خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

معمای(؟) ریاضی

سلام دوستان نمی دونم این معما حساب میشه یا نه استاد محاسبات گفت برید این معما رو حل کنید1024 بطری نوشابه داریم و به ما گزارش داده اند که یکی از بطری ها مسوم است 3 تا دستگاه تشخیص قطره سمی داریم که هر کدوم برای تشخیص هر قطره 1 ساعت زمان نیاز دارن یک ساعت و نیم وقت داریم بطری مسموم رو پیدا کنیم چیکار کنیم؟
      ویرایش توسط TRACKER : 23 مهر 1398 در ساعت 01:00

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRACKER نمایش پست ها
      سلام دوستان نمی دونم این معما حساب میشه یا نه استاد محاسبات گفت برید این معما رو حل کنید1024 بطری نوشابه داریم و به ما گزارش داده اند که یکی از بطری ها مسوم است 3 تا دستگاه تشخیص قطره سمی داریم که هر کدوم برای تشخیص هر قطره 1 ساعت زمان نیاز دارن یک ساعت و نیم وقت داریم بطری مسموم رو پیدا کنیم چیکار کنیم؟
      سلام

سوالش اصن مشخص نیست دقیق
      اطلاعات کامل در اختیار ما نزاشته

اول گفته بطری سمی هستش
      که جوابش در این حالت میشه نوشابه هارو توی بطری جدید میریزیم و اون بخش معرفی دستگاه الکی به حسب میاد

اگه بگیم منظورش محتویات توی شیشه ها بوده که در این صورت میشه:

ما 1024 تا شیشه نوشابه داریم و 3 تا دستگاه

پس 3 تا ظرف یا تشت بزرگ میگیریم (چون 3 تا دستگاه داریم) این 1024 تا شیشه رو بین شون تقسیم میکنیم

(ینی تقریبا 340 تا بطری برای هر ظرف یا تشت بزرگ ) بعد محتویات شیشه رو داخل ظرف ها میریزیم بعد این ظرف هارو میزاریم تو دستگاه و همه محتویات بررسی میشه

البته ممکنه این معما مربوط به بخشی بشه که درسشو اون روز توضیح داده

البته یه حالت سومی هم داره

نوشابه هارو پخش میکنیم هرکی مرد خدا رحمتش کنه اگه شرکت بودیم میگیم واسمون پاپوش دوختن اگه مهمونی بود یا آدم خودی مرد میگیم به نوشابه حساسیت داشت
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      توکل میکنیم به خدا باز ذکره یا زهرا سه تا دستگاه رو را میندازیم .
      این روش تقریبا جوابشو تو ایران پس داده تضمینیه
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من اصلا درک نمیکنم چطور زمان مورد نیاز برای تشخیص 1 ساعت هستش
      و یک ساعت و نیم وقت داریم!

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRACKER نمایش پست ها
      محاسبات درس مزخرفیه واقعا و نتونستم پاس کنم
      خب به نظرم بطری ها رو چهار قسمت میکنیم
      هر قسمت میشه ۲۵۶ تا بطری
      حالا سه قسمت رو به تصادفی انتخاب میکنیم و از هر قسمت به طور جداگانه از هر بطریش یه قطره درمیاریم و مخلوط میکنیم و حالا سه تا مخلوط داریم که از هر مخلوط یه قطره شو میدیم آزمایش
      حالا اگه مسموم تو یکی از این سه مخلوط باشه اون سه قسمت دیگه پاک محسوب میشن ولی اگه تو این سه تا نباشه پس قطعه چهارم حاوی بطری مسمومه
      در هر صورت تو یه ساعت ۷۶۸ تا بطری غیر سمی شناسایی میشه
      حالا نیم ساعت فرصت داریم که اون ۲۵۶ تا بطری دیگه رو تست کنیم
      که دیگه نمیدونم باید چیکار کرد
      چون از این راه روش سریعتری وجود نداره و تو این روش حداقل ۵ ساعت طول میکشه تا بطری سمی شناسایی بشه
      LEFT
      4/19/2021

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      یاد دوران جوانیم افتادم
      ببین باید دسته بندی کنیم
      بعد بین دسته بندیامون و دقیقه ای که در میاد سمی بودنش باید یه تعادل بر قرار کنیم
      یعنی هر دسته ای که اضافه کردیم به دستگاه ها بعدش 60 دقیقه میشینیم تا جواب بیاد
      خب 30 دقیقه وقت داریم که قطره هارو اضافه کنیم
      یعنی مثلا دسته ی 1 در دقیقه ی 60 معلوم میشه سمی توش بوده یا نه
      دسته ی 4در دقیقه ی 63
      راهش اینه یه سری دسته ها تکراری میشن
      یعنی مثلا تو دقیقه های60 -65-78
      بعد از اشتراکاتش تشخیص میدی تو کدوم گروه ها بوده بطریه و جوابش درمیاد
      یکم واسه قسمت ریاضیش ضعیفم ولی راهش همینه
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      جواب ازمایش ها دو حالیه پس با مبنای 2 ریاضی کار میکنیم. بطری ها رو از 0 تا 1023 شماره گزاری میکنیم. 10 شیشه تمیز رو هم از 1 تا 10 شماره گزاری میکنیم. توی شیشه iام ی قطره از ی همه ی بطری هایی میریزیم که iامین بیت در الگوی دودویی شمارشون 1 باشه(برای مثال از بطری شماره 0 توی هیچ شیشه ای قرار نمیگیره، از بطری شماره 11 فقط توشیشه های
      4،2،1هست. از بطری شماره 65 فقط توی شیشه های 7 و 1 هست. از بطری شماره 1021 توی همه بجز شیشه دومی هست). ازمایش شیشه ها(10 شیشه) ی الگوی دودویی ب دست میده ک همون الگوی بیتی بطری "خاسته شده س".

اگه فرض کنیم هر ازمایش نیم ساعت بوده باشه ن 1 ساعت و 3 تا دستگاه هم داشته باشیم در مجموع میتونیم 9 ازمایش انجام بدیم. این ی جای کارش میلنگه. ی جایی تو صورت سوال رو درست ننوشتی شاید. حداقل 10 ازمایش واسه اطمینان از پیدا کردن یکی از 1024تا لازمه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 24 مهر 1398 در ساعت 02:32 دلیل: مطلوب = خاسته شده

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      بگمشون، خالی از لطف نیستن. شاید کمی بی ربط باشن ولی کاملا هم بی ربط نیستن.

■ 8 تا توپ کوچیک داریم ک یکیشون هم وزن بقیه نیست. چطور میشه با ی ترازوی دو کفه ای و دو بار وزن کردن اون توپ متفاوت رو پیدا کرد؟

■ بخاطر تقلبی ک شده ی کیسه ای 10 انگشتر 9 گرمی داره. 9 کیسه دیگه هر کدوم 10 انگشتر 10 گرمی دارن. چطور میشه با ی ترازوی دیجیتال و ی بار وزن کردن کیسه انگشتر های 9 گرمی رو پیدا کرد؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 24 مهر 1398 در ساعت 17:11

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن