خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

نا توانی در حل تست

سلام دوستان
      من پشت کنکوری نظام جدید هستم. راستش تو کنکور ۹۸ درصدای خیلی بدی داشتم مخصوصا دروس اختصاصی و مخصوصصااا فیزیک و ریاضی!
      الانم هر چی میخونم ، میام تست بزنم میبینم اصلا نمیدونم سوال چجوری حل میشه!
      انگار روش خاصی دلری ک من بلد نیستم! واقعا کلافه شدم و نا امید
      هرچی درسنامه رو میخونم باز نمیتونم سوال حل کنم و باید پاسخنامه رو بخونم😭😢 چیکار کنم

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب توی ریاضی فیزیک که اگه درسنامه بخونید میتونید تستای دهه 60 به قبل رو جواب بدین دیگه به درد کنکور 99 نمیخوره نمیگم درسنامه نخونید ولی اینقد هی نرید دنبالش و وسواس داشته باشین
      کل کتاب فیزیکای انتشارات مختلف یه چیز گفتن
      ببین یه حرف قشنگی از قادری(دبیر فیزیک تیک) شنیدم گفت که فیزیک یه درس رمزیه یعنی طراح میاد یه چیزایی رو تو دل سوال پنهون میکنه و این خودتی که باید بیای ببین این سوال معلوم و مجهولش چیه و اینم با چیزی بجز تست فراوون زدن به دست نمیاد !
      شما تست اولیو میدونم بلد نیستی تست دومیو میدونم بلد نیستی .... تست دهمی رو میدونم بلد نیستی ولی اگه بیای مثلا 50 تا تست از اون مبحث بزنی دیگه حداقل میدونی طراح توی این بخش دست روی چی میزاره و با تست راه میوفتی حداقلش توی دروس فرمولی و مفهومی
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از فیزیک داداشی استفاده کن

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام

متاسفانه امروز نت خوب کار نمی کنه براتون یه جواب طولانی نوشتم ولی خب ارسال نشد. امیدوارم این یکی ارسال بشه.

مشکل شما از عدم آموزش مفهومی هست. به نظر من اگر انقدر که می فرمایید سطح تون در دروس پایین هست از خوندن کتاب درسی و حل مسائل اون شروع کنید. یهو نرید سراغ تست. کتاب و درس نامه برای هر مبحث هم که هم در کتاب های کمک آموزشی و هم در نت بسیار وجود داره. باید ساعت مطالعه تون رو هم افزایش بدید و خیلی بیشتر وقت بذارید. حتما بعد 1 تا 1.5 ماه درست می شه.

موفق باشید.
      مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور

در اولین فرصت به سوالتون پاسخ داده خواهد شد.

5. Top | #5
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      برای شروع کار سعی کن فرمول های کتاب را خوب بلد باشی
      در وهله بعد اول تست آموزشی میزنی،بدین منظور که اصلا زمان مهم نیست مهم صحیح نوشتن همه مراحل حل سوال با جزئیات است.
      خب حالا دسته دوم آموزشی،باید بدون زمان گیری تست بزنی اما. این بار لازم نیست همه را روی کاغذ بیاری،باید یه بخشی را توی ذهنت انجام بدی...
      در آخر تست زماندار اما نه طبق زمان استاندارد استاندارد کنکور،مثلا توی سه دقیقه برای هر تست،اینبار نکات تستی را یاد میگیری و اثبات آن فرمول
      در آخر طبق استاندارد کنکور،با تمرین بیشتر زمان حل تست را کم تر کن...
      این مراحل برای همه صدق می کنه اما اینکه از کدوم مرحله باید شروع کرد بستگی به سطح شخص داره الزاما...
      در هر مرحله بسته به سطح و تعداد سوالاتی که داری تعداد سوال برای هر مرحله را برای خودت تعیین کن...
      موفق و پیروز باشید...

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_aa نمایش پست ها
      سلام دوستان
      من پشت کنکوری نظام جدید هستم. راستش تو کنکور ۹۸ درصدای خیلی بدی داشتم مخصوصا دروس اختصاصی و مخصوصصااا فیزیک و ریاضی!
      الانم هر چی میخونم ، میام تست بزنم میبینم اصلا نمیدونم سوال چجوری حل میشه!
      انگار روش خاصی دلری ک من بلد نیستم! واقعا کلافه شدم و نا امید
      هرچی درسنامه رو میخونم باز نمیتونم سوال حل کنم و باید پاسخنامه رو بخونم???????????? چیکار کنم
      برای فیزیک فرمولا رو بزار جلوت بعد یکی یکی داده ها رو بنویس مثلا وقتی میخای حل کنی میرسی به یه داده که میگه سرعت برابر فلان تو فورا تو کاغذ بنویس v مساوی فلان عدد و همه داده ها رو بنویس حالا ببین چی میخاد بعدش بگرد تو فرمولا ببین با کدومش یا کدوماش میتونی به جوابت برسی و جایگذاری کن کم کم تست بزنی عادت میکنی دیگه نیازی نداری فرمولا رو جلوت بزاری و بعد از یادداشت داده ها فورا میفهمی کدوم فرمولها رو استفاده کنی
      حالا ریاضی
      برای ریاضی قوانین خاص و مشخصی وجود داره هر داده ای که خواسته باشه ممکنه از طریق تحلیل و یا جایگذاری تو فرمولش بدست بیاد
      تو بجای خوندن درسنامه سعی کن مفهوم و بعضی اوقات اثباتشو یاد بگیری تو بعضی جاها
      ریاضیات گسترده س و سعی کن با هر مبحث به روش خودش برخورد کنی
      مثلا جاهایی مثل حد و مشتق خیلی حلشون متفاوته با حل مقاطع مخروطی
      تو حد و مشتق فرمولا و نکات رو حفظ میکنی و به کار میبری اما مقاطع مخروطی علاوه بر فرمول باید تحلیلش هم کنی که ببینی چیه و چطوری باید بری سراغش
      اینکارا هم فقط با تست زیاده که یاد میگیری
      گاهی اوقات خوندن درسنامه هیچ کمکی به آدم نمیکنه
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام،کلاس ثبت نام کن یا از فیلم آموزشی مثل آلا استفاده کن.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام منم همین مشکلو داشتم پارسال

الکی خودتو درگیر دی وی دی و کلاس نکن، اونا که تست زدن یاد نمیدن فقط درس میدن که ظاهرا توی فهم درس مشکلی نداری، مشکلت اینه که تست کم دیدی، باید هر تست که میزنی پاسخ تشریحی رو بخونی یا اگه حوصلت کشید دوباره سوالو حل کنی، به یکی دو ماه نکشیده راه میفتی قول میدم

I've been lost for so long
      I forgot i could be found
      I've been holding my breath
      For the Axe to come down

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن