خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 3121314 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 181 به 195 از 342
    1. Top | #181
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtabsalehi نمایش پست ها
      سلام، میشه اگه میدونید بگین مشکل این راهی که رفتم چیه؟ فایل پیوست 87564
      سلام روشتون درسته احتمالا در جایگذاری عدد اشتباه محاسباتی دارید

2. Top | #182
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtab salehi نمایش پست ها
      سلام روشتون که درسته عددی هم که بدست آوردید درسته اشتباهی ندارید

3. Top | #183
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farshid.y نمایش پست ها
      اون مجهول x^2 هست که اگه از زیر رادیکال بیاد بیرون میشه + و - x . نه عدد صحیح !

4. Top | #184
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hameeed نمایش پست ها
      سلام روشتون درسته احتمالا در جایگذاری عدد اشتباه محاسباتی دارید
      آهان ،دوباره حساب میکنم ، خیلی ممنون!

5. Top | #185
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtabsalehi نمایش پست ها
      مشکلش اینکه اینجوری نباید حل کنی.
      y3 = 1 + √x
      6y2.y' √x=1
      در تساوی اول قرار میدیم x=4 و بدست میاریم y3=3
      جانشینی در تساوی اخر، گزینه 1 رو بدست میده.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

6. Top | #186
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یا الله صبی کرکره این تاپیکم بدیم بالا خدایا کار از ما روزی از تو
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #187
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دوستان سوال 305 ریاضی مهروماه ( نظام جدید)

روی سوال اینطوریه»
      untitled.png

و پاسخنامه سوال طبیعتا تشریحی رفته و بدین صورته:

untitled.png

خب من یه پیشنهاد بهتری دارم اینکه بیایم ضرایب رو که مجهول ام جزوش هست رو طوری بجینیم که بشه دوریشه ای و حالت خاص . حالا یا شرایط جمع ضرایب صفر یا حالت اولی و سومی مساوی دومی . ور در هرحالت قدر مطلقی عدد 7 بدست میاد .

حالا نظرتون چی هستش اساتید و صاحب نظران میشه این کار رو کرد یا شانسی این اتفاق افتاده؟؟؟؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #188
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      دوستان سوال 305 ریاضی مهروماه ( نظام جدید)

روی سوال اینطوریه»
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.png
مشاهده: 54
حجم: 9.0 کیلو بایت

و پاسخنامه سوال طبیعتا تشریحی رفته و بدین صورته:

نام: Untitled.png
مشاهده: 54
حجم: 77.4 کیلو بایت

خب من یه پیشنهاد بهتری دارم اینکه بیایم ضرایب رو که مجهول ام جزوش هست رو طوری بجینیم که بشه دوریشه ای و حالت خاص . حالا یا شرایط جمع ضرایب صفر یا حالت اولی و سومی مساوی دومی . ور در هرحالت قدر مطلقی عدد 7 بدست میاد .

حالا نظرتون چی هستش اساتید و صاحب نظران میشه این کار رو کرد یا شانسی این اتفاق افتاده؟؟؟؟
      من یه پیشنهاد دیگه دارم. ببین سهمی یا ریشه مضاعف داره، یا دو ریشه یا هیچی دیگه، ریشه مضاعف هم همیشه به شکل 2(x+a) یا 2(x-a). خب حالا ضریب جمله x هست 3، در نتیجه جمله آخر میشه 9/4 اگر مربع کامل کنیم. پس تابع به شکل یه پرانتز به توان دو درمیاد که خودش سهمی با ریشه مضاعفه به علاوه یه عدد ثابت، حالا میخوایم دو ریشه حقیقی داشته باشه پس باید راسش بیاد زیر خط y=0 در نتیجه باید کنار پرانتز یه عدد منفی بیاد. چون عدد معلوم همون 6.75 هست، کوچک ترین مقدار برای m میشه 7.
      riazi.jpg
      دستخط افتضاحو حالا نادیده بگیر.

ویرایش توسط mahy.dr80 : 21 شهریور 1399 در ساعت 10:13

9. Top | #189
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahy.dr80 نمایش پست ها
      من یه پیشنهاد دیگه دارم. ببین سهمی یا ریشه مضاعف داره، یا دو ریشه یا هیچی دیگه، ریشه مضاعف هم همیشه به شکل 2(x+a) یا 2(x-a). خب حالا ضریب جمله x هست 3، در نتیجه جمله آخر میشه 9/4 اگر مربع کامل کنیم. پس تابع به شکل یه پرانتز به توان دو درمیاد که خودش سهمی با ریشه مضاعفه به علاوه یه عدد ثابت، حالا میخوایم دو ریشه حقیقی داشته باشه پس باید راسش بیاد زیر خط y=0 در نتیجه باید کنار پرانتز یه عدد منفی بیاد. چون عدد معلوم همون 6.75 هست، کوچک ترین مقدار برای m میشه 7.

نام: riazi.jpg
مشاهده: 53
حجم: 25.4 کیلو بایت

داداش اون وقت که خیلی میکشه . مال من که یه محاسبه ابکی بود
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

10. Top | #190
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

داداش اون وقت که خیلی میکشه . مال من که یه محاسبه ابکی بود
      من اومدم دقیق شرح دادم وگرنه طولانی نبود تو ذهن خودم.
      حقیقتا منظورتو کامل نگرفتم. منظورت عددگذاری بود گفتی عدد بچینیم؟

11. Top | #191
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من اومدم دقیق شرح دادم وگرنه طولانی نبود تو ذهن خودم.
      حقیقتا منظورتو کامل نگرفتم. منظورت عددگذاری بود گفتی عدد بچینیم؟

نه داداش .

حالت های خاص یادته ؟ همون c/a یا منفی c/a . یکیش رو در نظر داشته باش حالا بیا ضرایب ایسکس رو طوری بچین که بشه شرایط خاص . مثلا من میام میگم جمع ضرایب صفر باشه که معادله واجد دو ریشه 1 وc/a باشه . الزاما باید m عدد 7 باشه که اینطور معادله صحیح باشه.
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

12. Top | #192
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

نام: riazi.jpg
مشاهده: 53
حجم: 25.4 کیلو بایت

خیلی خوشم اومد آفرین
      ولی ایکاش قانون بود
      اگه ضریب x هم مجهول باشه این روش کارساز نیست ولی مرسی از این ایده خوبت : )

13. Top | #193
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نه داداش .

حالت های خاص یادته ؟ همون c/a یا منفی c/a . یکیش رو در نظر داشته باش حالا بیا ضرایب ایسکس رو طوری بچین که بشه شرایط خاص . مثلا من میام میگم جمع ضرایب صفر باشه که معادله واجد دو ریشه 1 وc/a باشه . الزاما باید m عدد 7 باشه که اینطور معادله صحیح باشه.
      آها. حالا گرفتم. خب فکر کنم اتفاقی درست در اومد چون یه حالت خاص زدی همون جواب میشد. فقط یه نکته اینکه معمولا، تست هایی که حل معمولیشون خیلی طول میکشه طراح یه راه میون بری گذاشته. واسه همین فک میکنم شاید میخواسته از همین روشی که میگی دانش آموز بره.

14. Top | #194
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Falconeh نمایش پست ها
      خیلی خوشم اومد آفرین
      ولی ایکاش قانون بود
      اگه ضریب x هم مجهول باشه این روش کارساز نیست ولی مرسی از این ایده خوبت : )
      آره دقیقا. این روش چون ضریب x معلوم بود تونست جواب بده وگرنه معمولا ضریب خود ایکس m داره.
      این حلم بیشتر تعبیر هندسی سهمی بود. اون تو ذهنم اومد اینجوری نوشتم حلو. تو کتابتون چیزی از حل معادله و نامعادله به کمک نمودار نگفته ولی خیلی خیلی بدردبخوره. (البته این سوال معادله نیس ولی خب میشه از نمودار کمک گرفت)

15. Top | #195
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      آره دقیقا. این روش چون ضریب x معلوم بود تونست جواب بده وگرنه معمولا ضریب خود ایکس m داره.
      این حلم بیشتر تعبیر هندسی سهمی بود. اون تو ذهنم اومد اینجوری نوشتم حلو. تو کتابتون چیزی از حل معادله و نامعادله به کمک نمودار نگفته ولی خیلی خیلی بدردبخوره. (البته این سوال معادله نیس ولی خب میشه از نمودار کمک گرفت)
      من طرفدار روشای جبریم ولی میدونم چی میگی خیلی سوالا با همین تصور هندسی و نمودار خیلی راحت حل میشن تصمیم گرفتم روش طولانی جبریو کنار بذارم بیشتر تحلیل هندسی و نمودار کنم

صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 3121314 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

فقط، فهمم، فکر، فردا، فعلا، قبل، قرار، كليدي، كنيد، كه، لطفا، ممنون، مورد، می، میپرسم، میخوام، میخواد، میخوره، میدن، میشه، مگه، مبحث، مجموعه، مسائل، مطرح، نفر، نميتونم، نمی، چه، نهایی، نوشتم، چیه، نیست، نزدیک، هم، هممون، همه، همون، ها، های، هر، هرچه، هستن، هستند، ولي، ولی، واسه، يه، یه، یک، یکی، کنم، کنند، کنیم، کنید، کنکور، که، کتاب، کدام، کردم، کسی، کسایی، گنگ، گیرند، گذاری، گرفتم، گسسته، پنج، پیش، پاسخنامه، پس، پست، پسر، yahoo، آن، انتخاب، اي، اين، اينجا، ای، این، اینجا، اگه، احتمال، ادغام، از، اشكال، بلد، بنویسید، به، بيست، بین، بیاید، بکشید، بگم، بپرسید، باید، باشه، باشد، بدن، بده، بدین، بدید، برام، برد، برسم، بزنم، تقویت، تقویت حافظه، تقریبا، توی، توضیح، تگ، تا، تاپيك، تاپیک، تابع، تجربي، تجربی، تر، تصمیم، تصادف، جواب، جور، جوری، جامع، حل، حافظه، حداقل، حساب، خوبه، خودم، خودتون، خودشون، خیلی، دنباله، دو، دوستان، دوستانی، دوستانش، دوستاتون، ديف، دیگر، دیدم، دامنه، دارم، داره، داشته، داشتید، دختر، در، دروس، درد، درس، رفع، رو، روی، رياضي، رياضيات، ریاضی، را، راه، رسم، رسیدم، رشته، رضا، زوج، زود، زیاده، زده، سه، سوم، سوال، سوالي، سوالی، سوالام، سوالای، سوالات، سي، سریع، شماره، شود، شکل، شامل، شد، شده، شش، صندلی، ضروریه، علی، عجله

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن