خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 44 از 44
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای انتخاب نظام قدیم و جدید لازم نیست خیلی شلوغش کنید!چون کاملا واضح هست ....تو تایپک نظام جدید،شک نکنید دلایل رو لیست کردم،اما الان یکم دقیق تر میشم !
      اول از لحاظ عمومی
      1.دینی: همونه کاملا ! فقط کلی از مطالب و دروس حذف شده!..یه کار جدیدم ک توی ویرستاری کتاب انجام شده اینه ک اومده آیه ی مربوط به هر متن رو بالاش آورده(بیشتر درس ها) !! ک واقعا به ارتباط آیه و متن و درک بیشتر کمک میکنه....
      اگه تو این درس بخواییم مقیاسه کنیم،دینی نظام جدید از هر لحاظ بهتر هست و سبک تر و حرفه ای تر!
      2.عربی:عربی نظام قدیم ،یه خروار قواعد داره و با افزایش قواعد،انواع استثنا ها و... هم کنارش بسیار زیاد شده !!در کنار ترجمه و...،اما درنظام جدید کاملا یک نظم و سبک سازی ویژه ای در قواعد صورت گرفته!طوری ک قواعد بسیار سبک تر و منسجم تر از نظام قدیم هست،اما در عوض ترجمه پرنگ تر شده و درواقع کتاب از قاعده محوری میشه گفت به سمت ترجمه محوری حرکت کرده و این یعنی در مورد عربی کتاب های نظام جدید بسیار منظم تر،ساختارمند و سبک تر از نظام قدیم هست،و تسلط روی مفاهیمش ساده تر!
      پس عربی نظام جدید هم برتر از نظام قدیم هست.
      زبان:مثل عربی ! درواقع رو این درس و عربی شما هرچی نظام قدیم خوندین هم به کارتون میاد !!!! اما اون حجم ک خوندین خیلی کمتر میشع...البتع واسه ی زبان لغات افزایش داشته اما از قواعد کم شده..
      ادبیات: نظام قدیم چند جلد کتابی داشت به نام زبان فارسی...تو نظام جدید کتاب مستقلی به نام زبان فارسی نداریم،و با حذف و سبک سازی داخل خود کتاب ادبیات هست !!!
      تاریخ ادبیات کلا نیست شده انگار ! فقط چهارتا اسم هست باید حفظ کنید (خودتون مقایسع کنید با تاریخ ادبیات نظام قدیم ک باید زادگاه شخص رو هم بعضا میدونستید!)
      لغت و املا تاحدودی همونه،اما املا لغاتی (ک بعضا تو زبان فارسی بود) کم شده!..
      آرایه هم ک همونه !...
      قرابتم ک برای هردو نظام کلا به سلیقه طراح و مهارت شماست
      برای جمع بندی عمومی : شما هرچی تو نظام قدیم خوندین،قسمت هاییش رو حذف کنید یکم بالا پایین کنید!!! ،میشه نظام جدید..
      اختصاصی:
      زیست: بشدت و به طرز وحشتناک سبک شده !...
      از آغازی،قارچ و باکتری!،ویروس! ،پیدایش حیات،و....
      تا ژنتیک ک فقط یه ژنتیک مندل مونده ! و طرح سوال محاسباتی از کلیه ی دروس مربوط با ژنتیک یا پروتین سازی ،انتقال انرژی و... ممنوع شده...این از این! بسیارر سبک و با کلی حذفیات!
      اما متنش:
      نظام قدیم متنش یجوری بود ک انگار کتاب های منبع اصلی ک انگلیسی هستن رو،اول ریختن تو گوگل ترنسلیت،بعد یه ویرایش گر اومده ویرایشش کرده و کتاب رو بردن زیر چاپ!
      پر از قیدد! متن های موازی در فصل های مختلف و...
      اما نظام جدید مفهوم محور شده،و وقتی میخونی حس میکنی کتاب رو یکی نوشته ! ن این ک ترجمه شده !!...پس متنش روون تر شده!
      یکم لغات فارسی شده،ک اذیت کننده نیست!..اتفاقا منم فکر میکردم اذیت شم اما بسیار کمک کننده هست! از چ لحاظ?
      بیشتر این واژه ها معادل سازی نشده !! بلکه ترجمه شده!
      یعنی مثلا اگزون :بیانه ( کمک میکنه چون اگزون بیان میشه!)، اینترون(میانه !) ،البته خیلی هام هم معادل گرفتن،ولی تو کنکور لغت اصلیشم میدن توی پرانتز و تسلط روی این لغات سخت نیست !..
      اما مثلا شما در بعضی درس ها یکم بیشتر میخونید،مثلا گوارش رو یکمم بیشتر میخونید،اما این ک گوارش رو دقیق بخونید ،بهتر از کلی مطالب پراکنده هست! از طرفی تمام اینها،با دریای نظام قدیم مقایسه نیست!
      ریاضی: تقریبا همونه اما خیلی از مباحث(انتگرال،ماتریس و..) حذف شده و مطالب موجود هم سازماندهی شده!
      فیزیک: مثل ریاضی !.. مطمعا باشید قانون 4 نیوتن اضافه نشده!نیوتن ده ها قرن پیش فوت شده !! اما بسیار سبک (حذف سقوط آزاد،قسمت های خازن و..) و حرفه ای شده، بسیاری از فصل ها سازماندهی و برخی نیز در هم تجمیع شده !و دست برتر رو نسبت به نظام قدیم داره.
      شیمی: حجم مطالب حفظی بسیار زیاد شده،و مانند دروس قبل سبک شده حتی برخی استاید(بهمن بازرگانی) برخی از دروس رو با دروس دوره راهنمایی قیاس کردند ! این یعنی شیمی نظام جدید عملا پیشتاز است نسبت به نظام قدیم!..
      به تبع این موارد ،از طرفی منابع و کتاب های کنکوری نظام جدید حرفه ای تر شده،و اصلا قابل قیاس با نظام قدیم نیست!!
      اینام ک میگن همترازی کنن یا درصد اضافه کنن و... همش ضرر هست!
      چرا??
      چون راحتی نظام جدید با عث میشه درصد های نظام جدید بالا تر بره !...و شما بیشتر از این ک سود کنید ضرر کردید،

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Toofan نمایش پست ها
      آره میخوام یک سال فاصله بگیرم امسال میرم یونی و تابستون دیگه انصراف میدم و برای کنکور میخونم

برنامه ات واسه این دوسال چیه؟

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط -Ali- نمایش پست ها
      برای انتخاب نظام قدیم و جدید لازم نیست خیلی شلوغش کنید!چون کاملا واضح هست ....تو تایپک نظام جدید،شک نکنید دلایل رو لیست کردم،اما الان یکم دقیق تر میشم !
      اول از لحاظ عمومی
      1.دینی: همونه کاملا ! فقط کلی از مطالب و دروس حذف شده!..یه کار جدیدم ک توی ویرستاری کتاب انجام شده اینه ک اومده آیه ی مربوط به هر متن رو بالاش آورده(بیشتر درس ها) !! ک واقعا به ارتباط آیه و متن و درک بیشتر کمک میکنه....
      اگه تو این درس بخواییم مقیاسه کنیم،دینی نظام جدید از هر لحاظ بهتر هست و سبک تر و حرفه ای تر!
      2.عربی:عربی نظام قدیم ،یه خروار قواعد داره و با افزایش قواعد،انواع استثنا ها و... هم کنارش بسیار زیاد شده !!در کنار ترجمه و...،اما درنظام جدید کاملا یک نظم و سبک سازی ویژه ای در قواعد صورت گرفته!طوری ک قواعد بسیار سبک تر و منسجم تر از نظام قدیم هست،اما در عوض ترجمه پرنگ تر شده و درواقع کتاب از قاعده محوری میشه گفت به سمت ترجمه محوری حرکت کرده و این یعنی در مورد عربی کتاب های نظام جدید بسیار منظم تر،ساختارمند و سبک تر از نظام قدیم هست،و تسلط روی مفاهیمش ساده تر!
      پس عربی نظام جدید هم برتر از نظام قدیم هست.
      زبان:مثل عربی ! درواقع رو این درس و عربی شما هرچی نظام قدیم خوندین هم به کارتون میاد !!!! اما اون حجم ک خوندین خیلی کمتر میشع...البتع واسه ی زبان لغات افزایش داشته اما از قواعد کم شده..
      ادبیات: نظام قدیم چند جلد کتابی داشت به نام زبان فارسی...تو نظام جدید کتاب مستقلی به نام زبان فارسی نداریم،و با حذف و سبک سازی داخل خود کتاب ادبیات هست !!!
      تاریخ ادبیات کلا نیست شده انگار ! فقط چهارتا اسم هست باید حفظ کنید (خودتون مقایسع کنید با تاریخ ادبیات نظام قدیم ک باید زادگاه شخص رو هم بعضا میدونستید!)
      لغت و املا تاحدودی همونه،اما املا لغاتی (ک بعضا تو زبان فارسی بود) کم شده!..
      آرایه هم ک همونه !...
      قرابتم ک برای هردو نظام کلا به سلیقه طراح و مهارت شماست
      برای جمع بندی عمومی : شما هرچی تو نظام قدیم خوندین،قسمت هاییش رو حذف کنید یکم بالا پایین کنید!!! ،میشه نظام جدید..
      اختصاصی:
      زیست: بشدت و به طرز وحشتناک سبک شده !...
      از آغازی،قارچ و باکتری!،ویروس! ،پیدایش حیات،و....
      تا ژنتیک ک فقط یه ژنتیک مندل مونده ! و طرح سوال محاسباتی از کلیه ی دروس مربوط با ژنتیک یا پروتین سازی ،انتقال انرژی و... ممنوع شده...این از این! بسیارر سبک و با کلی حذفیات!
      اما متنش:
      نظام قدیم متنش یجوری بود ک انگار کتاب های منبع اصلی ک انگلیسی هستن رو،اول ریختن تو گوگل ترنسلیت،بعد یه ویرایش گر اومده ویرایشش کرده و کتاب رو بردن زیر چاپ!
      پر از قیدد! متن های موازی در فصل های مختلف و...
      اما نظام جدید مفهوم محور شده،و وقتی میخونی حس میکنی کتاب رو یکی نوشته ! ن این ک ترجمه شده !!...پس متنش روون تر شده!
      یکم لغات فارسی شده،ک اذیت کننده نیست!..اتفاقا منم فکر میکردم اذیت شم اما بسیار کمک کننده هست! از چ لحاظ?
      بیشتر این واژه ها معادل سازی نشده !! بلکه ترجمه شده!
      یعنی مثلا اگزون :بیانه ( کمک میکنه چون اگزون بیان میشه!)، اینترون(میانه !) ،البته خیلی هام هم معادل گرفتن،ولی تو کنکور لغت اصلیشم میدن توی پرانتز و تسلط روی این لغات سخت نیست !..
      اما مثلا شما در بعضی درس ها یکم بیشتر میخونید،مثلا گوارش رو یکمم بیشتر میخونید،اما این ک گوارش رو دقیق بخونید ،بهتر از کلی مطالب پراکنده هست! از طرفی تمام اینها،با دریای نظام قدیم مقایسه نیست!
      ریاضی: تقریبا همونه اما خیلی از مباحث(انتگرال،ماتریس و..) حذف شده و مطالب موجود هم سازماندهی شده!
      فیزیک: مثل ریاضی !.. مطمعا باشید قانون 4 نیوتن اضافه نشده!نیوتن ده ها قرن پیش فوت شده !! اما بسیار سبک (حذف سقوط آزاد،قسمت های خازن و..) و حرفه ای شده، بسیاری از فصل ها سازماندهی و برخی نیز در هم تجمیع شده !و دست برتر رو نسبت به نظام قدیم داره.
      شیمی: حجم مطالب حفظی بسیار زیاد شده،و مانند دروس قبل سبک شده حتی برخی استاید(بهمن بازرگانی) برخی از دروس رو با دروس دوره راهنمایی قیاس کردند ! این یعنی شیمی نظام جدید عملا پیشتاز است نسبت به نظام قدیم!..
      به تبع این موارد ،از طرفی منابع و کتاب های کنکوری نظام جدید حرفه ای تر شده،و اصلا قابل قیاس با نظام قدیم نیست!!
      اینام ک میگن همترازی کنن یا درصد اضافه کنن و... همش ضرر هست!
      چرا??
      چون راحتی نظام جدید با عث میشه درصد های نظام جدید بالا تر بره !...و شما بیشتر از این ک سود کنید ضرر کردید،

مرسی از توضیح جامع و کاملت^^
      میشه به این سوالا هم جواب بدی؟
      -خودت نظام جدیدی یا قدیم؟
      -قصد شرکت در کنکور سال های بعد رو داری؟
      -میشه بهترین منابع(دی وی دی+کتاب تست و درسنامه ) رو برای هر درس معرفی کنی؟هم جامع ی سالیانه و هم جمع بندی..فقط بهترین رو بگو که درگیر چند منبعی نشم^^ مرسی

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aretmis نمایش پست ها
      مرسی که واسم کامل توضیح دادی^^
      ولی به نظرت منی که دو تا کنکور دادم و دوتاش خراب بوده و درسای نظام قدیمم لاشو وا نکردم چه گِلی به سرم بگیرم؟میشه راهنمایی م کنی؟
      اگه هیچی بلد نیستی از نظام قدیم و ضعیف هستی برو نظام جدید شروع کن به خوندن. من نظام قدیم بودم هنوز دیپلم نگرفته بودم نظاممو جدید کردم امسال دوازدهمو تموم کردم. به درصدای نظام جدید نگاه کن بخاطر ساده بودن درصداشون تو کنکور بالاست.

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      برنامه ات واسه این دوسال چیه؟
      من قصد مهاجرت داشتم که کنسل شد
      الان امسال میرم یه رشته سبک که تو خونه نباشم
      به زندگی عادیم میرسم
      میخوام ۱ سال فقط زندگی کنم
      ورزش کنم زبان بخونم و .....
      بعد ممکنه بینش ریاضی هم کمی کار کنم چون ضعف دارم
      اونم اگر حال داشتم ولی به خودم فشار نمیارم
      بعد از تابستون سال دیگه بعد امتحانای دانشگاه
      از دانشگاه انصراف میدم یه سفر میرم و شروع میکنم کاملا جدی برای کنکور میخونم
      میخوام همه تلاشمو بکنم که شرمنده خودم نباشم
      همین

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من قصد مهاجرت داشتم که کنسل شد
      الان امسال میرم یه رشته سبک که تو خونه نباشم
      به زندگی عادیم میرسم
      میخوام ۱ سال فقط زندگی کنم
      ورزش کنم زبان بخونم و .....
      بعد ممکنه بینش ریاضی هم کمی کار کنم چون ضعف دارم
      اونم اگر حال داشتم ولی به خودم فشار نمیارم
      بعد از تابستون سال دیگه بعد امتحانای دانشگاه
      از دانشگاه انصراف میدم یه سفر میرم و شروع میکنم کاملا جدی برای کنکور میخونم
      میخوام همه تلاشمو بکنم که شرمنده خودم نباشم
      همین

منابع و دی وی دی هاتو انتخاب کردی؟

7. Top | #37
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad19 نمایش پست ها
      اگه هیچی بلد نیستی از نظام قدیم و ضعیف هستی برو نظام جدید شروع کن به خوندن. من نظام قدیم بودم هنوز دیپلم نگرفته بودم نظاممو جدید کردم امسال دوازدهمو تموم کردم. به درصدای نظام جدید نگاه کن بخاطر ساده بودن درصداشون تو کنکور بالاست.

مرسی تصمیمم قطعی شد درباره ی نظام اموزشی ولی درباره منابع هنوز سردرگمم!

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      اینجا کسی هست کناب قدیمیاشو بفروشه؟
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      سلام همه کتابای دبیرستان + کتابهای میکروطبقه بندی گاج کااااملا نووو و تمیز میتونم بفروشم بهتون

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من مجموعه کامل فیزیک پیش و پایه الگو خیلی سبز و میکرو
      زیست سه پایه الگو خیلی سبز و فاگوزیست شیمی سه پایه مبتکران بجز پیش۱ خیلی سبز سوم و پیش دوم الگو ریاضی خیلی سبز و ابی قلمچی و مهروماه ادبیات میکرو موضوعی والگو سبزها همه بجز تاریخ ادبیات دینی گاج میکرو و ایکیو زبان جامع شبقره و اناری همش میدم ۸۵۰

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      منابع و دی وی دی هاتو انتخاب کردی؟
      منابع خواهرمو میخونم اگر چیزی نیاز داشتم میگیرم
      خودم هنوز تحقیق نکردم

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منابع خواهرمو میخونم اگر چیزی نیاز داشتم میگیرم
      خودم هنوز تحقیق نکردم
      موفق باشی!

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phenotype_2 نمایش پست ها
      سلام
      من کتابای دبیرستانمو + مجموعه کامل کتابهای میکرو طبقه بندی گاج کاملااا نو و تمیز با قیمت کمتر از نصف میفروشم اگه بخوای

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به چه دلیل دنبال فیلم آموزشی هستین؟
      کتاب های کمک آموزشی تمام مطالبو پوشش دادن و چیز گنگی وجود نداره.
      اول تا یه مدت بخونین اگه دیدین چیزی براتون گنگ هست سراغ فیلم برین.
      فیلم زمان زیادیو هدر میده.آخر هم میبینی همش تو کتاب ها بوده.
      کلنجار رفتن با مسئله خودش به ذهن کمک میکنه روش برخورد با مسائلو یاد بگیرین.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)