خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 43 از 44 نخستنخست ... 33424344 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 631 به 645 از 656
    1. Top | #631
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط four elements نمایش پست ها
      سوال جواب داره اما از لحاظ مفهومی درست نیست

فایل پیوست 90319

من تا به حال همه سوالایی که حل کردم با دنباله هم جور در میاد به جز سوال 463مثلا سوال بالایی همین سوال یعنی سوال 462 با دنباله حل میشه

فایل پیوست 90317
      از لحاظ مفهومی هم مشکلی نداره،اگر سرعت اولیه جسم رو 15 در نظر بگیریم :
      در لحاظه اول 20 متر جابجا میشه
      در لحظه دوم 30 متر جابجا میشه
      و در لحظه سوم 40 متر جابجا میشه
      جمع جابجایی ها در 3ثانیه میشه 90
      متوجه نمیشم چطور به این نتیجه رسیدید 90 متر رو در کمتر از 2/5 ثانیه طی میکنه.

.................................................. ........
      چرا جابجایی در لحظه اول رو 5 در نظر گرفتی؟
      جابجایی در لحظه اول 5+.v هست
      ویرایش توسط reza2018 : 25 آبان 1398 در ساعت 23:46

2. Top | #632
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      از لحاظ مفهومی هم مشکلی نداره،اگر سرعت اولیه جسم رو 15 در نظر بگیریم :
      در لحاظه اول 20 متر جابجا میشه
      در لحظه دوم 30 متر جابجا میشه
      و در لحظه سوم 40 متر جابجا میشه
      جمع جابجایی ها در 3ثانیه میشه 90
      متوجه نمیشم چطور به این نتیجه رسیدید 90 متر رو در کمتر از 2/5 ثانیه طی میکنه.

.................................................. ........
      چرا جابجایی در لحظه اول رو 5 در نظر گرفتی؟
      جابجایی در لحظه اول 5+.v هست
      من این 20 30 40 رو متوجه نمیشم اگه با شکل از لحظه ی پرتاب بکشید ممنون میشم
      درضمن من جابه جایی رو در لحظه ی اول رو 5 در نظر نگرفتم این که نوشتم در لحظه ای هستش که گلوله شروع میکنه بیاد پایین
      پس اگه راه حل من اشتباهه چرا سوال462 با راه حلم حل میشه؟
      [SIGPIC]

3. Top | #633
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      ایا سوال 363 درسته؟(به نظر خودم اشتباهه چون داره میگه تو 3 ثانیه 90 مترجابه جایی داره پس باید در دنباله ....،5،15،25،35،45 سه ثانیه ای را پیدا کنیم که مجموعشان 90 شود که چنین 3 ثانیه ای وجود ندارد)
      فایل پیوست 90311
      اون دنباله، مربوط میشه ب سقوط ازاد بدون سرعت اولیه. ولی اینجا سرعت اولیه مخالف 0 داریم.

90 = 5×9 + 3v0 پس v0=15
      از dx= 5t2 + v0.t استفاده کردم.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

4. Top | #634
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      چون داره میگه تو 3 ثانیه 90 مترجابه جایی داره پس باید در دنباله ....،5،15،25،35،45 سه ثانیه ای را پیدا کنیم که مجموعشان 90 شود که چنین 3 ثانیه ای وجود ندارد)
      از 90 متری سطح زمین با تندی 15 متر بر ثانیه رو ب بالا پرتاب شده. بازه زمانی تا نقطه اوج 1.5 ثانیه. بازه زمانی از لحظه پرتاب تا برگشت دوباره ب افق پرتاب 2 تا 1.5 ثانیه س. افق پرتاب 1.5 ثانیه زیر نقطه اوجه. اون دمباله ی 5،15، 25، .... برای بازه ای مث 1.5 ثانیه ساخته نشده.
      بجای اون دمباله از دستور مکان-زمان استفاده کن... y = 5t2 + v0.t. اون دمباله از نتایج این دستوره مکان-زمانه. پس بهتر اون دمباله رو فراموش کنی و مکان-زمان بکار ببری ک برای هر t ای درسته ولی اون دمباله حالت خاصه جابجایی در یک ثانیه nام و با شرط v0=0 هستش.

شاید باورت نشه ولی دستور مکان-زمان حتی میتونه جابجایی بین دو لحظه t1=0.383737 و t2=0.48383 بت بگه. چیه چسبیدی ب ی دنباله ب درد نخور خودتو ازیت میکنی؟!!!!

ویرایش توسط Phenotype_2 : 26 آبان 1398 در ساعت 12:04

5. Top | #635
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من این 20 30 40 رو متوجه نمیشم اگه با شکل از لحظه ی پرتاب بکشید ممنون میشم
      درضمن من جابه جایی رو در لحظه ی اول رو 5 در نظر نگرفتم این که نوشتم در لحظه ای هستش که گلوله شروع میکنه بیاد پایین
      پس اگه راه حل من اشتباهه چرا سوال462 با راه حلم حل میشه؟
      وقتی جسمی با شتاب ثابت حرکت میکنه (مثل حرک سقوط آزاد)،جابجاییش در ثانیه nام از رابطه روبرو بدست میاد: .1/2a(2n-1)+v (منظور از1/2، یک دوم هست)
      حالا اگر در رابطه بالا به جایnعدد1 رو قرار بدیم.....جابجایی در ثانیه یکم میشه: .1/2a+v با توجه به همین رابطه،جابجایی جسم در سوال شما در لحظه اول 5+.v هست...مشکل شما اینجا هست که جابجایی رو در ثانیه اول 5 در نظر گرفتید که با توجه به مطالبی که گفتم غلط هست.
      یک بار دیگه درسنامه مربوط به تصاعد رو از کتاب تستتون بخونید متوجه میشید.

پ.ن: بهتره به جای استفاده از تصاعد سوال رو با روابط حل کنید،روش تصاعد همیشه جواب نمیده

6. Top | #636
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      از 90 متری سطح زمین با تندی 15 متر بر ثانیه رو ب بالا پرتاب شده. بازه زمانی تا نقطه اوج 1.5 ثانیه. بازه زمانی از لحظه پرتاب تا برگشت دوباره ب افق پرتاب 2 تا 1.5 ثانیه س. افق پرتاب 1.5 ثانیه زیر نقطه اوجه. اون دمباله ی 5،15، 25، .... برای بازه ای مث 1.5 ثانیه ساخته نشده.
      بجای اون دنباله از دستور مکان-زمان استفاده کن... y = 5t2 + v0.t. اون دمباله از نتایج این دستوره مکان-زمانه. پس بهتر اون دمباله رو فراموش کنی و مکان-زمان بکار ببری ک برای هر t ای درسته ولی اون دمباله حالت خاصه جابجایی در یک ثانیه nام و با شرط v0=0 هستش.

شاید باورت نشه ولی دستور مکان-زمان حتی میتونه جابجایی بین دو لحظه t1=0.383737 و t2=0.48383 بت بگه. چیه چسبیدی ب ی دنباله ب درد نخور خودتو ازیت میکنی؟!!!!
      من فقط از اون دنباله استفاده نکردم برای نیم ثانیه ها از یه دنباله ی دیگه یعنی ...،1.25،3.75،6.25 استفادا کردم پس میشه جابه جایی در بازه ای مثل 1.5 ،7.5 ثانیه و غیره رو محاسبه کرد بااستفاده از دو تا دنباله که یکی از دنباله ها مربوط به زمان های 1 ثانیه ،1ثانیه میشه و اون یکی مربوط به زمان های نیم ثانیه نیم ثانیه مثلا اگه همین اعدادی که نوشتم رو جمع کنیم جابه جایی در 1.5 ثانیه به دست میادکه برابره با 11.25 .پس این دنباله ها به درد نخور نیستن و سرعت رو زیاد میکنن
      مشکل من اینه چرا تو بقیه سوالا مثل سوال 462 که سرعت اولیه هم صفر نیست این دنباله ها مارو به جواب میرسونه ولی در سوال 463 نه؟
      [SIGPIC]
      ویرایش توسط four elements : 26 آبان 1398 در ساعت 13:15

7. Top | #637
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      وقتی جسمی با شتاب ثابت حرکت میکنه (مثل حرک سقوط آزاد)،جابجاییش در ثانیه nام از رابطه روبرو بدست میاد: .1/2a(2n-1)+v (منظور از1/2، یک دوم هست)
      حالا اگر در رابطه بالا به جایnعدد1 رو قرار بدیم.....جابجایی در ثانیه یکم میشه: .1/2a+v با توجه به همین رابطه،جابجایی جسم در سوال شما در لحظه اول 5+.v هست...مشکل شما اینجا هست که جابجایی رو در ثانیه اول 5 در نظر گرفتید که با توجه به مطالبی که گفتم غلط هست.
      یک بار دیگه درسنامه مربوط به تصاعد رو از کتاب تستتون بخونید متوجه میشید.

پ.ن: بهتره به جای استفاده از تصاعد سوال رو با روابط حل کنید،روش تصاعد همیشه جواب نمیده
      من تو فایل پیوستی که سوال قبلی این سوالو حل کردم هم اینجوری رفتم پس چرا درست از آب در اومده اونجا هم مثل این سوال سرعت اولیه صفر نیست و تقریبا مشابه این سواله؟
      [SIGPIC]

8. Top | #638
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      من تو فایل پیوستی که سوال قبلی این سوالو حل کردم هم اینجوری رفتم پس چرا درست از آب در اومده اونجا هم مثل این سوال سرعت اولیه صفر نیست و تقریبا مشابه این سواله؟
      کو سوال؟

9. Top | #639
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ایا سوال 363 درسته؟(به نظر خودم اشتباهه چون داره میگه تو 3 ثانیه 90 مترجابه جایی داره پس باید در دنباله ....،5،15،25،35،45 سه ثانیه ای را پیدا کنیم که مجموعشان 90 شود که چنین 3 ثانیه ای وجود ندارد)
      فایل پیوست 90311
      سوال جواب داره اما از لحاظ مفهومی درست نیست

فایل پیوست 90319

من تا به حال همه سوالایی که حل کردم با دنباله هم جور در میاد به جز سوال 463مثلا سوال بالایی همین سوال یعنی سوال 462 با دنباله حل میشه

فایل پیوست 90317
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      کو سوال؟
      سوال 462 و 463
      [SIGPIC]

10. Top | #640
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      واااااای.... تو چرا این ریختی حل میکنی؟ واسه 5 ثانیه ی عالمه عدد رو جمع و ضرب میکنی. ی دنبال نیم ثانیه هم نوشتی؟ واسه رب ثانیه و ثلث ثانیه هم دنباله دیگه داری؟ من هیچوقت از دنباله تو حرکت شناسی استفاده نکردم.

462.
      پنج ثانیه طول کشیده تا برگرده ب افق پرتاب. پس تندی پرتاب 25 متر بر ثانیه بوده.
      70 = 5t2 + 25×t
      توی t=2 ثانیه ای ک تا برخورد مونده سرعت 20 تا بیشتر میشه... پس سرعت برخورد 45 ه. ریشه اینهمه اسرار برای استفاده از دنباله ها چیه؟ میدونستی دنباله ها تو کتاب درسی نیومدن و روش حل طولانی و خسته کننده ای هستن؟. تازه همه ی مسائل رو هم حل نمیکنن.

11. Top | #641
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی هس فیزیک خیلی سبز پایه داشته باشه؟

به نظرم فصل 3 سال دهم سوال 694 رو اشتباه حل کرده

جواب میشه 8

12. Top | #642
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      q.png
      2019-11-23_22-28-14.png

این به نظرتون جوابش اشتباه نیست؟ چون متحرک a برای توقف باید 112.5 متر بره، در این صورت جواب میشه 125 نه 100. درسته؟

13. Top | #643
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gulftown نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: q.png
مشاهده: 19
حجم: 41.3 کیلو بایت

نام: 2019-11-23_22-28-14.png
حجم: 53.8 کیلو بایت

این به نظرتون جوابش اشتباه نیست؟ چون متحرک a برای توقف باید 112.5 متر بره، در این صورت جواب میشه 125 نه 100. درسته؟
      قبل اینکه متحرک 'الف" ۱۱۲.۵ متر بره
      متحرک "ب"جهت حرکتش عوض شده! و از معرکه گریخته...
      بخاطر همینه که راه حل تو غلط درمیاد...

14. Top | #644
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gulftown نمایش پست ها

نام: q.png
حجم: 41.3 کیلو بایت

نام: 2019-11-23_22-28-14.png
حجم: 53.8 کیلو بایت

در دستگاه چسبیده ب جنبنده A, جنبده B جایگاه اغازین d, تندی آغازین ۴۰ متر بر ثانیه رو ب چپ(رو ب A) و شتاب ۸ متر بر توان دوم ثانیه رو ب راست داره. در این دستگاه جنبنده B پنج ثانیه(۴۰ بر ۸) تندی رو ب چپ(ب سوی A) داره. اگر برخوردی پیش نیاد، تندی میانگین B در این دستگاه در پنج ثانیه ۲۰ متر بر ثانیه(نیمی از ۰+۴۰)و جابجایی در این ۵ ثانیه ۱۰۰ متره. اگه d نابزرگتر از ۱۰۰ باشه، برخورد پیش میاد. اگه d بزگتر از ۱۰۰ باشه، B پیش از اینکه ب A برسه، می ایسته و دور شدن رو اغاز میکنه.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 03 آذر 1398 در ساعت 01:43

15. Top | #645
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ببخشید کتاب خوب برای فیریک دوازدهم میشه معرفی کنید

صفحه 43 از 44 نخستنخست ... 33424344 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن