خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 36 از 36
    1. Top | #31
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فاطمه ی عزیزم... اول از همه بهت تبریک میگم بابت تصمیمت... همین که تونستی با این واقعیت رو به رو بشی که بین تو و خانوادت تفاوت هایی وجود داره و از بیان کردنش هم ابایی نداری خودش خیلیه !
      اتفاقا تصمیم منهم برای بعد از کنکورم همینه.. البته من با خانوادم اختلافات خیلی فاحشی که منجر به دعوا اینا بشه ندارم.. یه مقدار توی علایق و عقاید با هم اختلاف داریم که هردو طرف به این موضوع کاملا واقفیم و من هم تصمیم برای ادامه زندگی به صورت مستقل بعد از کنکور رو باهاشون درمیون گذاشتم و فعلا به شرط این که زیر نظرِ دورادور اونها باشه باهاش موافقت شده برای تو هم امیدوارم که سر راهت موانع کمتری به وجود بیاد تا بتونی تصمیمی که گرفتی رو نهایتا به مرحله اجرا برسونی...
      در مورد کار در دوران دانشجویی..
      خب من تعجب می کنم که اینجا همه فقط و فقط به مشاوره و تدریس اشاره کردن .. خب البته پیش پا افتاده ترین شغلیه که یه نفر که خب حالا یه رتبه قابل قبول اورده میتونه برای خودش در نظر بگیره.. که صد البته هم در آمد خیلی عالی داره !
      مثال میزنم : تصور کن شما بخوای هر شب بعد از انجام تمام کارهای شخصیت و رسیدن به درسای خودت ، یک ساعت و نیم برای کار مساوره وقت بزاری...
      یکی از کارهایی که یه مشاور معمولا انجام میده اینه که .. باید هفته ای 1 بار با دانش آموزش تماس تلفنی داشته باشه و به سوال های اون پاسخ بده و اگه گره ای توی کارش هست اون رو رفع کنه...
      خب این تماس تلفنی معمولا ربع ساعت تا 20 دقیقه (اگه دانش آموز به مشکلات جدی برخورده باشه در طول اجرای برنامه .. که نیازمند توضیح باشه ) طول میکشه... من میگم بکنش 30 دقیقه برای هر دانش آموز...
      توی 1 ساعت و نیم تو میتونی با 3 تا دانش آموزت صحبت کنی و اگه سوال یا مشکلی داشتن رفع کنی و نحوه اجرای برنامشون رو بررسی کنی... خب تا اینجا شد توی 1 ساعت و نیم ، 3 تا دانش آموز..
      ولی این فقط برای یک شبه! همونطور که گفتم یک مشاور لازمه که هفته ای یک بار با دانش آموزش تماس بگیره و لزومی نداره این کارو هر شب انجام بده... بنابراین تو اگه تصمیم بگیری که 1 ساعت و نیم از وقتتو "هر شب " ( به جز برای مثال جمعه ها ) به مشاوره اختصاص بدی میتونی 18 تا دانش آموز داشته باشی.. 3 تا دانش آموز در 6 روز هفته میشه 18 تا دانش آموز..
      جمعه هارو هم میتونی یک وقتی در نظر بگیری برای نوشتن برنامه هفته جدید برای دانش آموزات.. و به هرکدوم برنامه ای مطابق با شرایط و توانایی هاشون بنویسی...
      قیمت مشاوره الان ماهانه حساب میشه.. قبلا سالانه بود..
      من همین اخیرا با دوتا رتبه برتر .. که اتفاقا دوتاشون هم از بچه های این انجمن بودن هزینه مشاوره رو پرسیدم... یکیشون رتبه تک رقمی منطقه و دومی رتبه دو رقمی منطقه سال های اخیر بودن..
      نرخ مشاوره الان ماهانه 300 هزارتومنه... تا سال 99 احتمالا به 500 هم میرسه ..
      دیگه شما خودت 300 هزارتومن رو ضربدر 18 تا دانش آموزی که داری بکن..
      میشه ماهانه 5 میلیون و 400 هزارتومن : ))
      فکر می کنم برای یه دختر 18 ساله خیلی منصفانه باشه ..
      ویرایش توسط liaa : 14 فروردین 1398 در ساعت 02:49

2. Top | #32
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ولی خب همونطور که گفتم مشاوره و تدریس خیلی کار پیش پا افتاده ایه ...
      الان در سال 2019 راه های خیلییی خیلی زیادی وجود داره که میشه باهاشون کسب درآمد کرد..
      برای مثال ، شغلی وجود داره به اسم کپی رایتینگ و افرادی که این شغلو دارن هم نامشون هست کپی رایتر.. برای اینکه اطلاعات بیشتری درموردش به دست بیاری حتما توی گوگل سرچ کن
      ولی خب خیلی کوتاه و ساده اگه بخوام بگم : کپی رایتینگ پیوند بین تجارت و نویسندگیه...
      این شغل برای کسایی که مهارت نویسندگی خوبی دارن خیلی مناسبه... خب طرز کارش چطوره ؟
      برای مثال یه کسب و کار نوپا رو تصور کن ... یه نفر که محصولش رو برای مثال از طریق اَپ اینستاگرام میفروشه و مشتریاش رو از اون فضا پیدا میکنه..
      این فرد برای این که بتونه محصولش رو قابل اعتماد تر و اقواگرانه تر به نمایش بزاره علاوه بر عکاسی حرفه ای که نیاز داره برای محصولش انجام بشه .. به کسی نیاز داره که از مهارت خوبی در نویسندگی برخوردار باشه تا اون فرد بتونه کپشن ( متن هایی که در اَپ اینستاگرام ، فردی که عکس رو منتشر میکنه میتونه زیر عکس بنویسه ) هایی بنویسه که خواننده رو به فکر فرو ببره .. برای مثال متن های تبلیغاتی بسیار کلیشه ای که هممون میشناسیمشون رو تصور کن : آیا از سر کچل خود نا امید شده ای ؟ آیا در به در به دنبال ویزای کانادای خود هستین ؟ آیا چاقید ؟ ایا زشتید ؟ آیا کسی تف هم روی صورت شما نمیندازه ؟ ... و از این قبیل متن ها ..
      کپی راینتیگ به وجود اومده تا این معضل رو از بین ببره .. متن های تبلیغاتی جذابی که منحصر به فردن و سرشار از خلاقیتن !
      این شغلیه که هرکس در حالی که پیژامش تو پاشه و لیوان قهوه اش توی دستش.. توی خونه زیر باد کولر به راحتی و فقط با داشتن یه گوشی هوشمند و یا یه لب تاپ انجام بده
      اتفاقا ضخصی رو میشناسم ..که امسال هم اتفاقا پشت کنکوریه .. پارسال کنکور داد و پرستاری شهید بهشتی ترم بهمن قبول شد و تصمیم گرفت یه سال دیگه بمونه پشت کنکور تا پزشکی شهیدبهشتی یا تهران بیاره .. در حالی که همون سال هم میتونست پزشکی شهرای خوب دیگه رو بیاره ولی خب چون اولویتش شهر تهران بود اونا رو انتخاب نکرد..
      ایشون برای پست های یک مشاور کنکور در اینستاگرام .. کپشن های انگیزشی مینویسه.. که خب هرچقد این کپشن ها سرشار از انرژی و انگیزه باشن افرادی که نمیدونن در واقع این نوشته هارو شخصی مینویسه که استخدام شده از طرف اون مشارو و نه خودِ شخص مشاور .. بیشتر جذب اون مشاور میشن و خب طبعا دوستاشونو تگ می کنن تا اونارو هم با متن انگیزشیه که خوندن و حس تلاش و خواستن رو در اون ها بیدار کرده رو با دوستاشون به اشتراک بزارن.. که نتیجش میشه درخواست بیشتر برای مشاوره داشتن با اون شخص مشاور.. این فردی که من میشناسم این کارو در تایم های تفریحشو بین درسا انجام میده و خب چون توانایی نویسندگی خوبی داره براش کار آسونیه.. برای هر یک کپشنی که مینویسه یه قیمت پایه میگیره.. مثلا یه چیزی حدود 10 هزارتومن .. ولی به نسبت تعداد لایک هایی که اون پست بیشتر از میانگین تعداد لایک های پیج میگیره این مبلغ بیشتر میشه.. شما تصور کن این مشاور بخواد روزی یدونه پست بزاره.. اگه بگیم از این 30 تا کپشنی که این دوستمون مینویسه حتی یدونش هم تعداد لایک هاش بیشتر از میانگین نشد ... ایشون در یک ماه 3 میلیون تومن خالص درآمد داره
      ویرایش توسط liaa : 14 فروردین 1398 در ساعت 15:12

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      با سلام خدمت دوستان گرامی
      دوست عزیز رشته پزشکی انقدر سخت هست که شما برای یک خواب راحت هم شاید بعضی وقت ها وقت نداشته باشی یا حتی یه فیلم سینمایی
      انشاالله که قبول شین پزشکی ولی بعد قبولی هم همچنان به جیب خانواده بچسبین تا دوران انترنی که یه پولی به جیبتون بیاد بعد اونوقت جدا کنید زندگیتون رو
      جدا کردن زندگی رو خیلیا دوست دارن ولی فقط زندگی یه درامد و یه شغل نیست خیلی پیچیدگی های دیگه ای هم داره
      دوستان من هم هستن کسایی که هم کار مشاوره انجام میدن هم درس میخونن اما قشنگ دو تا سه نمره کاهش معدل داشتن
      بهتره فکر خودتون رو سرگرم درس چه در دوران کنکور و چه در دوران دانشگاه کنید همه ی جوانان بدلیل تفاوت سنی با والدین و تفاوت دیدگاه ها به ذهنشون گاهی میرسه که بخوان جدا زندگی کنن ولی زندگی جداگانه به همین راحتی هم نیست.

4. Top | #34
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      سلام‌ فاطمه راستش تاپیک رو که خوندم خیلی ناراحت شدم،به تصمیمت احترام میزارم ولی یه خواهشی دارم لطفا تو یه فرصت مناسب با یک مشاور(روانشناس)صحبت کن.نیازی هم نیست با خانواده بری اگر هم نتونستی تلفنی صحبت کن خواستی پ خ بده معرفی کنم.
      اما درباره سوالت توصیه میکنم با یک رزیدنت صحبت کنی که تمام این راه رو رفته منم چیزایی که میدونم رو میگم.بعضی دوستان گفتن مشاوره یکی هم که یه حساب کتابی کرد فوق العاده!همونطور که خودتونم میدونید الان دیگه هرکی کنکور میده میشه مشاور و تعدادشون ب شدت بالا رفته اونم که میگید ماهی ۳۰۰-۴۰۰ با اونا هم یکم چونه بزنی ماهی صد قبول میکنن.پس هیچ تضمینی نیست شاگرد زیاد داشته باشی. و حتی اگر هم داشته باشی یا به هر کار دیگه ای مشغول بشی کشیک های دوره اینترنی رو خواهی داشت یعنی ده شب در ماه میری بیمارستان که به خاطر همین ممکنه کارت رو از دست بدی.رو در امد استاجری و اینترنی هم حساب نکن چون بعضی جاها که اصلا به استاجرا حقوق نمیدن درامد اینترنی هم کمتر از یه تومنه.حالا اگه این هفت سال رو هم گذروندی میرسی به ازمون دستیاری!ازمونی که خیلی از رتبه برتر های کنکور دو سه سالی براش میخونن و اگه بخوای تو این دوران کار کنی کارت خیلی سخت خواهد بود.همه این هارو هم بزار کنار فشار های روحی،صحبت های اطرافیان،ناراحتی پدر ومادرت ومشکلاتی که بعد ها هنگام پیوند مقدس ازدواج! خواهی داشت.
      به هر حال امیدوارم موفق باشی حتما با مشاور صحبت کن و حواست باشه این مسائل ذهنت رو طوری مشغول نکنه که تو مسیر کنکور به مشکل بخوری.

5. Top | #35
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب همین اول بگم بهت من خودم داروسازی دولتی میخونم اونم تهران نه شهرستان خانوادمم از نظر مالی کلن توانایی ساپورتمو نداشتن و نکردنم به هیچ عنوان من از عید سالی که ترم دو بودم و از پدرم عیدی گرفتم تا الان ریالی از خانواده م نگرفتم ، حتی شده یه چیزیم دستی کمک کردم ولییییییییییییییییییییی
      شما به نظرم خوشی زده زیر دلت
      تا الان برای نون شبت محتاج بودی بدونی مستقل بودن چه حالی داره ؟
      به این فکر کردی چطوری میخوای خونه بگیری ؟
      به این فکر کردی با حقوق حداکثر یکو نیم که تو دانشجویی مساویه با دو شیفت کارکردن چجوری میخوای گذران زندیگتو در بیاری ؟
      به هزینه خوابگاه فکر کردی ؟
      به هزینه های دانشگاه هرچند دولتی فکر کردی ؟
      من تو شهرستان راحت ماهی یه تومن هزینه میکنم
      تهران باید همینو دو تومن هزینه کنی
      به درسات فکر کردی ؟
      من مجموعن تا الان 9 واحد عقب افتادم از تحصیل شانس اوردم مشروط نشدم
      تا الان 4 ساعت مجموعا بیرون کار کردی ؟
      بدونی کار چه دهنی از مغز و روح و جسم ادم جدا میکنه
      به این فکر کردی چطوری با کار میخوای پزشکی تهران بخونی ؟ ازمون علوم پایه بدی ؟
      مشاوره میخوای بری ؟ به این فکر کردی امتحانشون ایام امتحاناته
      کنکور وسط امتحاناته
      وسط امتحانات شیفتت بوده ؟
      به کدوم یکی ازینا فکر کردی ؟
      مستقل شدن فقط حقوق اخر ماه و پول دراوردن و پول خودتو بی حساب خرج کردن نیست
      من به شخصه اپه میشد ترجیح میدادم بخوابم خونه بابام
      درس بخونم ازش پول تو یجیبی بگیرم
      به مسایل واقع گرایانه و عاقلانه نگاه کن
      نه مثل یه دختر 17 ساله
      اگه با اون دید دیدی میتونی بعد برو مستقل شو
      ضمنن یادت باشه
      پدر مادر سگ عالمم که باشن از ادمایی که بیرون بهشون بر میخوره خیلی بهترن
      خیلی
      1312 region1

6. Top | #36
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SonaMi نمایش پست ها

خیلی خوبه ... خوشحالم که همچین دختری رو توی فروم کنکور میبینم که اینقد جسارت داره که روی پای خودش وایسته

من نه تنها به شما بلکه به همه پیشنهاد میکنم از سن 18 سالگی به بعد از خانواده کلا جدا شین و زندگی خودتونو بسازید ... ربطی به تحصیلم نداره .. این یه قدرته که شما کل زندگیتون رو تو مشت خودتون بگیرید و به استقلال شخصی برسید

مهمترین مسئله شاید بحث مالی باشه که به نظرم خیلی راحت حل میشه ... فقط باید به اندازه کافی به آشنایی با کسب و کار های بروز و دیجیتالی برسید
      بهترین زمان و سن رو شماها دارید اگه واقعا رو خودتون کار کنین و مستقل بشید و دووم بیارید تمام روزاش خاطره میشه براتون ... چون دیگه اسیر حرف های خانواده نیستید و زندگی رو فقط خودتون نقاشی میکنید

موفقیتتون پایدار

کاملا باهاتون موافقم منم از وقتی دانشجو شدم کار کردم و مستقل شدم و خیلی راضی ترم

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)