خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Post سوالات دشوار ودام دار و نکات مهم درس دین و زندگی در ازمونها و کتابها

بسم الله الرحمن الرحیم
      با سلام خدمت دوستان عزیز انجمن کنکور و کنکوریای عزیز ودوست داشتنی مثل خودم

در این تاپیک قصد دارم وقتی ازمونهارو تحلیل میکنم و یا نکات مهم و تکراری از درس دینی مشاهده میکنم بذارم براتون
      نکات ازمونها هم برمیگرده به سوالات دشوار و دام دار اونها

از تمامی دوستانی که میتونن کمک کنن و نکات دینی در کتابهای کمک اموزشی و ازمونهای گاج ،قلم چی و گزینه دو و سنجش رو مشاهده میکنند دعوت به همکاری میکنم

همچنین بح بح از دوستان عزیز دانشجو که میتونن کمکی کنند هم دعوت میکنم....
      امیدوارم این تاپیک به دوستان کمک کنه و برای مرور هم ازش استفاده کنند
      به امید موفقیت همتون
      25 : 32 : 13 : 00

2. Top | #2
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      20191230_211839.jpg

گزینه صحیح گزینه۴ هستش
      توضیح :این ایه در رابطه با تقدیر الهی و علم بی پایان خدا و حکیم بودن خداوند می باشد
      به همین علت در قسمت اول به موضوع حکیم بودن خداوند اشاره دارد و طبق سوال علت ان در صفات الهی ذکر شده در انتهای ایه (حلیم بودن و غفور بودن ) می باشد.
      نوع سوال در قلم چی : دشوار

20191230_220407.jpg
      گزینه صحیح : گزینه ۱ هستش
      بچه ها توجه کنید خیلی از بچه ها اینو اشتباه زدن چون گزینه ۳ رو درست نخوندن وگرنه خیلیاشون نکات این سوال رو بلد بودن
      درگزینه ۳ میگه انسان های طغیانگر در نجات از سختی و مشکل خدارو فراموش میکنند درحالیکه اینطور نیست بلکه در نجات و سختی خدارو به یاد دارن و بعد از نجات هستش که خدارو از یاد میبرند

20191230_221234.jpg
      گزینه صحیح : گزینه ۳
      دوستان بعد علت باید کاما میداشته انگار یادش رفته وگرنه پاسخو در صورتی درست هستش که کاما باشه
      در سوال درسته که ایه مربوط به توحید در ربوبیت هستش اما طراح سوال قصد اینو داشته بفهمه دانش اموز توالی علت و معلول های توحید رو یاد گرفته یا نه پس به چندتا علت عقب تر از توحید در ربوبیت برگردیم میفهمیم علت توحید در ربوبیت توحید در خالقیت هستش
      به همین دلیل هم علت توحید در خالفیت به اصل توحید و ذات خداوندموبوط میشه ..لطفا به کلمات علت و معلول و بازتاب وسرچشمه توجه کنید
      ویرایش توسط Hadis_farhadi_ : 10 دی 1398 در ساعت 00:44

3. Top | #3
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      20191230_222604.jpg
      گزینه صحیح:۴
      این سوال رو هم بچه با توجه زیادی به کلمه بازتاب میتونن دچار اشتباه بشن و نتیجه ستم و تعدی رو بخوان پیدا کنند که منظو سوال این نیست و در سوال پیام ایه داده شده و در گزینه ها باید سراغ ایه بود پیام ایه میگه کلمه بغی نشانگر ستم و تعدی هستش و نتیجه(بازتاب) این ستم و تعدی ،ضرر وزیان برای خو انسانهای طغیانگر هستش
      نوع سوال در قلم چی: دشوار

4. Top | #4
      کاربر برتر
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فایل پیوست 90783
      گزینه صحیح :۲
      در قسمت اول که کلید واژه سبحان مبتنی بر پاکی و منزه بودن خداوند است. بچه ها معمولا در قسمت دوم دچار شک میشوند که در صدرت بلد بودن ایه میدانند که هدف انبیا دور کردن انسان ها از طاغوت هستش با تعالیم خودشون البته هدف پیامبران و امام پرستش خداوند و تنها خدارو معبود دونستن و کسی رو بجای خداوند نمرستیدن هم بوده اما ایه گزینه دو ‌میگه ما پیامبران را افریدیم و برانگیختیم که شما از طاغوت دوری کنید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن