خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 61 از 85 نخستنخست ... 5160616271 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 901 به 915 از 1274

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #901
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یک نکته مهم دیگر:
      استفاده از انرژی شبکه برای اندازه گیری قدرت پیوند است:
      انرژی شبکه با قدرت پیوند یونی و نقطه ذوب و جوش رابطه مستیقیم دارند
      “مسولیت زندگیتان را به عهده بگیرید

این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری”

2. Top | #902
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوستان لطفا برای پرسیدن سوالات شیمی خودتون اینجا پیام بگذارید

از ایجاد تاپیک در رابطه با سوال های شیمی خودداری کنید

با تشکر

این را بدانید … فقط شما هستید که میتوانید خودتان را به جایی که میخواهید برسانید، نه هیچکس دیگری”

3. Top | #903
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام.من سال یازدهم هستم برای کسب درصد شیمی 70 تا 80 درصد باید چیکار کرد؟ من ازمون کانون میدم شیمی رو حدود 80.90 میزنم ولی خب کنکور سخت تره به نظرتون راهش چیه؟ و دوم اینکه باید برای افزایش سرعت تست زنی خصوصا توی مسائل فقط تست زیاد زد یا راهکار دیگه ای داره؟ ممنون.

4. Top | #904
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amoehsan نمایش پست ها
      سلام.من سال یازدهم هستم برای کسب درصد شیمی 70 تا 80 درصد باید چیکار کرد؟ من ازمون کانون میدم شیمی رو حدود 80.90 میزنم ولی خب کنکور سخت تره به نظرتون راهش چیه؟ و دوم اینکه باید برای افزایش سرعت تست زنی خصوصا توی مسائل فقط تست زیاد زد یا راهکار دیگه ای داره؟ ممنون.
      سلام با توجه به اینکه درصدتون توشیمی خوبه و هم اینکه امسال نهایی ندارید بهترین فرصت هست که توی مدرسه اگه میتونید و توانش رو دارید دهم و یازدهم رو به صورت تستی و کامل جمع کنید تا سال دیگه که هم کنکور و هم نهایی دارید به مشکلی برنخورید
      برای افزایش سرعت در محاسبات تنها راهش حل تست بسیار زیاد و شکوندن!!!ماشین حساب هستش یکسری تکنیک های محاسباتی ساده هم هستند که از اینترنت میتونید دانلودشون کنید و معمولا تا حدود زیادی کمک کننده هستند

5. Top | #905
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چند عنصر شبه فلزی در جدول وجود دارد که حداکثر 4 الکترون در لایه ی ظرفیت خود داشته باشد ؟

6. Top | #906
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در هر دوره کمترین شعاع اتمی مربوط به گروه 18 ئه یا 17 ؟

موج آزمون تو یه سوال گفته شعاع اتمی عنصر گروه 17 بعد از 18 کمترینه .

7. Top | #907
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      تشکر.یه سوال دیگه به نظرتون به مشکل نمیخورم که هم دهم و یازدهم رو امسال بخونم؟ البته دهم نصفش رو بلدم ولی خب... من قصدم اینه تابستون دهم رو کلا ببندم و دوازدهم رو تا نصف کتاب(تخصصی ها) بخونم.و یازدهم رو امسال خوب بخونم و تابستون مرور کنم کمی.به نظرتون این تصمیم من درسته؟

8. Top | #908
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ellie.79 نمایش پست ها
      در هر دوره کمترین شعاع اتمی مربوط به گروه 18 ئه یا 17 ؟

موج آزمون تو یه سوال گفته شعاع اتمی عنصر گروه 17 بعد از 18 کمترینه .
      گروه ۱۸ از همه کمتره . علت : (با ثابت بودن تعداد لایه ها در هر دوره) ، پروتون بیشتر در نتیجه جذب الکترون به سمت هسته بیشتر

9. Top | #909
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      چند عنصر شبه فلزی در جدول وجود دارد که حداکثر 4 الکترون در لایه ی ظرفیت خود داشته باشد ؟
      عناصر شبه فلز : , B , Si , Ge , As , Sb , Te , Po , At
      از بین اینها B در گروه ۱۳ در نتیجه ۳ الکترون و Si و Ge در گروه ۱۴ در نتیجه ۴ الکترون در لایه ظرفیتشون دارند

10. Top | #910
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یکی درمورد موارنه الکتروشیمی یه جزوه ای داره
      برای حل بعضی هاش نمیشه یا طول میکشه
      مثل 94 تجربی داخل یه نمونش

11. Top | #911
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سیلیسیم چجوری توانایی تشکیل بیش از 4 پیوند کووالانسی رو داره ؟

12. Top | #912
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سیلیسیم چجوری توانایی تشکیل بیش از 4 پیوند کووالانسی رو داره ؟
      به سختی
      [IMG][/IMG]

13. Top | #913
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوالتون در سطح دبیرستان نیست و دانشگاهیه و جز مواردیه که قاعده یه هشت تایی یا به انگلیسی octet rule رو نقض می کنه براتون توضیح بیشتر میذارم پایین:

In Period 3, the elements on the right side of the periodic table have empty d orbitals. The d orbitals may accept electrons, allowing elements like sulfur, chlorine, silicon and phosphorus to have more than an octet. Compounds such as PCl5 and SF6 can form. These compounds have 10 and 12 electrons around their central atoms, respectively.

در دوره 3، عناصر در سمت راست جدول تناوبی دارای اربیتال های خالی d هستند. اوربیتالهای d ممکن است الکترونها را بپذیرند و به عناصری مانند گوگرد، کلر، سیلیکن و فسفر اجازه می دهند که بیش از یک اوکتت باشند. ترکیبات مانند PCl5 و SF6 می توانند شکل بگیرند. این ترکیبات به ترتیب 10 و 12 الکترون در اطراف اتم مرکزی آنها هستند.

hexafluoride-2d-dimensions.png

اگه نگرفتید قضیه رو بگید براتون بیشتر توضیح بدم

14. Top | #914
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Devil May Cry نمایش پست ها
      سوالتون در سطح دبیرستان نیست و دانشگاهیه و جز مواردیه که قاعده یه هشت تایی یا به انگلیسی octet rule رو نقض می کنه براتون توضیح بیشتر میذارم پایین:

In Period 3, the elements on the right side of the periodic table have empty d orbitals. The d orbitals may accept electrons, allowing elements like sulfur, chlorine, silicon and phosphorus to have more than an octet. Compounds such as PCl5 and SF6 can form. These compounds have 10 and 12 electrons around their central atoms, respectively.

در دوره 3، عناصر در سمت راست جدول تناوبی دارای اربیتال های خالی d هستند. اوربیتالهای d ممکن است الکترونها را بپذیرند و به عناصری مانند گوگرد، کلر، سیلیکن و فسفر اجازه می دهند که بیش از یک اوکتت باشند. ترکیبات مانند PCl5 و SF6 می توانند شکل بگیرند. این ترکیبات به ترتیب 10 و 12 الکترون در اطراف اتم مرکزی آنها هستند.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: hexafluoride-2d-dimensions.png
مشاهده: 42
حجم: 35.9 کیلو بایت

اگه نگرفتید قضیه رو بگید براتون بیشتر توضیح بدم
      ممنون از توضیحتون ! زحمت کشیدین. فک میکردم یه چیزی در حد کتابه و من نمیدونم ... قلم چی همیشه تو سوالای شیمی دومش ازین چیزا پیدا میشه ! این سوالیم ک پرسیدم دقیقا یکی از گزینه های سوالای دیروز بود
      یه گزینه ی دیگه هم تو سوال بود ک گفته بود : گرافیت شبکه غول آسای ورقه ای است. که این گزینه غلط بود و من اینو انتخاب کرده بودم ! تو پاسخنامه هم گفته : گرافیت شبکه غول آسا نیست مولکول غول آساست .. خیلی بهم نچسبید سوال ..!

جالب اینجاس که حتی گزینه ی سیلیسیم رو توضیح هم ندادن تو پاسخنامه ! خب واقعا چرا اینجوری سوال میدن که نتونن تو پاسخنامه ام توضیحش بدن ؟!

بازم ممنون !
      ویرایش توسط Ellie.79 : 06 بهمن 1397 در ساعت 16:32

15. Top | #915
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنون از توضیحتون ! زحمت کشیدین. فک میکردم یه چیزی در حد کتابه و من نمیدونم ... قلم چی همیشه تو سوالای شیمی دومش ازین چیزا پیدا میشه ! این سوالیم ک پرسیدم دقیقا یکی از گزینه های سوالای دیروز بود
      یه گزینه ی دیگه هم تو سوال بود ک گفته بود : گرافیت شبکه غول آسای ورقه ای است. که این گزینه غلط بود و من اینو انتخاب کرده بودم ! تو پاسخنامه هم گفته : گرافیت شبکه غول آسا نیست مولکول غول آساست .. خیلی بهم نچسبید سوال ..!

بازم ممنون !
      والا من سه سالی هست که از کنکور دور بودم نمی دونم تو کتابای جدید چی اضاف شده ولی این زمان ما خارج از کتاب محسوب می شد تا اونجا که یادمه
      درمورد این که گرافیت شبکه عول آساست غلطه شاید ب خاطر این بوده که مثلا می خواسته بگه گرافیت برعکس الماس شبکه ای نیست و ورقه ورقه ای هست
      آره واقعا خیلی گزینه یه دلنچسب و مضخرفیه

صفحه 61 از 85 نخستنخست ... 5160616271 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن