خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb راهنمایی برای یک سال دهمی بدون تجربه

سلام من هنوز کامل با انجمن آشنا نیستم ببخشید
      راستش من امسال میرم دهم و یک سری سوالات مشکلات و هرچی میشه بهش گفت دارم
      ۱.جو دبیرستان چطوریه؟باید براش نگران باشم؟معلما با دوره اول خیلی تفاوت دارن؟
      ۲.من از الان میخوام به فکر کنکور باشم رشتمم انسانی هست نمیدونم چرا اینجا زیاد کسی از انسانی ندیدم در هر حال من برای کنکور هنوز تقریبا میشه گفت کم بلدم و نمیدونم باید چیکار کنم فقط با توجه به توصیه های دوستان تو پستا چندی یاد گرفتم
      ۳.من اصلا درس نمیخوندم دوره اول یعنی اگرم میخوندم تفریحی و بدون برنامه و هیچی ولی خب جو مدرسه رقابت داشت برا همین نمرات خوب میووردم و حالا که میرم دبیرستان حتی نمیدونم اونجا رقابت هست یا نه و چجوری باید شروع کنم درس خوندن تا سال دوازدهم یهو به قولی رد ندم و خسته بشم؟
      ۴.اینجا خیلی تاکید بود برای کنکور اینترنت قطع کنین گوشی بزارین کنار از الان باید اینکار یعنی بکنم؟تاثیرش منفی نیست برام چون تقریبا معتاد اینترنتم
      ۵.من نمیدونم برای منابع چیکار کنم یعنی اونجوری اینجا فهمیدم اینه که با هر منبعی راحتی و میدونی خوبه کار کن اما من چندتا مشکل برا منبع دارم اول اینکه خانوادم به کمک درسی زیاد اعتقاد ندارم و نمیتونم منابع گرون و متنوع و زیاد بردارم و الانم میخوام برم خرید منابع میگن صبر کن مدارس شروع بشه نظر معلمت ببینی چیه بعد اینکه من ۵۰ تومن از طرف قلمچی بن کتاب دارم و نمیدونم چی باید بگیرم یا اصلا بگیرم یا نه؟۱۰۰ تومنم برای ازمونای قلمچی دارم اما راستش خودم زیاد با جو قلمچی نساختم و میگم اگه بخوام برم قلمچی دوازدهم برم و الان زوده
      ۶.یک نکته دیگه ای که توی انجمن دیدم این بود که میگفتن با آدمایی دوست باشین که درسخون باشن و روحیه رقابت داشته باشن اما من دوست صمیمیم واقعا اصلا اهل رقابت و درسخوندن نیست ولی خیلی باهوشه و من واقعا هوشش رو قبول دارم و اینکه نمیتونم روابط باهاش کم کنم این خیلی برام بده؟راه بهتری نیست؟
      ۸.من چیزی درباره محیط طالعه هم نمیدونم یا شرایطش و اینا و این که عادت دارم اگر قرار باشه درس بخونم راه برم و بلند بخونم و نمیدونم چطوری این عادتو ترک کنم و حتی یک مورد دیگم دارم اینه که نمیتونم تو سکوت درس بخونم یعنی معمولا باید صدای اهنگ یا تلویزیون باشه تا بتونم چیکار میتونم کنم؟
      ۹.من عادت بد دیگه ای هم که دارم اینا خیلی میخوابم و شبا هم تا ۲ بیدارم ولی از اونطرف تو مدارس وقتی میام خونه خیلی میخوابم و نمیدونم چطوری ساعت تنظیم کنم تا درست بشه
      ۱۰.اینجا تاکید بر این بود فیلم سریالم زیاد نبینین من به فیلم سریال زیاد کاری ندارم اما معتاد رمان خوندنم و این رو هم باید ترک کنم یعنی؟ضرر داره برا تمرکز درسیم؟
      ۱۱.تفریحی که بتونم تو خونه انجام بدم و رفع خستگی کنم باهاش چی باید باشه اخه اینجا گفتین برین گردش و با دوستاتون برین بیرون این چیزا اما من نمیتونم اینارو و برای اینم کمک میخوام
      ۱۱.و اینکه من میخوام کنکور دو رقمی بیارم و میدونم باید از الان به فکر باشم برای همین اومدم راهنمایی بگیرم ممنون میشم اگر توصیه ای هم دارید بگید
      با تشکر

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آپ

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خوش اومدی به دبیرستان و انجمن جو دبیرستان بستگی به دوستایی که انتخاب میکنی داره بیشتر...دوستای خوب و درسخون پیدا کنی جوش عالی و خیلی بهتر از قبل میشه ولی اگ دوستای دیگه ای پیدا کنی جو تبدیل میشه به .....
      خوبه که از الان بفکر اینده ای...میتونی درسای مدرسه رو خوب یاد بگیری و درکنارش درسای مهمو تست بزنی و روشون بیشتر وقت بذاری و از همین الان یاد بگیری هردرسیو چطور بخونی و چطور تست بزنی...
      ۳..اینکه رقابت باشه یا نه بازم بستگی به مدرسه و دوستات داره..سعی کن دوستای درس خون داشته باشی... و نگران خسته شدن نباش چون مغز و یادگیری مثل عضله و ورزشه...هرچقد بیشتر تمرین کنی مغزت اماده تر و قویتر میشه..البته ورزش هم اصول خودشو داره ک باید یادشون بگیری...دیدی بعضا سریع تر یه مطلبیو یاد میگیرن؟؟چون از اول بیشتر درس میخوندن و مغزشون بیشتر ورزش کردع و بهتر بار اومده...خستگی مال کسیه که روش خوندنش درست نباشه...
      ۴..اینترنت و گوشی و اینام فقط یه ابزارن و این بستگی به نحوه استفاده خودت داره ک مفید باشه یا مضر...میتونی از گوشیت و اینترنت استفاده های خیلی مفیدی کنی ک باعث پیشرفتت هم بشه ولی از اونطرف میشه هم بهت ضرر بزنه اگ ک استفاده های دیگه ای ازش کنی
      ۵..منابع هم اینجوریه که واسه هردرسی چن تا منبع خوب وجود داره که من به دانش اموزام پیشنهاد میدم بعد هرکدومو ک باهاش بهتر میساختن میگم استفاده کنن..اینکه از کدوم منبع هم استفاده کنی بستگی به شرایط و سطح درسی خودت داره..بعضی منابع برای دانش اموزای مسلط خوبه ولی بعضیا برای ضعیف تر ها..باید ببینی تو شرایطت چطوره..یه منبع رو نمیشه به همه توصیه کرد مثلا سطح میکرو گاج با خیلی سبز خیلی تفاوت داره
      ۶..روابط دوستانه تو رو باید محدود کنی به ساعت هایی ‌ک درس نمیخونی و طوری باشه که برنامه درسیت بهم نخوره..حالا چه دوستت درس خون باشه و چه نباشه...ولی دوست درسخون خیلی بهتره و میتونه کمکت کنه...دوست باهوش نه هاااا دوست درس خون...
      ۷..روش های مختلفی وجود داره برای مشکلات زیادی که مطرح کردی یکیش همین ک با صدای بلتد میخونی..این هم سرعتتو کم میکنه و هم خستت میکنه...برای شروع خوندن با صدای اروم میتونی موقع خوندن یه خودکاری با دندونات نگه داری بعد بخونی تا با اروم خوندن عادت کنی...
      بعدی درمورد خوابت بود...اینم توضیحش طولانیه ولی درست شدنیه...همونطور ک واسه درس خوندن برنامه لازمه واسه استراحت و خواب هم برنامه لازمه باشه....
      فیلم و سریال که میگی زیاد اهلش نیستی پس هیچی ولی کتاب خوندن نه تنها ضرر نداره بلکه خوبه..اولا بخاطر همون داستان مغز و ورزش و یادگیری...و دوم اینکه عادت میکنی اروم بخونی و کلا تمرکزت هم بهتر میشه...ولی نباید اینجوری باشه که دیگه فقط رمان بخونی و درسو بذاری کنار...
      تفریح هم باید ببینم به چه چیزایی علاقه داری نمیشه به همه یه تفریح خاص پیشنهاد داد...
      توصیه اخر هم اینکه رتبه دو رقمی یا تک رقمی شدن هیچ ارتباطی با باهوش بودن و نمیدونم معجزه و این چیزا نداره...فقط تلاش و درس خوندن البته با روش های درست مطالعه...اینا رو هم یه مشاور خوب میتونه بهت یاد بده..پس اگ میخای از همین الان بفکر خوندن باشی از همین الان هم نیاز به مشاور خوب داری...ازمون نری الان مهم نیس ولی مشاور مفیده برات...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فیلم وسریالو کم کم بزا کنار.از دوستتم دوری کن.دبیرستان هم جوش مونده به مدرسه.مثلا من تیزهوشان میخوندم جوش خیلی رقابتی بود.البته سعی کن زیاد با کسی کاری نداشته باشی.منابع رو هم از معلمات بپرس.ولی کتابای قلمچی خوب نیست.رمان رو هم ول کن.درسم بخون ولی تفریحم گاهی بکن.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون از همگی
      فقط چیزی که هست برای معلم هایی که تدریسشون خوب نیست چیکار کنم؟اخه از سال بالایی ها پرسیدم از بعضی معلما راضی نبودن و اینکه باید تمرکزم رو اختصاصیا بیشتر باشه یا عمومیا؟
      توی کنکور انسانی مثلا ما دوتا عربی داریم؟یعنی عربی عمومی با عربی اختصاصی جداست سوالاشون؟

6. Top | #6
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دفترچه کنکور98 دانلود کن ببین متوجه میشی
      نقل قول نوشته اصلی توسط Marta نمایش پست ها
      ممنون از همگی
      فقط چیزی که هست برای معلم هایی که تدریسشون خوب نیست چیکار کنم؟اخه از سال بالایی ها پرسیدم از بعضی معلما راضی نبودن و اینکه باید تمرکزم رو اختصاصیا بیشتر باشه یا عمومیا؟
      توی کنکور انسانی مثلا ما دوتا عربی داریم؟یعنی عربی عمومی با عربی اختصاصی جداست سوالاشون؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)