خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مباحث مشترک و تغییرات جدید وقدیم

دوستان نظام جدید و قدیم لطفا اگه اطلاعی از تغییرات منابع جدید وقدیم دارید به اشتراک بذارید تا مباحث مشترک مشخص بشه و به یه جمع بندی برای انتخاب برسیم

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtab sdghn نمایش پست ها
      دوستان نظام جدید و قدیم لطفا اگه اطلاعی از تغییرات منابع جدید وقدیم دارید به اشتراک بذارید تا مباحث مشترک مشخص بشه و به یه جمع بندی برای انتخاب برسیم
      فقط می دونم اگه نظام قدیم هستی و سال 97 فارغ‌التحصيل شدی اگه بری سمت جدید قشنگ کنکور 1400 به بعد تازه به هدفت میرسی و عملا 99 از دست میدی

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_hp نمایش پست ها

فقط می دونم اگه نظام قدیم هستی و سال 97 فارغ‌التحصيل شدی اگه بری سمت جدید قشنگ کنکور 1400 به بعد تازه به هدفت میرسی و عملا 99 از دست میدی
      بله نظام قدیم هستم ممکنه با دلیل بگی لطفا

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بله نظام قدیم هستم ممکنه با دلیل بگی لطفا
      چون مواجه میشی با مطالب و اسامی و تمرین هايي که تا حالا ندیدی در دوران تحصیلت و عادت کردن به این قضیه یک سال زمان میبره یعنی شما فقط باید یکسال برای عادت کردن با کتاب های نظام جدید هدر بدی البته اگر درسخون باشی و تازه از سال بعدترش آماده دادن کنکور بشي یعنی از کنکور 1400 به بعد تازه ميشه روی طرف حساب باز کرد برای این که کنکور بده و رتبه ای که می خواد بياره همیشه گفتم الان هم ميگم برای يه نظام قدیمی که سال 97 از نظام قدیم فارغ‌التحصيل شده خواندن و شرکت در کنکور 99 نظام جدید براش (اگر حق انتخاب داده شه) یک نوع خودکشی به حساب مياد حال خود دانید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم نظام قدیم ام ولی کتابای نظام جدید رو یک هفتس شروع کردم به خوندن نظرم اینه که کتابهای نظام جدید خیلی روانتر نوشته شدن خیلی از مباحث سخت حذف شدن مثلا برای رسم ساختار لوییس فقط اتم هایی که اتم مرکزی ۸ تایی میشه رو اورده خود کتاب نوشته اتم هایی که اتم مرکزیشون بیشتر از ۸ تا الکترون اطرافش هست جزو اهداف کتاب نیست !!!! به هرحال من با جدید راحتترم اما شما باید خودت مقایسه رو انجام بدی تا گمراه نشی

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Long Shadow نمایش پست ها
      من خودم نظام قدیم ام ولی کتابای نظام جدید رو یک هفتس شروع کردم به خوندن نظرم اینه که کتابهای نظام جدید خیلی روانتر نوشته شدن خیلی از مباحث سخت حذف شدن مثلا برای رسم ساختار لوییس فقط اتم هایی که اتم مرکزی ۸ تایی میشه رو اورده خود کتاب نوشته اتم هایی که اتم مرکزیشون بیشتر از ۸ تا الکترون اطرافش هست جزو اهداف کتاب نیست !!!! به هرحال من با جدید راحتترم اما شما باید خودت مقایسه رو انجام بدی تا گمراه نشی
      کتاب خیلی چیزا میگه روی کاغذ این چیزا حذف شده ولی من نظام جدید باید همرو یاد بگیرم چه بسا که طراح محترم کنکور دلش بخواد از حذفیات سوال بده(که به دفعات تکرار شده)

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amoehsan نمایش پست ها
      کتاب خیلی چیزا میگه روی کاغذ این چیزا حذف شده ولی من نظام جدید باید همرو یاد بگیرم چه بسا که طراح محترم کنکور دلش بخواد از حذفیات سوال بده(که به دفعات تکرار شده)
      موافقم بهتره همه مباحثو بخونی تا نگران سلیقه طراح نباشی در ضمن خب مباحثی که گنگ گفته شده با کتابای کمک اموزشی حل میشه برامون

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من خودم صرفا نمیتونم به خاطر حجم بیشتر مطالب تغییر نظام بدم مگر اینکه یه تفاوت خییلی اثرگذاری باشه که جلوی موفقیتم رو بگیره در نظام قدیم

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کتابای نظام جدید یه نگاه کنی معلوم میشه چیا حذف شده هر چند برای کنکور 99همه باید بخونی اصلا قابل پیش بینی نیست

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      موافقم بهتره همه مباحثو بخونی تا نگران سلیقه طراح نباشی در ضمن خب مباحثی که گنگ گفته شده با کتابای کمک اموزشی حل میشه برامون
      اره دیگ اینطوری حجم کم کتابا جبران میشه(البته در هر صورت حجم کتاب های نظام قدیم بیشتره و قبول دارم)

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دورد من نظر خودم رو جزئی میگم در تمام دروس چون خیلی دو نظام و مباحثش رو با بچه قدیمی ها حرف زدیم و مقایسه کردیم
      از ادبیات املا و لغت تقریبا یکی هستن
      تاریخ ادبیات جدید خیلی آسونه و سوال کمتری هم در کنکور داره
      آرایه که همون آرایه هست
      قرابت ها کمی باهم فرق دارن ولی 60 درصد اشتراک دارن ولی سطح هر دو یکی هست
      زبان فارسی کنکور امسال هم نشون داد ملاک زبان فارسی نظام جدید هست نظام قدیم مباحث خیلی ارزش مطالعه نداره چون بچه ها میگفتن سوال تیپ نظام جدیدا بوده
      عربی ترجه که همونه قواعد هم همونه ولی قواعد جدیدا کمتره یه سری مبحث خیلی سخت میگفتن مثل معتل جدیدا ندارن با چند تا مبحث دیگه
      دینی هم آیه های مشترک زیاد داره با اینکه 10 تا درس کمتر داره نظام جدید
      زبان هم همون زبانه هر کی میخواد بالا بزنه باید خارج از کتاب هم لغت بدونه چه قدیم چه جدید
      ریاضی خیلی هاش مثل همه فقط جدیدا کاربرد مشتق خیلی راحتی دارن عطف و مجانب و خیلی چیزا ندارن سهمی و هذلولی و دستگاه معدلات و هندسه فضایی و چندین بحث دیگر هندسه ندارن بعلاوه انتگرال و ماتریس و چند تا چیز دیگه ... در کل جدید همون قدیمه ولی قدیم چندین مبحث بیشتر باید بخونه که مباحث سختی هم هستن
      فیزیک خیلی فصل ها مثل همه ولی فیزیک جدید چندین فصل دوباره نداره آینه و عدسی و بحث هایی در الکتریسته و دینامیک و سینماتیک که بحث های آسونی هم نیست حتی کسی تسلط داشته باشه این فصل ها چالشی بودن
      زیست هم که دوستان بهتر میدونن همون زیست قدیم جدید شده و شفاف تر بعلاوه چندین فصل حذفیات که حجم کمتری داره پس مرور بیشتری میخوره 250..... صفحه کمتر تازه ترکیباتش هم حساب کنی 500 صفحه باید بیشتر بخونه قدیم باشه کسی
      شیمی که برگ برنده جدیدا هست به نظرم مانور خیلی کمی روی مسئله داره بیشتر حفظی هست که خیلی زود به درصد بالا میرسید محاسبات حتی تسلط داشته باشی جواب دادنش زمان گیره
      در کل نظام جدید رو توصیه میکنم ولی هر کی خودش دو دو تا چهار تا کنه

12. Top | #12
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      یکی از دلایلی که نظام جدید رو ترجیح میشه داد اینه که حجم اغلب دروس کم شده و راحت تر میشه به تسلط رسید توشون و دلیل دیگه ای که میشه ذکر کرد اینه که در هر صورت اگر هدفتون رتبه خوب و رشته خوبی هست اگر نظام‌قدیم کنکور بدین و سال بعد قبول نشین سال بعدش برگشتید به نقطه شروع و همینجایی که الان هستید و این دفعه انتخابی نیست و باید نظام جدید رو بخونید .

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      شیمی رو بررسی کنید

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

14. Top | #14
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Long Shadow نمایش پست ها
      من خودم نظام قدیم ام ولی کتابای نظام جدید رو یک هفتس شروع کردم به خوندن نظرم اینه که کتابغهای نظام جدید خیلی روانتر نوشته شدن خیلی از مباحث سخت حذف شدن مثلا برای رسم ساختار لوییس فقط اتم هایی که اتم مرکزی ۸ تایی میشه رو اورده خود کتاب نوشته اتم هایی که اتم مرکزیشون بیشتر از ۸ تا الکترون اطرافش هست جزو اهداف کتاب نیست !!!! به هرحال من با جدید راحتترم اما شما باید خودت مقایسه رو انجام بدی تا گمراه نشی

پی دی افشو دارین یا خوده کتاب

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)