خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1465 از 1850 نخستنخست ... 1365145514641465146614751565 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 21,961 به 21,975 از 27743
    1. Top | #21961
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fisae نمایش پست ها

up
      سلام ، خوب خوبه کتاب درسی جدید هم ابهام چند مترجم رو داره ، خخ بهانه بشه برای ما نظام قدیما کمتر بگیم جدیدا آسونترن ! و اما جواب شما دوست عزیز ، آنزیم هایی که پانکراس به عنوان پروتئاز ترشح میکنه نوع هاش متفاوت هستن مثل تریپسینوژن و کیموتریپسینوژن و .. خوب این آنزیم ها خودشون پروتئاز های خیلی قوی هستن و میتونن اگه بجای اینکه داخل دوازدهه ریخته بشن داخل خود پانکراس بمونن به اون اسیب بزنن ، این آنزیم ها در اکثر موارد به عنوان فعال کننده ی زنجیره ی آنزیمی عمل میکنن (با کمک آندروکیناز (اگه اسمش رو درست یادم مونده باشه )) یعنی باعث میشن یه سری پروتئاز های دیگه فعال بشن و هضم غذا انجام بشه ؛ پس نتیجه گیری اینکه این آنزیم های پانکراس قوی هستن و با کمک آنزیم های روده باعث فعال شدن آنزیم های دیگه برای هضم غذا میشن ؛ امیدوارم کامل توضیح داده باشم

2. Top | #21962
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام توی کتاب میکرو جامع زیست نوشته بودن که کتاب درسی اینجا ایراد داره

3. Top | #21963
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      سلام ، خوب خوبه کتاب درسی جدید هم ابهام چند مترجم رو داره ، خخ بهانه بشه برای ما نظام قدیما کمتر بگیم جدیدا آسونترن ! و اما جواب شما دوست عزیز ، آنزیم هایی که پانکراس به عنوان پروتئاز ترشح میکنه نوع هاش متفاوت هستن مثل تریپسینوژن و کیموتریپسینوژن و .. خوب این آنزیم ها خودشون پروتئاز های خیلی قوی هستن و میتونن اگه بجای اینکه داخل دوازدهه ریخته بشن داخل خود پانکراس بمونن به اون اسیب بزنن ، این آنزیم ها در اکثر موارد به عنوان فعال کننده ی زنجیره ی آنزیمی عمل میکنن (با کمک آندروکیناز (اگه اسمش رو درست یادم مونده باشه )) یعنی باعث میشن یه سری پروتئاز های دیگه فعال بشن و هضم غذا انجام بشه ؛ پس نتیجه گیری اینکه این آنزیم های پانکراس قوی هستن و با کمک آنزیم های روده باعث فعال شدن آنزیم های دیگه برای هضم غذا میشن ؛ امیدوارم کامل توضیح داده باشم
      سلام دوست عزیز
      من جوابمو کاملا گرفتم(با جزئیات و کامل ) متشکرم.
      فقط من از پیامتون یه چیزی متوجه شدم، اون تریپسینوژن هست! از اونجا که معلومه تریپسینوژن بایستی نسخه غیر فعال تریپسین باشه! دو تا سوال پر ابهام پیش میاد:
      ۱) تو کتاب نوشته تریپسین یکی از آنزیم های قدرتمندی هستش که به صورت غیر فعال ترشح میشه!!! خب این جمله باید غلط باشه احتمالا! چون اصولا تریپسین ترشح نمیشه و تریپسینوژن ترشح میشه!!!
      ۲) عامل فعال شدن تریپسینوژن باید تو دوازدهه باشه درسته؟ از پیام شما برداشت کردم این عامل همون آنزیم های درون دوازدهه هستش! اما اگه پپسینوژن رو درنظر بگیریم، اون آنزیم در اثر اسید فعال میشه چون تو محیط اسیدی معده فعالیت میکنه، اما تریپسین تو محیط قلیایی روده فعالیت میکنه! پس نمیشه نتیجه گرفت ممکنه بی‌کربنات هم باعث فعال شدن اون بشه؟
      ممنون از پاسختون!
      ویرایش توسط fisae : 23 مرداد 1398 در ساعت 11:44

4. Top | #21964
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      من جوابمو کاملا گرفتم(با جزئیات و کامل ) متشکرم.
      فقط من از پیامتون یه چیزی متوجه شدم، اون تریپسینوژن هست! از اونجا که معلومه تریپسینوژن بایستی نسخه غیر فعال تریپسین باشه! دو تا سوال پر ابهام پیش میاد:
      ۱) تو کتاب نوشته تریپسین یکی از آنزیم های قدرتمندی هستش که به صورت غیر فعال ترشح میشه!!! خب این جمله باید غلط باشه احتمالا! چون اصولا تریپسین ترشح نمیشه و تریپسینوژن ترشح میشه!!!
      ۲) عامل فعال شدن تریپسینوژن باید تو دوازدهه باشه درسته؟ از پیام شما برداشت کردم این عامل همون آنزیم های درون دوازدهه هستش! اما اگه پپسینوژن رو درنظر بگیریم، اون آنزیم در اثر اسید فعال میشه چون تو محیط اسیدی معده فعالیت میکنه، اما تریپسین تو محیط قلیایی روده فعالیت میکنه! پس نمیشه نتیجه گرفت ممکنه بی‌کربنات هم باعث فعال شدن اون بشه؟
      ممنون از پاسختون!
      تو سوال اولتون بله تریپسینوژن ترشح میشه و تو دوازهه توسط آنتروکیناز ترشح شده از روده تبدیل به تریپسین فعال میشه ؛ شاید منظور کتاب درسی اینکه پانکراس بطور غیر مستقیم و از طریق تریپسینوژن باعث تولید تریپسین میشه .
      سوال دومتون عینا درسته

5. Top | #21965
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      تو سوال اولتون بله تریپسینوژن ترشح میشه و تو دوازهه توسط آنتروکیناز ترشح شده از روده تبدیل به تریپسین فعال میشه ؛ شاید منظور کتاب درسی اینکه پانکراس بطور غیر مستقیم و از طریق تریپسینوژن باعث تولید تریپسین میشه .
      سوال دومتون عینا درسته
      مرسی از پاسختون
      ویرایش توسط fisae : 23 مرداد 1398 در ساعت 15:17

6. Top | #21966
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.
      یه سوال داشتم از نظام جدید، دوستان اگه پاسخش رو میدونید، ممنون میشم کمک کنید
      تو فصل قلب نوشته شده همه مویرگ های کرم خاکی بین دو رگ پشتی و شکمی قرار دارن! اما تو فصل تنفس نوشته شده کرم خاکی تنفس پوستی داره و زیر پوستش (به ویژه سطح پشتی) مویرگ وجود داره!!! حالا سوال اینجاست که چطوری میشه زیر پوست مویرگ باشه درحالی که مویرگ ها در بین رگ های پشتی و شکمی قرار دارن؟ امیدوارم منظورمو کامل رسونده باشم..
      ممنون

7. Top | #21967
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام.
      تو فصل قلب نوشته شده همه مویرگ های کرم خاکی بین دو رگ پشتی و شکمی قرار دارن! اما تو فصل تنفس نوشته شده کرم خاکی تنفس پوستی داره و زیر پوستش (به ویژه سطح پشتی) مویرگ وجود داره!!! حالا سوال اینجاست که چطوری میشه زیر پوست مویرگ باشه درحالی که مویرگ ها در بین رگ های پشتی و شکمی قرار دارن؟ امیدوارم منظورمو کامل رسونده باشم..
      ممنون
      سلام
      فک کنم مویرگ ها در همه ی قسمت های بدن بین رگ پشتی و شکمی قرار دارند
      همه شامل زیر پوست هم میشه
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

8. Top | #21968
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra77 نمایش پست ها
      سلام
      فک کنم مویرگ ها در همه ی قسمت های بدن بین رگ پشتی و شکمی قرار دارند
      همه شامل زیر پوست هم میشه
      سلام... ممنون از پاسختون.
      من این سوالمو بیشتر از رو شکل کتاب برداشت کردم که زیر پوست هیچ مویرگی کشیده نشده، البته این یه سوال وسواس گونه بود وگرنه خیلی مهم نیست... اما باز هم ممنون از پاسختون

9. Top | #21969
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام... ممنون از پاسختون.
      من این سوالمو بیشتر از رو شکل کتاب برداشت کردم که زیر پوست هیچ مویرگی کشیده نشده، البته این یه سوال وسواس گونه بود وگرنه خیلی مهم نیست... اما باز هم ممنون از پاسختون
      خب کتاب بیشتر میخواسته بین دوتا رگ پشتی و رگ شکمی رو نشون بده و گرنه همه جا هست
      خواهش میکنم
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

10. Top | #21970
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام.
      ممنون
      سلام ، اصلا فکر نکنین که تو سطح پشتی ما مویرگ نداریم ، از حلقه 7 تا 11 کرم خاکی 5 جفت (10 عدد) قلب کمکی و از حلقه ی 12 به بعد بین رگ پشتی و شکمی رگهای بند بند متصل به شبکه ی مویرگی قرار داره ، خون تیره از سطح پشتی از عقب جانور به سمت جلو با انقباض ماهیچه های قلب اصلی حرکت میکنه تا حلقه 11 تا 7 وارد 5 جفت قلب کمکی میشه و به سمت پایین پمپاژ میشه ، خون تیره تو سطح شکمی از جلو به عقب حرکت میکنه و وارد شبکه مویرگی میشه ، اونجا طی تنفس پوستی رنگ خون روشن هست ( نکته ، فقط تو شبکه مویرگی و رگ های بند بند ما خون روشن رو میتونیم ببینیم ) بعد در انتهای مسیر (از سطح شکمی به سطح پشتی ) خون تیره وارد رگ پشتی میشه و این سیکل ادامه پیدا میکنه .

امیدوارم کامل متوجه شده باشی

11. Top | #21971
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام ، اصلا فکر نکنین که تو سطح پشتی ما مویرگ نداریم ، از حلقه 7 تا 11 کرم خاکی 5 جفت (10 عدد) قلب کمکی و از حلقه ی 12 به بعد بین رگ پشتی و شکمی رگهای بند بند متصل به شبکه ی مویرگی قرار داره ، خون تیره از سطح پشتی از عقب جانور به سمت جلو با انقباض ماهیچه های قلب اصلی حرکت میکنه تا حلقه 11 تا 7 وارد 5 جفت قلب کمکی میشه و به سمت پایین پمپاژ میشه ، خون تیره تو سطح شکمی از جلو به عقب حرکت میکنه و وارد شبکه مویرگی میشه ، اونجا طی تنفس پوستی رنگ خون روشن هست ( نکته ، فقط تو شبکه مویرگی و رگ های بند بند ما خون روشن رو میتونیم ببینیم ) بعد در انتهای مسیر (از سطح شکمی به سطح پشتی ) خون تیره وارد رگ پشتی میشه و این سیکل ادامه پیدا میکنه .

امیدوارم کامل متوجه شده باشی
      کاملا متوجه شدم خیلی خیلی ممنونم از پاسخ جامعتون ...
      موفق باشید

12. Top | #21972
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام من امروز داشتم تست میکرو مبحث چشم

گفته بود تو لکه زرد فقط گیرنده مخروطی وجود داره در صورتی که دقیقا قبلا خونده بودم که هر دو نوع گیرنده وجود داره

آخر کدوم درسته؟
      Success is what you make it

Take it how it come

13. Top | #21973
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Brah نمایش پست ها

گفته بود تو لکه زرد فقط گیرنده مخروطی وجود داره در صورتی که دقیقا قبلا خونده بودم که هر دو نوع گیرنده وجود داره

آخر کدوم درسته؟
      سلام
      از لحاظ علمی لکه زرد یا ماکولا گیرنده مخروطی فقط دارد.اگر کتاب درسی به این موضوع اشاره نکرده این طور یاد بگیرید در لکه زرد بیشترین تعداد گیرنده مخروطی را داریم.
      ویرایش توسط A.H.D : 10 شهریور 1398 در ساعت 22:54

14. Top | #21974
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

آخر کدوم درسته؟
      سلام
      تا جایی که من میدونم هردو نوع گیرنده وجود دارن ولی تعداد مخروطی ها بیشتره ..
      من اینطوری خونده بودم .. یعنی تو محدوده ی کنکور
      بیشترین تمرکز گیرنده های مخروطی هم تو همین لکه ی زرد هستن ..
      شما هردوتا رو درنظر بگیرین ولی بیشتر مخروطی

15. Top | #21975
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

آخر کدوم درسته؟
      برای کنکور باید هر دو نوع سلول حضور داشته باشن! البته برای کنکور... موفق باشی

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن