خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

مشکل برنامه ریزی

من هر کاری میکنم نمیتونم دو کلمه درس بخونم. :/ واسه خودم هدف میذارم، مشخص میکنم که کدوم صفحات رو تا چه ساعتی بخونم ولی حوصله‌م نمیکشه. امروز باید هندسه و عربی میخوندم که فردا یه سری چیز دیگه رو بخونم ولی تا الان فقط 6 تا تست هندسه زدم و والسلام. راه حلی داره کسی؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این مشکلت ربطی به برنامه ریزی نداره

ممکنه دلیلش تنبلی , پشت گوش انداختن بی ارادگی یا ازین دست موارد باشه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Holden نمایش پست ها
      من هر کاری میکنم نمیتونم دو کلمه درس بخونم. :/ واسه خودم هدف میذارم، مشخص میکنم که کدوم صفحات رو تا چه ساعتی بخونم ولی حوصله‌م نمیکشه. امروز باید هندسه و عربی میخوندم که فردا یه سری چیز دیگه رو بخونم ولی تا الان فقط 6 تا تست هندسه زدم و والسلام. راه حلی داره کسی؟
      سلام
      مشکل شما برنامه ریزی نیست ،عدم قوای ذهنی و جسمیه

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      برو کار میکن.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مشکل اینه خودتو سرگرم کارای دیگه میکنی که برات از درس لذت بخش تره.مثلا گشتن تو نت،یا بازی های کامپیوتری،تلویزیون و اخبار و صحبت کردن با دوستات و حتی فکر کردن به مسائل سیاسی و... و درنتیجه تنبل میشی و هیچی نمیخونی
      دو راه داری یا اونقدر هدفت برات مهم باشه که دل ببری از همه ی چیزایی که الان باهاشون مشغولی و بچسبی به درس و کم کم این سرگرمیا رو حذفشون کنی
      یا اگه حذف کردنشون برات خیلی سخته میتونی ازشون به عنوان جایزه برای خودت استفاده کنی مثلا قرار بذاری اگه ۴ ساعت مفید درس خوندی میتونی ده دقیقه از نت استفاده کنی
      اینارو از خودم نگفتم یه دانشجوی روانشناسی بهم گفت چون مشکل خودمم هست ولی اجرا کردن همین کار هم اراده میخواد و من تاحالا نتونستم اجراش کنمدر اخر همین دانشجو بهم گفت اگه نتونستی هیچکدوم از این دوراهو اجرا کنی کلا بیخیال درس شو چون اهل درس نیستی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وقتی میگی حوصلم نمیکشه چیزی درست نمیشه بلکه حوصلت طبق قاعده تلقین(ک از نظر من تو موارد منفی سرعت اثرش دو برابره) بیشتر نمیکشه سعی کن اول ذهنیتتو نسبت ب خودت تغییر بدی و مثبتش کنی ارادتو تقویت کن راحت ترین راهش بیست دیقه زودتر از همیشه بیدار شدنه خودتو موظف کن تا یه بازه مطالعاتیو تموم نکردی حق مشغولیت ب کار دیگه ای رو نداری
      و در نهایت اگه هر لحظه هدفی ک داری رو بیاری جلو چشات ب نظرم خود بخود دوباره سرت میره تو درس

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.
      شما احتمالا موقع درس خوندن کلی چیز جذاب این ور اون ورت هس که دیگه جذابیتی برا درس نمیمونه که بری سمتش.اول همه این جذابیتارو حذف کن که دیگه چاره ای جز درس نداشته باشی.البته یه جوری که دیگه حواستم پرتشون نشه.کم کم با تایمای کوتاه شروع کن با درسای روون تر.رفته رفته حجم وساعت و ببر بالا.عادت میکنی درحدی که وقتی نمیخونی حس میکنی یه چیزی درست نیس.
      احتمال داره اصن مسئله از این طرف حل بوده باشه و شما فقط تمرکز نداری و حواست جمع نمیشه.اول باید علت این حواس پرتی رو پیدا کنی.بعد دنبال راه حل باشی.
      قطعا هدفی داری از این که میخوای درس بخونی ولی حتی نمیتونی دو کلمه هم بخونی.پس هدفتو جدی بگیر.زمان خیلی زود میگذره!
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      همه نیاز به برنامه ریزی ندارن،شخصیت آدما متفاوته.
      کاری رو که به نظرت خودت درسته بکن،حالا چه برنامه ریزی چارچوب مند باشه چه تصمیم در لحظه.
      Physics is like s•e•x: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it.
      ☆Richard P. Feynman☆

9. Top | #9
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      اول بايد دليل چرايي قوي داشته باشي..
      اهدافتو مرور كن.. به ذهنت جهت ميده..
      بايد گشنه رسيدن به هدفت باشي كه سريع مطالبو بقاپي (در اين حد)
      اهداف بلند مدت داشته باش كه اهداف كوتاه مدتو بهبود ببخشه و سعي كن رو خودت كار كني..
      اگه ي پيشرفت تو كارت ببيني ديگه كارتو ول نميكني..

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ببین
      اول از همه این که امروز باید هندسه و عربی میخوندی برنامه ات یکم غلطه ها !
      یعنی باید برنامه اتو تو یه روز متعدد تر کنی
      مثلا اگه قراره 4ساعت عربی تو هفته بخونی باید پخشش کنی
      4تا یک ساعت مثلا
      و هر روز زیست بخونی
      اگه دست و دلت به درس نمیره دلیلشو پیدا کن
      یا انگیزت کمه که خیلی راهکارا براش هست
      یا هر دلیل دیگه ای
      فقط مرگه که چاره نداره !
      دنبال راهش بگرد حتما درستش کن
      مثلا میتونی به خودت بگی ذهن عزیزم فقط یه ربع میخونم یکمم گرم بشی دیرتر پامیشی از درس (واقعا جواب میده)
      یا یه کاغذ بزار کنار دستت هر چی حواستو پرت میکنه بنویس روش خود به خود بهش فک نمیکنی(اینم جواب میده )
      خلاصه اینکه خودتو دریاب تا دیر نشده
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن