خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

واکنش اسید ضعیف با باز قوی

میخواستم بدونم که این سوال اسید و باز کنکور کنکور تجربی 96 اشتباه نیست ؟ آخه ha یک اسید ضعیف هست و واکنشش با باز مثل اسید قوی نیستcapture-_2019-01-17-12-52-51.png

2. Top | #2
      RGA
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه.چه ربطی داره ؟مهم اینه که درصد یونش رو داده.در اسید قوی درصد یونش صد یا درجه یونش یک هست که در محاسبات نمی نویسیم.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منظور من قسمت دوم سوال هست که مول سدیم هیدروکسید رو میخواد اگر واکنش رو مثل اسید قوی در نظر بگیریم جوابش همون 3.2 ضربدر 10 به توان منفی سه میشه اما اگر واکنش خنثی شدن رو براش اینطوری بنویسیم یه چیز دیگه بدست میاد. H + oh >> h2o

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maz1379 نمایش پست ها
      منظور من قسمت دوم سوال هست که مول سدیم هیدروکسید رو میخواد اگر واکنش رو مثل اسید قوی در نظر بگیریم جوابش همون 3.2 ضربدر 10 به توان منفی سه میشه اما اگر واکنش خنثی شدن رو براش اینطوری بنویسیم یه چیز دیگه بدست میاد. H + oh >> h2o
      خب چرا واکنش رو اینجوری در نظر میگیری؟فلز تو باز رو با هیدروژن اسیدی جابه‌جا میکنی و معادله ساخته میشه دیگه! NaOh +HA => NaA + H2O
      I believe in the idea of the rainbow

5. Top | #5
      RGA
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من نمیفهمم چی میگی...کلا خنثی شدن یه فرمول بیشتر نداره.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آخه تو کتاب نظام جدید واکنش خنثی شدن رو اینطوری در نظر گرفته h + oh =>> h2o اونوقت اگر اینطوری سوال رو تحلیل کنی اینطوری میشه20190117_162000.jpg

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن