . بشه هم بهترين نتيجه ممكن نيست يني اگه نبود باز بهتر ميشد. دليل هم زياد دارم واسه حرفم ولي اصراري ندارم قبول كننبقيه. من آنچه شرط بلاغ است گفتم خواه پند گير خواه ملال
      بعد مدتی باز برمیگردی سراغ گوشیت وقتی انگیزه قوی نیس برا خوندن این کارا فقط الکی خوش بودنه بهترین روش اینه با خودت قرار بزاری هر دو ساعت یه چک کنی گوشیتو چون اگه چک نکنی عمرا بتونی درس بخونی چون تا شب فکرت پیش گوشیته البته اونایی که انگیزشون قویه اصلا براشون فرقی نداره گوشی پیششون باشه یا نه و هر وقت نیاز داشتن چک میکنن و در نبود گوشی هم درسشونو میخونن و وابسته نیستن.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن