خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از محتوای این تاپیک رضایت دارید؟

رأی دهندگان
    93. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

80 86.02%
    • خیر

13 13.98%
    صفحه 47 از 60 نخستنخست ... 3746474857 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 691 به 705 از 896
    1. Top | #691
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اینا الان ص غ هستند یا نکته؟

2. Top | #692
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط formyself نمایش پست ها
      اینا الان ص غ هستند یا نکته؟

سلام نگران نباشید کار خاصی انجام نشده هنوز فقط جمع بندی چند فصل مهم زیست در قالب صحیح و غلط انجام گرفته که اگر پست های قبلی رو مطالعه کنید به برنامه قطعاً میرسید؛ این هفته هم به صورت تست و نکته جلو خواهیم رفت، ولی در روزهای خاصی،(غالباً روز های سه شنبه و پنج شنبه)
      موفق باشید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #693
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      وای مرسی.پس من تا سه شنبه بخونم ک برسم

4. Top | #694
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام دوستان گلم
      بالاخره قولی که دادم رو عملی کردم و اولین جزوه ی نکته تست امسال رو آماده کردم
      تفاوتی که این جزوه با جزوات دیگه داره رو فقط کسی میفهمه که جزوه رو حسابی شخم بزنه و تمام تست های جزوه و نکاتشون رو بخونه و بعد از کنکور بیاد اینجا و بگه که کنکور امسال دقیقاً همان مطالب جزوه مورد پرسش قرار گرفت!!
      هر کدوم از این جزوات در عین کم حجم بودن بالای 100 نکته رو پوشش دادن که خارج از این 3 حالت نبوده:
      1)نکات پرتکرار کنکور های سراسری 91 تا 97
      2)نکات ناب و احتمالی کنکور امسال(98)
      3)نکات پوششی مطالب گذشته ویژه مرور و جمع بندی سریع
      شیوه نگارش این جزوه با تمام جزوات موجود فرق داره، به این صورت که در ابتدا برای یادگیری نکات یک پرسش دو گزینه ای مطرح شده که پاسخ کلیدی این پرسش ها در انتهای جزوه آورده شده و سپس برای پرسش های مهمتر و احتمالی تر مجموعه از نکات جمع بندی ارائه شده.
      لطفاً پس از مطالعه این جزوه ، مشکلاتش رو بهم بگید تا رفع بشن و نظرتون هم که فراموش نشه اصلاً!

امیدوارم از خوندن این جزوه نهایت لذت رو ببرید!

لینک دانلود جزوه شماره یک: http://s8.picofile.com/file/83619289...%87_1.pdf.html

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 07 خرداد 1398 در ساعت 23:56

5. Top | #695
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سلام دوستان گلم
      تفاوتی که این جزوه با جزوات دیگه داره رو فقط کسی میفهمه که جزوه رو حسابی شخم بزنه و تمام تست های جزوه و نکاتشون رو بخونه و بعد از کنکور بیاد اینجا و بگه که کنکور امسال دقیقاً همان مطالب جزوه مورد پرسش قرار گرفت!!
      هر کدوم از این جزوات در عین کم حجم بودن بالای 100 نکته رو پوشش دادن که خارج از این 3 حالت نبوده:
      شیوه نگارش این جزوه با تمام جزوات موجود فرق داره، به این صورت که در ابتدا برای یادگیری نکات یک پرسش دو گزینه ای مطرح شده که پاسخ کلیدی این پرسش ها در انتهای جزوه آورده شده و سپس برای پرسش های مهمتر و احتمالی تر مجموعه از نکات جمع بندی ارائه شده.
      لطفاً پس از مطالعه این جزوه ، مشکلاتش رو بهم بگید تا رفع بشن و نظرتون هم که فراموش نشه اصلاً!

لینک دانلود جزوه شماره یک: اصلاحیه جزوه نکته تست 98 شماره 1

دوستان شماره تست ها مشکل داشت که اصلاحش کردم حتماً جزوه جدید رو دانلود کنید!!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #696
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سلام دوستان گلم

لینک دانلود جزوه شماره یک: اصلاحیه جزوه نکته تست 98 شماره 1

ببخشید یک سوال سلول هایی که توانایی میوز دارند میتونند جهش مضاعف داشته باشند ؟ درسته ؟ منظورم سوال 7 هست

7. Top | #697
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A . H نمایش پست ها
      ببخشید یک سوال سلول هایی که توانایی میوز دارند میتونند جهش مضاعف داشته باشند ؟ درسته ؟ منظورم سوال 7 هست

در حین میوز اتفاقات زیر ممکنه رخ بده: (دقت داشته باشید جهش مضاعف قانون 1 مندل رو نابود میکنه پس باهم دیگه این دو اتفاق رو نخواهیم داشت)
      کراسینگ اور+تشکیل تتراد+جدا شدن کروموزوم های همتا(قانون 1 مندل)+وقوع نوترکیبی بدون نیاز به پیدایش الل های جدید+جهش مضاعف شدن(برای کروموزوم های همتا)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 08 خرداد 1398 در ساعت 01:09

8. Top | #698
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A . H نمایش پست ها

راستی کلید سوال 7 به اشتباه یک خورده، گزینه دو میشه
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #699
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      لینک دانلود مجموعه جزوات نکته تست زیست سال 98:
      جلسه اول: (30 صفحه)

جلسه دوم: (40 صفحه)

تصاویر جلسه دوم: (خلاصه شارش و نکات ویروس)

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #700
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سفری ب درون سلول @zist98k
      اسپوروفیت هیچ گیاهی تاژک(سانتریول)تولید نمیکند؛فقط گامت نر
      غشای خارجی هسته با اسکلت سلولی و غشای داخلی با اسکلت هسته ای در تماس است
      سلول های بدون هسته:سلول های غربالی،گلبول قرمز بسیاری از جانوران و انسان
      سلول های چند هسته ای:بیشتر مژکداران،کیسه رویانی تخمک نهاندانگان،لایه مغذی بساک
      سلول های چند هسته ای:ماهیچه اسکلتی،کپک مخاطی پلاسمودیومی در آغازیان،نخینه برخی قارچها
      هدف وزیکول ها:برای ساخت دیواره،برای ساخت لیزوزوم،انجام اگزوسیتوز،تشکیل یک لیزوزوم بزرگ در اسپرم برای لقاح با تخمک،انتقال پیام شیمیایی
      واکوئل غذایی+لیزوزوم⬅️واکوئول گوارشی
      سلول های دختری چون از سلول های مادری کوچک ترند نسبت سطح ب حجم بیشتری دارند
      سلول هایی ک تقسیم نابرابر دارند⬅️نسبت سطح ب حجم نابرابری دارند:
      گویچه های های قطبی،تقسیم پارانشیم خورش،میتوز دانه گرده نارس در نهاندانگان،تقسیم منجر ب تشکیل رویان

11. Top | #701
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      چند تا معادل

✅ زیگوسپورانژ زیگومسیت ها یک ساختارمقاوم بادیواره(یا دیواره های‍♂️) ضخیم است و یک سلول پلاسمودیومی نیز هست چون محتوی چندین زیگوت2n است
      ( معادل زیگوسپور کلامیدوموناس )

✅ زیگوسپور کلامیدوموناس 2n کروموزومی است و ساختار مقاوم است و فقط حاوی یک زیگوت است.

✅در هاگداران نیز فرم مقاوم زیگوت 2n است(البته در جدول صفحه 226 نوشته که هاگ داران هاگ های مقاوم هم دارند ‍♂️)

✅ اسپورانژ کاهوی دریایی 2n کروموزومی است که از میتوز زیگوت بوجود می اید و با میوز تولید زئوسپور 4 تاژکه می کند اما به هیچ وجه
      ❌پرسلولی❌ نمی باشد

⛔️آغازیان به هیچ وجه ساختارهای تولید مثلی پرسلولی ندارند، جنین یا رویان ندارند، بافت تمایز یافته ندارند⛔️

✳️ بعضی آغازیان نوزاد دارند
      (سلولهای نوزاد در ولوکس)

✳️ در فرمانرو آغازیان سلول تمایز یافته داریم (تریکودینا سلولی بسیار تخصص یافته است)

✅ اسپورانژ زیگومسیت ها n کروموزومی است و هاگدان غیرجنسی و محل انجام میتوز و تولید هاگ غیرجنسی است اما اسپورانژ کاهوی دریایی 2n کروموزومی و تک سلولی و محل انجام میوز و تتراد و کراسینگ آور و نوترکیبی است

کاهوی دریایی ❌ کاهوی خوراکی
      برگ بیدی ❌ بید(درخت چوبی با رشد پسین)
      کرم شب تاب❌ کرم نیست ،حشره است
      (موریانه و شته هم حشره هستند)

12. Top | #702
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.من از محتویات تاپیک خیلی استفاده کردم واقعا خسته نباشید.خودمم تست زدم و نکاتشو نوشتم الان قرار میدم دوستان هم استفاده کنند یه دعایی برای ما بکنن که اینروزا خیلی بی انگیزه شدم و به زور 9 ساعت میخونم.منی که تا 2 ماه پیش 13 14 ساعت میخوندم
      لینک دانلود اگه غلط علمی داشت ببخشید و لطفا اصلاحشو اینجا بگید

13. Top | #703
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ALIREZAMSR نمایش پست ها
      سلام.من از محتویات تاپیک خیلی استفاده کردم واقعا خسته نباشید.خودمم تست زدم و نکاتشو نوشتم الان قرار میدم دوستان هم استفاده کنند یه دعایی برای ما بکنن که اینروزا خیلی بی انگیزه شدم و به زور 9 ساعت میخونم.منی که تا 2 ماه پیش 13 14 ساعت میخوندم
      لینک دانلود اگه غلط علمی داشت ببخشید و لطفا اصلاحشو اینجا بگید
      یکم ناخوانا هست بهتره شو نداری ؟

14. Top | #704
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      بالاخره جزوه سوم آماده شد!!
      این جزوه مجموعه ای بی نظیر از نکته تست های احتمالی 98 هست که به جرأت میتونم بگم، با خواندنش حداقل 15 درصد رشد درصدی در درس زیست خواهید یافت!!!
      به دلیل اهمیت بالای مباحث و موضوعات موجود در این جزوه، حجم جزوه کمی زیاد شد(66 صفحه)

جزوه این جلسه حاوی بیش از 300 سوژه تستی و احتمالی است که اکثر این موارد در کنکور های اخیر یا به شدت تکرار شده اند و یا احتمال طرح بالایی خواهند داشت.
      تذکر1: لطفاً جزوه ضمیمه بکرزایی را همراه جزوه این جلسه با دقت مطالعه کنید.
      تذکر 2: فایل جمع بندی دست نوشت هم در قالب یک PDF قرار میگیره تا دسترسی شما عزیزان به جزوه با کیفیت بالاتری انجام بشه.
      هزینه جزوه رایگان هست ولی خواهید دید محتوای جزوه به مراتب با کیفیت تر از جزوه ها و کلاس های جمع بندی اساتید می باشد.

لینک دانلود جزوه جلسه سوم: (67 صفحه)

لینک دانلود فایل ضمیمه جزوه جلسه سوم: (3 صفحه)

لینک دانلود دست نوشت موجود در جزوه جلسه سوم با کیفیت به مراتب بالاتر:

دوستان قدیمی این تاپیک کجایید؟؟ عزیزانی مثل آقا حمید @Hameeed ، گنزوی عزیز genzo@ @formyself و بقیه عزیزان لطفاً حتماً از جزوات استفاده کنید و نظرتون رو مکتوب کنید
      ممنون از شما
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

15. Top | #705
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه خودم نوشتم اسکن کردم

صفحه 47 از 60 نخستنخست ... 3746474857 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن