خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 82
    1. Top | #1
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات

Exclamation :::فوری:::‌ ازالان شروع کنم میشه ؟

سلام هر سال اینموقع ، دی ، اسفند ، عید و حتی یک هفته قبل از کنکور تاپیک ها و کا‌منت هایی رو در سایتها و فروم های کنکوری میبینیم با این عناوین "ازالان بخونم میشه؟" "‌برای رسیدن به پزشکی دیر نشده ؟ ‌" ‌ "‌کسی هست با پایه ضعیف از ٦ رقمی به ٣ یا ٢ رقمی رسیده باشه ؟" ‌و ...

عده ای میان میگن : - ‌آره بابا دیر شده -انشاالله سال بعد -تا الان کجا بودی ؟
      و جواب هایی مشابه جوابهای بالا که طرف مقابل کلا ناامید میشه و دست از درس خوندن بر میداره و میره تو فاز دپ و افسردگی .

عده ای دیگه بخاطر روحیه مهربونی که دارن و دلشون نمیخواد سوال کننده ناراحت و ناامید بشه میگن : ‌ -آره بابا خوب موقعی اومدی! - مگه رستگار رحمانی رو نمیشناسی که تو پنج ماه رتبه یک شد ؟!-‌از الان روزی ١٨ ساعت بخونی حله!
      و بازهم جواب هایی مشابه جوابهای بالا که طرف مقابل ‌سرشار از امید کاذب میشه و استارتی طوفانی میزنه و بسم الله ...
      اما اکثرشون به دو هفته نکشیده پنچر میشن و دوباره روز از نو روزی نو .

من جزو هیچکدوم از دو دسته بالا نیستم و روی حرفم با این دوستان اینه :
      آیا واقعا هدفت پزشکی و رشته های تاپه ؟‌چرا ؟
      ‌بخاطر مدینه فاضله ای که از بچگی تو ذهنت درست کردن که پزشکا مرفهان بی درد جامعه ان و به پول و زندگی فوق لاکچری و ماشین و حساب بانکی فول و پرستیژ میرسن ،‌ به ذهنت رسیده بیای و کنکور بدی یا نه رفتی یه مدرک کارشناسی گرفتی و هر چقدر میگردی دنبال کار ،‌ نیست که نیست! ‌یا نه واقعا با تمام سلولهای بدنت عاشق پزشکی هستی ؟

اگه جزو دسته یکی که هیچی از زندگی نفهمیدی ‌عزیزم ! باید خدمتت بگم‌ که مگه هر گردی گردوه؟ ‌نه واقعا گردو هست یانه ؟!
      ‌بله نیست ... پزشکیم همون گرده است. تنها یه عده از پزشکا درآمدای میلیاردی دارن ولی خیلی از پزشکا بعد از اینکه از گردنه اخذ مدرک پزشکی عمومی رد میشن ،‌ به همون مدرک اکتفا میکنن و خیل عظیمیشون باید به روستاها و مناطق محروم برن که مسلما این با رویاهاشون در تناقضه. آیا میتونی حدود ١٠ سال دیگه درس بخونی و یه متخصص زبده بشی تا به این آرمانشهر برسی؟

اگه جزو دسته دوم هستی ،‌ آیا همه راه ها رو رفتی و کار پیدا نکردی ؟ ‌آگهی های استخدامی رو دیدی ؟ ‌واقعا حاضری با وجود دوری چند ساله از کتابای دبیرستان بازم بخونیشون ؟ چقدر احتمال میدی قبول شی ؟ ‌خواهش میکنم توقعاتتون رو بیارید پایین و یکم اعتماد بنفس داشته باشین بهتون قول میدم طی چند وقت کار پیدا میکنید. من منکر اوضاع بد اقتصادی جامعه نیستم و ژن خوب ندارم که درکتون نکنم ،اتفاقامنم یکیم مثل خود شما ‌اما ایمان دارم هر کس تو هر رشته ای با هر مدرکی باشه و کلی اطلاعات آپدیت شده از رشتش داشته باشه یا ادامه تحصیل بده رشتش رو حتما میتونه شغل مناسب با رشتش رو پیدا کنه‌ حتی تو اوضاع نابسامان الان.

واما دسته سوم که "عاشقان سینه چاک پزشکی‌" میشه اسمشون رو گذاشت ! ممکنه به هزار و یک دلیل تا الان نتونسته باشن مطالعشون رو برای کنکور شروع کنن ( ‌یکی تو فاز شاخ بودن فضای مجازی بوده ،‌ یکی شرایط خانوادگی ، اقتصادی و حتی روحیش خوب نبوده و اینا رو مسبب عقب افتادن خودش میدونه و ... ) عده ای هم از سالای پایه عزم خودشون رو جزم کردن و خیلی وقته افتادن ‌تو مسیر ماراتن کنکور ...چرا میگم ماراتن ؟ ‌چون واقعا کنکور مثل دو ماراتنی میمونه که خیلی مهم نیست از کی و از کجا براش شروع کردی. مهم اینه تا آخر مسیر بتونی ادامه بدی ، ‌بدون توجه به رقیبات ، تراز دختر خاله پسر عمت ،‌ سرزنشا ‌و مقایسه های فامیل ، نت و فضای لعنتی مجازی که همه رو از کار و زندگی انداخته و همه و همه ی حواشی ای که مانعت میشن.

من قسم میخورم اگر از الان ١٧ آبان ٩٧ که تا کنکور چیزی حدود ٢٣٨ روز (‌تقریبا ٨ ماه) ‌باقیمونده ، با‌هر پایه ای که داری و هر آزمونی که میدی و هر کمک آموزشی و دی وی دی و غیره ای که داری یا نداری و هر هدفی داری (‌حقوق ،‌ فیزیوتراپی ، ‌پزشکی ،‌ رادیولوژی ،‌ مهندسی نفت و ... ) [[[[با نهایت توانت بخونی‌ و هر روز از دیروزت بهتر بشی ]]]] مطمئن باش خدا کمکت میکنه و جواب همه ی زحماتت رو میده شک نکن . اما اینو بدون ‌اگر امروزی که نقده رو ‌بسپاری به فردا و شنبه و اول ماه نیومده نسیه ، اون موقع اگه بیای دوباره بپرسی " ‌از الان میشه یا نه؟" ‌جوابی که گروه اول میگن فقط میتونه بهت داده بشه.

پ.ن : واقعا منو ببخشید اگه بد نوشتم ،‌ فقط و فقط هدفم این بود حتی شده یک نفر با خوندن این متن به خودش بیاد و واقعا شروع کنه برای رسیدن به هدفی که داره

موفق و مانا باشید

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      واقعا گل گفتی دختر

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسي خيلي خوب
      با اين روحيه اي كه من الان دارم ، كمك كننده بود

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fta445 نمایش پست ها
      مرسي خيلي خوب
      با اين روحيه اي كه من الان دارم ، كمك كننده بود
      خواهش میکنم دوست عزیز ❤

5. Top | #5
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ممنون به این میگن حرف حساب

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmr نمایش پست ها
      ممنون به این میگن حرف حساب
      خواهش میکنم

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      صحیح
      اینم یک تاپیک درمورد رشته پزشکی
      ( http://forum.konkur.in/thread64063.html )
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه گل دختری هستی شما جوابت عالی بود مهربون

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دلناز نمایش پست ها
      چه گل دختری هستی شما جوابت عالی بود مهربون
      خواهش میکنم . نظر لطفته دلناز عزیز

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اول ک دیدم عنوانو گفتم یا خدا باز شروع شد
      ولی نه مرسی واقعن حرفات حساب بودن
      پ.ن:منم تا الان دست و پا شکسته اومدم جلو ولی به امید خدا دیگه خیلی منظم تر میخونم از این به بعد

ایشالا همه به هدفشون برسن و راحت شن از شر این شیطان بزرگ (آمریکا نه هااا کنکور و میگم )

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Farzaneh_ نمایش پست ها
      سلام هر سال اینموقع ، دی ، اسفند ، عید و حتی یک هفته قبل از کنکور تاپیک ها و کا‌منت هایی رو در سایتها و فروم های کنکوری میبینیم با این عناوین "ازالان بخونم میشه؟" "‌برای رسیدن به پزشکی دیر نشده ؟ ‌" ‌ "‌کسی هست با پایه ضعیف از ٦ رقمی به ٣ یا ٢ رقمی رسیده باشه ؟" ‌و ...

عده ای میان میگن : - ‌آره بابا دیر شده -انشاالله سال بعد -تا الان کجا بودی ؟
      و جواب هایی مشابه جوابهای بالا که طرف مقابل کلا ناامید میشه و دست از درس خوندن بر میداره و میره تو فاز دپ و افسردگی .

عده ای دیگه بخاطر روحیه مهربونی که دارن و دلشون نمیخواد سوال کننده ناراحت و ناامید بشه میگن : ‌ -آره بابا خوب موقعی اومدی! - مگه رستگار رحمانی رو نمیشناسی که تو پنج ماه رتبه یک شد ؟!-‌از الان روزی ١٨ ساعت بخونی حله!
      و بازهم جواب هایی مشابه جوابهای بالا که طرف مقابل ‌سرشار از امید کاذب میشه و استارتی طوفانی میزنه و بسم الله ...
      اما اکثرشون به دو هفته نکشیده پنچر میشن و دوباره روز از نو روزی نو .

من جزو هیچکدوم از دو دسته بالا نیستم و روی حرفم با این دوستان اینه :
      آیا واقعا هدفت پزشکی و رشته های تاپه ؟‌چرا ؟
      ‌بخاطر مدینه فاضله ای که از بچگی تو ذهنت درست کردن که پزشکا مرفهان بی درد جامعه ان و به پول و زندگی فوق لاکچری و ماشین و حساب بانکی فول و پرستیژ میرسن ،‌ به ذهنت رسیده بیای و کنکور بدی یا نه رفتی یه مدرک کارشناسی گرفتی و هر چقدر میگردی دنبال کار ،‌ نیست که نیست! ‌یا نه واقعا با تمام سلولهای بدنت عاشق پزشکی هستی ؟

اگه جزو دسته یکی که هیچی از زندگی نفهمیدی ‌عزیزم ! باید خدمتت بگم‌ که مگه هر گردی گردوه؟ ‌نه واقعا گردو هست یانه ؟!
      ‌بله نیست ... پزشکیم همون گرده است. تنها یه عده از پزشکا درآمدای میلیاردی دارن ولی خیلی از پزشکا بعد از اینکه از گردنه اخذ مدرک پزشکی عمومی رد میشن ،‌ به همون مدرک اکتفا میکنن و خیل عظیمیشون باید به روستاها و مناطق محروم برن که مسلما این با رویاهاشون در تناقضه. آیا میتونی حدود ١٠ سال دیگه درس بخونی و یه متخصص زبده بشی تا به این آرمانشهر برسی؟

اگه جزو دسته دوم هستی ،‌ آیا همه راه ها رو رفتی و کار پیدا نکردی ؟ ‌آگهی های استخدامی رو دیدی ؟ ‌واقعا حاضری با وجود دوری چند ساله از کتابای دبیرستان بازم بخونیشون ؟ چقدر احتمال میدی قبول شی ؟ ‌خواهش میکنم توقعاتتون رو بیارید پایین و یکم اعتماد بنفس داشته باشین بهتون قول میدم طی چند وقت کار پیدا میکنید. من منکر اوضاع بد اقتصادی جامعه نیستم و ژن خوب ندارم که درکتون نکنم ،اتفاقامنم یکیم مثل خود شما ‌اما ایمان دارم هر کس تو هر رشته ای با هر مدرکی باشه و کلی اطلاعات آپدیت شده از رشتش داشته باشه یا ادامه تحصیل بده رشتش رو حتما میتونه شغل مناسب با رشتش رو پیدا کنه‌ حتی تو اوضاع نابسامان الان.

واما دسته سوم که "عاشقان سینه چاک پزشکی‌" میشه اسمشون رو گذاشت ! ممکنه به هزار و یک دلیل تا الان نتونسته باشن مطالعشون رو برای کنکور شروع کنن ( ‌یکی تو فاز شاخ بودن فضای مجازی بوده ،‌ یکی شرایط خانوادگی ، اقتصادی و حتی روحیش خوب نبوده و اینا رو مسبب عقب افتادن خودش میدونه و ... ) عده ای هم از سالای پایه عزم خودشون رو جزم کردن و خیلی وقته افتادن ‌تو مسیر ماراتن کنکور ...چرا میگم ماراتن ؟ ‌چون واقعا کنکور مثل دو ماراتنی میمونه که خیلی مهم نیست از کی و از کجا براش شروع کردی. مهم اینه تا آخر مسیر بتونی ادامه بدی ، ‌بدون توجه به رقیبات ، تراز دختر خاله پسر عمت ،‌ سرزنشا ‌و مقایسه های فامیل ، نت و فضای لعنتی مجازی که همه رو از کار و زندگی انداخته و همه و همه ی حواشی ای که مانعت میشن.

من قسم میخورم اگر از الان ١٧ آبان ٩٧ که تا کنکور چیزی حدود ٢٣٨ روز (‌تقریبا ٨ ماه) ‌باقیمونده ، با‌هر پایه ای که داری و هر آزمونی که میدی و هر کمک آموزشی و دی وی دی و غیره ای که داری یا نداری و هر هدفی داری (‌حقوق ،‌ فیزیوتراپی ، ‌پزشکی ،‌ رادیولوژی ،‌ مهندسی نفت و ... ) [[[[با نهایت توانت بخونی‌ و هر روز از دیروزت بهتر بشی ]]]] مطمئن باش خدا کمکت میکنه و جواب همه ی زحماتت رو میده شک نکن . اما اینو بدون ‌اگر امروزی که نقده رو ‌بسپاری به فردا و شنبه و اول ماه نیومده نسیه ، اون موقع اگه بیای دوباره بپرسی " ‌از الان میشه یا نه؟" ‌جوابی که گروه اول میگن فقط میتونه بهت داده بشه.

پ.ن : واقعا منو ببخشید اگه بد نوشتم ،‌ فقط و فقط هدفم این بود حتی شده یک نفر با خوندن این متن به خودش بیاد و واقعا شروع کنه برای رسیدن به هدفی که داره

موفق و مانا باشید
      نه به اون شوری و تندی اولش نه به این شیرینی آخرش
      باهاتون هم عقیده و موافقم گرامی ، خواستن توانستن است، حتی برای شما دوست (دوستان) عزیز!
      و ایضا شمام موفق باشید

12. Top | #12
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      نه به اون شوری و تندی اولش نه به این شیرینی آخرش
      باهاتون هم عقیده و موافقم گرامی ، خواستن توانستن است، حتی برای شما دوست (دوستان) عزیز!
      و ایضا شمام موفق باشید
      سپاسگزارم

13. Top | #13
      در انتظار تایید ایمیل

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Recep نمایش پست ها
      خب کاری به درس خوندن یا نخوندن ندارم ولی در مورد این که گفتین اگه اطلاعات آپدیت شده در حرفه ی خودت داشته باشی شدیدا مخالفم باهاش ، توی ایران یا باید دکتر شی یا بری رشته های پیرا پزشکی بخونی نمونش رو توی فیلم زیر براتون میزارم ببینین طرف ارشد فیزیک اتمی از دانشگاه شریف داره و رتبه ی دوم المپیاد هست آدم حسابش نمی کنن اومده تو زمین باباش چغندر میکاره میفروشه بعدا مسئول روابط عمومی شهرداری وحیدیه با دیپلم حقوق ماهانه ۲۰ میلیونی می گیره
      ویدیو زیر رو اول باید فیل*تر شکن رو روشن کنید بعدا پلی کنید چون تو یوتیوب آپلود شده
      <span style="font-family:tahoma;"><font size="4">
      در کل تو ایران شرایط فرق می کنه هر قدر هم بگی فلان نیست و بهمان نیست یه سری به شهر بزنی میفهمی تو ایران یا باید روابط و آشنا داشته باشی یا باید پول داشته باشی و یا دکتر شی و یا بری رشته های پیرا پزشکی رو بخونی تا از گشنگی نمیری البته شرایط برای کسی که میخواد از این خراب شده فرار کنه متفاوت هست
      در کل دوستان عزیز تو ایران شرایط اینه هر قدر هم انکار کنیم خودتون بهتر از من میدونید که اگه برین طرف رشته های مهندسی توی ایران احتمال اینکه بتونین یه کار مناسب پیدا کنین خیلی خیلی کمه الان برا یه مهندس کامپیوتر که از صنعتی شریف مدرک گرفته به زور ۲ میلیون میدن در صورتی که یه پرستار زپرتی که توی دورگوزآباد درس خونده ماهانه ۴ میلیون می گیره
      خلاصه زود باور نباشین کسی که میره سراغ رشته های ریاضی برا اینکه بخواد زندگی خوبی داشته باشه باید حتما از این خراب شده فرار کنه وگرنه داره خودش رو گول میزنه و عمرش رو تلف می کنه

شما میگید احتمالش خیلی خیلی کمه ، اما به هر حال احتمالش وجود داره و صفر که نیست و اگه زرنگ باشه میتونه به همونم دست پیدا کنه . پسر همکار پدرم مدرکش رو از هنرستان یه شهر ضعیف گرفت و دوساله در یکی از دانشگاه های مشهد درس میخونه و کارم میکنه و ماهی ١.٥ میلیون تومن خالص درمیاره نه پارتی داره و نه چیز دیگه فقط و فقط پشتکار داشت وگرنه از لحاظ هوشی هم فرد خیلی عجیب و خارق العاده ای نیست. ‌اون پرستاری هم که میگید در فلان مکان ٤ میلیون حقوق میگیره: راستش تا به الان من ندیدم ‌پرستاری با این شریط وصفی شما اینقدر بگیره اما هستن پرستارای زحمت کشی که دو شیفته کار میکنن یا سوپروایزر هستن و ممکنه درامدشون حتی به ٥ میلیون هم برسه و شما نباید شرایط سختی که دارن رو نادیده بگیرید خیلیاشون قبل از ٤٠ سالگی واریس و هزار جور بیماری دیگه میگیرن و مسلما حقوقی هم که میگیرن حقشونه
      اما بالاخره باید بااین موضوع کنار بیایم که اینجا ایرانه و شرایط هم همینه که هست . باید هر جور شده گلیم خودمون رو از آب بیرون بکشیم یکیمون با پرستاری دو شیفته میرسه چرخ زندگیش رو تا حدی چرخونه یکی با مهندسی با حقوق پایین

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Recep نمایش پست ها
      خب کاری به درس خوندن یا نخوندن ندارم ولی در مورد این که گفتین اگه اطلاعات آپدیت شده در حرفه ی خودت داشته باشی شدیدا مخالفم باهاش ، توی ایران یا باید دکتر شی یا بری رشته های پیرا پزشکی بخونی نمونش رو توی فیلم زیر براتون میزارم ببینین طرف ارشد فیزیک اتمی از دانشگاه شریف داره و رتبه ی دوم المپیاد هست آدم حسابش نمی کنن اومده تو زمین باباش چغندر میکاره میفروشه بعدا مسئول روابط عمومی شهرداری وحیدیه با دیپلم حقوق ماهانه ۲۰ میلیونی می گیره
      ویدیو زیر رو اول باید فیل*تر شکن رو روشن کنید بعدا پلی کنید چون تو یوتیوب آپلود شده
      <span style="font-family:tahoma;"><font size="4">
      در کل تو ایران شرایط فرق می کنه هر قدر هم بگی فلان نیست و بهمان نیست یه سری به شهر بزنی میفهمی تو ایران یا باید روابط و آشنا داشته باشی یا باید پول داشته باشی و یا دکتر شی و یا بری رشته های پیرا پزشکی رو بخونی تا از گشنگی نمیری البته شرایط برای کسی که میخواد از این خراب شده فرار کنه متفاوت هست
      در کل دوستان عزیز تو ایران شرایط اینه هر قدر هم انکار کنیم خودتون بهتر از من میدونید که اگه برین طرف رشته های مهندسی توی ایران احتمال اینکه بتونین یه کار مناسب پیدا کنین خیلی خیلی کمه الان برا یه مهندس کامپیوتر که از صنعتی شریف مدرک گرفته به زور ۲ میلیون میدن در صورتی که یه پرستار زپرتی که توی دورگوزآباد درس خونده ماهانه ۴ میلیون می گیره
      خلاصه زود باور نباشین کسی که میره سراغ رشته های ریاضی برا اینکه بخواد زندگی خوبی داشته باشه باید حتما از این خراب شده فرار کنه وگرنه داره خودش رو گول میزنه و عمرش رو تلف می کنه

ولی اینطورم نیست همه پزشک شن الان همه برا تجربی میان برا پزشکی کسیم منکرش شه باورش سخته پس تو هر شغل یا جایگاه هستی اگر در اون تلاش کنی امکانش خیلی کمه نتونی ادم موفقی باشی ....خود من هم هدفمووو بالا در نظر میگیرم و براش تلاش میکنم اگر نشه تو هر جایگاهی باشم براش تلاش خواهم کرد تا موفق باشم ...

15. Top | #15
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درسته تو این دوره زمونه پول باشه همه چی حله ولی من فک میکنم وقتی به اون سطحی از درامد و امکانات ک میخاستین برسین دیگه تنها چیزی ک برا آدم میمونه همون حسرتیه ک تا آخر عمر باهات میمونه و شاید باهاش به گور میری
      شاید این مثال من مثال خوبی نباشه ولی مثلن چ فرقی داره واسه خاطر پول آدم بکشی یا بری پزشکی ؟ چون وقتی به ی چیزی علاقه نداری درصد خطات خیلی بالاس و پزشکی ام ک مستقیمن با جوون انسان در ارتباطه، هممونم کم ندیدیم کسایی ک به خاطر اشتباه بچگونه پزشک فوت شدن (من خودم تا دلتون بخاد از این جور مثالا دیدم تو اطراف خودم) تازه خیلی از دکترایی ک الان هستن با علاقه اومدن پزشکی چون اومونقع ک اونا پزشکی رو انتخاب کردن جو واقعن اینطوی نبود وااای به حال پزشکای ورودی نود ک خیلیا از رو بیکاری و نبود شغل توو رشته های دیگه اومدن بهش ، اگرم میگید پزشکی سخته و کسی ک بلد نباشه میوفته و نمیتونه مدرک بگیره واقعن اینجور نیس( حداقل از دانشگاه آزاد ک خبر دارم اینجور نیس)
      بعد شما فک کن کسیو ک خونه شو فروخته داده بچش داره پردیس میخونه یا فرستاده خارج بره پزشکی بخونه ، خب معلومه دیگه وقتی وارد بازار کار شه مهمترین چیز واسش پوله ، انتظار دیگه ام ازش نیس خب
      من خودم هیچ علاقه ای به پزشکی ندارم ولی واقعن ینی به خودم پول فقط آدم میره ارولوژیست میشه ؟

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن