خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 59
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      رشته معلمی از طریق انسانی نمیشه قبول شد؟ جزو رشته های تاپ هم نیست و قبولیش نسبتا راحته. بعد هم یک مفهوم وجود داره به اسم "هزینه فرصت". هرکاری میخوای بکنی به این فکر کن که داری فرصت انجام کارهای دیگری رو از دست میدی و آیا ارزشش رو داره؟ این رشته ارزش 3-4 سال هدر رفتن جوونی و پشت کنکور موندن و اعصاب خوردی رو داره؟ بعد هم همین حرفای فامیل باعث شده که شما به این روز بیفتی چون شما مسیرت رو به خاطر حرف خانواده و فامیل انتخاب کردی وگرنه تا الان دیگه معلمی قبول شده بودی. به نظر من به رشته انسانی یه نگاه بکن و ببین کدوم بهت بیشتر میخوره و برای سال بعد وارد انسانی شو. یه ذره فکرت رو باز کن من مطمئنم رشته های دیگه ای وجود داره که نظرت رو جلب میکنه و البته شاید باید کمی انتظاراتت رو تغییر بدی. من خودم امسال رشته انسانی کنکور میدم و دنبال قبولی توی رشته های اقتصاد و علوم اجتماعی هستم. موفق باشی.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اصلا اینطور نیست
      سربازی خیلیم خوبه
      میدونی چرا الان نمیخونه؟!چون فکر میکنه که یه چیزایی بلده و واسه همین کم کاری میکنه
      بره سربازی همه چی یادش میره و دپباره از صفر و با قدرت بیشتر شروع میکنه به خوندن
      خوندن کامپیوتر و معماری اصلا ساده نیست و تایمش رو میگیره برای کار کردن
      داداش خودت سربازی نرفتی پس چیزی نمیدونی در بارش
      بره سربازی همینی که هست رو از دست میده سربازی که خونه خاله نیست
      الان یه رشته بره بخونه بهتره در کنارش اگه تونست کنکور بده یا کلا بی خیال شه

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Accident نمایش پست ها
      رشته معلمی از طریق انسانی نمیشه قبول شد؟ جزو رشته های تاپ هم نیست و قبولیش نسبتا راحته. بعد هم یک مفهوم وجود داره به اسم "هزینه فرصت". هرکاری میخوای بکنی به این فکر کن که داری فرصت انجام کارهای دیگری رو از دست میدی و آیا ارزشش رو داره؟ این رشته ارزش 3-4 سال هدر رفتن جوونی و پشت کنکور موندن و اعصاب خوردی رو داره؟ بعد هم همین حرفای فامیل باعث شده که شما به این روز بیفتی چون شما مسیرت رو به خاطر حرف خانواده و فامیل انتخاب کردی وگرنه تا الان دیگه معلمی قبول شده بودی. به نظر من به رشته انسانی یه نگاه بکن و ببین کدوم بهت بیشتر میخوره و برای سال بعد وارد انسانی شو. یه ذره فکرت رو باز کن من مطمئنم رشته های دیگه ای وجود داره که نظرت رو جلب میکنه و البته شاید باید کمی انتظاراتت رو تغییر بدی. من خودم امسال رشته انسانی کنکور میدم و دنبال قبولی توی رشته های اقتصاد و علوم اجتماعی هستم. موفق باشی.
      حرف حق

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط naazanin نمایش پست ها
      چرا این فرصت باقیمونده رو نمیخونید؟
      والا تمام تلاشم رو دارم ميكنم ولي بعيد ميدونم كسي با ٢٥ روز خوندن حتي معلمي قبول شده باشه!

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaaaahra نمایش پست ها
      به خودت بستگی داره اگه میدونی زوری نمیخوای یه رشته ای بری افسرده میشی اعتماد به نفست میاد پایین .چیکار میکردی این دوسال؟شاید درگیری فکری چیزی داشتی نخوندن و کم کاری به معنای استعداد نداشتن نیست .من اگه خودم بودم میموندم چون هدفم مشخصه و هر کاری میکنم بهش برسم بشین با خودت روراست ببین حاضری سال بعد تمام تلاشتو بکنی ؟حرف مردم هم ارزش نداری اینده خودتو تباه کنی
      تو اين دو سال متاسفانه درگير يه رابطه عاطفي شدم شكست خوردم تا اومدم خودمو جم و جور كنم دو سال گذشت البته بگم بازم اين بهونه هست واقعا خودمم كم كاري كردم سال ديگ اگه قرار باشه بمونم قطعا حاضرم تمام تلاشم رو بكنم چون قطعا سال اخرم هست ولي بازم ميترسم دوباره يه سري مشكلات پيش بياد دوباره كم كاري و ...

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Insidee نمایش پست ها
      حرفت قشنگ بود قسمت اخرش الان باید یه خودی نشون بده ببینم عیارش چقدر اهل موندن هست یا نه نظرت چیه یه برنامه بهش بدیم ببینیم میتونه یا نه
      بدين من حاضرم اين ٢٣ روز با تمام وجود بخونم بلكه به اميد خدا همون رشته مورد علاقه ام يعني معلمي رو بيارم و از شر كنكور خلاص بشم!

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام
      باید حداقل با خودتون روراست باشین اگه واقعا هدفتونو دوست دارین و میخواین و میدونین میخونین بعله چرا که نه خیلیا بودن سال سوم قبول شدن اما در حد رشته ای که میخواستن قطعا خوندن
      یه مسئله اینه که شما معلمی دوست دارین و این رشته محدودیت سنی داره و فکرکنم برین سربازی دیگه بعدش سنتون نخوره به این رشته و باید برین سراغ یه رشته و کار دیگه
      فامیل فضولو خیلیا دارن فامیل خود مام فضولن حتی ریز حقوق شوهر خواهرمم از خواهرم میپرسن اما کسی نمیتونه تو کار من دخالت کنه چون من بهشون اجازه ندادم و کسی تاحالا از من نپرسیده چه رشته ای میخوای چه رتبه ای میاری میخوای چیکارکنی سنت فلان میشه فلان رشته رو بخون و...... پس اکثر چیزا بستگی به خودتون داره کسیم دخالت کرد شما مودبانه باید حالیش کنین که بهش مربوط نیست
      خیلی برام عجیبه که چرا یه سری از دوستان حرف از رشته های دیگه میزنن ایشون که اصلا نپرسیدن برم چه رشته ای و چه کنکوری بدم خودشونم گفتن که به چی علاقه دارن و بحث این نیست که برن چه رشته ای
      درضمن رشته تربیت معلم از تجربی قبولیش خیلی راحت تره آقا شاهینم گفتن منم به عینه تو دوست و آشنا دیدم پس لطفا خدایی نکرده ندونسته راه اشتباه پیش پای ایشون نذارین
      و یه چیزی اینکه اگه قراره بمونین پشت کنکور و نخونین و دیر شه باز بیاین بگین میشه فلان رشته رو فلان سال و فلان جور قبول شم فایده نداره شدن یا نشدنو فقط خودتون تعیین میکنین با تلاشتون
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      یه جوری قبول بشم که نشد حرف
      اگه مطمئنی که میتونی بخونی بمون اما اگه یه رصدم اطمینان نداری برو سربازی
      بعد سربازی تجربه هات بیشتر میشن و ایده های جدیدی به ذهنت میاد
      شایدم تو این دوسال شرایط تغییر کرد
      در ضمن سربازیو باید بری شاید بعد سربازی تونستی کنکور شرکت کنی و یه رشته خوب بیاری(نمونه هاش کم نیستن)
      نهایت نهایتش اینه که تو هم به بیکارای جامعه اضافه میشی
      رفتن به رشته های بی نام و نشانم یه خوبی داره که بهت وقت میده اطرافتو بهتر بشناسی و بتونی یه کاری واسه خودت جور کنی
      بعدشم میری سربازی و بعد سربازی هم کارتو استارت میزنی
      انتخاب با خودته
      حرف مردم زیاد مهم نیست همه فامیلهای فوضول داریم فقط شما نیستی
      من قطعا از خودم مطمعن هستم اگه سال ديگ هم بمونم بيشتر از ٨ ساعت قطعا نميتونم بخونم چون توانم در همين حده ولي همونطور كه گفتم هدفم بزرگ نيست همون معلمي هست كه فك كنم با همون ٧-٨ ساعت ميشه بهش رسيد بعدشم قراره كنار درس چندتا كار ديگ بكنم يكي اينكه زبان رو ادامه بدم تا بعدا بتونم يه جايي درس بدم زبان انگليسي بعدشم من يه استعداد كوچيك تو كارهاي ٣ بعدي دارم كه ميخوام اونم ادامه بدم كه بعدا يه شغل از توش دربياد ولي قطعا اگه برم سربازي دوباره مجبورم همه رو از صفر شروع كنم و بخاطر همين كلا از سربازي رفتن وحشت دارم نه بخاطر سختي هاش بخاطر اينكه كلا بايد همه چي رو از اول شروع كنم حالا با اين حال چيكار كنم ارزش داره بمونم يا اينكه يه رشته رو انتخاب كنم و خودمو از شر كنكور راحت كنم؟

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Accident نمایش پست ها
      بله متاسفانه فاميل انتظارات رو بالا بردن وگرنه اين همه مشكلات گرفتار نميشدم مجبورم بخاطر حرف اونا ...

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein7 نمایش پست ها
      تو اين دو سال متاسفانه درگير يه رابطه عاطفي شدم شكست خوردم تا اومدم خودمو جم و جور كنم دو سال گذشت البته بگم بازم اين بهونه هست واقعا خودمم كم كاري كردم سال ديگ اگه قرار باشه بمونم قطعا حاضرم تمام تلاشم رو بكنم چون قطعا سال اخرم هست ولي بازم ميترسم دوباره يه سري مشكلات پيش بياد دوباره كم كاري و ...
      مشکلات واسه همه هست مگه فقط واسه شماست؟ اما آدما دو دسته ان 1- اونایی که در مقابل مشکلات کم نمیارن و بازم تلاششونو میکنن 2- اونایی که مشکلاتو میکنن بهونه و خودشونو گول میزنن
      حالا شما باید انتخاب کنید جزء کدوم دسته باشید
      شما میخواین تا آخر عمرتون با احتمال اینکه ممکنه مشکل دار شین دست از تلاش بردارین؟ همه اگه بخوان اینطوری باشن که دیگه هیچکس موفق نمیشه
      فقط روراست باشید با خودتون با مام اصلا نه با خودتون چون شما قراره درس بخونین ما قرار نیست جاتون بخونیم و شما قراره مشکلاتی که ممکنه واستون پیش بیادو از سر بگذرونین نه هیچکس دیگه
      موفق باشین
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من قطعا از خودم مطمعن هستم اگه سال ديگ هم بمونم بيشتر از ٨ ساعت قطعا نميتونم بخونم چون توانم در همين حده ولي همونطور كه گفتم هدفم بزرگ نيست همون معلمي هست كه فك كنم با همون ٧-٨ ساعت ميشه بهش رسيد بعدشم قراره كنار درس چندتا كار ديگ بكنم يكي اينكه زبان رو ادامه بدم تا بعدا بتونم يه جايي درس بدم زبان انگليسي بعدشم من يه استعداد كوچيك تو كارهاي ٣ بعدي دارم كه ميخوام اونم ادامه بدم كه بعدا يه شغل از توش دربياد ولي قطعا اگه برم سربازي دوباره مجبورم همه رو از صفر شروع كنم و بخاطر همين كلا از سربازي رفتن وحشت دارم نه بخاطر سختي هاش بخاطر اينكه كلا بايد همه چي رو از اول شروع كنم حالا با اين حال چيكار كنم ارزش داره بمونم يا اينكه يه رشته رو انتخاب كنم و خودمو از شر كنكور راحت كنم؟
      ببینین برای هدف تلاش کردن همیشه ارزش داره
      اما شما وقتی قراره بمونین پشت کنکور باید اولویتتون درستون باشه بعد بقیه ی چیزا با هم به همه چیز نمیشه رسید و تو همه چیز نمیشه موفق شد
      بنظر میاد که شما یه آدم چند پتانسیلی هستین
      ببینین شما اگه تربیت معلم میخواین اگه بخونین و قبول شین شغل اصلیتون تضمینه اما با کار رو چیزای دیگه ممکنه نه به این برسین نه به اونا پس بقیه رو تو سال کنکور باید فدای هدف اصلی کنین بعد کنکور میتونین به اونا برسین
      حالا این نظر شخصی منه
      و یه چیز اینکه تصمیم نهایی با شماست شما نباید به حرف بقیه تصمیم بگیرین فقط باید مشورت و راهنمایی بگیرین

#کافکا

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تو حداکثر ساعت مطالعه رو در نظر میگیری
      حداکثرو ول کن
      ببین حداقل چقدر میتونی بخونی
      اگه میتونی حداقل روزی 5 ساعت بخونی بمون
      اگر میبینی ذهنت نمیکشه و خسته س انتخاب رشته کن

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      والا تمام تلاشم رو دارم ميكنم ولي بعيد ميدونم كسي با ٢٥ روز خوندن حتي معلمي قبول شده باشه!

شما 2 سال پشت موندید، امکان نداره سطحتون صفر باشه!
      هر چی خوندید رو الان درست مرور و جمع بندی کنید تراز حدنصاب فرهنگیان رو احتمالا میارید
      فکر میکنم کف ترازش 6500 باشه که آوردنش خیلی راحته ، اگه مصاحبه خوب پیش بره و خوش شانس هم باشید ( متقاضی فرهنگیان تو استانتون خیلی زیاد نباشه ) قبول میشید
      بهرحال این شانس رو از دست ندید، اگه هدفتون پزشکی هم بود همینو میگفتم!
      زوده از الان به فکر سال بعد باشید.

اینو بدونید که احتمال اینکه الان و تو این استرس کنکور درس بخونید از سال بعد بیشتره!
      همین مدت باقیمونده رو سخت تلاش کنید تا از این برزخ کنکور رها شید -__-

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      بله متاسفانه فاميل انتظارات رو بالا بردن وگرنه اين همه مشكلات گرفتار نميشدم مجبورم بخاطر حرف اونا ...
      مجبور نیستین
      فامیل که قرار نیست جای شما درس بخونه کار کنه زندگی کنه
      فامیل اگه بیل زن بود باغچه ی خودشو بیل میزد
      شما فقط باید با آدمای موفق و تحصیل کرده ی فامیل مشورت کنین
      فامیل هرچقدر بگه مثلا پزشکی بخون شما پزشکی قبول میشین یا رشته ی دیگه ای دوسش ندارین فامیل بگه شما بهش علاقه مند میشین؟
      میدونم سخته اما باید سعی کنین یه فیلتر بذارین تو مغزتون حرفای بی ارزش فامیلو از توش رد کنین و مغزتونو خالی از این حرفا نگه دارین
      خواهش میکنم تو دام حرفای فامیل نیفتین که فقط وقتتونو تلف میکنه و اعصاب و روانتونو بهم میریزه

#کافکا

15. Top | #30
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سلام
      منم میخوام باز بمونم پشت کنکور
      ولی خب میخوام تا مرداد که جواب ها میاد شروع کنم جدی بخونم و کم کم خودمو تغییر بدم ببینم همش حرفه یا واقعا میخوام سال بعد بخونم
      از نظر من بهتر تو هم این دو ماه عادت های اشتباهتو تغییر بدی و از این ادم منجمد که همش دنبال بهونه اس فاصله بگیری و حاشیه ها رو کنار بذاری
      اینجوری مرداد شد خودت میفهمی تصمیم درست چیه
      منتظر نباش بقیه برای ایندت نظر بدن و تصمیم بگیرن
      میری زیر بارون...دهنتو مثه کروکودیل باز میکنی یه چیکه آب بره تو دهنت ولی نمیره😐    حالا داری با یکی صحبت میکنی، یه تف کوچولو از تو دهنش میاد بیرون، صااااف میره تو لوزالمعدت😑😑

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن