خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1471 از 1850 نخستنخست ... 1371146114701471147214811571 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 22,051 به 22,065 از 27743
    1. Top | #22051
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمدحسینم نمایش پست ها
      چرا؟
      این دریچه ها به طرف داخل بطن باز میشن
      پس باید موقع بازشدن کشیدگی زیاد شه نه بسته شدن..؟
      دقیقا به سمت داخل بطن باز میشن اما خب بطن منقبض میشه و دریچه های دهلیزی بطنی برای جلوگیری از رفتن خون به طرف دهلیزها بر اثر انقباض بطن بسته میشن
      خب این طناب های وتری هستن که مانع باز شدن دریچه ها به طرف دهلیز میشن(اگه نباشن بخاطر فشار خون ممکنه دریچه های دهلیز بطنی به طرف داخل دهلیز باز بشن ) پس کشیدگیشون موقع بسته بودن دریچه ی دهلیز بطنی بیشتره
      حل شد؟^^
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده
      ویرایش توسط Zahra77 : 17 شهریور 1398 در ساعت 00:07

2. Top | #22052
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چرا؟
      این دریچه ها به طرف داخل بطن باز میشن
      پس باید موقع بازشدن کشیدگی زیاد شه نه بسته شدن..؟
      سلام ، این دریچه ها بطرف بطن بازشدگی همیشگی دارن .
      بذار یه مثال بزنم کامل متوجه بشی ، فکر کن در لولا شده به چهارچوبش ، حالا شما میخوای مسیر حرکت این در رو یه طرفه بکنی ، میای یه زنجیر ( بهش میگن طناب وتری یا کورداتندنیا ) بهش وصل میکنی یه طرف زنجیرم وصل میکنی به دیوار ( بهش میگن عضلات پاپیلای یه پایه ماهیچه ای از جنس میوکارد هست ) خوب حالا در فقط به سمت پایه باز میشه و بخوای به سمت مخالف بازش کنی اون زنجیر ( طناب وتری = همونی که شما مد نظرت هست ) کشیده میشه و مانع حرکت در میشه .
      امیدوارم کامل متوجه شده باشی

3. Top | #22053
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط four elements نمایش پست ها
      پس لایه مخاطی ،غشا مخاطی و غشای موکوزی کدوم یکی از اینا میشه؟
      غشا مخاطی همون غشا موکوزیه،مایع مخاطی موکوزه،لایه مخاطی سنگفرشی چند لایه + غشای پایه + پیوندی سست و یه چیز دیگه ببین خودت پیدا میکنی ' )

4. Top | #22054
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      شکل 7-3 دوم تک لپه ای است یا دولپه ای؟
      ساقه اش شبیه گیاه دو لپه اس (دسته جات آوندی به صورت منظم اند و در مغز هم دسته ی اوندی نداریم )
      پس میتواند دو لپه باشد !
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

5. Top | #22055
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      ساقه اش شبیه گیاه دو لپه اس (دسته جات آوندی به صورت منظم اند و در مغز هم دسته ی اوندی نداریم )
      پس میتواند دو لپه باشد !
      آخه ریشه اش به شکل 8-3-ج شبیهه(آوندها در هردو یک درمیان قرار گرفتند)که شکل8-3-ج هم ریشه تک لپه ای هستش پس با توجه به ریشه تک لپه ای میشه

6. Top | #22056
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون از شما و zahra77 که جواب دادین
      من این گیفو از ویکی پدیا برداشتم و تو اینجا واضحه که وقتی طنابا کشیده میشن دریچه به طرف داخل بطن باز میشه..اینطور نیست؟
      https://upload.wikimedia.org/wikiped...2/CG_Heart.gif
      حامد توضیح قشنگی داد. ولی یه کم پیچیده گفت. این طناب ها وقتی فشار خون می ریزه سرشون، باعث میشه برن عقب و در واقع "خلاص بشن" و فشار از روشون برداشته بشه و باز بشن. پس وقتی باز بشن طولشون کم میشه.
      توی این عکس مشخصه:

ویرایش توسط MoeinSanjary : 17 شهریور 1398 در ساعت 13:39

7. Top | #22057
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      آخه ریشه اش به شکل 8-3-ج شبیهه(آوندها در هردو یک درمیان قرار گرفتند)که شکل8-3-ج هم ریشه تک لپه ای هستش پس با توجه به ریشه تک لپه ای میشه
      شما اگه بلدین چرا سوال میپرسین ؟ :/
      خب باید بهتون بگم اون ساقه اشم دیدین که احتمالا ؟
      آوند ها در ساقه منظم اند و در مفزشم دسته ی اوند نداریم (مثل دو لپه ای ها)
      در ضمن برگشم دارای رگبرگ های غیرموازی و منشعب هستش !!!
      به علاوه موضوعی که هست من گفتم میتواند دو لپه باشد (ولی با اطمینان میگم که تک لپه ای نیست)
      یعنی میتونه هم دولپه ای نیست و هم تک لپه ای نباشه (جزو دست بنددی های دیگه ای باشه !! )

تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

8. Top | #22058
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      شما اگه بلدین چرا سوال میپرسین ؟ :/
      خب باید بهتون بگم اون ساقه اشم دیدین که احتمالا ؟
      آوند ها در ساقه منظم اند و در مفزشم دسته ی اوند نداریم (مثل دو لپه ای ها)
      در ضمن برگشم دارای رگبرگ های غیرموازی و منشعب هستش !!!
      به علاوه موضوعی که هست من گفتم میتواند دو لپه باشد (ولی با اطمینان میگم که تک لپه ای نیست)
      یعنی میتونه هم دولپه ای نیست و هم تک لپه ای نباشه (جزو دست بنددی های دیگه ای باشه !! )

منم به خاطر این پرسیدم که با توجه به ساقه دولپه ای میشد و با توجه به ریشه تک لپه ای و میخواستم بدونم بالاخره کدوم میشه و منظورم از چیزی که نوشته بودم این نبود که شما اشتباه میگید شاید منظورمو درست نرسوندم من فقط به خاط این که شما ساقه رو توضیح دادی منم ریشه رو گفتم تا دوباره نظرمو که با نظرتون در مورد ساقه یکی بود رو ننویسم از حرفم دلخور نشید

منم به خاطر این پرسیدم که با توجه به ساقه دولپه ای میشد و با توجه به ریشه تک لپه ای و میخواستم بدونم بالاخره کدوم میشه و منظورم از چیزی که نوشته بودم این نبود که شما اشتباه میگید شاید منظورمو درست نرسوندم من فقط به خاط این که شما ساقه رو توضیح دادی منم ریشه رو گفتم تا دوباره نظرمو که با نظرتون در مورد ساقه یکی بود رو ننویسم از حرفم دلخور نشید

9. Top | #22059
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اووووه عالی بود توضیحتون واقعااااا ممنون..حالا فهمیدم
      پس اون گیفی که من از ویکی پدیا فرستادم اشتباهه دیگه؟
      چون تو اون جا اینطور نشون میداد که موقع باز شدن افزایش طول داریم...
      نه اشتباه نیست. شما داری فرض می کنی دلیل باز شدن دریچه ها، اینه که طناب ها قراره دریچه ها رو بکشن پایین تا باز بشه. در حالی که اون طناب ها، برای این هستن که دریچه به سمت بالا باز نشه و مثلا خون به دهلیز بر نگرده. (مثل مشکلی که در نارسایی دریچه ی میترال هست)
      دلیل باز شدن دریچه ها، فشار خونه.

10. Top | #22060
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اووووه عالی بود توضیحتون واقعااااا ممنون..حالا فهمیدم
      پس اون گیفی که من از ویکی پدیا فرستادم اشتباهه دیگه؟
      چون تو اون جا اینطور نشون میداد که موقع باز شدن افزایش طول داریم...
      همون عکسی که خودت گذاشتی درست تر هست.
      چون همزمان انقباض بطن هم صورت می گیره که تو عکس درست نشون نداده.
      قبلا هم بهت گفتم وقتی دریچه ها باز هست طنابها ریلکس هستن.
      شما کششو فقط بزرگ یا کوچک شدن میبینین در صورتی که انقباض خودش یک نوع کشش هست.
      لینکی که تو تاپیک قبلیت برات گذاشته بودمو خوب بخون.
      https://en.wikipedia.org/wiki/Chordae_tendineae
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

11. Top | #22061
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بالاخره شکل 7-3 دوم رو تک لپه ای در نظر بگیریم یا دولپه ای ؟من خودم در کتابم ریشه رو تک لپه ای و ساقه رو دولپه ای نوشتم اما حالا می بینم زیر شکل نوشته یک گیاه علفی یعنی یا تک لپه ایه یا دو لپه ای؟

12. Top | #22062
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بالاخره شکل 7-3 دوم رو تک لپه ای در نظر بگیریم یا دولپه ای ؟من خودم در کتابم ریشه رو تک لپه ای و ساقه رو دولپه ای نوشتم اما حالا می بینم زیر شکل نوشته یک گیاه علفی یعنی یا تک لپه ایه یا دو لپه ای؟
      ساقه مربوط به یک دولپه ای ولی ریشه مربوط به یک تک لپه ای است.... علفی بودن که نشانه تک لپه یا دولپه بودن نیست:/
      اشتباه کتاب در این شکل اینجاست که باید ریشه و ساقه رو برای تک یا دو لپه می داد که متاسفانه متفاوت هستن

13. Top | #22063
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      ساقه مربوط به یک دولپه ای ولی ریشه مربوط به یک تک لپه ای است.... علفی بودن که نشانه تک لپه یا دولپه بودن نیست:/
      اشتباه کتاب در این شکل اینجاست که باید ریشه و ساقه رو برای تک یا دو لپه می داد که متاسفانه متفاوت هستن
      منظورم این بود که شکل مربوط به یک گیاه علفیه پس نمیشه که ساقه اش یه چیز باشه ریشه اش یه چیز دیگه ،یا هردو تک لپه ای میشن یا هر دو دولپه ای
      یه جای دیگه هم مشکل هست ریشه ای که تو شکل 7-3 هست اصلا شبیه به ریشه ی دولپه نیست اما من تو تستایی که حل می کردم دیدم که دولپه ای در نظر گرفته و حتی نوشته بود که "در مقطع عرضی ریشه گیاهان دو لپه ،انواع دسته های آوندی به صورت یکی درمیان قرار دارند"در حالی که جاهای دیگه ای خوندم که دسته های آوندی یکی درمیان در ریشه گیاهان تک لپه دیده می شود

14. Top | #22064
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منظورم این بود که شکل مربوط به یک گیاه علفیه پس نمیشه که ساقه اش یه چیز باشه ریشه اش یه چیز دیگه ،یا هردو تک لپه ای میشن یا هر دو دولپه ای
      یه جای دیگه هم مشکل هست ریشه ای که تو شکل 7-3 هست اصلا شبیه به ریشه ی دولپه نیست اما من تو تستایی که حل می کردم دیدم که دولپه ای در نظر گرفته و حتی نوشته بود که "در مقطع عرضی ریشه گیاهان دو لپه ،انواع دسته های آوندی به صورت یکی درمیان قرار دارند"در حالی که جاهای دیگه ای خوندم که دسته های آوندی یکی درمیان در ریشه گیاهان تک لپه دیده می شود
      دوست عزیز... گفتم که کتاب اینجا اشتباه کرده، باید هر دو رو به یه شکل میداده... خودم هم با این شکل مشکل پیدا کردم بردم پیش یه دبیر مطمعن و برام توضیح داد

15. Top | #22065
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      دوست عزیز... گفتم که کتاب اینجا اشتباه کرده، باید هر دو رو به یه شکل میداده... خودم هم با این شکل مشکل پیدا کردم بردم پیش یه دبیر مطمعن و برام توضیح داد
      ممنون پس اون تست ها اشتباه بوده و من از این به بعد ساقه رو دو لپه ای و ریشه رو تک لپه ای در نظر می گیرم

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن