خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

محفلی برای فیلمبازان سینمای کلاسیک و نو!

گاهی که میام در این فروم "بعنوان آخرین فرومی که احتمالا مونده در فضای مجازی ایران!" اینجا از آلفرد هیچکاک کبیر مینویسم، از مارلون براندو... از بانو گریس کلی نازنین، از ادری هپبورن و جیمز استوارت و کری گرانت و دِ نیرو و البته از آقامان آل پاچینو؛ شاید برگشتیم به اینگرید برگمن و همفری بوگارت و کازابلانکاشون ! مطمئنا میایم تا تام هنکس و جودی فاستر و آنتونی هاپکینز
      گذرها خواهم زد بر اسپیلبرگ و تارانتینو و اسکورسیزی و نولان و باز میرم سراغ داستین هافمن و استیو مک کوئین و عزیز دلمون جک نیکلسون و کوروساوا و...
      البته جلوتر هم میایم، از کیت وینسلت و اسکارلت جوهانسون و حتی مارگون رابی و کانهی و البته گری اولدمن ! و بطور کل همه ی خوبان...

شما هم اگر از بزرگان سینمای کلاسیک سخنی دارید اینجا مطرح کنید

عکس: گریس کلی و جیمز استوارت در فیلم پنجره عقبی "آلفرد هیچکاک"
      حکایت ما جاودانه شود

ویرایش توسط Team Sar Dadbin : 04 مهر 1398 در ساعت 03:06

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

ادری هپبورن اینجا نقش شاهزاده ای که دچار یه روزمرگی شده رو داره !

یه شبی از شدت ناراحتی و تحمیل ها در کاخ اشون؛ فرار میکنه و میوفته تو دامنِ گری پک که یه روزنامه نگاره !

از فیلمای خوبی بود که دیدم. حسی زیبا! شبیه بوی خوش زن آلپاچینو!
      حکایت ما جاودانه شود

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

شاینینگ! "درخشش"

عجب اثری از استنلی کوبریک و بازی فوق بی نظیر جک نیکلسون نازنین که بتنهایی این فیلم رو انقدر مشهور کرد!

داستان درباره جک تورنس و زن و بچشه. جک یه کمکی مشکلات روانی داره... برای گذروندن زمستون میرن به یه هتلی که از قضا زمستونا تعطیله...!

کسایی که میخوان روانشناس شن یا روانپزشک، یا کلا کسایی که علاقه اینچنینی دارن میتونن یکی از بهترین فیلمای روانشناسانه رو ببینن !
      حکایت ما جاودانه شود

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیلم همشهری کین
      بنظرم از بهترین فیلمای کلاسیک محسوب میشه
      موضوع جذابی داره
      موضوع درباره غول رسانه امریکا چارلز فاسترکین با بازی اورسن ولز
      موقع مرگش کلمه غنچه رز رو ب زبون میاره و این شروعی برا بررسی زندگینامه اش میشه
      توی بچگی از مادرش جدا میشه و در واقع معنای واقعی عشق رو بخاطر این جدایی گم میکنه
      زیردست ی قیم بزرگ میشه که بی عاطفه اس
      بعد از مرگ اون قیم همه ثروتش رو ب ارث میبره
      فیلم ب مصاحبه با نزدیکان و دوستان فاستر سپری میشه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

سینما پارادیزو

یکی از بهترین فیلم های عشقی تاریخ... . عجب فیلمی از جوزپه تورناتوره

این فیلم ازونا بود که به فرهنگ ایتالیا علاقمندم کرد...

داستان زندگی توتو و عشق پرشورش به النا...

بقول عراقی:
      عاشقی دانی چه باشد؟! بی دل و جان زیستن...
      حکایت ما جاودانه شود

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      سینمای مورد علاقه من ساختار شکن یا پست مدرن یا پسامدرن ئـه ، شروع کننده اون اسطوره هیچکاک بعد استاد بزرگ کوبریک بعد برادرم تارانتینو ست، فقط نگران این موضوعم که دنباله رو های این سینما یا بهتره بگیم ژانر ( چون تبدیل به سبک شد ) دارن کم و کم تر میشن ، احتمالا بعد از kill bill 3 دیگه تارانتینو هم خداحافظی کنه با فیلم سازی ، البته امیدوارم شاگرداش جاشو بگیرن هر چند کار خیلی سختیه ...

با فیلم پالپ فیکشن شروع میکنم از سینمای پر فروغ دهه ی 90 ، فیلمی گنگستری ولی با موضوع معجزه و خداشناسی ! فیلم نامه ی خوب بازی های خوب و کارگردانیه خوب اونو تبدیل به یکی از بهترین اثار سینما کرده ، فکر میکنم اگه صد سال دیگه کسی این فیلمو ببینه بازم فَنش میشه ...

مسئله اینجاست جولز خدا رو دید و توبه کرد یا وینسنت خدا رو ندید و توبه نکرد؟ مگه قبل از ادمکش شدن خدایی وجود نداشت؟ یا محتویات اون کیف چی بود؟ چرا باید جون کسی رو خرید؟ (سکانس اخر) و.. و...

پ.ن:خیلی وقت بود ننوشته بودم ، راضی باشید.
      ویرایش توسط lime : 04 مهر 1398 در ساعت 22:31

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lime نمایش پست ها
      سینمای مورد علاقه من ساختار شکن یا پست مدرن یا پسامدرن ئـه ، شروع کننده اون اسطوره هیچکاک بعد استاد بزرگ کوبریک بعد برادرم تارانتینو ست، فقط نگران این موضوعم که دنباله رو های این سینما یا بهتره بگیم ژانر ( چون تبدیل به سبک شد ) دارن کم و کم تر میشن ، احتمالا بعد از kill bill 3 دیگه تارانتینو هم خداحافظی کنه با فیلم سازی ، البته امیدوارم شاگرداش جاشو بگیرن هر چند کار خیلی سختیه ...

با فیلم پالپ فیکشن شروع میکنم از سینمای پر فروغ دهه ی 90 ، فیلمی گنگستری ولی با موضوع معجزه و خداشناسی ! فیلم نامه ی خوب بازی های خوب و کارگردانیه خوب اونو تبدیل به یکی از بهترین اثار سینما کرده ، فکر میکنم اگه صد سال دیگه کسی این فیلمو ببینه بازم فَنش میشه ...

مسئله اینجاست جولز خدا رو دید و توبه کرد یا وینسنت خدا رو ندید و توبه نکرد؟ مگه قبل از ادمکش شدن خدایی وجود نداشت؟ یا محتویات اون کیف چی بود؟ چرا باید جون کسی رو خرید؟ (سکانس اخر) و.. و...

پ.ن:خیلی وقت بود ننوشته بودم ، راضی باشید.
      باورم نمیشه اینجا بحث پالپ فیکشن وسطه من وقتی این ففیلمو دیدم با خودم گفتم وات د ف... چطوری ممکنه یکی اینقدر با زمان بازی کنه، همه چیو بهم بریزه، ژانرارو به سخره بگیره، در اوج جدیت به طنز بپردازه و یه شاهکاری مثل پالپ فیکشن خلق کنه.... تارانتینو واقعا شگفتی‌ساز این ژانراس، من علاوه بر این فیلمش، فیلم سگ های انباریشانباریشم خیلی دوس دارم...

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

بقول سعدی شیرین سخن:

وه! وه!!

گاد فادر، فیلمی تمام ایتالیایی ! مارلون براندو ی پخته و ال پاچینوی جوان و کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا !

اولین باری که قسمت اولشو دیدم؛ جدن هر وقت دون کورلئونه و مایکل "مارلون براندو و ال پاچینو" رو می دیدم. لذتتت میبردم. دوست داشتم اون سکانسی که اینا توشن تموم نشه! از بس خوب بازی کردن...

در واقع سینما؛ بدون گاد فادر، ناقصه !
      حکایت ما جاودانه شود

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن