خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 76 به 90 از 91
    1. Top | #76
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دکتر اسدی نمایش پست ها
      من چون خودم به طور حرفه ای توی این زمینه ها فعالیت میکردم و میکنم و همه این اسامی رو که گفتین یا از نزدیک یا دورادور با خودشون و نحوه کارشون آشنایی دارم فکر کنم بتونم اطلاعات دقیق تری بهتون بدم.
      گروه تیک که خود من از سرگروه های مشاوره ش بودم قدیم خیلی بهتر بود و آوازه ی خوبی داشت ولی رفته رفته افت کیفیت پیدا کرد به جز سه چهار تا از مشاور هاشون. همونطور که یکی از دوستان اشاره کردن واضحه که اون ها که خودشون این راه رو رفتن خیلی بهتر از افرادی که اصلا خودشون از این مسیر نیستن میتونن راهنماییتون کنن. آقایان افشار و پوردستمالچی و سرورپور و اکثر مشاور ها متاسفانه از همین دسته ی دوم هستن. مکتبستان و آقای رونقی هم با این که دانشجوهای پزشکی هستن و نمیدونم مدرکشون رو گرفتن یا نه (آقای کاویانی دانشجوی آزاد بودن تا جایی که خاطرم هست و آقای رونقی رو هم دقیق نمیدونم) ولی باز هم اصلا تجربه هاشون به عنوان دانش آموز در حدی نیست و اونقدری قدرت ندارن که بخوان توی خیلی از زمینه ها راهنمایی درست و کاملی براتون داشته باشن و دانش آموزایی هم که باهاشون کار کردن همه میگن که برنامه ها از پیش تعیین شده بود که خب این فاجعه ست و تعداد تماس ها و صحبت ها هم خیلی پایین بوده که خب فایده ای نداره اینجوری. گروه آلفا مثبت و گاماس ۲۰ هم کیفیتشون بد نیست و اکثرا مشاگرهای کم تجربه و جوون تر هستن و بزرگترین مزیتشون قیمت های خوبشون هست بینشون عزیزان کاردرست هم پیدا میشه.
      سلام ، راستش خیلی روی صحبتتون فکر کردم و خب اطلاعی از مشاورایی که گفتین ندارم، ولی با بخشی از حرفاتون مخالفم.معمولا کسایی که نیاز به مشاور پیدا می کنن مشکل بزرگشون اینه که نمی تونن روی درسشون تمرکز کنن یا انگیزه ندارن ،بطور کلی به برنامه هاشون نمی رسن و کسی رو نیاز دارن که بهشون این انگیزه رو بده.کسی که رتبه ی برتر بوده ( خودش اون راه رو رفته!) می تونه راهنمای خوبی براب بچه هایی مثل خودش باشه(کسی که روش مطالعه ،منبع و.. اون فرد مناسبش باشه)ولی همه ی بچه ها مثل هم نیستن وصرفا چون رتبه ی خوبی آورده نمی تونه انگیزه ی لازمو ایجاد کنه ، یا برنامه و روش مطالعه ای مطابق اون فرد بده، بهرحال کنکور موقعیت خوبی برای رتبه ها و رشته های خوب فعلی کشورمون شده برای مشاوره و حتی تدریس ولی فکر می کنم هرکاری با کسی که تخصص توی همون زمینه داره بهتر باشه.اگر منظورم رو درست نتونستم برسونم یا فکر من اشتباهه پیشاپیش عذر میخوام ازتون

2. Top | #77
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtabsalehi نمایش پست ها
      سلام ، راستش خیلی روی صحبتتون فکر کردم و خب اطلاعی از مشاورایی که گفتین ندارم، ولی با بخشی از حرفاتون مخالفم.معمولا کسایی که نیاز به مشاور پیدا می کنن مشکل بزرگشون اینه که نمی تونن روی درسشون تمرکز کنن یا انگیزه ندارن ،بطور کلی به برنامه هاشون نمی رسن و کسی رو نیاز دارن که بهشون این انگیزه رو بده.کسی که رتبه ی برتر بوده ( خودش اون راه رو رفته!) می تونه راهنمای خوبی براب بچه هایی مثل خودش باشه(کسی که روش مطالعه ،منبع و.. اون فرد مناسبش باشه)ولی همه ی بچه ها مثل هم نیستن وصرفا چون رتبه ی خوبی آورده نمی تونه انگیزه ی لازمو ایجاد کنه ، یا برنامه و روش مطالعه ای مطابق اون فرد بده، بهرحال کنکور موقعیت خوبی برای رتبه ها و رشته های خوب فعلی کشورمون شده برای مشاوره و حتی تدریس ولی فکر می کنم هرکاری با کسی که تخصص توی همون زمینه داره بهتر باشه.اگر منظورم رو درست نتونستم برسونم یا فکر من اشتباهه پیشاپیش عذر میخوام ازتون
      من در مورد این قضیه میتونم توی چندین پارگراف نظرم رو بگم که خواستم خلاصه کنم ولی حالا که سوال پرسیدین مجبورم توضیح کامل بدم.
      مشاوره دو نوع میتونه داشته باشه: من اسمشون رو میذارم روانشناختی و درسی.
      این مواردی که فرمودین یعنی نداشتن انگیزه و خیلی موارد دیگه استرس داشتن، مناسب نبودن خواب و تغذیه به مشاوره روانشناختی برمیگرده نه درسی. مشاورتون باید بیش از همه در زمینه روانشناسی تخصص داشته باشه. به همین خاطر مشاور رسمی مدارس معمولا باید مدرک روانشناسی داشته باشه.
      مشاوره درسی یعنی "چگونه درس خوندن" و درباره ی این کسی که توی روانشناسی متخصص هست نمیتونه کمکی کنه.
      پس بهترین حالت اینه که شما بیش از یک مشاور متخصص داشته باشید! یک روانشناس و یک رتبه برتر. اما از اونجا که مورد اول یعنی مشاوره روانشناخته رو تا حدودی به شکل غیر حرفه ای و غیرتخصصی از خود رتبه برترها میتونید جویا بشید، اگه قرار باشه فقط یک نفر رو به عنوان راهنمای خودتون انتخاب کنین توصیه من یک فردی هست که "این مسیر رو قبلا رفته".
      یک نکته دیگه هم توی حرف هاتون خیلی مهم بود این که گفتین شاید روش های اون فرد برای شما جواب نده و من صددرصد با این موافقم و میخوام بهتون بگم " قطعا" همه روش های اون فرد برای شما جواب نمیده و شما قطعا روش های منحصر به فرد خودتون رو باید پیدا کنید. منظور من از این که مربی و راهنمای شما یک فرد موفق باشه اصلا این نیست که اون شخص راه و روش های خودش رو به شما بگه تا شما اون ها رو پیاده کنید. برای درک این نکاتی که توضیح میدم خیلی راحت میتونید تفاوت دو نوع مربی فوتبال رو در نظر بگیرید: یکی که قبلا خودش فوتبالیست بوده و یکی که خودش اصلا به طور حرفه ای فوتبال بازی نکرده تا حالا. متاسفانه اکثر افرادی که الان دارن توی کشور به عنوان مشاور کنکور خودشون رو معرفی میکنن خیلی خیلی کم از این مسیر اطلاع دارن و عملا شبیه همون مربی هایی هستن که خودشون پاشون به توپ نخورده. من ابدا حرفم این نیست که هرچه اون مربی خودش بازیکن بهتری بوده مربی بهتری هم خواهد شد، اصلا ولی میگم یک حداقلی از دانش و تجربه شخصی لازم هست. امیدوارم بهتر قضیه رو شفاف کرده باشم. در هر صورت این نظر من هست و شاید اشتباه میکنم ولی به آمار شش هفت سال اخیر که نگاه میکنم تقریبا هیچ مشاور معروفی توی دانش آموزهاش موفقیت های زیادی دیده نمیشه ولی بچه هایی که خودشون رتبه بودن بعد از یکی دو سال تجربه ی مشاوره، میبینم دانش آموزهاشون هم خیلی پیشرفت میکنن هم خیلی راضی هستن و فکر میکنم دلایلش همین هاست که توضیح دادم

3. Top | #78
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من در مورد این قضیه میتونم توی چندین پارگراف نظرم رو بگم که خواستم خلاصه کنم ولی حالا که سوال پرسیدین مجبورم توضیح کامل بدم.
      این مواردی که فرمودین یعنی نداشتن انگیزه و خیلی موارد دیگه استرس داشتن، مناسب نبودن خواب و تغذیه به مشاوره روانشناختی برمیگرده نه درسی. مشاورتون باید بیش از همه در زمینه روانشناسی تخصص داشته باشه. به همین خاطر مشاور رسمی مدارس معمولا باید مدرک روانشناسی داشته باشه.
      مشاوره درسی یعنی "چگونه درس خوندن" و درباره ی این کسی که توی روانشناسی متخصص هست نمیتونه کمکی کنه.
      پس بهترین حالت اینه که شما بیش از یک مشاور متخصص داشته باشید! یک روانشناس و یک رتبه برتر. اما از اونجا که مورد اول یعنی مشاوره روانشناخته رو تا حدودی به شکل غیر حرفه ای و غیرتخصصی از خود رتبه برترها میتونید جویا بشید، اگه قرار باشه فقط یک نفر رو به عنوان راهنمای خودتون انتخاب کنین توصیه من یک فردی هست که "این مسیر رو قبلا رفته".
      یک نکته دیگه هم توی حرف هاتون خیلی مهم بود این که گفتین شاید روش های اون فرد برای شما جواب نده و من صددرصد با این موافقم و میخوام بهتون بگم " قطعا" همه روش های اون فرد برای شما جواب نمیده و شما قطعا روش های منحصر به فرد خودتون رو باید پیدا کنید. منظور من از این که مربی و راهنمای شما یک فرد موفق باشه اصلا این نیست که اون شخص راه و روش های خودش رو به شما بگه تا شما اون ها رو پیاده کنید. برای درک این نکاتی که توضیح میدم خیلی راحت میتونید تفاوت دو نوع مربی فوتبال رو در نظر بگیرید: یکی که قبلا خودش فوتبالیست بوده و یکی که خودش اصلا به طور حرفه ای فوتبال بازی نکرده تا حالا. متاسفانه اکثر افرادی که الان دارن توی کشور به عنوان مشاور کنکور خودشون رو معرفی میکنن خیلی خیلی کم از این مسیر اطلاع دارن و عملا شبیه همون مربی هایی هستن که خودشون پاشون به توپ نخورده. من ابدا حرفم این نیست که هرچه اون مربی خودش بازیکن بهتری بوده مربی بهتری هم خواهد شد، اصلا ولی میگم یک حداقلی از دانش و تجربه شخصی لازم هست. امیدوارم بهتر قضیه رو شفاف کرده باشم. در هر صورت این نظر من هست و شاید اشتباه میکنم ولی به آمار شش هفت سال اخیر که نگاه میکنم تقریبا هیچ مشاور معروفی توی دانش آموزهاش موفقیت های زیادی دیده نمیشه ولی بچه هایی که خودشون رتبه بودن بعد از یکی دو سال تجربه ی مشاوره، میبینم دانش آموزهاشون هم خیلی پیشرفت میکنن هم خیلی راضی هستن و فکر میکنم دلایلش همین هاست که توضیح دادم
      حرف شما در مورد افرادی که دانشی ندارن درست ، ولی ما افرادی رو داریم که ارشد مشاوره ی تحصیلی دارن، و به نظرم اطلاعات بیشتری دارن و می تونن بهتر راهنمایی کنن. من متاسفانه آمار دقیقی ندارم از قبولیا وولی احساس کردم اگه هرکسی تو جامعه مون با دانش کامل کاری رو انجام بده بهتره، مطمینا بچه هایی بودن که نتیجه گرفتن ، ولی چیزی که من توی مشاوره با رتبه های برتر میبینم اینه که باعث این دید شده: اگر رتبه ی خوب بیارم برم پزشکی دندون دارو مشاور میشم و مدرس کنکور میشم !این چیزیه که از خیلی ها شنیدم و نظام خیلی چیزها رو بهم میریزه، بچه ای که علاقه به تحصیل داره میره پزشکی و از اون جا پزشکی رو رها می کنه و تدریس کنکور میکنه ،درحالی که اگه هرکسی تو رشته ی مورد علاقه خودش فعالیت کنه هم دانش خود فرد بالاتره تو رشتش و هم جای کس دیگه ای رو تو رشته ی دیگه ای نگرفته. با این حال شاید حرف شما درست باشه و توی نظام آموزشی فعلی ما دانشجوهای این رشته ها مشاورهای بهتری باشن.

4. Top | #79
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      كاملا موافقم

5. Top | #80
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      بدون شک بهترین مشاور هرکس خودش هست! این ها چیزهاییه که من اصلا رد نکردم تو صحبت هام! یک مغالطه ای که صورت گرفت توی صحبت های هردو عزیز این بود که شرایط مشاورهای الان و اکثر مشاورهایی که در حال حاضر فعال هستن رو گرفتید به عنوان اصل مشاوره و چیزی که باید باشه! من خودم نفر اولی هستم که از وضع موجود گله مندم هم از این نظر که اکثر اون ها که به خودشون میگن مشاور واقعا مشاور نیستن و هیچ گونه کمک نمیکنن بلکه خیلی میتونن آسیب هم برسونن هم این که هر کسی که دانشجوی پزشکی باشه مشاور خوبی نیست! هر دو رو قبول دارم و فکر میکنم کسی سر این ها اصلا بحثی نداشته باشه اما این ها ربطی به حرف های من نداشت! همه حرف من هم دقیقا همینه که کسی که هم تخصصش رو و هم تجربه ش رو داره بهترین مشاور هست که خب خیلی هم نادر هستن چنین افرادی. اما داشتم مقایسه میکردم بین انتحتب های موجود فعلی. این هم که کل اصل و اساس مربی گری رو ببریم سوال واقعا غیرمنطقیه. هر کسی با هر میزان از توانایی توی هر زمینه ای که میخواد به موفقیت برسه در درجه اول میره دنبال کسی که بتونه ازش راهنمایی بگیره و اون راه رو خوب بشناسه. توی درس خوندن هم همینه. چرا باید فرق داشته باشه؟! من هم به عنوان استاژر سال 5 پزشکی تهران و رتبه 13 تجربی و رتبه یک کنکور زبان و کسی که توی این 5 سال از کنکور جدا نشدم و سعی کردم بتونم نقشی به عنوان مربی و راهنما برای دانش آموز های کشور داشته باشم این حرف ها رو میزنم. حالا دیگه قرمز نمیکنم رنگ فونت رو

6. Top | #81
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من نمیخواستم چیزی بگم ولی چون میدونم این تاپیک رو بچه ها مخصوصا بچه های محصل دنبال میکنن فقط به عنوان اینکه تجربه خودمو به اشتراک بذارم میگم
      سال اولی که میخواستم کنکور بدم واقعا سردرگم بودم نمیدونستم چی بخونم و چه جوری بخونم
      کسی هم نبود واقعا کمکم کنه چرا داشتم افراد دانشجویی که کنکور داده بودن ولی اونا دهه 80کنکوری بودن هم چیزی از کنکورشون یادشون نبود که بخوان کمک کنن هم اینکه کنکور دهه 80 با کنکور دهه90 زمین تا آسمون فرق داره به طبع نوع خوندنشم فرق داره. البته این نظر منه شاید بقیه قبولش نداشته باشن.
      حالا از اینا بگذریم من تو یه مدرسه معمولی درس خوندم که سطحش از معمولیم معمولی تر بود
      ما تو مدرسمون حتی یه مشاورم نداشتیم
      کل اون سال من به نظر خودم با یه جمله تباه شد
      و اون جمله هرکسی مشاور خودشه و مشاور داشتن اشتباه محضه....!!!
      با این جمله تا زمانی موافقم که شما تو مسیر باشی راهو بلد باشی بتونی مدیریت کنی
      ولی یکی مثل من که حتی روش برنامه ریزی بلد نیست و کسی هم نداره که بهش یاد بده چی کار کنه خوبه؟!
      اونایی که میگن رتبه برتر ها مشاور نداشتن خودشون خوندن اولا قرار نیست همه مثل هم تو یه شرایط موفق بشن دوما شما از کجا میدونی مشاور نداشته
      من خودم میشناسم اونایی رو که مشاور داشتن یا یه مشاور اختصاصی داشتن یا پشتیبانشون از صدتا مشاور اختصاصی کاربلدتر بوده یا مشاور مدرسشون کمکش میکرده یا...
      به بچه هایی که میخوان مشاور بگیرن به عنوان کسی که تجربه داشته میگم
      اگه واقعا شرایطتون مثل منه نمیدونید چی رو چه جوری و کی بخونید و سردرگمید از یه مشاور خوب کمک بگیرید تحقیق کنید یه مشاور خوب پیدا کنید
      اما اگه مشکل خاصی ندارید شما نیاز به مشاور ندارید فکر نکنید که مشاور معجزه میکنه براتون...

7. Top | #82
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چ هزینه مشاوره هاشون زیاد !
      درس خوندنم واس پولداراس!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

8. Top | #83
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dayi javad نمایش پست ها
      چ هزینه مشاوره هاشون زیاد !
      درس خوندنم واس پولداراس!
      متاسفانه کنکور مال پولداراس
      مشاور که هیچی
      هزینه کتابا سر به فلک میکشه
      کنکوره و منابعش...!

9. Top | #84
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Narvan نمایش پست ها
      متاسفانه کنکور مال پولداراس
      مشاور که هیچی
      هزینه کتابا سر به فلک میکشه
      کنکوره و منابعش...!
      کاش ی چن تا موسسه مث الا تشکیل بشه واس مشاوره و این چیزا

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

10. Top | #85
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      لطفا اگه کسی با رضا جدیدی یا دکتر رجایی تجربه ی مشاوره داشته بیاد نظرشو بگه
      ممنون
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

11. Top | #86
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه دنبال مشاوره با کیفیت و قیمت مناسب میگردی در مورد مشاوره کمپانی کنکور سرچ کن
      لینک

12. Top | #87
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دکتر قوی پنجه کارشون چطوره ؟؟؟یا اقای پوردستمالچی؟؟؟

13. Top | #88
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sunnny نمایش پست ها
      سلام دوستان،من میخواستم ان شاءالله برای مشاوره ثبت نام کنم،بین غیرحضوری ها فعلا تیکو انتخاب کردم،کسی از شما هست که تیک ثبت نام کرده باشه؟نظرتون چیه در موردشون؟من یه خورده در مورد انتخاب مشاور گیج شدم.
      ممنون.
      سلام
      من با تیک نبودم ولی از بین مشاورا سینا احمدی و روژین فاروقی خیلی خوب و کاربلدتر بنظر میرسن : )

14. Top | #89
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فقط دوستان من با میرهلی گرفته بودم اصلا توصیه نمیکنم از لحاظ سلامت اخلاقی مشکل دارند البته اینم بگم که اگه رفتین تو کانالش و دیدین که 10 نفر تجربی قبولی داده زیاد تعجب نکنید چون این 10 نفر از 400 نفر هستند من سال 96 باهاش داشتم اصلا راضی نبودم ولیییی برنامه هاش تقریبا خوبه اما مشکل دارند , گفتم اینو بنویسم که تو دام اینجور ادما نیوفتین
      خواهشاااا خواهشااااااا مشاوره ی غیر حضوری نگیرین بدرد نمیخوره من تجربه کردم واقعا همشون به دنبال پول اند و دلشون برای ادم نمیسوزه

15. Top | #90
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنظرم گروه گاماس 20 خوبه قبولیم زیاد داشته ولی مشاور زیاد دارن باید بگردیدی اونایی که قبولی داشتن رو انتخاب کنید.اقای میرهلی هم شنیدم خوب و سخت گیرن.
      ویرایش توسط rozhano : 16 شهریور 1398 در ساعت 15:50

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 567 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن