خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل حفظ کردن

سلام
      - از وقتی یادم میاد کلا حفظیاتم خیلی بده بود مثلا ، از بچگی مشکل حفظ کردن شعر داشتم - تا دیپلم گرفتم فقط 2تا شعر حفظ کردم :یکی باز باران با ترانه بود که چند خط اولشو حفظ کردم ، یکی هم علی ان شیر خدا شاه عرب الفتی .... - یا حتی متن اهنگها رو که بارها میشنوم حفظ نیستم -یا مثلا الان نمیتون دو خط شعر حفظ کنم فقط چند تا ضرب المثل عامیانه بلدم - یا مثلا از تاریخ خیلی بدم میومد وقتی میشنیدم مظفرالدین شاه 1330 فرار میکردم یعنی کلا تاریخ و سال و تاریخ ادبیات صفر - اسم اقوام رو قبلا فراموش میکردم
      - اما در مقابل فهمیدنم خیلی خوبه مثلا سوالای مفهومی فیزیک رو خیلی سریع تو ذهنم بدون دست به قلم شدن گزینه ها رو رد میکنم و به نتیجه میرسم - دبیرستان یادمه معلم تست ریاضی یا فیزیک مینوشت رو تخته حدود 10-20 بار بدون این که دست به قلم بشم جواب تستو میگفتم وقتی معلم میگفت چطور به نتیجه رسیدی جوابی نداشتم ، ذهنم حساب کرده بود (یعنی حس ششمم بالاست) - یا مثلا زیست پادتن ها فاگوسیتوز رو راحت میکنن تصویرش کامل تو ذهنمه و درکش کردم و یادم نمیره (حافظه تصویریم خوبه)

میدونی چیه ، تا چیزی رو نفهمم چیه و از کجا اومده و ... تو مخم نمیره - به نظرتون چیکار کنم حفظیاتم خوبشه .
      فکر کردم شاید کم هوش باشم تست هوش این سایت رو زدم 2تا غلط داشتم - میدونم ابکیه . یکبار کنکور دادم معدلم 18-19
      download.jpg
      ویرایش توسط Mohamad12 : 25 مهر 1397 در ساعت 14:41

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ب نظرتون چ کنم ...

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad12 نمایش پست ها
      سلام
      - از وقتی یادم میاد کلا حفظیاتم خیلی بده بود مثلا ، از بچگی مشکل حفظ کردن شعر داشتم - تا دیپلم گرفتم فقط 2تا شعر حفظ کردم :یکی باز باران با ترانه بود که چند خط اولشو حفظ کردم ، یکی هم علی ان شیر خدا شاه عرب الفتی .... - یا حتی متن اهنگها رو که بارها میشنوم حفظ نیستم -یا مثلا الان نمیتون دو خط شعر حفظ کنم فقط چند تا ضرب المثل عامیانه بلدم - یا مثلا از تاریخ خیلی بدم میومد وقتی میشنیدم مظفرالدین شاه 1330 فرار میکردم یعنی کلا تاریخ و سال و تاریخ ادبیات صفر - اسم اقوام رو قبلا فراموش میکردم
      - اما در مقابل فهمیدنم خیلی خوبه مثلا سوالای مفهومی فیزیک رو خیلی سریع تو ذهنم بدون دست به قلم شدن گزینه ها رو رد میکنم و به نتیجه میرسم - دبیرستان یادمه معلم تست ریاضی یا فیزیک مینوشت رو تخته حدود 10-20 بار بدون این که دست به قلم بشم جواب تستو میگفتم وقتی معلم میگفت چطور به نتیجه رسیدی جوابی نداشتم ، ذهنم حساب کرده بود (یعنی حس ششمم بالاست) - یا مثلا زیست پادتن ها فاگوسیتوز رو راحت میکنن تصویرش کامل تو ذهنمه و درکش کردم و یادم نمیره (حافظه تصویریم خوبه)

میدونی چیه ، تا چیزی رو نفهمم چیه و از کجا اومده و ... تو مخم نمیره - به نظرتون چیکار کنم حفظیاتم خوبشه .
      فکر کردم شاید کم هوش باشم تست هوش این سایت رو زدم 2تا غلط داشتم - میدونم ابکیه . یکبار کنکور دادم معدلم 18-19
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: download.jpg
مشاهده: 87
حجم: 52.4 کیلو بایت
      آگه حافظه تصویری تون قویه ب نظرم مطالب رو با خودکار پررنگ آبی و بزرگ بزرگ چندین بار بنویسید
      فکر کنم نوشتن مکرر و پر رنگ اونم آبی و قرمز با هم مثلا اسم نویسنده آبی اثرش قرمز براتون تاثیر گذار باشه
      و بعد از اینکه خیلی نوشتید ی کاغذ دیگه بردارید و هرچی یادتون مونده رو عینا بنویسید
      این چیزی بود ک ب فکرم رسید
      موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      UP

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کامپیوتر چیزی رو تا حد توانش باشه میکشه و اگه بزرگ تر باشه توش نمیگنجه
      بزارین بهتر بهتون توضیح بدم که عملکرد کامیوتر چجوریاس : اینجوری که شما توانایی بلند کردن یه وزنه 10 کیلویی رو دارین . واگه بزرگ تر از 10 کیلو باشه هنگین و اگه طبیعتا کمتر از 10 کیلو وزنه باشه شما میتونین بلندش کنین .
      خب این کل توانایی یه سیستم کامپیوتره
      اما
      ذهن انسان فراتر فراتر فراتر از این حرفاس . و میتونه همه چیو یگنجونه اما با این خودمونیم که باعث میشیم بگنجه یا نه
      عواملی مانند :
      استرس و ترس
      مشغول بودن ذهن
      عدم علاقه
      جمله سخته
      جمله من نمیتونم
      جمله ای وای
      جمله خدا لعنت کنه مولف رو
      باعث میشه اون مطلب رو یادنگیرین که هیچ از اون فرار کنین .
      خب اینیکه گفتم مقدمه بود که یکم تو نحوه برخورد با دروس تجدید نظر کنین .

الان که شما میگی اقا مطلب از یادم هی میره و نمیتونم حفظ کنم با کمال خرسندی میتونم بگم که نه تنها شما بلکه هیچ کس کودن و ابلح نیس عزیزم .
      مشکل شما بر میگرده به خودت یا تمرین کم داری تا از حافظه کوتاه مدتت مطلب بره به طولانی مدت
      یا اینکه اقا جون ذهنت رو درگیر کردی . زیاد پیش میاد که تو این سن ادم یا عاشق میشه یا دل میده و دل میگره یا کلا یه اتفاقی می افته بهش که ذهنش مشغوله و به جا 100 درصد تمرکز رو درس 5 درصد تمرکز داره و وسط درس چشماش رو به کتابه ولی ذهنش وصل شده به کا ئناتو ....

یا هم اینکه دوست خوبم شما تو ذهنیتت اینو ایجاد کردی که اقا این مبحث مثلا انتگرال سخته و والسلام و یا اینکه نشستی تو اولین تست شانست گل کرده اونم غلط زدی گفتی عییی بابا سخته من که نمیتونم .
      ولی اینو تو اون مغز . قلب . کلیه . نخاع . هر کجا که اطلاعات سیو میکنی داشته باش که اقا شکست مقدمه یه پیروزیه . بدون زمین خوردن نمیتونی پاشی . بدون گوش شکستن نمیتونی استاد کشتی شی و طرف رو خاک کنی .( طرف = کنکور )
      اینه اقا جون همه میتونن . فقط باید بخوای این مغزی که تو سرته کاراییش از اینا خیلی خیلی یا می ارزه . فقط باید باهاش دوست شی و بزنین تو تیپ و تار کنکور ...

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad12 نمایش پست ها
      سلام

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: download.jpg
مشاهده: 87
حجم: 52.4 کیلو بایت
      منم حفظیاتم خوب نیست روش کد گذاری رو من جواب داد
      و اینکه اسم یا قضیه که باید حفظ کنم واسه خودم یه موضوع یا کلمه فان ازش در میارم
      امتحان کن بنظرم جواب بگیری

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      به صورت شاخه شاخه نمودار درختی بکشید خیلی خوب جواب میده دقیقا مثل ریاضی انگار از ی شاخه شاخه بعدیو نتیجه میگیرید
      میخام که تقیر کنم کم کم و گاماس گاماس

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن