خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات

در فصل سفری به درون سلول از کجا بفهمیم مکعب بزرگ از چند مکعب کوچک تشکیل شده است

در همه دروس ریاضی کاربر دارد تو کتاب درسی یک مکعب بزرگ سه در سه اورده و کنارش یه مکعب بزرگ دیگر سه در سه اورده که به چندین مکعب کوچک تقسیم شده است کتاب گفته این مکعب بزرگ از 27 تا مکعب کوچک تشکیل شده و تو کتاب مکعب به شکل سه وجهی دراومده در صورتی که مکعب 6 وجهی است یه سوال واقعا مکعب سه وجهی هم داریم پس چرا کتاب مکعب را به شکل شش وجهی نیاورده حالا سوال من اینه مگه مکعب 6 وجهی نیست ودرهر وجه مکعب سه در سه مگه 9 تا مکعب کوچک به کار نرفته پس میتونیم بگیم 54 تا مکعب کوچک در ساختار مکعب بزرگ به کار رفته ولی نمیدونم که چرا کتاب گفته 27 تا
      ​فارسی را پاس بداریم
      ویرایش توسط zamina : 28 آبان 1397 در ساعت 19:07

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      طول 3 واحد عرض 3 واحد ارتفاع 3 واحد
      ضربشون میشه 27
      مگه میخوای مساحت بدست بیاری که داری 6 وجهی حساب میکنی !
      حجمه ها
      ضمنا وقتی میگی هر وجه 9 تا مکعب ضربدر 6 وجه تو داری مرز بین وجه هارو 2 بار حساب میکنی (گوشه ها رو که 4 بار !) مکعبای داخل هم اصلا حساب نمیکنی ! یعنی کلا از نه تنها روشت غلطه بلکه از یه چیز دیگه میخوای به یه چیز دیگه برسی !

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      طول 3 واحد عرض 3 واحد ارتفاع 3 واحد
      ضربشون میشه 27
      مگه میخوای مساحت بدست بیاری که داری 6 وجهی حساب میکنی !
      حجمه ها
      ضمنا وقتی میگی هر وجه 9 تا مکعب ضربدر 6 وجه تو داری مرز بین وجه هارو 2 بار حساب میکنی (گوشه ها رو که 4 بار !) مکعبای داخل هم اصلا حساب نمیکنی ! یعنی کلا از نه تنها روشت غلطه بلکه از یه چیز دیگه میخوای به یه چیز دیگه برسی !
      من نگفتم که حجم را به دست بیار گفتم که چند تا مکعب در مکعب بزرگ جا میشند اصلا سوال رو خوب نخوندی
      ​فارسی را پاس بداریم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zamina نمایش پست ها
      من نگفتم که حجم را به دست بیار گفتم که چند تا مکعب در مکعب بزرگ جا میشند اصلا سوال رو خوب نخوندی
      عزیزم خودت میدونی چی نوشتی ؟!
      اگه هر ضلع مکعب بزرگ 3 متر باشه حجمش میشه 27 متر مکعب یعنی 27 مکعب کوچکی که هر ضلعشون 1 متره و حجمشون 1 مترمکعب
      m*m*m=m^3 !!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zamina نمایش پست ها
      در همه دروس ریاضی کاربر دارد تو کتاب درسی یک مکعب بزرگ سه در سه اورده و کنارش یه مکعب بزرگ دیگر سه در سه اورده که به چندین مکعب کوچک تقسیم شده است کتاب گفته این مکعب بزرگ از 27 تا مکعب کوچک تشکیل شده حالا سوال من اینه مگه مکعب 6 وجهی نیست ودرهر وجه مکعب سه در سه مگه 9 تا مکعب کوچک به کار نرفته پس میتونیم بگیم 54 تا مکعب کوچک در ساختار مکعب بزرگ به کار رفته ولی نمیدونم که چرا کتاب گفته 27 تا
      تو شکل کتاب خیلی مشخصه. کلا سه لایه داریم هر لایه 9 تا مکعب کوچکتر داره سه نه تا 27

بروزرسانی : مشکل شما اینه که فرض کردی تو هر وجه مکعب اصلی 9 تا مکعب کوچکتر داریم درحالی که مثلا مکعب کوچیک گوشه ی مکعب بزرگ برای چندتا وجه یه دونه مکعب ساخته. اونی که میگی وقتی میشه که روی سطوح بیرونی وجه مکعب بزرگ بخوایم مکعب کوچیکتر بزاریم (مساحت و حجم رو قاطی کردی)
      ویرایش توسط NoBogh : 28 آبان 1397 در ساعت 18:51

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NoBogh نمایش پست ها
      تو شکل کتاب خیلی مشخصه. کلا سه لایه داریم هر لایه 9 تا مکعب کوچکتر داره سه نه تا 27

بروزرسانی : مشکل شما اینه که فرض کردی تو هر وجه مکعب اصلی 9 تا مکعب کوچکتر داریم درحالی که مثلا مکعب کوچیک گوشه ی مکعب بزرگ برای چندتا وجه یه دونه مکعب ساخته. اونی که میگی وقتی میشه که روی سطوح بیرونی وجه مکعب بزرگ بخوایم مکعب کوچیکتر بزاریم (مساحت و حجم رو قاطی کردی)
      حرف شما متینه منتها شما میگید شکل کتاب سه لایه دارد من قبول دارم ولی مکعب سه وجهی نداریم درسته که تو شکل کتاب سه وجهیه ولی مکعب همواره 6 وجهی است و اصلا نمیشه سه وجهی درنظر گرفتش
      ​فارسی را پاس بداریم

7. Top | #7
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      آقا سر کار گذاشتی یا واقعا نمیدونی ؟ مکه میشه یه مکعب رو که سه بعدی هست طوری روی برگه ی دو بعدی نشون داد که هر شش وجه مشخص باشه ؟ شما مکعب رو اشتباهی درک کردی عزیز
      فکر کن چند تا جعبه داری که طول و عرض و ارتفاعشون یک متره اگر بخوای با اینا مکعبی سه در سه در سه درست کنی ۲۷ تا مکعب لازمه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن