خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تجربی یا ریاضی؟ 99 نظام جدید

سلام بچه ها، من داوطلب 98 هستم نظام جدید و به دلیل بیماری و یکی دو عمل جراحی که از عید به بعد داشتم متاسفانه وقتم رو از دست دادم و توان درس خوندن رو نداشتم(و هنوز هم ندارم) چون نه سر جلسه میتونم بشینم نه روی صندلی و... در کل اینکه از اسفند ماه به بعد بخاطر یکی دوتا بیماری نتونستم ادامه بدم و... ولی سوالم اینه:
      من موقع انتخاب رشته ی ورودی دبیرستان به اشتباه رشته ی تجربی رو از سر نادونی و عدم مشاوره ی مناسب انتخاب کردم و از سختی های این رشته و همچنین شرایط قبولی و رشته ها و... خبر نداشتم.توی تیزهوشان قبول شدم و سال اول بخاطر مشکلات درسی ای که برام پیش اومد نتونستم تغییر رشته بدم و سال دوم به دلیل وارد شدن به جو کنکور تجربی و... اقدام به تغییر رشته نکردم و در طی سال جاری هم تا توان داشتم خوندم و شرایطم مناسب بود و ترازم تقریبا نزدیک 6 هزار بود و با توجه به تلاشی که میکردم میشد گفت که راضی بودم و طی این چند ماه که نخوندم طبیعتا مطالب فراموشم شده و نتیجه ی مناسب رو توی این کنکور نمیگیرم.
      حالا که این وضعیت برای من پیش اومده من با خودم فکر کردم که چرا سال بعد کنکور ریاضی ندم؟ من به مهندسی کامپیوتر علاقه ی زیادی دارم و دوست دارم این رشته رو هم در خارج از کشور و یا نهایتا در دانشگاه تهران ادامه بدم و از مشکلات کار و دروس دانشگاه و... هم با خبر هستم. مشکل من این هست که اگر بخوام رشته ی ریاضی رو ادامه بدم به چند تا مانع میخورم:
      1_ من توی درس ریاضی تجربی سطح خوب و راضی کننده ای دارم و توی آزمون های کانون معمولا تراز بالای 6 هزار میگیرم توی این درس و به مباحث تسلط دارم، کتاب های ریاضی رو که نگاه کردم دیدم حسابان میشه گفت دقیقا مثل ریاضی خودمون هست ولی دروس ریاضی دیگه رو ما نخوندیم، و اگر من شروع کنم برای برنامه ریزی برای کنکور 99 ، آیا میتونم توی این دروس به سطح راضی کننده ای قبل از آبان ماه برسم؟ (یعنی درس هارو یاد بگیرم و تست های معمول رو حل کنم؟) از نظر استعداد ریاضی خودم فکر میکنم خوب هستم و تلاش و تایم مناسبی هم میتونم براش بزارم.
      2_ مانع بعدی من که خیلی بزرگ هست، درس فیزیک هست، من حتی توی تجربی هم این درس رو به ندرت میخوندم و میشه گفت از 100 توی این درس نهایتا 10 هستم (طبیعتا خیلی ضعیف هستم و چیز خاصی بلد نیستم و بخون و پاس کن خوندم اینارو)، سوال من این هست که فردی که انقدر ضعیف هست و به زور در سطح کتاب بلده با تلاش مناسب میتونه به سطح بالا توی این درس برسه قبل از دی ماه؟ با توجه به سخت تر بودن سوالات رشته ی ریاضی پاسخ بدید لطفا.
      مورد دیگه این هست که من اگر بخوام سال بعد دوباره رشته ی تجربی کنکور بدم، طبیعتا با منابع خیلی آشنا ترم و دروس رو تسلط خیلی بیشتری دارم و زود تر میتونم خودم رو جمع و جور کنم، و از طرفی اگر بتونم پزشکی قبول بشم طبیعتا این نتیجه برای خانواده و خود بنده راضی کننده هست از نظر اقتصادی، اجتماعی و... . ولی خب سختی رشته ی تجربی و رقابت بسیار بالا توی اون رو نادیده نمیگیرم.
      اگر بخوام توی رشته ی ریاضی کنکور بدم تنها هدفم مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران،شریف، امیرکبیر هست و درصورت ایجاد شرایط مناسب تحصیل در خارج از کشور. ولی خب مشکلاتی مثل آشنا نبودن به منابع، مشکل داشتن توی درس فیزیک و طبیعتا عدم آشنایی با جبر، هندسه و... رشته ی ریاضی و همچنین ریسکی که من متحمل میشم توی انتخاب رشته و ورود به رشته ی مهندسی و آینده ی کاری این رشته باعث میشه که یک مقدار توی این بحث دودل بشم.
      آیا باید علاقه ی خودم (مهندسی) رو انتخاب کنم یا جنگیدن برای پزشکی؟ این چند روز خیلی بهش فکر کردم و نتونستم به جمعبندی برسم. با پشتیبانم که مشاورم هم هست و پزشکی میخونه هم در این مورد مشورت کردم و ایشون که خیلی هم دلسوز هستن به من گفتن که پی علاقت رو بگیر ولی شاید اونجوری که انتظار داشته باشی پیش نره.همچنین به من گفتن که بالای 90 درصد کسایی که توی کلاس خودشون هستن فقط بخاطر پول وارد این رشته شدن و علاقه ی چندانی نداشتم ولی بعد از گذشت یه مدت به این رشته علاقمند شدن و...
      حالا سوالم از دوستان این هست که نظر شما از این بابت چیه؟ اختلاف سطح من با دروس ریاضی رو میشه توی یه زمان معقول با سرعت و عمق مناسب جبران کرد؟ آیا قبول کردن این ریسک ارزشش رو داره؟
      خواهشا فقط و فقط کسایی که آگاهی لازم رو دارن جواب منطقی و بدون احساس بدن تا شاید یه کمکی به من توی تصمیم گیری بکنه.
      از کمکتون ممنونم.
      ویرایش توسط Mahdyu : 30 خرداد 1398 در ساعت 09:57

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سختی رشته ی ریاضی، چه تو دبیرستان چه دانشگاه بیشتره
      اینو از سر تجربه میگم
      رقابت هم تو کنکور ریاضی برای مهندسی کامپیوتر اونم دانشگاهایی که ذکر کردید هم واقعا بالاست
      الان تقریبا رشته ی اول ریاضی کامپیوتره نه برق
      پس صرفا بخاطر سختی تجربی (چه از نظر رقابت چه از نظر دروس) سمت ریاضی نیاید که اوضاع بدتر نباشه بهتر نیست !
      اما اگه علاقه دارید و مهندسی کامپیوتر ر واقعا میشناسید، فعلا که بازار کار نسبتا خوبی داره اگه کاربلد باشید
      مهندسی یه امتیاز ویژه هم داره که اونم مهاجرته که تو تجربی خیلی خیلی سخته، دلیلشم واضحه! کشورای دیگه دانشمند میخوان نه پزشک

تلاشی که باید برای مهندسی کامپیوتر شریف و تهران و امیرکبیر داشته باشید به اندازه تلاش برای قبولی پزشکیه
      حواستون باشه از چاله به چاه نیفتید.

3. Top | #3
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      واقعا ؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      اینو از سر تجربه میگم
      رقابت هم تو کنکور ریاضی برای مهندسی کامپیوتر اونم دانشگاهایی که ذکر کردید هم واقعا بالاست
      پس صرفا بخاطر سختی تجربی (چه از نظر رقابت چه از نظر دروس) سمت ریاضی نیاید که اوضاع بدتر نباشه بهتر نیست !
      اما اگه علاقه دارید و مهندسی کامپیوتر ر واقعا میشناسید، فعلا که بازار کار نسبتا خوبی داره اگه کاربلد باشید
      مهندسی یه امتیاز ویژه هم داره که اونم مهاجرته که تو تجربی خیلی خیلی سخته، دلیلشم واضحه! کشورای دیگه دانشمند میخوان نه پزشک

تلاشی که باید برای مهندسی کامپیوتر شریف و تهران و امیرکبیر داشته باشید به اندازه تلاش برای قبولی پزشکیه

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام داداش.ان شاء الله حالت خوب بشه و بتونی به درس خوندن برگردی.داداش جان هرکار میخوای بکنی آینده رو در نظر داشته باش که بعدا حسرت نخوری.من دقیقا درکت میکنم چون تجربه کردم این موضوع رو.من تو ادبیات و عربی به شدت قوی بودم و علاقه شدیدی به انسانی داشتم ولی به خاطر جو مسخره اون زمان با اصرار خانواده رفتم تجربی.دبیرستان بارها خواستم تغییر رشته بدم ولی باز منصرفم کردن.بعد از فارغ التحصیلی هم چن بار خواستم کنکور انسانی بدم ولی دیگه خودم حس وحال خوندن درسای جدید رو نداشتم.من قطعا اگه انسانی بودم شک نداشتم الان با بهترین رتبه داشتم تو یکی از دانشگاه های تهران درس میخوندم مث دوستام وکارم به کنکور چهارم تجربی نرسیده بود.الانم فقط حسرت میخورم.من خودم در نهایت تجربی رو انتخاب میکنم چون دیگه واقعا برام سخته بخوام درسای جدید بخونم.الان تا کنکور ۹۹یک سال کامل زمان داری.قطعا میتونی ریاضی و فیزیک رشته ریاضی رو با تلاش زیاد به یه سطح خوب برسونی ولی خب خیلی سخته.به نظرم همین وقت و تلاشت رو روی درسای تجربی که قبلا هم خوندی و باهاشون آشنایی داری بذاری و یک سال اصولی درس بخونی قطعا پزشکی رو میاری.در کل طبق چیزی که گفتن کنکور ۹۹آخرین کنکور با شیوه فعلیه و باید تلاشت رو بکنی قبول بشی و تمومش کنی.ان شاء الله هر تصمیمی گرفتی موفق بشی داداش

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      اینو از سر تجربه میگم

درود
      شکی نیست که رقبابت در کنکور تجربی به نسبت کنکور ریاضی به شدت سخت تره، من خودم داوطلب ریاضی بودم
      این حرف به معنی آسون بودن کنکور ریاضی نیست ولی قبولی تو کنکور ریاضی برای رشته و دانشگاه های سطح یک به نسبت گروه آزمایشی تجربی تا حدودی راحت تره

کسی باید بره سمت رشته های فنی مهندسی که علاقه داشته باشه و شرایط امروز شغلی جامعه رو مد نظر داشته باشه
      اومدن سمت کنکور ریاضی صرف اینکه پذیرش کنکور ریاضی به نسبت تجربی آسون تره یک اشتباه استراتژیک و راهبری هستش و مثل افتادن از چاله به چاه که فرمودین هستش
      بله دقیقا، برترین و اولین مزیت رشته های فنی مهندسی در شرایط فعلی کشور، امتیاز ادامه تحصیل و مهاجرت هستش که امتیاز بسیار بزرگی هستش

یعنی چی کشورای دیگه دانشمند میخوان نه پزشک؟!! کی همچنین حرف غلط و اشتباهی رو زده؟!!
      علوم پزشکی هم جزو دانش شاخه ی تجربی محسوب میشن و از این رو پزشکان هم جزو دانشمندان تلقی میشن طبیعتا
      البته بستگی داره تعریف شما از دانش چی باشه و ...
      به عنوان مثال روانشناسی به صورت مستقل خودش شاخه ای جدا از علم محسوب میشه مثل علم و دانش فیزیک، زیست شناسی و ... که ازش به عنوان علم و دانش روانشناسی نام میبرن و از کسانی که در این حیطه صاحب نظرن به عنوان دانشمند نام میبرند

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببین قبولی رشته کامپیوتر اونم تو اون سه دانشگاه برای کسی که لای کتابهای رشته ریاضیو هم باز نکرده خیلی سخته(محال نیست اما واقعا سخته)
      من رشته م ریاضیه و دومین کنکورمه اونم بعد از رفتن به دانشگاه اما بازم با سوالایی مواجه میشم که واقعن برای حل به خلاقیت زیادی نیاز داره و اصلا شبیهشو قبلا ندیدم
      قبولی برای کامپیوتر اون سه دانشگاه اگه سختیش از پزشکی آوردن بیشتر نباشه قطعا کمتر نیست چون رتبه زیر 500 میخواد و این رتبه برای کسی که فیزیکش خوب نیست و یا درسی مثل هندسه تحلیلی و گسسته رو نخونده خیلی سخته
      به نظرم منطقی تر اینه که واسه پزشکی بخونی تو رشته تجربی
      اما اگه به کامپیوتر دانشگاه های درجه 2 و 3 هم راضی میشی کنکور ریاضی بده
      توجه داشته باشید که تو رشته ریاضی درسی مثل شیمی به نسبت فیزیک و ریاضی ضریب کمتری داره یعنی ریاضی 40 درصد با شیمی 100 درصد برابری میکنه
      و قطعا نمیشه مطالب رو به صورت حفظی خوند و باید خیلی براش تمرین کرد و زحمت کشید
      گاها پیش اومده وقتهایی که نفهمیدم کتاب چی گفته و بعد از یک هفته با هزار بدبختی تونستم منظور کتابو بفهمم تازه برای شما که کتابهارو نخوندین قطعا سختتر هم خواهد بود

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببین.. این انتخاب خیلی مهمیه.. بشین فکر کن ببین تو این یک باری که فرصت زندگی کردن داری دوست داری عمرت رو صرف انجام چه کاری کنی ...
      کاری هم به افتخار خانواده و رضایتشون نداشته باش .. شاید اوایل مخالفت کنن یا حتی بعد از قبولیت توی دانشگاه و رشته ی مورد علاقت خیلی خوشحال نشن.. ولی مطمئن باش با گذر زمان و پیشرفتت توی اون حیطه .. یه روزی بهت افتخار می کنن.
      نگران سختی دروس و اینکه نخوندیشون هم نباش.. اگه به راهی که انتخاب کردی علاقه داشته باشی هر سختی برات آسون میشه ..
      بشین درست حسابی فکرات رو بکن .. شرایط یک دانشجو توی هردو رشته رو بسنج .. این که در دوره ی تحصیل ، هرکدوم وقتشون رو صرف انجام چه کارهایی و خوندن چه مباحثی می کنن و کدوم یکی از این دو موقعیت برای تو لذت بخش تره ؟
      بعد در مورد محیط کاری یک فارغ التحصیل از این رشته ها فکر کن.. شرایط کار ، محیط کار ، افرادی که در حین کار با اون ها در ارتباط هستی ، همکار ها ، شرایط اقتصادی و همه ی این مسائل رو دونه دونه بسنج و حواست باشه که داری در مورد موضوع مهمی تصمیم گیری می کنی ...
      حواست باشه که اشتباهی که در دوره راهنمایی انجام دادی دوباره تکرار نشه موفق باشی.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdyu نمایش پست ها
      سلام بچه ها، من داوطلب 98 هستم نظام جدید و به دلیل بیماری و یکی دو عمل جراحی که از عید به بعد داشتم متاسفانه وقتم رو از دست دادم و توان درس خوندن رو نداشتم(و هنوز هم ندارم) چون نه سر جلسه میتونم بشینم نه روی صندلی و... در کل اینکه از اسفند ماه به بعد بخاطر یکی دوتا بیماری نتونستم ادامه بدم و... ولی سوالم اینه:
      توی یکسال کارهای خیلی زیادی میشه کرد. اگر لازم شد باید کلاس ثبت نام کنید ولی در یکسال اگر پشتکار و علاقه و استعداد داشته باشید هرچیزی ممکنه. فقط من پیشنهاد می کنم دانشگاه علم و صنعت و شاهد رو هم اگر قبول شدید برید که دانشگاه های خوبی هستند.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      من و شما تقریبا شرایط مشابه داریم من کامپیوتر خوندم و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم
      اگر صرفا عاشق کامپیوتر هستی و هیچ شکی تو علاقت نداری پس مشاوره گرفتن لازم نیست ( چون مشاوره بر اساس نقاط قوت و نقاط منفی موضوع ارزیابی میشه اما علاقه که وسط باشه نقاط منفی و مثبت رو نباید در نظر بگیری علاقه یعنی اینکه میری دنبال هدفی که دوست داری فارق از خوبی ها و بدی هاش ) اگر علاقت واقعی باشه پس برای چیزی که میخوای از جون و دل براش مایه میذاری و به علاقت هم میرسی
      اما اگر داری منطقا به این فکر میکنی که بری کامپیوتر بخونی موفق تری خیر نمیگم داری اشتباه میکنی اما خیلی تاکید میکنم خیلی بیشتر فکر کن
      و جزییات همه چیز رو برای خودت روشن کن اولا که منظورت از علاقه به کامپیوتر چیه ؟؟ به چی کامپیوتر علاقعه داری ؟! یه علاقه به کلیات داری یا الان تو ذهنت هست که مثلا میخوای برنامه نویسی کار کنی یا تو فیلد شبکه فعالیت داشته باشی یا علاقت به سمت کارهای گرافیکی هست که بعید میدونم این نوع علاقع ای داشته باشی چون در 99% موارد کسی که به یه فیلد خاصی در کامپیوتر علاقه داره تشنه یادگیریه و از سنین پایین یعنی قبل درس خوندن در دانشگاه خودش میره دنبالش نه این که صبر کنه بره دانشگاه تازه اونجا بین مباحث تئوری بدردنخور دانشگاه لابه لاش بیان یه چیزی هم کاربردی یاد دانشجو بدن حداقل رشته کامپیوتر اینه درسشو خوندن = متخصص شدن نیست حتی بخوای امیر کبیر یا شریف بخونی
      ببین چیزی رو که ممکنه شما 5 سال دیگه بهش برسی من الان بهت دوستانه و دلسوزانه میگم : اگه بخوای تو این رشته موفق بشی باید متخصص باشی و باید جز بهترینا باشی و گرنه الانشم انقدر تو این رشته دست زیاده که فکرشم نمیتونی بکنی
      ببین اینو خیلی دوستانه بهت میگم علم کامپیوتر علمی هست که تحصیلات اکادمیک صرفا ما رو به جایی نمیرسونه برات مثال میزنم که بهتر جا بیفته
      شخصی مه دیپلم تجربی داره دیوونه برنامه نویسه از 14 سالگی که زبان برنامه نویسی پاسکال بود داره کار میکنه تا الان که یکی از بزرگترین برنامه نویس های نامی شده و سری تو سرا دراورده علاقه داشته رفته دنبالش نه اینکه صرفا بره دانشگاه درس بخونه از این جور موارد زیاده و برعکس هم هست که ارشد کامپوتر داره اما هیچ تخصصی نداره و اینو بدون تو بهترین دانشگاه هم تا خودت نری دنبالش و تمرین نداشته باشی مهارتی تو کامپوتر کسب نمیکنی
      و یه نکته بسیار مهم اینکه شما بعد از فارغ التحصیلی از بهترین داشنشگاه مثلا در مقطع ارشد باید بیای تو بازارکار رشتت حالا با قسمت سیاه بازار کارش کاری ندارم که پر شده از کسانی که مثلا طرف رفته یه اتاق اجاره کرده دو تا کامپیوتر گذاشته تو دفترش و در واقع داره کپی کار ی میکنه و اسم خودشو گذاشته برنامه نویس یا طراح وب سایت !!! اما اگربخوای با متخصصین رقابت کنی بازم به این اسونی ها نیست توجه داشته باش شما باید با دئ دسته از افراد رقابت کنی هم باید با کسانی که مثل خودت مثلا رفته شریف درس خونده کارشم بد نیست و دسته دوم که واقعا سختره با کسی که دیپلم انسانی داره ولی 20 ساله تجربه کاری و بسیار در زمینه کاری خودش شناخته شدست و به قول معروف کرم کاره فلانه .. هیچ فرقی هم نمیکنه چه داخل باشه چه بخوای مهاجرت کنی تازه بخوای مهاجرت کنی که رقابت سخترم میشه سخت تر هم میشه و لپ کلام بازار کار کاملا اشباع شده که دلیلشم اینه که از فارغ التحصیل این رشته گرفته تا کارگر وارد این حرفه شدن اگر هم بخوای جز بزرگان باشی خیلی باید تلاش کنی و تجربه کسب کنی تا بتونی با بزرگان رقابت کنی و حرفی برای گفتن داشته باشی
      اینو کسی داره بهت میگه که هم خودش تجربه داشته و مهمتر این که صرفا از روی تجربه خودش نظر نمیده تجربه خودم + تجربه اطرافیانی که در این حیطه بودن
      سعی کن از کسانی نظر خواهی کنی که خودشون این مسیر رو رفته باشن نه کسانی که فقط یکسری اطلاعات از دور و نزدیک شنیدن
      موفق باشید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      درود
      شکی نیست که رقبابت در کنکور تجربی به نسبت کنکور ریاضی به شدت سخت تره، من خودم داوطلب ریاضی بودم
      این حرف به معنی آسون بودن کنکور ریاضی نیست ولی قبولی تو کنکور ریاضی برای رشته و دانشگاه های سطح یک به نسبت گروه آزمایشی تجربی تا حدودی راحت تره

کسی باید بره سمت رشته های فنی مهندسی که علاقه داشته باشه و شرایط امروز شغلی جامعه رو مد نظر داشته باشه
      اومدن سمت کنکور ریاضی صرف اینکه پذیرش کنکور ریاضی به نسبت تجربی آسون تره یک اشتباه استراتژیک و راهبری هستش و مثل افتادن از چاله به چاه که فرمودین هستش
      بله دقیقا، برترین و اولین مزیت رشته های فنی مهندسی در شرایط فعلی کشور، امتیاز ادامه تحصیل و مهاجرت هستش که امتیاز بسیار بزرگی هستش

یعنی چی کشورای دیگه دانشمند میخوان نه پزشک؟!! کی همچنین حرف غلط و اشتباهی رو زده؟!!
      علوم پزشکی هم جزو دانش شاخه ی تجربی محسوب میشن و از این رو پزشکان هم جزو دانشمندان تلقی میشن طبیعتا
      به عنوان مثال روانشناسی به صورت مستقل خودش شاخه ای جدا از علم محسوب میشه مثل علم و دانش فیزیک، زیست شناسی و ... که ازش به عنوان علم و دانش روانشناسی نام میبرن و از کسانی که در این حیطه صاحب نظرن به عنوان دانشمند نام میبرند

از نظر رقابت، من رشته ی پزشکی رو ( دانشگاه روزانه ) با رشته ی کامپیوتر تو 3 تا دانشگاه برتر مقایسه کردم
      بله خب پزشکی دانشگاه تهران تلاش بیشتری رو نسبت به کامپیوتر شریف میطلبه
      ولی رشته ریاضی کلا داستانش فرق میکنه! تو ریاضی هوش ریاضی خیلی مهمه (که البته میشه با تلاش جبرانش کرد ) ولی تجربی بیشتر سخت کوشی و پشتکار حرف اولو میزنه

در مورد دانشمند بودن : ))
      خب بنظر من پزشک یا دندانپزشک نمیتونن علم تولید کنن، این به این معنی نیست که کارشون بی ارزشه
      ولی اصولا سایر کشورا کسایی میخوان که بتونن تو کارای تحقیقاتی نخبه باشن، پزشک رو خب همونی که تو همون کشور درس میخونه رو جذب میکنن دیگه!
      ضمن اینکه کلا تو حوزه ی بالینی هیچ کشوری مدرک کشور دیگه رو مستقیما قبول نمیکنه، باید ارزیابی بشه.
      بله منظور من از دانشمند چیز دیگه ای بود، درست بیان نکردم.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahmht نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      من و شما تقریبا شرایط مشابه داریم من کامپیوتر خوندم و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم
      اگر صرفا عاشق کامپیوتر هستی و هیچ شکی تو علاقت نداری پس مشاوره گرفتن لازم نیست ( چون مشاوره بر اساس نقاط قوت و نقاط منفی موضوع ارزیابی میشه اما علاقه که وسط باشه نقاط منفی و مثبت رو نباید در نظر بگیری علاقه یعنی اینکه میری دنبال هدفی که دوست داری فارق از خوبی ها و بدی هاش ) اگر علاقت واقعی باشه پس برای چیزی که میخوای از جون و دل براش مایه میذاری و به علاقت هم میرسی
      اما اگر داری منطقا به این فکر میکنی که بری کامپیوتر بخونی موفق تری خیر نمیگم داری اشتباه میکنی اما خیلی تاکید میکنم خیلی بیشتر فکر کن
      و جزییات همه چیز رو برای خودت روشن کن اولا که منظورت از علاقه به کامپیوتر چیه ؟؟ به چی کامپیوتر علاقعه داری ؟! یه علاقه به کلیات داری یا الان تو ذهنت هست که مثلا میخوای برنامه نویسی کار کنی یا تو فیلد شبکه فعالیت داشته باشی یا علاقت به سمت کارهای گرافیکی هست که بعید میدونم این نوع علاقع ای داشته باشی چون در 99% موارد کسی که به یه فیلد خاصی در کامپیوتر علاقه داره تشنه یادگیریه و از سنین پایین یعنی قبل درس خوندن در دانشگاه خودش میره دنبالش نه این که صبر کنه بره دانشگاه تازه اونجا بین مباحث تئوری بدردنخور دانشگاه لابه لاش بیان یه چیزی هم کاربردی یاد دانشجو بدن حداقل رشته کامپیوتر اینه درسشو خوندن = متخصص شدن نیست حتی بخوای امیر کبیر یا شریف بخونی
      ببین چیزی رو که ممکنه شما 5 سال دیگه بهش برسی من الان بهت دوستانه و دلسوزانه میگم : اگه بخوای تو این رشته موفق بشی باید متخصص باشی و باید جز بهترینا باشی و گرنه الانشم انقدر تو این رشته دست زیاده که فکرشم نمیتونی بکنی
      ببین اینو خیلی دوستانه بهت میگم علم کامپیوتر علمی هست که تحصیلات اکادمیک صرفا ما رو به جایی نمیرسونه برات مثال میزنم که بهتر جا بیفته
      شخصی مه دیپلم تجربی داره دیوونه برنامه نویسه از 14 سالگی که زبان برنامه نویسی پاسکال بود داره کار میکنه تا الان که یکی از بزرگترین برنامه نویس های نامی شده و سری تو سرا دراورده علاقه داشته رفته دنبالش نه اینکه صرفا بره دانشگاه درس بخونه از این جور موارد زیاده و برعکس هم هست که ارشد کامپوتر داره اما هیچ تخصصی نداره و اینو بدون تو بهترین دانشگاه هم تا خودت نری دنبالش و تمرین نداشته باشی مهارتی تو کامپوتر کسب نمیکنی
      و یه نکته بسیار مهم اینکه شما بعد از فارغ التحصیلی از بهترین داشنشگاه مثلا در مقطع ارشد باید بیای تو بازارکار رشتت حالا با قسمت سیاه بازار کارش کاری ندارم که پر شده از کسانی که مثلا طرف رفته یه اتاق اجاره کرده دو تا کامپیوتر گذاشته تو دفترش و در واقع داره کپی کار ی میکنه و اسم خودشو گذاشته برنامه نویس یا طراح وب سایت !!! اما اگربخوای با متخصصین رقابت کنی بازم به این اسونی ها نیست توجه داشته باش شما باید با دئ دسته از افراد رقابت کنی هم باید با کسانی که مثل خودت مثلا رفته شریف درس خونده کارشم بد نیست و دسته دوم که واقعا سختره با کسی که دیپلم انسانی داره ولی 20 ساله تجربه کاری و بسیار در زمینه کاری خودش شناخته شدست و به قول معروف کرم کاره فلانه .. هیچ فرقی هم نمیکنه چه داخل باشه چه بخوای مهاجرت کنی تازه بخوای مهاجرت کنی که رقابت سخترم میشه سخت تر هم میشه و لپ کلام بازار کار کاملا اشباع شده که دلیلشم اینه که از فارغ التحصیل این رشته گرفته تا کارگر وارد این حرفه شدن اگر هم بخوای جز بزرگان باشی خیلی باید تلاش کنی و تجربه کسب کنی تا بتونی با بزرگان رقابت کنی و حرفی برای گفتن داشته باشی
      اینو کسی داره بهت میگه که هم خودش تجربه داشته و مهمتر این که صرفا از روی تجربه خودش نظر نمیده تجربه خودم + تجربه اطرافیانی که در این حیطه بودن
      سعی کن از کسانی نظر خواهی کنی که خودشون این مسیر رو رفته باشن نه کسانی که فقط یکسری اطلاعات از دور و نزدیک شنیدن
      موفق باشید
      خیلی ممنون بابت نظرتون واقعا کمک کرد. من خودم از این جهت میگم علاقمندم که واقعا پیگیرم و دوتا زبان برنامه نویسی رو در سطح مبتدی بلدم و کار با موتورآنریل و نرم افزار بلندر رو هم بلدم و مشتاقم برای یادگیری. برای همین بین تجربی و ریاضی دودل شدم. خیلی ممنون از نظرتون

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان از تک تک نظرات ممنون و ببخشید که نمیتونم همرونقل قول کنم و سوال بپرسم چون با گوشی اومدم و تایپ کردن سخته.
      یه سوال خیلی مهم دارم در مورد منابع آموزشی رشته ی ریاضی:من تو تجربی از سایت آلا استفاده میکردم و فوق العاده بود, ولی واسه ی ریاضی رو که امروز گشتم دیدم توی یکی دوتا درس تخصصیش حتی یه فیلم هم نداره!!!! از اونجایی که تجربه ی کلاس رفتن رو داشتم و توی شهر خودمون ظاهرا کلاس ها کیفیتشون عالی نیست, میخواستم ببینم شما منابعی رو سراغ دارید که معرفی کنید یا خیر؟ هرچقدر هزینش هم پایینتر باشه بهتره چون یه مقدار مشکل مالی هم داریم.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      درود

در مورد مهاجرت: در صورت کسب چه رتبه ای میشه توی خارج از کشور تحصیل کرد؟ اروپا یا آمریکای شمالی؟ آیا شرق آسیا هم مثل کره جنوبی و ژاپن دانشجو کامپیوتر میپذیرن؟دولت بورسیه میکنه و به شکلی هست؟ منطقه ی دو هستم.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      ببین قبولی رشته کامپیوتر اونم تو اون سه دانشگاه برای کسی که لای کتابهای رشته ریاضیو هم باز نکرده خیلی سخته(محال نیست اما واقعا سخته)
      من رشته م ریاضیه و دومین کنکورمه اونم بعد از رفتن به دانشگاه اما بازم با سوالایی مواجه میشم که واقعن برای حل به خلاقیت زیادی نیاز داره و اصلا شبیهشو قبلا ندیدم
      قبولی برای کامپیوتر اون سه دانشگاه اگه سختیش از پزشکی آوردن بیشتر نباشه قطعا کمتر نیست چون رتبه زیر 500 میخواد و این رتبه برای کسی که فیزیکش خوب نیست و یا درسی مثل هندسه تحلیلی و گسسته رو نخونده خیلی سخته
      به نظرم منطقی تر اینه که واسه پزشکی بخونی تو رشته تجربی
      اما اگه به کامپیوتر دانشگاه های درجه 2 و 3 هم راضی میشی کنکور ریاضی بده
      توجه داشته باشید که تو رشته ریاضی درسی مثل شیمی به نسبت فیزیک و ریاضی ضریب کمتری داره یعنی ریاضی 40 درصد با شیمی 100 درصد برابری میکنه
      و قطعا نمیشه مطالب رو به صورت حفظی خوند و باید خیلی براش تمرین کرد و زحمت کشید
      گاها پیش اومده وقتهایی که نفهمیدم کتاب چی گفته و بعد از یک هفته با هزار بدبختی تونستم منظور کتابو بفهمم تازه برای شما که کتابهارو نخوندین قطعا سختتر هم خواهد بود
      خیلی ممنون از نظرتون, من خودم ذهنم سوالات غیرحفظی رو بیشتر دریافت میکنه نسبت به حفظیات جزیی و توی اون آزمون استعداد یابی ورودی دبیرستان برای انتخاب رشته هم نمراتم به رشته ی ریاضی تمایل زیادی داشت ولی خب متاسفانه رفتم تجربی,.
      یعنی منظورکلی حرف شما این هست که با تلاش و پشتکار میشه به این رتبه رسید یا یک هدف آرمانی و رویایی هست؟ شخصا با قبول توی دانشگاه های سطح دو هم مشکلی ندارم ولی خب برای ارشد خب قطعا به سطح دو راضی نمیشم. خیلی ممنون از نظرتون

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راسی یه سوال خیلی مهم, برای شرکت توی کنکور ریاضی, به دیپلم ریاضی که نیازی ندارم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)