خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 921 از 938 نخستنخست ... 821911920921922931 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 13,801 به 13,815 از 14067
    1. Top | #13801
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام جزوه فیزیک نکته و تست ذهبی رو دارم اما ویس هاشو ندارم خواهشا اگه کسی داشت اعلام کنه

2. Top | #13802
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دیروز صفر ساعت
      و واقعا این طوری میخوام معدل 16.50به بالا شم؟
      این ترم اگر معدلم خوب نشه دیگه واقعا افتضاح میشه..
      کلی اتفاقات افتضاح ممکنه رخ بده...
      #صفرساعت
      #دانشجو

3. Top | #13803
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط afshin_moghtada نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز. شبتون به خیر. راستش قصد داشتم یک پست مفصل از پیشرفت درسی ام واستون بذارم. ولی اینقدر تو تاپیک های مختلف پست های نا امیدی و بریدن و بی خیال شدن و غم و غصه و حسرت دیدم که تصمیم گرفتم موضوع پست رو عوض کنم.
      پاراگراف پایین مربوط به خاطرات یک ایرانی هست که در اردوگاه های کار اجباری روسیه کار میکرده. این اردوگاه ها همین الان هم تو دنیا زیاده. مثلا تو کره شمالی. لطفا یکمی وقت بذارید و بخونیدش، بعدش حرف دارم:

اولین شب اقامت در لاگر(بازداشتگاه اجباری) را با خواب وحشتناکی گذراندم. صدای شوم زنگ لاگر از این خواب بیدارم کرد. زندانیان با عجله چون سربازانی که دچار شبیخون شده باشند از خواب برخاسته نگران وضع خود بودند. هوا هنوز تاریک بود، لباس پوشیده و از اطاق خارج شدیم. زندانیان دسته دسته به طرف سالن غذاخوری رفت و آمد می‌کردند. از یکی سوال کردم این زنگ در این موقع برای چه بود؟ گفت این زنگ بیداری یا ناقوس مرگ است. یعنی اعلام آغاز یک روز پرمرارت دیگر برای بازداشت‌شدگان. هر کس باید برای انجام کار اجباری حاضر شود. در این کار‌ها ممکن است خیلی‌ها بعضی از اعضای بدن خود را در اثر سرما یا فشار کار، از دست بدهند و پس از ۱۴ ساعت کار مداوم در سرمای منفی پنجاه درجه سیبری ساعت ۹ شب می‌توانند به جای خود بازگردند. خوشبخت کسی است که غروب صحیح و سالم از کار برگردد. ما باید برای یک معدن، کارخانه فرآوری می ساختیم و تنها 3 ماه فرصت داشتیم تا ساختمان دو طبقه کارخانه جدیدی را به اتمام برسانیم. روز‌ها که مشغول حفر محل شالوده ساختمان بودم بر اثر اصابت کلنگ، قطعات خاک که در اثر سردی منجمد شده بود به سر و رویم می‌خورد و از زندگی سیرم می‌کرد ولی چاره‌ای جز سوختن و ساختن نبود. کارگرانی که در خود معدن کار میکردند وضعشان بدتر بود. اگر کسی نام معدن لازو را شنیده باشد، می‌داند که این معدن چگونه کار می‌کند، می‌توان گفت که ریل‌های واگن‌دستی آنجا فقط بر روی جسد زندانیان بدبخت و درمانده می‌گذرد. هر زندانی میباید در طول یک روز دو هزار کیلو مواد معدنی را با وسایلی ابتدایی مانند کلنگ از اعماق زمین بکند در غیر این صورت از شامش کاسته میشد. زندانی در برابر کوچکترین سرپیچی از کار محاکمه می‌شد و بر مدت زندانش افزوده می‌گردید. به ندرت یک زندانی مدتی کمتر از بیست و پنج سال را در این بازداشت گاه ها میگذراند، البته اگر بخت با او یار بود و زنده میماند. مواد معدنی را توسط کامیون‌های مخصوص به این لاگر حمل می‌کردند و در کارخانه از آن بهره‌برداری می‌شد. در اولین روز پس از 14 ساعت کار طاقت فرسا به اردوگاه بازگشتیم و پس از نیم ساعت انتظار یک ظرف آب گرم سبز رنگ که از برگ کلم سبز شور گندیده تهیه شده بود با مقداری نان خشک به ما دادند. یکی دو قاشق از غذا را خوردم ولی از شدت شوری بیش از آن نتوانستم هضم کنم، ناچار نیم خورده گذاشتم ولی به محض کنار گذاشتن سوپ عده‌ای از شدت گرسنگی به روی میز حمله کردند، یکی از آن‌ها غذای مرا برداشت و فورا سر کشید....

خوب حالا چشماتو ببند و خودتو بذار جای اون زندانیها. سرمای منفی پنجاه درجه‼! ته تهش زمستون توی شهری مثل اردبیل یکی دو روز هوا میشه منفی بیست درجه، تازه اگر بشه. حالا توی سرمای منفی پنجاه درجه باید چهارده ساعت کار شاقه انجام بدی و آخر شب هم سوپ گندیده بخوری و کلا شبی پنج ساعت خواب داری با یک لباس پاره که تا صبح توش از سرما میلرزی.. هر شب هم باید دو هزار کیلو مواد معدنی رو تحویل کامیون بدی وگرنه جریمه میشی و از شام خبری نیست. باید بیست و پنج سال از عمرت رو اینجوری بگذرونی.

حالا چشماتو باز کن. اردوگاه کار اجباریت خونه ی گرم و نرم خودت هست. مدت بازداشتت به جای بیست و پنج سال فقط صد روز‼‼ دیگه هست. اگر صفرِ صفرِ هم که باشی، کار اجباریت اینه که تا صد روز دیگه سه هزار صفحه کتاب رو بخونی و حفظ کنی (یعنی روزی 30صفحه). اگر روزی 10 ساعت درس بخونی، (روزی 16 ساعت مطالعه مفید و از این حرف ها پیشکش) و هر ساعت سه صفحه بخونی و دوره کنی و تست بزنی که خدا وکیلی کافی کافیه، میشه روزی سی صفحه و در صد روز میشه سه هزار صفحه. ولی بالا غیرتاً مثل نگهبان بازداشتگاه، آخر شب کار رو از خودت تحویل بگیر و اگر روزی سی صفحه درسو نخوندی، خودتو جریمه کن. کمتر بخواب اونروز. فرقش اینه که به جای کندن دو هزار کیلو سنگ معدن تو سرمای منفی پنجاه درجه و تحویل اون به نگهبان، فقط شبی سی صفحه درس باید تحویل نگهبان بدی.

آهای داداشی که بیکاری زده زیره دلت و به جای درس خوندن، احساس اندوه میکنی، خواهری که فکر میکنی اگر تو عید یکمی از مهمونای خونتون پذیرایی کردی یا نیم ساعت کمک مادرت کردی، شاخ غول رو شکوندی و دیگه انرژی واسه درس خوندن باقی نمیمونه، آقا و خانومی که ته مشکله مالیت اینه که پدرت نتونسته شب عید واست لباس نو بخره و به این خاطر غم عالم به سراغت اومده و دیگه نمیتونی درس بخونی، برو و ... . به قول معروف غمگین بودم که کفش ندارم تا اینکه مردی را دیدم که پا نداشت.

حالا با زبون خوش به دور از این لوس بازیهای: دچار افسردگی شدم ، حوصله ندارم ، این روزا یه حالت عجیبی دارم ، تو زندگی مشکل دارم ، عاشق شدم ، امروز ردبول نخوردم ، خونه شلوغه و از این بهانه ها، دم رو غنیمت بشمار و این اردوگاه کار اجباریه صد روزه رو به خوبی و خوشی تمومش کن…. عهههه باز که وایسادی داری منو نگاه میکنی. برو دیگه. منم برم سر درسم. ساعت 3:30 بامدادتون هم به خیر باشه. عزت زیاد.
      این متن واقعا عالیو مناسب روحیه همین دورانه ... اپش کردم دوباره انگیزه ها برگرده... @...Negin.... @mnn
      ویرایش توسط Nazii.j : 03 فروردین 1398 در ساعت 00:41

4. Top | #13804
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام من دارم میخونم

5. Top | #13805
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام چطورین رفقا عیدتون مبارک ایشالله سال خوبی روداشته باشبین
      من از موقعی که اینجا گفتم شروع میکنم خوندم خوشبختانه وتقریبا /پایبه دوم تموم و/پیشم/پیش یک تموم البته بهجز زبان وعربی که باید دوباره ریکاوری بشن
      وهمینطور ریاضی وفیزیک
      من اون هفته تقریبا نخوندم و متاسفانه باد /پشتم خورده چون دیروز کهخوندم میخواستم در برم اما بازم خوندم البته نهممثل قبلم اما خوب بد نبودبرا شروع دوباره یک هفته تاخیری
      خوب برا اینکه خودمو بکشم بالا یه مدت شروع میکنم اینجا گزارش بدم
      شماهام /پاشین دیگه اگه نمیخونید بخونیدالان وقتشه من خودم تو درسایی که ضعیف بودم وقتی میخوندم یه مدتش نمیگرفتم وسختم بود بعد دیگه خودش کم اورد تسلیم شد ومن /پیروز هر چند جای کار داره اما خوب تلاس مستمر وسماجت همهچیو درست میکنه
      خوب من امروز تا ساعت 11 قراره /پرونده ی اسیدو باز شیمی رو ببندم با قیلمای اقاجانی وکتاب وتستای خیلی سبز برا اموزش یه تعداد
      مشتق نصفشو بخونم وتست کار کنم
      وهمینطور فیزیک فصل 7 /پیش روبخونم
      تا الانم فقط سه ساعت شیمی اسیدوباز روخوندم وتازه رسیدم جای اکشنش که مسائلش باشنکه ایشالله بعد اونم وصاله و ایبنم /پروندش بسته میشه نبرد سختیه چون این برام یکم فصل مشکلی بوده قبلا که تا الان میبینم چه فصل خوبی بود من تو چیش مشکل داشتم نمیدونم اما من موفقم توش چون سماجتو یاد گرفتم
      برم که منتظرمن امیدوارم شماهام یه همتی بکنید باهم دهنشو سرویس کنین وقتی میبینم یه عالمه ادم رواین کنکور مشنگ خودش کرده بیشتر مصمم بشم تو سرویس کردنش

6. Top | #13806
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      screenshot_123_.png

7. Top | #13807
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان برای اینکه سرعتمون تو محاسبات ریاضی زیاد شه چ پیشنهادی دارید

دیگه لازم ندیدم ک تاتپیک بزنم

8. Top | #13808
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Bano نمایش پست ها
      سلام
      دوستان برای اینکه سرعتمون تو محاسبات ریاضی زیاد شه چ پیشنهادی دارید

دیگه لازم ندیدم ک تاتپیک بزنم
      کتاب محاسبات سریع مهروماه خوبه

9. Top | #13809
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mania868 نمایش پست ها
      کتاب محاسبات سریع مهروماه خوبه
      استفاده نکردم تاحالا چجوریه؟؟؟
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

10. Top | #13810
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_Bano نمایش پست ها

استفاده نکردم تاحالا چجوریه؟؟؟
      کتاب نسبتا خوبیه ی سری تکنیک برا اعمال 4 گانه ریاضی داره
      ولی همش بدرد نمیخوره
      مثلا تقسیم سریعش خوبه

11. Top | #13811
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام دوستای خوبم
      یه چیزی بنظرم باید یاداوری کنم بعد برم : )
      این سه ماه تا کنکور سریع تر از هر سه ماهی تو عمرتون تموم میشه !دیدم که میگم... به لحظه هاتون بیشتر اهمیت بدین نذارین تلف بشن ...حسرت سنگین ترین حس ادماست ...موفق باشین
      نه حرف عقل بزن با کسی نه لاف جنون
      که هر کجا خبری هست ادعایی نیست...

12. Top | #13812
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      واس زلزله ی پارسال کلی به کنکوریای اون شهراتوجه کردن کتاب درسی و یه سهمیه ی هرچند ناچیز
      واس سیل زده های امسال چرا هیچکار نمیکنن!

13. Top | #13813
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      73 روز اخر
      ​نقل نگیرید عزیزان چون جواب نخواهم داد

14. Top | #13814
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بسم االله

15. Top | #13815
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها اگه برای کل دروس عمومی، فقط زرد عمومی رو کار کنم کافیه؟
      دروس عمومی رو هنوز نخوندم
      آیا نیازه که برای هر درس کتابِ تست جدا تهیه کنم؟؟؟مثلا گاج دینی رو حتما باید بخونم؟
      کمبودِ زمان رو درنظر نگیرید، برای کسی که دروس عمومیش تقریبا خوبه برای رسیدن به درصد بالا کدوم کتاب ها واجبه؟

صفحه 921 از 938 نخستنخست ... 821911920921922931 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 39 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 39 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن