خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 17 از 17
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط حمید رضا زارع نمایش پست ها
      من همه این موارد رو یک بار گفتم اما فکر کنم دقت نکردین. یه بار دیگه به‌صورت خلاصه کلش رو برای نظام جدید و قدیم می‌گم دقت کنین:

نظام قدیم
      بسته‌شدن دریچه‌های دهلیزی ـ بطنی = باز شدن دریچه‌های سینی = شروع انقباض بطنی (سیستول قلب) = شروع صدای اول قلب = موج r
      باز شدن دریچه‌های دهلیزی ـ بطنی = بسته‌شدن دریچه‌های سینی = شروع استراحت عمومی (دیاستول قلب) = شروع صدای دوم قلب = پایان موج t
      انقباض دهلیز = پایان موج p

نظام جدید
      بسته‌شدن دریچه‌های دهلیزی ـ بطنی = شروع انقباض بطنی (سیستول قلب) = شروع صدای اول قلب = کمی پس از موج r (بین موج r و s)
      باز شدن دریچه‌های سینی = پایان صدای اول قلب = پس از موج s
      بسته‌شدن دریچه‌های سینی = شروع استراحت عمومی (دیاستول قلب) = شروع صدای دوم قلب = کمی پس از قله موج t (قسمت نزولی موج t)
      باز شدن دریچه‌های دهلیزی ـ بطنی = پایان موج t
      انقباض دهلیز = قله موج p
      لطفا پ خ رو چک کنید . مرسی

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali jk نمایش پست ها
      كتاب و نگا كردم
      انقباض بطن و صداش از وسط r و s مياد و شروع ميشه
      صداي دومم اواخر t
      براساس فيزيولوژي گايتون ميگم: صداي اول از يكم مونده ب s شنيده ميشه و صداي دوم يكم مونده ب پايان t
      يعني بسته شدن دريچه هاي ميترال و تري كاسپيد بعد از شروع انقباض بطنه و سيني ها قبل از پايان انقباض بطن
      از لحظه شروع انقباض بطن تا بسته شدن دريچه ها، بازه كمپلكس qr هست ك صداي اول شنيده ميشه و بعد تو يه زمان كوتاهي تا باز شدن دريچه هاي سيني، همه دريچه ها بستن و بعدش باز ميشن؛ يعني همزمان با صداي دوم ، سيني ها باز نميشن؛واسه اخراش هم اينطوريه
      موج t هم مربوط ب زمانيه ك ايمپالسها ب اپكس قلب رسيدن و ماكزيمم انقباض بطن انجام ميشه
      حالا اگه بازم نفهميدي يه عكس از كتاب خودتون بفرس اينجا نگا كنيم
      شايد من اشتبا متوجه شدم
      اينم عكس مربوط ب صداها و موجها و انقباضات قلبه
      فایل پیوست 86546
      نه داداش نیازی نیست دمت گرم ممنون از توضیحت

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن