خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 45
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mr20 نمایش پست ها
      گرایش دانش آموزان به انتخاب علوم انسانی !

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش:

هرم انتخاب رشته از تجربی تغییر کرده است و بیشترین تعداد دانش آموزان ما گروه علوم انسانی را انتخاب می کنند

اکنون ١۴.۶٧ درصد دانش آموزان در رشته ریاضی ، ۴
      ۶.٣٨ درصد رشته علوم انسانی ، و ۳۸ درصد در رشته تجربی تحصیل می کنند

پیش بینی می شود در چند سال آینده نیز این رقم بازهم کاهش یابد !

نظرتون رفقا ؟؟؟

مسئولین اموزش پرورش واقعا دست مریزاد
      شما اومدید یک نسل مهندسی رو سوزوندید یک نسل تجربی رو هم دارید میسوزونید حالا نوبت انسانیه?
      ریاضی که جزغاله شد و هیچجا کار نیست جوری که 5 نفر از کلاس ما مهندسی اند تجربی هم داره میسوزه خودم پیراپزشکی میخونم و به جرئت میگم وضعیت بازارکار سه رشته پیراپزشکی -علوم از و هوش و اتاق عمل- رو به اشباع شدن رفته الانم نوبت بیچاره انسانیاست???
      تا کی قراره بی برنامه جذب کنید?
      یه نگاه به دشمن بزرگتون امربکا بندازید ... اون اقتصادش 18 تریلیون دلاره و به ازای اون اقتصادش سالی 240 هزار مهندس تربیت میکنه ....
      اقتصاد ما الان صد میلیون دلاره و داریم به همون اندازه مهندس تربیت میکنیم... خوب معلومه بازارکارش پر میشه

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

هرم انتخاب رشته از تجربی تغییر کرده است و بیشترین تعداد دانش آموزان ما گروه علوم انسانی را انتخاب می کنند

نظرتون رفقا ؟؟؟

خب قابل پیش بینی بود ولی دلیل نمیشه که بهترین ها از رشته تجربی رفته باشن انسانی
      اما خب یه سیکلی هس هر چن سال یه رشته ای مد میشه
      یه مدت ریاضی تو بورس بود
      بعدش تجربی
      حالا هم انسانی

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tear_goddess نمایش پست ها
      بنظرم انسانی تازه داره میاد رو بورسخیلی ها هستن ک از تجربی و ریاضی به انسانی تغییر رشته میدن !!! البته به نظر من جای امیدواریه...که داریم متوجه میشیم ک مملکت فقط به پزشک احتیاج نداره و تو جوامع پیشرفته علوم انسانی حرف اول و میزنه !(البته فک کنم )
      اصلا بحث این چیزا نیست،یه سر به دبیرستان ها بزنید بچه هارو به زور میفرستن انسانی مثلا پسرداییم میخواست بره تجربی بهش گفتن‌نمیشه معدلت کمه اونم رفت انسانی،خواهر یکی از دوستام هم میخواست بره تجربی ولی چون معدلش خیلی کم بود هیچ جا ثبت نامش نکردن رفت فنی حرفه ای،الان مثل زمان ما نیست هرکی هر رشته ای دوست داشت بره،خود مدرسه تو انتخاب رشته خیلی دخالت میکنه و معدل خیلی نقش داره

4. Top | #19
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها
      به زور تغییر دادن،زمان ما همه آزاد بودن هر رشته که میخواهند بروند به من مثلا تو هدایت تحصیلی گفتن برو ریاضی ولی من اصلا از محاسبات ریاضی مخصوصا در هندسه متنفر بودم رفتم تجربی خداروشکر خوب بود...
      اما الان داداش منو بهش گفتن یا میری هنرستان یا میری انسانی،بنده خدا مجبور شد بره انسانی...
      مطمئن باش تجربی حداقل تا ده سال دیگه پر هوادارترین رشته خواهد ماند...
      اگر این کارو نمی کردن الان باید می نوشت 90 درصد تجربی...
      دقیقا من تو همون سالی انتخاب رشته کردم که اولین گرون نظام جدید میخواستن انتخاب رشته کنن یعنی اولین نهمی ها بودیم..بعد من میخواستم بیام تجربی نمیزاشتن درحالی که معدلم بیست بود توی هدایت تحصیلیمم امتیازشو اورده بودم مشاورمون الا و بلا میگفت یا برو ریاضی یا برو هنرستات دیگ با کلی داد و بیداد و رفت و امد بالاخره اون و مدیرمون امضاش کردن بعد جالبیش اینه اونسال خیلیییی سختگیری کردن جلو همه رو گرفتن سال بعدش گفتن هرکی هرچی میخواد بره! اصن مریضن اینا شب میخوابن صب بیدار میشن قانون جدید میدن

5. Top | #20
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ولی انصافا و خدایی انسانی اینقدرام بد نیستا
      همتون قریب به اتفاق میگید به زور میفرستن
      خب شاید یکی واقعا علاقه داشته !!!

عوضش من خیلی دیدم خودشونو میکشتن تا برن انسانی
      درسته واقعا رشته ی خوبیه اصلا هیچکس نمیتونه بگه انسانی بده یا ریاضی بده یا تجربی بده هرکسی به یه چیزی علاقه داره اما کسانی که با علاقه میرن اونقدر نیستن که هرم انتخاب رشته رو تغییر بدن من دیدم که به زور میفرستن خودمم به زور میخواستن بفرستن ریاضی..

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه خبره بچه ها بابا دل بکنین از تجربی ۷۰۰ هزار نفر امتحان میدن که فقط ۸۰۰۰ تاش درمیان به زور حالا مثلا که قبول شدی اگه هدفت فقط پول باشه خیییلی برات سخت میگذره ها چه خبره بابا همه بعد از نهم سریع میزنن تجربی

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یه ادم تجربی بهتر میتونه انسانی بخونه تا ریاضی ها

تجربی ها حفطیات بهاری دارند و انسانی این رو میخواد . البته بگم اینیکه میگن به زور بردن رشته انسانی یا هنرستان تقصیر هدایت تحصیلی و دانش اموز نیست . تقصیر مدیریت های غلطی است که انجام شده . یه زمان بورس ریاضی بود الان شده تجربی فردا فلان و بهمان . تو این مملکت یه رشته اونقدر تو یه بازه زمانی طرفداری میشه که بعدش سرنوشتش اشباع شدنه . و قبول کنیم ما هم دچار این منجلابیم . هرساله اینقدر تجربی و در اخر اشباع .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pouya417 نمایش پست ها
      چه خبره بچه ها بابا دل بکنین از تجربی ۷۰۰ هزار نفر امتحان میدن که فقط ۸۰۰۰ تاش درمیان به زور حالا مثلا که قبول شدی اگه هدفت فقط پول باشه خیییلی برات سخت میگذره ها چه خبره بابا همه بعد از نهم سریع میزنن تجربی
      راجع به این مورد باید بگم که فرهنگ سازی باید انجام بشه
      چون دیده شده دانش آموز بعد از پایان نهم به شدت به هنر یا انسانی و یا حتی ریاضی علاقه داشته ولی چون پدر و مادر گرامی دوست دارن بچشون دکتر بشه به زور فرستادنش تجربی
      چرا که معتقدن هرکی میره انسانی ضعیفه

خب بعضیا بعد انتخاب رشته علاقه پیدا میکنن و حتی‌ موفق
      و بعضیا بخاطر همین به زور فرستادن نمیتونن یا بی انگیزه و بی علاقه میخونن و نتیجه نمیگیرن
      غبار غم برود حال خوش شود حافظ ...
      ویرایش توسط mr20 : 05 آذر 1398 در ساعت 22:56

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      صحیح میگی ولی تنوع رشته های دانشگاهی تو تجربی بیشتره تا انسانی...برای همین تنوع خیلی ها به تجربی راغب تر هستن...
      علاقه مندان انسانی هست اما در مقایسه با تجربی کمه..
      تنوع بیشتره؟؟
      تقریبا یکی هستن در تنوع
      اینکه میگید علاقمندان انسانی کمه دلایل واضح و تاسف باره که جاش اینجا نیست بازگو بشه

10. Top | #25
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.psy نمایش پست ها

تنوع بیشتره؟؟
      تقریبا یکی هستن در تنوع
      اینکه میگید علاقمندان انسانی کمه دلایل واضح و تاسف باره که جاش اینجا نیست بازگو بشه
      الان که نگاه کردم فایل ها باز نمیشه الان چون خیلی وقت گذشته از این تاپیک
      اما الان یه کنکوری تجربی در پنج زیرگروه خودش تنوع رشته زیادی داره مثلا در زیرگروه چهار رشته اقتصاد وجود داره یا انواع رشته های دیگر هر چند ظرفیتش کم باشه و اما تنوع بیشتره که میتونید سرچ کنید...
      درسته تجربی شاید به خاطر وجود رشته های خاص پرطرفداره و اغلب برای این رشته ها می جنگند...بعدا اگر فایل ها را پیدا کردم میذارم که ببینید

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان که نگاه کردم فایل ها باز نمیشه الان چون خیلی وقت گذشته از این تاپیک
      اما الان یه کنکوری تجربی در پنج زیرگروه خودش تنوع رشته زیادی داره مثلا در زیرگروه چهار رشته اقتصاد وجود داره یا انواع رشته های دیگر هر چند ظرفیتش کم باشه و اما تنوع بیشتره که میتونید سرچ کنید...
      درسته تجربی شاید به خاطر وجود رشته های خاص پرطرفداره و اغلب برای این رشته ها می جنگند...بعدا اگر فایل ها را پیدا کردم میذارم که ببینید
      فایلهایی که میگید بله دیدم...از مدت تایپک هم کمتر از دوماه میگذره و زیاد نیست قطعا

خب اقتصاد انسانیه شناور برای همه رشته ها مدنظر منتهی ظرفیت های شناور انسانی محور در تجربی و ریاضی کمتر برمیدارن

12. Top | #27
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اینم همون که گفتم برای چندمین بار:

تنوع که مشخصه که تجربی بیشتره اما ظرفیت های رشته های شناور ممکن است فرق داشته اینم برای صدمین بار در این تاپیک:

img_20191127_112412.jpg

img_20191127_112522.jpg

خب دیگه مشخص است این ها،نیاز به سختی بیشتر نیست...

13. Top | #28
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام

مشخصه
      اوایل همه میرفتن سمت ریاضی رشته های مهندسی تو فیلما خز و خیل دهه هشتاد مشخص بود لاکچریای فیلما مهندس بودن کمتر دکتر توش بود
      بعدش اومدن سمت تجربی چون مهندسی اشباع شده بود اومدن سمت پزشکی
      حالام انسانی به هوای وکیل و قاضی شدن بخاطر پول زیادش (چن وقت دیگه میبینین پروفایل ملت عکس چکش محاکمه و اون ترازوی معروفه فعلا عکس پروفایل گوشی پزشکیه )

شک نکنین هرکی بره سمت رشته هنر سود میکنه گرافیست به شدت کمه برید حالشو ببرید
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

14. Top | #29
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به زور تغییر دادن،زمان ما همه آزاد بودن هر رشته که میخواهند بروند به من مثلا تو هدایت تحصیلی گفتن برو ریاضی ولی من اصلا از محاسبات ریاضی مخصوصا در هندسه متنفر بودم رفتم تجربی خداروشکر خوب بود...
      اما الان داداش منو بهش گفتن یا میری هنرستان یا میری انسانی،بنده خدا مجبور شد بره انسانی...
      مطمئن باش تجربی حداقل تا ده سال دیگه پر هوادارترین رشته خواهد ماند...
      اگر این کارو نمی کردن الان باید می نوشت 90 درصد تجربی...
      به نمره و معدل نگاه میکنن
      من زیست اول دبیرستانم 13 شده بود ریاضی و فیزیکم 19 بود
      گفتن یا میری ریاضی یا انسانی

اینقدر رو مخش راه رفتیم که اسممو تجربی نوشت اخر (نظام قدیمم
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

15. Top | #30
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      به نمره و معدل نگاه میکنن
      من زیست اول دبیرستانم 13 شده بود ریاضی و فیزیکم 19 بود
      گفتن یا میری ریاضی یا انسانی

اینقدر رو مخش راه رفتیم که اسممو تجربی نوشت اخر (نظام قدیمم
      الان دیگه تو نظام جدید اینجوری نیست خیلی فرق کرده و کلی آزمون و نظرسنجی داره برای انتخاب رشته ، مدارس هم فقط حق دارن با توجه به اون ثبت نام کنن

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)