خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

درس خواندن برای یک کنکوری در شب بهتر است یا روز؟

با سلام خدمت همه شما کنکوری ها
      مشکلی داشتم و از شما درخواست کمک دارم(ممنونم بابت همه جوابها و کمک هاتون تا امروز....

اولین مشکلم اینه که من شب تا صبح درس میخونم و صبح هم به کارم میرسم و بعد میخوابم(میدونم کار بدیه ولی....) ،روز رو هم امتحان کردم ولی فرقی در یادگیری نداره(البته خودم فکر میکنم) حالا به نظر شما عزیزان این کار من اشتباهه؟ اگه کار خوبی نیست تا ادامه ندم.)متاسفانه یا خوشبختاته جایی که توش زندگی میکنم چندین ساله که کوچه شلوغی داره و روزها تمرکز ندارم
      مورد دوم اینکه شما وقتی از خواب بیدار میشید چه قدر طول میکشه تا برید سمت کتاب و برنامه روزانتون من یک ساعت دو ساعت طول میکشه تا اماده بشم که باعث شده نتونم برم بالای ۱۰ ۱۱ ساعت که همینم باعث میشه کل روز فکر اون دو ساعت رو بکنم

ممنونم از همتون
      دوران بـقا چـو بـاد صـحـرا بـگذشـت تلخی و خوشی و زشت و زیبا بگذشت
      پنداشت ستمگر که ستم بر ما کرد در (بر) گـردن او بـمـانـد و بــر مـا بــگـذشـت
      سعدی

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Clay0098 نمایش پست ها
      با سلام خدمت همه شما کنکوری ها
      مشکلی داشتم و از شما درخواست کمک دارم(ممنونم بابت همه جوابها و کمک هاتون تا امروز....

اولین مشکلم اینه که من شب تا صبح درس میخونم و صبح هم به کارم میرسم و بعد میخوابم(میدونم کار بدیه ولی....) ،روز رو هم امتحان کردم ولی فرقی در یادگیری نداره(البته خودم فکر میکنم) حالا به نظر شما عزیزان این کار من اشتباهه؟ اگه کار خوبی نیست تا ادامه ندم.)متاسفانه یا خوشبختاته جایی که توش زندگی میکنم چندین ساله که کوچه شلوغی داره و روزها تمرکز ندارم
      مورد دوم اینکه شما وقتی از خواب بیدار میشید چه قدر طول میکشه تا برید سمت کتاب و برنامه روزانتون من یک ساعت دو ساعت طول میکشه تا اماده بشم که باعث شده نتونم برم بالای ۱۰ ۱۱ ساعت که همینم باعث میشه کل روز فکر اون دو ساعت رو بکنم

ممنونم از همتون
      سلام وقت بخیر
      طبق مقالات و آمار و این چیزا ، مطالعه در روز بهتره و خواب در شب بهتره ولی خب هر شخص مثل شخص دوم نیست ، ممکنه اینجا بین صد نفر ، یک نفر براش روز و شب فرقی نکنه ، پس دلیل نمیشه حالا که شب خوب نیست ، هیچکس دیگه به هیچ طریقی نتوانه شب درس بخوانه
      اگر شما توانایی این رو د ارید که شب درس بخوانید ، خب مشکلی نداره اما به شرطی که ساعت خواب مناسب داشته باشید و مغزتون خسته نشه ، میتوانید هم 2 -3 ساعت از مطالعه شبتون رو ر روز تقسیم کنید و بقیه اش رو شب بخوانید که فرصت بیشتری برای خوابیدن در شب داشته باشید.
      اما در کل که بخوایم بگیم اشتباه هست یا درست ، خود قضاوت در این موضوع اشتباهه ، حتی شما نیمه شب بخاطر سکوت زیاد و تمرکز بالا ممکنه بتوانی یه درس رو خیلی بهتراز روز یاد بگیری . اگر شرایط کنترل شده ای رو برای خودتون در نظر بگیرید مشکلی نخواهد بود.
      مورد دوم هم این دیگه هر شخص متفاوت هست ولی فکر نکنم کسی زودتراز نیم ساعت شروع به درس خواندن کنه ، بالاخره بعداز بیدار شدن ، حداقل نیم ساعت طول میکشه تا مغز هوشیاریشو بدست بیاره و آماده یادگیری بشه ، حتی مقاله ای خواندم که درس خواندن و یادگیری باید از ساعت8 صبح به بعد شروع بشه ، درکل فکر میکنم یک ساعت کافی باشه یاحداکثریک و نیم ساعت ، فاصله بین بیدارشدن و مطالعه.
      موفق باشید
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه انسان عادی ( به شرط جهش یافته نبودن ) مگه میتونه 2-3 شب هم درس بخونه ؟
      مثل ادم از 7-8 صب شروع کن تا حالا 10 شب مثلا
      اینجا همه درس خوندشون با کل دنیا فرق میکنه

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      ببین اگه فیزیولوژی انسان رو در نظر بگیری خب روز عملکرد بهتری داری ولی این بازم دلیل نمیشه
      رفیقم همیشه 10 11 شب تازه استارت میزد و کنکور 94 یه رتبه کشوری 2 رقمی آورد!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بسته به ساعات بدن هر ساعتی تمایل به خاندن و یادگیری بیشتر هست بایستی بهره برد
      این ساعات بدنهم در هر فرد بسته به ژنتیک متفاوت هست.
      با سپاس

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      هر وقت گشنت میشه غذا میخوری.... هروقت هم گشنه درسی بخورش یعنی هر وقت تمایلت به درس بیشتره.... اما در کل صبح ها بهتره.... باز هرجور راحتی.... اما درنهایت یادت باشه که یکی دو ماه قبل کنکور ساعت خواب و بیداریت تنظیم باشه ها.... موفق باشی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با سلام
      ممنون توضیح کاملتون و وقتی که واسه تایپ گذاشتید
      بله فکر میکنم حق با شماست چون شب ها یادگیریم کمی تو زبان و عربی بهتره اما ریاضی گویا تفاوتی نداره.شاید مهمترین علت خو گرفتنم به مطالعه شب(کار صبح و محدودم) و سکوت بی نظیر باشه
      به هر حال استفاده کردم از تجاربتون
      موفق باشید
      سعدی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mrnima نمایش پست ها
      هر وقت گشنت میشه غذا میخوری.... هروقت هم گشنه درسی بخورش یعنی هر وقت تمایلت به درس بیشتره.... اما در کل صبح ها بهتره.... باز هرجور راحتی.... اما درنهایت یادت باشه که یکی دو ماه قبل کنکور ساعت خواب و بیداریت تنظیم باشه ها.... موفق باشی
      ممنون از پاسختون
      اتفاقا شبا میل مطالعه زیاد میشه اما یکم چشمام میسوزه(با اینکه زیاد خوابیدم)
      در مورد ماه های اخر هم
      یعنی مثلا یک ماه قبل از کنکور مثل سایر بچه ها بیدار و بخوابم تا رو کنکور دچار مشکل نشم.البته یکم سخته واسم ولی مجبورم دیگه
      ممنون
      سعدی

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با خوندن متن حس کردم یکی ازم میپرسه قورمه سبزی دوس داری یا پیتزا ؟!!!!
      بیخیال بستگی داره تو چه جوری راحت تری
      بعد هم چون کنکوری 99 هستس همین 10 ساعت کاملا کافی و اوکیه

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      و اما فتوای بنده!: درس خواندن در وقتی بهتر است ک تو حال و حس درس خواندن داری و تو و محیط از نظر سکوت و آرامش در بهترین وضعیت ممکن هست
      حالا میخواد صب باشه یا نصفه شب یا ظهر

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      من یک عدد جهش یافته هستم
      کلیه امتحانات ترم مدرس رو 12شب شروع و 6صب به اتمام رساندم
      8هم رفتم امتحان دادم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      دوست عزیز این که شما نمی تونی یه کاریو انجام بدی دلیل بر این نمیشه که بقیه جهش یافته هستن
      بسته به این که یه نفر به چه ساعتی عادت داره و البته تو چه شرایطی راحت تر می خونه باید ساعت مطالعشو انتخاب کنه
      حالا سکوت و آرامش شب برای ایشون ملاکه
      درضمن من سال گذشته پیش یه مشاوری میرفتم بهم گفت هر ساعتی که راحت تر می خونی تو همون ساعت درس بخون ولی اینجوری نباشه که هر چند روز یبار و با توجه به حرف بقیه هی بخوای دو سه روز صبح پاشی بخونی دو سه روز شب چون بازده دائم شب خوندن به اینکه دائم روز بخونی نزدیکه ولی تناوبی خوندن بازده واقعا کمی داره

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودمم موندم از ی طرف همه میگن اشتباهه
      ولی بشخصه ساعت 11 الی 12 شروع میکنم 3 صبح ام تموم میکنم
      تا برم درس بخونمم نیم تا ی ساعت طول میکشه
      ولی اینا همش شخصی بنظرم
      ولی خیلی شنیدم ک اشتباه ولی من اینجوری راحتم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Curer نمایش پست ها
      من یک عدد جهش یافته هستم
      کلیه امتحانات ترم مدرس رو 12شب شروع و 6صب به اتمام رساندم
      8هم رفتم امتحان دادم
      شبها خسته نیستید؟یعنی عصرها میخوابید تا شب بتونید درس بخونید؟

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دلنیا نمایش پست ها
      شبها خسته نیستید؟یعنی عصرها میخوابید تا شب بتونید درس بخونید؟
      الان اینجوری نیستم این حرفم واسه زمان امتحانات بود
      ظهر تا عصر میخوابیدم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن