خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

بسیار بسیار مهم وارد شوید:سهمیه بندی در دانشگاه آزاد

با سلام خدمت همه اعضا و مهمان های انجمن.
      همونطور که مستحضر هستید دانشگاه آزاد تا سال 97 دانشجویان رو بر اساس تراز زیر گروه مربوطه میگرفت و مثل دانشگاه سراسری نبود که سهمیه مناطق توش اعمال بشه و این نسبتا خوب بود چون حداقل بچه ها ( بجز جانباز و ایثارگر) با رقابت سالم تری وارد دانشگاه میشدن.
      طبق دفترچه انتخاب رشته آزاد که دیشب در سایت قرار گرفت در این بخش نیز ظرفیت مجزا برای سهمیه های بچه های مناطق قرار داده شد و الان دیگه منطقه دانشجو در قبولیش تاثیر داره.
      این اتفاق موجب میشه داوطلبان منطقه 3 که رتبه ی کشوری ضعیفی دارن راحتتر وارد دانشگاه آزاد بشن و این یعنی ظلمی پنهان برای بچه های مناطق 1 و2 ( از این نظر پنهانه که خیلیا تا قبل از اعلام نتایج نهایی متوجهش نمیشن)
      حال این قضیه فقط به دانشگاه آزاد ختم نمیشه . بچه هایی مناطق 1 و2 که توقع قبولی در دانشگاه آزاد رو دارن قبول نمیشن و به ناچار سراسری و پردیس رو میزنن.
      حالا ختم کلامم این هست که پزشکی پردیس زاهدانی که سال 96 و 97 با رتبه 2300 قبول میشدن امسال به حدود 1900 یا 2000 میرسه چون دیگه بچه هایی که تصمیم دارن آزاد بزن میان به ناچار پردیس میزنن.
      قطعا کسی اعتراضی نمیکنه دوستان فقط بلدن برای به تعویق انداختن کنکور و مقایسه سطح نظام قدیم و جدید کمپین راه بندازن این چیزا رو نمیبینن .فقط میخواستم به دوستانی که لب مرز پزشکی یا هر رشته دلخواهشون هستن و شاید فکر میکنن که قراره قبول شن بگم آماده هر نوع اتفاقی باشن.
      با تشکر موفق باشید

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      این یعنی چی الان؟کسی که منطقه سه هست با این تفاسیرچقدر به نفعش میشه؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از ابتدا سهمیه مناطق رو گذاشتن تا عدالت رعایت بشه چون سطح آموزشی در این مناطق پایین تر هست و به همین خاطر هم رتبشون پایین تره . دانشگاه آزاد امسال کاری رو میکنه که خیلی وقت پیش باید انجام میداد و این حتما به نفع بچه های منطقه 3 هست .

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان من نفهمیدم چی شد دقیقا
      اگر رتبه تو منطقه مهم باشه پس دیگه اصلن رتبه کشوری مهم نیست که بخواد منطقه سه ای ها به نفعشون بشه
      از شانس ما امسال اولین باره دارن اینکارو میکنن الان ما با توجه به چی انتخاب رشته کنیم اخه الان من مطقه یکم الان نمیدونم به نفعم میشه تو شهرای منطقه یک بزنم به ضررم میشه عجب داستانی شده ها
      از دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      امسال به من که نظام قدیم بودم و سهمیه بسیج داشتم.و رتبم لب مرز پرستاریه

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من شنیدم ممکنه ورودی دانشگاه سراسری ظرفیت بندی بشه بین قدیم و جدید،شد؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سهمیه بسیج باعث میشد که خیلی از داوطلبان با 90 درصد اخرین قبولی وارد دانشگاه بشن و دانشگاهی که 30 نفر مخواست 100 نفر می گرفت و خوبیش بره کسانی بود که سهمیه نداشتن به اینصورت که افراد دارای بسیج وارد دانشگاه رده بالا می شدن و دانشگاه رده پایین اماده جذب رتبه های پایین می شد.یعنی دگه پرستاری ازاد تراز کمتر از 7500 جواب نمده

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amiramir72 نمایش پست ها
      سهمیه بسیج باعث میشد که خیلی از داوطلبان با 90 درصد اخرین قبولی وارد دانشگاه بشن و دانشگاهی که 30 نفر مخواست 100 نفر می گرفت و خوبیش بره کسانی بود که سهمیه نداشتن به اینصورت که افراد دارای بسیج وارد دانشگاه رده بالا می شدن و دانشگاه رده پایین اماده جذب رتبه های پایین می شد.یعنی دگه پرستاری ازاد تراز کمتر از 7500 جواب نمده
      ‌دانشگاهی که 30 نفر میخواست 100 نفر میگرفت؟؟؟؟!!! کی میگه؟
      دانشگاهی که 30 نفر میخواست همون 30 نفر رو میگرفت که تعدادیشون سهمیه بسیج داشتن و جای بچه هایی که سهمیه نداشتن رو با تراز کمتر میگرفتن
      الان که این سهمیه حذف شده(خداروشکررر!) شانس بچه هایی که سهمیه ندارن بیشتر شده
      هر جور که نگاه کنید حذف یه سهمیه خاص به نفع بقیست!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      بعیده کسی که قراره ترمی 15 20 میلیون شهریه ی دانشگاه آزاد بده، دچار بی عدالتی آموزشی شده باشه.
      ​ترمی شهریه پردیس 15 تومنه ازاد ترمی نهایت 8تا 9تومنه
      ما دوباره سبز میشویم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط msperouz نمایش پست ها
      الان من نفهمیدم چی شد دقیقا
      اگر رتبه تو منطقه مهم باشه پس دیگه اصلن رتبه کشوری مهم نیست که بخواد منطقه سه ای ها به نفعشون بشه
      از شانس ما امسال اولین باره دارن اینکارو میکنن الان ما با توجه به چی انتخاب رشته کنیم اخه الان من مطقه یکم الان نمیدونم به نفعم میشه تو شهرای منطقه یک بزنم به ضررم میشه عجب داستانی شده ها
      از دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه
      قبلا واسه دانشگاه ازاد رتبه در منطقه مهم نبود و رتبه کشوری یا تراز مهم مهم بود . الان مثل سراسری سهمیه در مناطق رو هم اعمال میکنه یعنی شانس شما واسه قبولی در منطقه یک بیش تره

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      بعیده کسی که قراره ترمی 15 20 میلیون شهریه ی دانشگاه آزاد بده، دچار بی عدالتی آموزشی شده باشه.
      متوجه نشدم چه ربطی به حرف من داشت .

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در سهمیه بسیج اگر 90 درصد رتبه اخرین نفر رو داشته باشی قبول مشدی.کلا امسال داتشگاه ازاد 2400 نفر پرستاری میگیره در حالی که پارسال حدود ده هزار نفر

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amiramir72 نمایش پست ها
      در سهمیه بسیج اگر 90 درصد رتبه اخرین نفر رو داشته باشی قبول مشدی.کلا امسال داتشگاه ازاد 2400 نفر پرستاری میگیره در حالی که پارسال حدود ده هزار نفر
      کی این حرفو زده ؟ امسال بجز ساوه که پرستاری نمیگیره باقی دانشگاه ها همه از دم مثل سالای گذشته میگیرن شما چجوری متوجه شدی که سالای گذشته 10 هزار تا میگرفته امسال 2400 تا؟
      ممنون میشم اگر منبع حرفتون رو بگید

14. Top | #14
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اخیرا گفتن دانشگاه ازاد باید تابع شورای سنجش باشه شاید اونجا تصویب کردن که سهمیه ازاد جدا کنن تامثلا با بقیه دانشگاه ها یکی باشه

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1397 نمایش پست ها
      اخیرا گفتن دانشگاه ازاد باید تابع شورای سنجش باشه شاید اونجا تصویب کردن که سهمیه ازاد جدا کنن تامثلا با بقیه دانشگاه ها یکی باشه
      خب الان این به نفع چه منطقه ای شده ؟
      من شنیدم چون دیگه بر اساس رتبه کشوری نیست به ضرر منطقه 3 و 2 میشه چرا؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن