خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 67
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question نکات آموزشی بسیار مهم و پاسخ به سوالات متداول برای کنکور 99

سلام
      امیدوارم حالتون خوب باشه و تا الان خودتون رو خوب برای کنکور آماده کرده باشین!

اینجا میتونین هر سوال درسی و غیر درسی مرتبط با کنکور که براتون ایجاد میشه رو بپرسین. منم سعی میکنم بهترین راه حل ها رو بهتون ارائه بدم. آرشیوی از سوالات متداول شما در تاپیک های مختلف هم تهیه شده که خوشحال میشم برای تکمیلش به ما کمک کنید!

* پست های تاپیک به صورت روزانه اضافه میشن *

# تاپیک، مخصوص شماست! #

ویرایش توسط NimaHdp : 15 خرداد 1398 در ساعت 18:56

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه خوب نوشتین . از دروس عمومی اول شروع کنین . من انسانی ام . اول عمومی رو لطفا توضیح بدین .

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Paridokhtam نمایش پست ها
      چه خوب نوشتین . از دروس عمومی اول شروع کنین . من انسانی ام . اول عمومی رو لطفا توضیح بدین .
      چشم حتما

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز خیلی عالی بود منتظر پست های بیشتری ازت هستم دمت گرم انشالله همیشه و همه جا موفق باشی

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amoehsan نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز خیلی عالی بود منتظر پست های بیشتری ازت هستم دمت گرم انشالله همیشه و همه جا موفق باشی
      مرسی از لطفتون
      امیدوارم مطالب براتون مفید باشه
      چشم حتما

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      چند حاشیه مهم دیگه!

1. بعضی از کنکوری ها وقتی قصد دارن کتاب های جامعی که به صورت دوجلدی پایه و دوازدهم هست رو تهیه کنن، جلد یا جلد های پایه رو میخرن و دوازدهم رو نه یا بالعکس. این مورد، اخیرا بین یازدهمی هایی که کنکور 99 اولین کنکورشون هست زیاد دیده میشه. مثلا میرن کتاب پایه (ترکیب دهم و یازدهم) میخرن و دوازدهمش رو نه. دلیلشون هم عدم نیاز به جلد دیگه این کتاب هست. این اشتباهه چون با تغییر نوبت چاپ، ممکنه محتوای کتاب ها تغییر کنه و شما با خریدن یه جزء کتاب های جامع، نتونید جزء دیگه منطبق باهاش رو پیدا کنید. ترجیحا از این کار خودداری کنید

2. سوال یکی از دوستان رو عینا بیان میکنم:
      من دهم تجربی هستم و نمونه دولتی یکی از شهر های تهران میخونم.همش حس میکنم سطحش خیلی پایین تر از تیزهوشان باشه با اینکه چند تا از دبیرای عمومی و اختصاصیمون مشترکن. البته تیزهوشان و بچه هاش رو نمیشناسم. خواستم از شما بپرسم درباره تفاوت سطح نمونه و تیزهوشان و اینکه چطور میشه این اختلاف سطح رو پر کرد؟ همون خودمون تست کار کنیم کافیه؟
      تصور اغلب دانش آموزانی که تیزهوشان نیستن نسبت به تیزهوشان و دانش آموزانش مثل تصور ایشون هست. در کل سطح تیزهوشان بالاتر از سایر مدارس هست ولی نمیشه همیشه همچین حرفی رو زد. من کل راهنمایی و دبیرستان به جز سال آخر رو تیزهوشان خوندم (سال آخر رفتم یکی از مدارس غیردولتی) جالبه بدونید دلیل خروج سال آخری من و خیلی دیگه از همکلاسی هام از تیزهوشان هم همین سطح پایین بودنش بود. مدرسه ای هم که رفتم تقریبا همه معلم هاش با تیزهوشان مشترک بودن و اتفاقا خروج من از تیزهوشان هم با کمک معلم هام صورت گرفت. متاسفانه به خاطر دو قرون هزینه کمتر، مدرسه اصلا امکانات خوبی نداشت و دانش آموز رو به چشم یه کیسه پول می‌دیدن که باید خالیش کنن. پارتی بازی هم بیداد میکرد. معاونین و مدیر مزاحمت های زیادی برای بچه ها درست میکردن و حتی در عین شکایت ما به آموزش و پرورش و دادگاه بازهم دستمون به هیچ جایی بند نمیشد که در نهایت با درگیری فیزیکی اولیا و مسئولین مدرسه، تونستیم پرونده هامونو بگیریم چون به بهانه بدنامی مدرسه نمیدادن! زمانی که تیزهوشان بودم از کل دو تا کلاس 30 نفره رشته تجربی که از راهنمایی با هم بودیم 12 یا 13 نفر امید اینو داشتن که پزشکی بیارن و باقی فقط میخواستن درس پاس کنن! این ها رو گفتم که فعلا بدونید همه مدارس تیزهوشان گل و گلاب نیستن. تاثیر محیط آموشی روی شما زیاد و مهمه ولی صرفا محدودیتی برای تلاش شما ایجاد نمیکنه. همونطور که میبینید هرکسی که پزشکی قبول میشه یا تراز بالا داره یا به طرق دیگه در درس هاش موفقه حتما تیزهوشانی نیست
      توجه داشته باشید که تمامی مطالب ذکر شده در این تاپیک برای هر دانش آموزی صدق میکنه و مختص تیزهوشان یا غیرتیزهوشان نیست. میتونید برای ارتقا اوضاع درسیتون پست ها رو دنبال کنید و از مطالبشون استفاده کنید. جواب سوالات مرتبط با کلاس و همایش هارو در پست های قبل کامل توضیح دادم. جواب اینکه چطور اختلاف سطح بین مدرسه هامون رو پر کنیم و آیا تست زدن کافیه رو در پست های مرتبط با نحوه درس خوندن که الان دارم روش کار میکنم پیدا خواهید کرد

همین جا بابت تاخیر در ارسال جواب و پست عذرخواهی می‌کنم. مطالب مشاوره ای زیادن و بنده هم باید گلچین مطالب رو ارائه بدم که مفید باشن. خواهشی که دارم اینه که صبور باشین و هر سوالی براتون پیش اومد بپرسین تا بتونم کمکتون کنم

سلام
      ممنون از مطالب خوبت .
      لطفا همینطور ادامه بده به تکمیلشون.
      فقط من برام یه سوال پیش اومد ممنون می شم اگه جواب بدی بهم.
      شما که خودت اینقد اطلاعات داری به نظرت چرا امسال باید بمونی واسه سال بعد؟
      یه حسی داره بهم می گه واقعا یه سال واسه موفقیت کمه!
      یعنی واقعا نمی شه یکی که از تابستون سال دوازده می خواد شروع کنه رتبه خوبی بیاره؟

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir-javadi نمایش پست ها
      سلام
      ممنون از مطالب خوبت .
      لطفا همینطور ادامه بده به تکمیلشون.
      فقط من برام یه سوال پیش اومد ممنون می شم اگه جواب بدی بهم.
      شما که خودت اینقد اطلاعات داری به نظرت چرا امسال باید بمونی واسه سال بعد؟
      یه حسی داره بهم می گه واقعا یه سال واسه موفقیت کمه!
      یعنی واقعا نمی شه یکی که از تابستون سال دوازده می خواد شروع کنه رتبه خوبی بیاره؟
      خوشحالم که مطالب براتون مفید بوده
      اطلاعاتی که من دارم حاصل صدها اشتباهی بوده که من و دیگران مرتکب شدیم و الان دارم بهترین هاشونو گلچین و خدمتتون عرض میکنم. خیلی مطلب دیگه هست که سعی میکنم همشون رو تا چند روز بعد تکمیل کنم. اتفاقا خیلیا هستن که حتی با سه ماه خوندن پزشکی دانشگاه خیلی خوب آوردن ولی من رتبه تاپ میخوام که امسال دیگه ممکن نیست. راه و چاه رو دیر یاد گرفتم و دیگه فایده ای برام نداشت

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسایی که از دانشجویان پزشکی مشاوره میخوان، حتما بخونن!

اولا که دانشجوی پزشکی، فقط در صورتی میتونه به شما مشاوره کارشناسی شده بده که روانشناسی هم خونده باشه. البته کمک گرفتن از یه دانشجوی پزشکی صرفا برای مشکلات درسی عیبی نداره ولی هرچیزی که میگن هم درست نیست. روش های یک دانشجوی پزشکی برای درس خوندن، منابعش و ... میتونه برای بقیه مفید باشه ولی میتونه هم مضر باشه. با توجه به تجربه کم و عدم آگاهی کافی کلی دانشجویان پزشکی، کمک گرفتن شما از این افراد مثل انداختن تیری در تاریکی می‌مونه. اغلبشون اصلا نمیدونن چکار کنن و روش های خودشون رو برای همه تجویز میکنن! مشاور باید حرف مراجعه کننده رو بشنوه و با توجه به شرایطش بهش مشاوره بده. یه سری از مشاورا با اعتماد به سقف! و آب و تاب از تجربیاتشون و راه حل هاشون برای موفقیت شما میگن. یادتون باشه مشاور خوب مشاوری هست که عمل کنه، نه فقط حرف بزنه! عده ای هم هستن که مثل موسسه مکتبستان و مدیرش دنبال سود کلان هستن و اصلا کاری به دانش آموز ندارن. من سال قبل dvd هاشون رو خریدم (اون زمان شناختی ازشون نداشتم). شما بگو حتی یک کلمه از این dvd ها مطابق با کتاب درسی باشه! مدرس هیچ تسلطی روی کتاب درسی نداره و انگار رفته ویکیپدیا سرفصل رو سرچ کرده هرچی دیده داره میگه! حتی دارن میلیون ها میلیون پول میگیرن تا جزوه ای بدن که از کمک درسی کپی کردن. یه اشتباه دیگه داوطلبا اینه که میرن مشاوره تلفنی میگیرن! عزیز من، مشاوره تلفنی هیچ سودی -تکرار میکنم هیچ سودی- برای شما نخواهد داشت و انگار ماهی چند صد هزار تومن پولتون رو میریزین توی جوب! نتیجش هم این میشه که طرف چند سال پشت کنکور میمونه. توجه کنید که تقریبا هیچ مشاوری خاطرخواه خود شما نیست، بلکه خاطرخواه پول شماست! اگر پیش مشاوری رفتین و برنامه ای براتون نوشت که ساعت داشت (مثلا از ساعت 8 تا 10 صبح زیست و ...) یا اینکه مستقیما dvd و کتاب خاصی رو پیشنهاد کرد (اغلب از فروش این موارد به مراجعینشون حتی تا پنجاه سود میگیرن!) بدونید که اون مشاور نیست و صرفا یه کلاه برداره که دنبال چند تا آدم ساده لوح می‌گرده. حتی تو یکی از تاپیک ها دیدم فردی رو که رتبه برتر کنکور بوده ومیگه چرا لایکم نمی‌کنید؟ البته قصدش فقط کمک بی منته!یادتون باشه که مشاور شما باید تا حد امکان منظم باشه و داره پول میگیره که شما رو درست راهنمایی کنه و منظمتون کنه. دانشجویان پزشکی (به ویژه مشاورانی مثل مشاوران ویژه قلمچی)، اغلب بر اساس میل خودشون عمل میکنن و کلی منت میزارن روی سردانش آموزی که پول داده تا راهنماییش کنن. شما پول دادی و باید تا قرون آخرش رو استفاده کنی. اگر شما ضعیف کار کنید، مشاورتون موظفه شما رو جمع کنه نه اینکه کلا بی خیالتون بشه (چیزی که کسایی که مشاور تلفنی گرفتن بیشتر درک میکنن. مثلا دو سه شب پیام یا گزارش کار به مشاورتون نمیدین و اونم کلا قید شما رو میزنه. به هر حال اون پولشو گرفته و براش مهم نیست چی سر شما میاد!) بهانه اینکه مشاورتون امتحان داشته و نرسیده به شما رسیدگی کنه یا اینکه شب امتحان تا صبح درس خونده و این چند روز کلا خواب بوده (که نشان دهنده بی نظمیش هست) و ده ها دلیل پوچ دیگه برای شما ارزشی نداره. درسته باید درک متقابل وجود داشته باشه و قرار نیست مشاور به خاطر شما زندگیش رو به هم بزنه ولی باید پیرو ضوابط باشه. (این حالت در گروه مشاوره مددی در شهر ما هم دیده میشه. جالبه بدونید که مدیر موسسه لیسانس تاریخ داره و داره به خاطر مشاوره بی کیفیت چند تا دانشجوی پزشکی، حدود 80 درصد سهم میگیره). دیده شده طرف چون رتبه برتر شده، اومده خدمات مشاور ویژه (البته الکی مثلا مشاور ویژه!) ارائه میده و چندین میلیون میگیره (مثل خواهران بناوند در شهر ما که 50 میلیون میگیرن بابت مشاوره ویژه که عملا هیچ فرقی با مشاوره عادیشون نداره. تازه کلاس شیمی هم گذاشتن نفری 4 میلیون! و منشیشون که در واقع یکی از عوامل تبلیغاتشون هم هست ادعا میکنه بهترین دبیر شیمی جنوب کشورن! ) مشاورانی هم هستن که هر دو هفته یه بار (مثلا بعد از آزمون) یا هر هفته به مدت حدود یه ساعت یا کمتر شما رو می‌بینن. توجه کنید که شما دارین پول میدین که مشکلات خودتون رو بیان کنید. اگر قرار باشه مشاور شاد و خوشحال حرف بزنه و شما فقط گوش کنید، اونموقع باید مطمئین باشید که شما رو احمق فرض کرده. مثلا طرف خیلی تعریف میکنه که آره من مشاور قلمچی هستم و بیست سال سابقه کار دارم و ده ها داوطلب موفق داشتم و ... اونوقت تا ازش میپرسین فلانی من فلان مبحث رو مشکل دارم، میگه عیب نداره تو طبق مثلا قلمچی برو جلو خودش درست میشه . کوچک ترین انتقادی هم کنین میگه اومدی پیش من که حرف منو بشنوی. اگر میخوای حرف خودتو بزنی دیگه نیا! (مثال بارزش آقای شفیعی در شهر ما که با لیسانس کشاورزی داره نیم ساعتی صد هزارتومن میگیره تا این چرت و پرت ها رو تحویل شما بده. شرایطی که ذکر کردم عینا شرایط همین فرد بود)
      یه مسئله مهم دیگه هم که هست اینه که بدونین هیچکس با یه ماه خوندن پزشکی نمیاره! فلان پکیج در یه هفته نمی‌تونه از صفر تا صد کنکور رو به شما آموزش بده! هیچ مشاوری ابرانسان نیست! و صدها شعار تبلیغاتی مسخره دیگه
      خلاصه گول یه عده مشاور نما رو نخورین. خیلیا هستن که دوست دارن به شما تلقین کنن شما بلد نیستین درس بخونید تا جیبتون رو خالی کنن. بهترین برنامه ریز هر فرد خودشه و فقط یه راهنما میخواد تا راهشو درست طی کنه. فعلا پیگیر پست های من باشید تا بدون درس خوندن خوندن، در یه هفته پزشکی دانشگاه تهران رو بیارین!
      داداش پست ها بیشتر بود چرا قبلیا نیس پس؟پاک کردی؟
      و اینکه میشه تموم منابعی که امتحان کردی رو تحلیل کنی؟
      مرسی بابت زحماتت انشالله نتیجه کارتو سال بعد ببینی ❤

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.ye نمایش پست ها
      داداش پست ها بیشتر بود چرا قبلیا نیس پس؟پاک کردی؟
      و اینکه میشه تموم منابعی که امتحان کردی رو تحلیل کنی؟
      مرسی بابت زحماتت انشالله نتیجه کارتو سال بعد ببینی ❤
      سلام
      مرسی از پیگیریتون. بله بیشتر بودن. پاک کردم دوباره به ترتیب فهرستی که ساختم بزارم. پست منابع و روش مطالعه هم آماده شده و فقط تایپ کردنشون مونده که پست کنم
      خواهش می‌کنم. امیدوارم شما هم موفق باشید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حالا که دوستان جمعن منم یه سوال بپرسم
      من داوطلب نظام قدیمم
      رفیقم میگه یه مدت بعد از اینکه برای کنکور ثبت نام کردیم یه پیامک اومده از طرف سنجش و گفته از 19تا22 اسفند وقت دارید که برید توی سایت و نظامتون رو تایید کنید
      حالا من اصلا این پیامو ندیدم و طبیعتا اقدام هم نکردم
      چه گلی بمالم به سرم الان؟
      [IMG][/IMG]

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب فکر کنم حالا دلیل تاخیر در ارسال پست مربوط به منابع رو متوجه شدین
      کافیه یه خرده بالاتر پستش رو چک کنید. فقط بخش مربوط به تحلیل منابع ادبیات، به اندازه تمام تحلیل هایی هست که تا حالا دیدین!
      به هر حال بازم خوشحال میشم اگر نقضی وجود داره بگید تا توضیح کامل تر بدم
      خیلی لطف میکنی داداش ممنون که وقت میزاری❤
      فقط اینکه یه پیشنهاد:اگه میشه پایان تحلیل منابع هر کتاب ،ترکیبی که خودت مناسب میدونی و میخوای که سال بعد استفاده کنی رو به عنوان پیشنهاد مطرح کن!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کامل بود ممنون به خاطر وقتی که میذاری. هر چند از ما 98 ایا گذشت ...
      میگم پستات رو حذف کردی ؟ چون فقظ تحلیل فارسی هست !

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      کامل بود ممنون به خاطر وقتی که میذاری. هر چند از ما 98 ایا گذشت ...
      میگم پستات رو حذف کردی ؟ چون فقظ تحلیل فارسی هست !
      آره عزیز دیگه برای ما فایده نداره
      پست های قبلی رو آره. یه فهرست دارم قراره طبق اونا طبقه بندی پست ها رو انجام بدم. مجددا همه رو میزارم نگران نباشید
      از بین پست های مربوط به منابع، فعلا فقط ادبیات رو تایپ کردم. باقی رو روی کاغذ دارم و حجم هرکدوم تقریبا همین اندازه میشه! تایپشون وقت گیره. سعی میکنم تا آخر امشب پست های منابع رو تکمیل کنم و فردا هم تمام پست های فهرست رو بزارم تا مطالب مشاوره ای تاپیک تکمیل بشه. چند تا دوست قوی و تراز بالا هم دارم که احتمالا بعد از تکمیل مطالب مشاوره ای، با کمکشون پست های درسی رو شروع میکنیم. شاید هم مثل یکی دیگه از تاپیک ها جزوه دادیم بیرون!
      ویرایش توسط NimaHdp : 15 خرداد 1398 در ساعت 17:58

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آرشیو سوالات متداول شما در ارتباط با برنامه ریزی

1.با برنامه ریزی درس خوندن چه فایده ای داره؟ بدون برنامه نمیشه درس خوند؟ مگه میشه از قبل بگیم چی بخونیم؟ اگه حال درس‌خوندن نداشتم چکار کنم؟

2.چرا برنامه ریزی بعضی دانش آموزان با شکست مواجه میشه؟ اشکال از کجاست؟ از من یا برنامه؟ چه ایرادی داره بدون برنامه درس بخونیم؟ اصلا این همه سال بدون برنامه درس خوندیم چی شد مگه؟!

3.چه زمان‌بندی مناسب درس خوندنه؟ چند ساعت درس بخونم؟ از کی شروع کنم؟ می‌تونم شب درس بخونم؟ برای هر درس چقدر وقت بزارم؟ چقدر استراحت کنم؟

4.برنامه مطالعاتی یه دانش آموز باید چه مواردی رو دربرداشته باشه؟ چطوری شروع کنم؟ چه درس هایی رو بیشتر بخونم؟ اینکه میگن عمومی‌ها رو بزارم برای بعد از عید درسته یا غلط؟ بر برنامه مدرسه درس بخونم یا آزمون؟

5.چطوری از روزهای تعطیل به بهترین شکل استفاده کنیم؟ جمعه ها که مدرسه نمیرم چی بخونم؟ مدرسه‌ما پایه درس نمیده،میشه روزایی که مدرسه نمیرم پایه بخونم؟ هر روز از صبح تا شب درس میخونم. یه روز تعطیل هم نباید داشته باشم خوش بگذرونم؟!

6.روزخونی چیه و چرا مهمه؟ چه عیبی داره جای امروز، فردا درس بخونیم؟ اگر روزخونی کنیم، مطالب زودتر فراموش نمیشن؟

7.پیش‌خونی چه تاثیری در یادگیری داره؟ اصلا چی هست؟! سودش چیه؟ اتلاف وقت نیست؟ حالا چطور پیش خونی کنم؟

8.یک فارغ التحصیل چطوری باید درس بخونه؟ ممکنه امسال قبول بشم؟ چکار کنم قبول بشم؟ وای اگر قبول نشم چی؟! با برنامه خودم درس بخونم یا توی آزمون ها شرکت کنم؟ کی شروع به تست زنی کنم؟ با چه نسبتی درس ها رو بخونم؟

9.مشاور داشتن چه کمکی می‌کنه؟ می‌تونم خودم هم برنامه ریزی کنم؟ حتما لازمه پیش مشاور برم؟ از دوستم که مشاور داره عقب نمی‌افتم؟ پیش مشاور بشیم قبولیمون حتمیه دیگه؟! اصلا
      از کدوم مشاور کمک بگیرم؟

10.
      کتاب های مشاوره ای بازار می‌تونن کمکی کنن؟ چطوری ازشون استفاده کنم؟ چرا باید ساعت مطالعم رو تو این کتابا ثبت کنم؟

کافیه هرکدوم که میخواین بپرسین! منم سعی می‌کنم بهترین راه حل رو بهتون ارائه بدم. اگر سوال دیگه ای به ذهنتون میرسه که من نگفتم ممنون میشم بپرسید تا هم جوابتون رو دریافت کنید و هم آرشیو کامل‌تر بشه!

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آرشیو سوالات متداول شما در ارتباط با یادگیری، حافظه و خلاصه نویسی

1. انسان چطوری مطالب رو یاد می‌گیره؟ چرا با اینکه زیاد درس می‌خونم، نتیجه خوبی نمی‌گیرم؟ نکنه روشم درست نیست؟ چرا درس های اختصاصی رو بیشتر از عمومی می‌فهمم؟ چرا عکس ها رو بهتر از نوشته‌ها یاد می‌گیرم؟ چرا بعضی چیزا رو اصلا یاد نمی‌گیرم؟!

2. حافظه کوتاه مدت و بلند مدت چیه؟ چرا هرچی میخونم یادم میره؟! چکار کنم که مطالب یادم بمونه؟

3. چرا گاهی اوقات، به اندازه تلاشی که کردیم، نتیجه نمی‌گیریم؟ چرا هرکاری می‌کنم یه قسمت از درس نمیره تو مخم؟! قسمت های سخت رو چجوری بخونم؟ چکار کنم مطالب رو بهتر یاد بگیرم؟

4. عادت های غلط مطالعه چیا هستن؟ چطوری درس بخونم بهتره؟ چه عیبی داره موقع درس خوندن آهنگ گوش بدم؟ چرا میگن موقع درس خوندن نباید دراز کشید؟

5. بهترین مکان مطالعه کجاست؟ کجا درس بخونم بهتره؟ دوستام میرم کتابخونه یا پانسیون. منم برم؟ تو خونه نمی‌تونم بخونم، کتابخونه هم نزدیکم نیست، چکار کنم؟!

6. چطوری میشه مطالب رو به بهترین شکل سرکلاس یاد گرفت؟ چرا هرچی معلم یه مطلبی رو درس میده نمی‌فهمم؟ کلاس رفتن وقت آدمو نمی‌گیره؟ اگر سوال بپرسم وقت کلاس گرفته نمیشه؟ اصلا سر کلاس چکار کنم؟!

7. بازیابی چیه؟ چه کمکی میکنه؟ اگر بازیابی کنم همه چیز رو درست یاد می‌گیرم؟ این کار خیلی وقت گیر نیست؟ چه وقت هایی بازیابی کنم بهتره؟

8. چرا برای تسلط در تست زنی حل سوالات تشریحی نیازه؟ وقتی کنکور تستیه چرا سوال تشریحی حل کنم؟! وقت گیر نیست؟ فقط تست بزنم مشکلی داره؟ تست کم بزنم خیلی عقب نمی‌افتم؟ تست زمان دار بزنم یا نه؟

9. خلاصه نویسی چیه و چه فایده ای داره؟ میشه خلاصه نویسی نکنم؟ چرا وقتی میشه از جزوه یا کتاب استفاده کرد خلاصه نویسی کنم؟ بهتر نیست این همه وقت رو براش هدر ندم؟

10. چه خلاصه ای خوبه؟ چکار کنم خلاصم خوب بشه؟ چرا هربار که خلاصه می‌نویسم، چیزی که کمتر نمیشه هیچ، یه چیزی هم اضافه میشه؟! میتونم نکات رو به صورت رمز یا شعر حفظ کنم؟ یه چیزی تو مایه های ملخ ها؟!

کافیه هرکدوم که میخواین بپرسین! منم سعی می‌کنم بهترین راه حل رو بهتون ارائه بدم. اگر سوال دیگه ای به ذهنتون میرسه که من نگفتم ممنون میشم بپرسید تا هم جوابتون رو دریافت کنید و هم آرشیو کامل‌تر بشه!

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن