خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 92 از 94 نخستنخست ... 82919293 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1,366 به 1,380 از 1396
    1. Top | #1366
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mnb1392 نمایش پست ها
      فایل پیوست 88545فایل پیوست 88546

اخری رو نتونستم حل کنم حالا بازم روش فکر میکنم اگه تونستم مینویسم برات
      اینارم ببین درسته یا نه عدداش یکم بده
      راستش جواب هاشو ندارم...راه حلش برام مهمتره...
      دمت گرم..

2. Top | #1367
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوال اخرتون 4 میشه
      80 درصد اگر انشا الله درست بود بگید راه حل بفرستم براتون

3. Top | #1368
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داشتم الان آزمون غیرحضوری 1 شهریور رو حل می کردم که واسه امتحان جمعه آماده بشم.
      هم یه سری نکات جالب توی سوالا دیدم هم به نظرم اشتباه پیدا کردم.

1.jpg

درسته گزینه ی 4 به وضوح غلطه. اما کلمه ی حدودا 120 برای فرمالدهید یه مقدار قلقلک میده. من این طوری در نظر داشتم که وقتی جفت ناپیوندی نداریم زاویه دقیقا 120 و وقتی جفت پیوندی داریم میشه کمتر از 120. مثل SO3 که کتاب میگه زاویه ی پیوند آن 120 است. (از حدودا استفاده نکرده)

اینم تنها سوالی که از شیمی 2 اشتباه زدم:

2.jpg

جواب: 3! طراح SnCl2 را مسطح در نظر گرفته! تو پاسخنامه نوشته: مولکول هایی مسطح هستند که اتم های آن ها را بتوان در یک صفحه قرار داد. پس ...

برسیم به شیمی 3

3.jpg

این سوال هم روی تعیین گرماده یا گرماگیر بودن مورد 3 گیر کردم. فقط رو این اساس که NO2 چیز ناپایداری هست، گفتم گرماگیره. نمی دونم از کجا باید گرماگیر یا گرماده بودن این واکنش رو (به جز حفظ بودن!) فهمید.
      این هم سوالی برای رد کردن

4.jpg

بعدی:

5.jpg

اگه مثل من چشم بسته زدین 1)2 اشتباهه! طراح انتظار داره شما تمام اعداد انحلال پذیری مولی رو حفظ باشین! تا بفهمین که 1 مول نمک در 1 مول آب+1مول اتانول حل نمیشه! و کمی اضافی میاد که اون نمک اضافی فاز سوم رو تشکیل میده!
      و اما مسخره ترین سوال:

6.jpg

من با خیال راحت و چشم بسته زدم گزینه ی 1 ! در حالی که جواب 4 میشه. بله 4 گزینه ی درستیه. اما چرا 1 نه؟! به نظر میاد طراح توی دام خودش افتاده. مگر این که فشار 0 جزو همه ی فشارها نباشه! به وضوح میشه دید که در فشار 0، انحلال پذیری متان و نیتروژن (و بقیه ی گازها) برابره. نه تنها از نمودار میشه این رو فهمید، بلکه طبق قانون هنری یعنی KxP ، در فشار 0، انحلال پذیری صفر میشه.
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1.jpg  

4. Top | #1369
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      So3 هیبرید رزونانسی تشکیل میده و پیوندهاش هم ارزن. ولی متانال پیوند دوگانه داره ک فضای بیشتری ب نسبت پیوند یگانه اشغال میکنه واسه همین زاویه پیوندیش دقیقا 120 نیست.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 15 شهریور 1398 در ساعت 14:16

5. Top | #1370
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کدام عنصر با عنصری که ارایش الکترونی ان به صورت
      untitled.pngمی باشد هم گروه است؟ جواب : گزینه 2

1) m:57
      2)m:49
      3)m:87
      ویرایش توسط ha.hg : 11 آذر 1398 در ساعت 23:27

6. Top | #1371
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      کدام عنصر با عنصری که ارایش الکترونی ان به صورت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 91
حجم: 2.2 کیلو بایتمی باشد هم گروه است؟ جواب : گزینه 2

1) m:57
      2)m:49
      3)m:87
      5 الکترون میخاد تا لایه ظرفیتشو پر کنه و با گازهای نجیب(2،10،18،36،54،86) هم الکترون بشه. پس 5،13،31،49،81 هم گروهن

ویرایش توسط Phenotype_2 : 12 آذر 1398 در ساعت 01:33

7. Top | #1372
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام. عدد اکسایش مثلا گروه هفده میتونه 1-3-5-7 باشه؟ درسته؟ ( یا 1 الی 7؟) من متوجه میشم که مثلا میتونه یک الکترون بگیره یا مثلا هر 7 تا الکترونش رو از دست بده بشه شبیه گاز نجیب.... یا مثلا 5 تا الکترون زیرلایه پی رو از دست بده... اما مفهوم اینکه مثلا 3 تا الکترون رو ازد دست بده نمیفهمم...یعنی دقیقا بر چه اساسی باید الکترون بگیره یا بده؟ میتونه هر تعداد دلبخواهی باشه یعنی؟ من یکم در عدد اکسایش اشکال دارم امیدوارم تونسته باشم مفهوم سوالم رو رسونده باشم..

8. Top | #1373
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      یه تایپیک جدا زدم کسی جواب نداد
      واکنش های شیمی رو نظام جدیدا باید حفظ کنن یا نه؟؟؟ آخه تو تستای کنکورای اخیر اکثرا واکنشا هارو تو سوال میدن و فقط موازنه میخان

9. Top | #1374
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حاجی من چرا هر تایپیکی پیام میدم خشک میشه بی زحمت یکی جواب سوالموبده

10. Top | #1375
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoHaMaDRezA_ نمایش پست ها
      سلام
      واکنش های شیمی رو نظام جدیدا باید حفظ کنن یا نه؟؟؟ آخه تو تستای کنکورای اخیر اکثرا واکنشا هارو تو سوال میدن و فقط موازنه میخان
      بله حفظ کنین !
      چه تضمینی وجود داره کنکور۹۹ معادله واکنش حتما قراره داده بشه؟ اینکه تو ۹۸ بود یا نبود تضمینی واسه ۹۹نیست..تو لیست حذفیات کنکور سایت سنجش هم چیزی ننوشته .پس حفظ کنین که سر کنکور شوکه نشین:/

11. Top | #1376
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط katy perry نمایش پست ها
      سلام. عدد اکسایش مثلا گروه هفده میتونه 1-3-5-7 باشه؟ درسته؟ ( یا 1 الی 7؟) من متوجه میشم که مثلا میتونه یک الکترون بگیره یا مثلا هر 7 تا الکترونش رو از دست بده بشه شبیه گاز نجیب.... یا مثلا 5 تا الکترون زیرلایه پی رو از دست بده... اما مفهوم اینکه مثلا 3 تا الکترون رو ازد دست بده نمیفهمم...یعنی دقیقا بر چه اساسی باید الکترون بگیره یا بده؟ میتونه هر تعداد دلبخواهی باشه یعنی؟ من یکم در عدد اکسایش اشکال دارم امیدوارم تونسته باشم مفهوم سوالم رو رسونده باشم..
      خب تو اتم کلر رو فرض کن ..تو لایه ظرفیتش الکترون ها به چه شکلی ان؟ سه جفت الکترون و یک تک الکترون... کلر میتونه یک تک الکترون و یک جفت الکترون از دست بده ..اینطوری ۳تا الکترون از دست داده ..یا میتونه یک تک الکترون و دو جفت الکترون از دست بده اینطوری ۵تا الکترون داده..و یا یک تک و سه جفت الکترون ک میشه ۷تا

12. Top | #1377
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoHaMaDRezA_ نمایش پست ها
      سلام
      سلام،نیازی نیست واکنش نویسی یاد بگیری
      ولی جهت احتیاط واکنش هایی رو که در متن کتاب درسی اومده(که تعدادشون هم زیاد نیست)رو حفظ کن.

13. Top | #1378
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط katy perry نمایش پست ها
      پیوند یونی و عدد اکسایش رو قاطی کردی. عدد اکسایش ی بار قراردای و غیر واقعی با فرض یونی بودن پیوند های ناجور هسته س. ن کلر و ن هیچ اتم دیگه ای نمیتونه بیش از 3 الکترون از دست بده. وقتی میگیم عدد اکسایش اتمی در یک گونه 7 ه ب این معنیه ک اگه پیوند های ناجور هسته رو یونی فرض کنی(در حالی ک پیوند ها اصلا یونی نیستن!) و الکترون های جفت های پیوندی رو ب اتم الکترونگاتیوتر نسبت بدی، اون اتم 7 الکترون ظرفیتی کم خاهش داشت در حالی ک اصلا الکترونی از دست نداده و جفت های پیوندی بین هم دو اتم درگیر پیوند ب اشتراک گزاشته شدن. این عدد اکسایش واسه ردگیری الکترون در واکنش های اکسایش کاهش تعریف شده.

واسه بدست اوردن عدد اکسایش یک اتم در یک گونه شیمایی ای باید پیوند هاش و اتم های درگیر پیوند و ارایش و الکترونگاتیوی اتم هاش رو نگاه کنی. جفت های پیوندی رو ب اتم الکترونگاتیو تر نسبت بدی و ببینی با این تفکیک الکترون های پیوندی ب فرض یونی بودن پیوند ها اون اتم چ تعداد الکترون ظرفیتی ازافه یا کم خاهد داشت

مثلا توی متانول ch3oh اتم کربن با سه اتم هیدروژن و ی اتم اکسیژن پیوند داره. کربن از هیدروژن الکترونگاتیوتره و اکسیژن از کربن. حالا اگه پیوند ها رو یونی فرض کنی در حال ک در واقعیت کوالانسی هستن، الکترون های پیوند c-h ب کربن میرسن و الکترون های پیوند c-o ب اکسیژن. با فرض یونی بودن پیوند ها کربن در متانول 6 الکترون والانس داره در حالی ک اتم کربن 4 الکترون والانس داره. پس بار قراردادی کربن(عدد اکسایش کربن) در متانول منفی 2ه. عدد اکسایش همه ی هیدروژن های ملکول متانول و اکسیژن هم ب ترتیب +1 و -2 میشه.
      عدد اکسایش مثلا گروه هفده میتونه 1-3-5-7 باشه؟ درسته؟ ( یا 1 الی 7؟) ن 1357 و ن 1 تا 7.
      اینا ک گفتی عدد های اکایش "متداول" گروه 17 هستن. عدد اکسایش کلز در ملکول هیدروژن کلرید منفی 1 ه. بستگی داره با چ اتم هایی پیوند داشته باشه.ی نمونه دیگه میتونه گاز دی کلر باشه با فرمول Cl2. کلر در گاز دی کلر عدد اکسایش 0 داره.

ویرایش توسط Phenotype_2 : 22 آذر 1398 در ساعت 23:40

14. Top | #1379
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام،نیازی نیست واکنش نویسی یاد بگیری
      ی پیشنهاد خیلی بد. شاید نیاز ب حفظ نباشه، ولی یادگیری اونم معادلات شیمایی از نون شب واجبتره. شیمی بدون معادلاتش شیمی نیست، تعلیمات اجتماعیه.

فراورده ها تو بیشتر واکنش ها قابل پیشبینی هستن. بجز یکی دو استثنا فراورده های معادلات شیمایی کتاب درسی تابلون. بعد از اینکه فراورده ها پیش شد، موازنه کردن معادله واکنش هم لازمه ک اون کاربرد اصول استوکیومتری و جنبه های غیر حفظی شیمیه.

15. Top | #1380
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگر جرم الکترون screenshot_2019-12-19-9-pdf.pngگرم باشد جرم تقریبی مولکول اب سنگین چند گرم خواهد بود؟ (جرم پروتون و نوترون 1840برابر جرم الکترون)؟

صفحه 92 از 94 نخستنخست ... 82919293 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن