خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهندسی برق و چند سوال مهم

سلام .امیدوارم حالتون خوب باشه.درباره رشته برق می خواستم کمی با هاتون حرف بزنم.
      اول این که من توی انتخاب رشته، برق رو اولویت اول و کامپیوتر رو اولویت دومم قرار دادم. و احتمالا برق علم و صنعت قبول میشم و یکی از دلایلم برای انتخاب برق اینه که شنیدم تغییر رشته از برق به کامپیوتر راحت تر از برعکسشه!
      بعد اینکه تاپیک های رشته برق رو تو انجمن کنکور مطالعه کردم و بعضیا گفته بودن دروسش چیزی مثل فیزیک سوم دبیرستانه.راستش من از فیزیک اصلا خوشم نمیاد.ولی فیزیک ۳ رو خیلی دوست داشتم چون مباحثش بیشتر ریاضی بودن تا فیزیک! یعنی تئورین و مثل سینماتیک و فشار نیستن که فهم فیزیکی لازم داشته باشند.(من اصلا درک فیزیکی ندارم و تقریبا همه مسائل فیزیکو توسط ریاضی حل می کردم)
      با این توصیفات به نظرتون برق می‌تونه رشته خوبی برا من باشه؟و آیا درسته که میگن شبیه فیزیک ۳ هست؟ ( اینم بگم که درسم واقعا خوب بود و عاشق ریاضی ام و تیزهوشان درس خواندم و رتبه ام هم خوبه تقریبا)
      و سوال آخر این که به نظر شما الان چه مباحثی رو بخونم که برای برق لازمه؟( حوصلم واقعا سر رفته و دوست دارم زودتر از دانشگاه یکم درس بخونم)
      میدونم که خیلی طولانی شد ببخشید
      واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنید
      ویرایش توسط ath1999 : 03 شهریور 1397 در ساعت 00:54

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان کسی نیست جواب بده ؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اخه الان فرصت انتخاب رشته تموم شده اما در مورد برق باید بگم که سنگین ترین رشته دانشگاهی ریاضی هستش ...اما بازار کار کامپیوتر بهتره درمورد درساشم بهتر بود چارت درسی دانشگاهو نگاه میکردید ...یه نکته ی دیگه برق واس اپلای خیلی رشته خوبیه..

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه ریاضیت خوبه برق رشته خوبیه برات
      چون در حد دو سه تا خط الکتریکی تحلیل میکنی بقیش ریاضیه و محاسبات
      از لحاظ ریاضی ما از اونایی ک ریاضی هم میخونن بیشتر ریاضی داریم
      اگه علاقه داری از قبل مطالعه کنی کتاب تحلیل مهندسی مدار ویلیام هیث رو یه نگاه بنداز
      فیزیک 3 یادم نیس چی بود ولی اگه عمون قضیه kvl/kcl/بوده اره زیاد داره

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad256 نمایش پست ها
      اگه ریاضیت خوبه برق رشته خوبیه برات
      چون در حد دو سه تا خط الکتریکی تحلیل میکنی بقیش ریاضیه و محاسبات
      از لحاظ ریاضی ما از اونایی ک ریاضی هم میخونن بیشتر ریاضی داریم
      اگه علاقه داری از قبل مطالعه کنی کتاب تحلیل مهندسی مدار ویلیام هیث رو یه نگاه بنداز
      فیزیک 3 یادم نیس چی بود ولی اگه عمون قضیه kvl/kcl/بوده اره زیاد داره
      آره ریاضیم خیلی قوی بود و خیلی هم دوست دارم ریاضی رو.
      منم دنبال همین بودم که بیشتر مسائل انتزاعی باشه تا مفهومی.
      خیلی ممنونم از راهنمایی تون

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maedehh_n نمایش پست ها
      سلام اخه الان فرصت انتخاب رشته تموم شده اما در مورد برق باید بگم که سنگین ترین رشته دانشگاهی ریاضی هستش ...اما بازار کار کامپیوتر بهتره درمورد درساشم بهتر بود چارت درسی دانشگاهو نگاه میکردید ...یه نکته ی دیگه برق واس اپلای خیلی رشته خوبیه..

سلام.من قبل از انتخاب خیلی تحقیق کردم و حتی با دانشجوهای هر رشته هم کمی صحبت کردم.و برق رو هم دوست دارم .هدفم از ایجاد تاپیک بیشتر در مورد منابع بود .
      ممنون که وقت گذاشتید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      داداش من برق خونده البته از نوع الکترونیکش ولی فک نمیکنم زیاد با قدرتش فرقی داشته باشه ، اتفاقا قدرت خیلی سختتر هم هست چون داداش من یه چندتا واحد از دروس برق قدرت رو خوند و به زور پاسشون کرد ولی اونجور که من میدیدم و الانم روی میزشه درساشون فقط در مورد خازن ، ترانزیستور(که سختترین درسشونه) ، مقاومت و ... یعنی هر چی که تو سوم و اول خوندی ولی بسیار بسیار گسترده
      همشم داره یه چیزایی درست میکنه الانم چند تا مدار درست کرده

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_zahra نمایش پست ها
      داداش من برق خونده البته از نوع الکترونیکش ولی فک نمیکنم زیاد با قدرتش فرقی داشته باشه ، اتفاقا قدرت خیلی سختتر هم هست چون داداش من یه چندتا واحد از دروس برق قدرت رو خوند و به زور پاسشون کرد ولی اونجور که من میدیدم و الانم روی میزشه درساشون فقط در مورد خازن ، ترانزیستور(که سختترین درسشونه) ، مقاومت و ... یعنی هر چی که تو سوم و اول خوندی ولی بسیار بسیار گسترده
      همشم داره یه چیزایی درست میکنه الانم چند تا مدار درست کرده
      آهان. ممنونم از راهنماییت

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      برق کلا ریاضیه و چرت و پرت
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن